Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwca 08, 2010, 04:38:53 pm »
0
http://www.tvp.info/informacje/wybory-2010/dzis-zmierza-sie-lepper-morawiecki-i-zietek/1895497

Swoją drogą i tak dobrze że zrobili te debaty przed MŚ.  Wprawdzie formuła będzie pewnie nie najlepsza jak i pogrupowanie kandydatów np. jutro będzie tylko Jurek z Korwinem a oni mają zbieżne poglądy w niektórych kwestiach i nie będzie tak wyraziście jak mogłoby być (Olechowski się wycofał) , podobnie Morawiecki , Lepper i Ziętek tak samo podobne poglądy socjalne - ale może być ciekawie.
NAJLEPSZE JEST JEDNAK TO ;ŻE DWIE PIERWSZE DEBATY BĘDĄ NA TVP INFO A TRZECIA NA TVP 1 - NIE MA TO JAK RÓWNE SZANSE WYBORCZE.

* Heh podobno Jurek też się wycofuje ,czyżby Korwin był zmuszony debatować jedynie z Mikke ? A Może przeniosą go na debatę zamiast Kaczyńskiego ?? TVP go nie lubi , choć z drugiej strony samodzielny występ nie będzie  już debatą - bo z definicji muszą być przynajmniej dwie osoby.
Chociaż mogą też zaprosić Olechowskiego do debaty TVP 1
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2010, 04:55:01 pm wysłana przez Springsteen »

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwca 08, 2010, 07:15:14 pm »
0
Kiedy ma być Janusz? Jutro?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FMrgMbcfabM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=FMrgMbcfabM</a>


uwielbiam ten filmik.  :D


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:18:21 pm »
0
On ma w pewnych kwestiach rację, ale nie byłby dobrym prezydentem wg mnie z jednego powodu. Byłby jak były prezydent i Jarek, nic nie pozwoliłby sobie przetłumaczyć. Kłóciłby się z całą Europą, a ja jestem jak najbardziej ZA jeśli chodzi o "europeizacje" Polski, państwa powinny się łączyć tak bardzo jak tylko mogą, wymieniać doświadczeniami, pomagać gospodarczo itp. Nie zrozumcie mnie tak, że sprzedałbym Polskę czy coś. Chodzi mi po prostu o to, że: a) Polska jest za słaba aby podskakiwać gigantom Europy, b) należy się łączyć a nie dzielić...To tyle w skrócie ;)

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwca 09, 2010, 01:17:40 am »
0
Państwa które się łączyły na ogół jako państwa niewolnicze kończyły . Czego przykładem jest Unia Europejska w której nie długo nie będzie można zjeść marchewki bo nie ma wybitej cyferki o dacie spożycia na 4-tym centymetrze jej długości a pani którą ją sprzedaję nie ma koncesji , nie używa środków odkażania oraz nie czyta instrukcji Komisji Europejskiej " O myciu rąk - sposoby i modele działania ".
Państwo powinno się kierować interesem obywateli i decyzje polityków powinny być długofalowe a nie populistyczne (czego przykładem są dopłaty - które zresztą podobno są w bilansie ekonomicznym nie opłacalne)
A Europejczykami jesteśmy od urodzenia jako że Polska leży w Europie w przeciwieństwie np. do takiego Cypru (też w Unii..)
Więc zawłaszczania sobie tego pojęcia przez Unię Europejską - uważam za wysoce niestosowne - czyżby obywatele Szwajcarii, Norwegii , Liechtensteinu nie byli Europejczykami ?  -  proponuje więcej szacunku dla samych siebie.
Nie akceptuje również tego że jakiś biurokrata ,  wychowany przez tabun innych tępych biurokratów z Brukseli , Strasbourga czy innego dziadostwa ma większą moc stanowienia prawa w naszym stanie niż poseł Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej czy tez Senator RP.
Przypominam również że wzrost gospodarczy w krajach Wspólnoty jest MNIEJSZY niż w Polsce, a także że do podróżowania po Europie wystarczy traktat w Schengen , a współpraca militarna jest zapewniona na poziomie NATO (dla tych co się boją naszego sąsiada zza wschodu ).
Podsumowując poglądy JKM na temat Unii są kluczowym elementem dla którego będę na niego głosował (szczególnie że jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną i suwerenność kraju) , jest to chyba jedyna osoba , która sprzeciwia się Unii a zarazem nie prezentuję poziomu mentalnego Młodzieży Wszechpolskiej - która sprzeciwia się dlatego że obawia się cywilizacji i jest ksenofobiczna - a nie dlatego że obecność w Unii  jest szkodliwa (a będzie jeszcze bardziej) i sprzeciwia się wolności osobistej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 01:19:48 am wysłana przez Springsteen »

Solidus

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwca 09, 2010, 08:21:15 am »
0
debata zarządziła, morawiecki gdzie nie pójdzie to potrafi tylko  pie****ić ogólnikami odnośnie płacenia ludziom za to że studiują i o tym że ma być więcej pracy. Lol, kocham go.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwca 09, 2010, 09:48:29 pm »
0
No ja kurde nie widziałem debaty, ale pewnie niedługo na jakimś youtube będzie. Jeżeli chodzi o JKM, to ja bym chciał na niego głosować, ale kurde boję się, że jest za dużym świrem i że nagada takich rzeczy rożnym ludziom za granicą, że będziemy mieli problemy w interesach  winnymi krajami.
Prócz spraw dotyczących UE (i tutaj nie we wszystkich się nie zgadzam), szkolnictwa (likwidacja koedukacyjnych szkół zgadzam się prawie w 100% z tym panem.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwca 09, 2010, 10:05:13 pm »
0
Ja czytałem i oglądałem jego wypowiedzi gdy był posłem w latach 1991-1993 i wypowiadał się rzeczowo i konstruktywnie , w porównaniu z większością innych posłów wypada świetnie. Natomiast wiek robi swoje i przez te lata zraził się do demokracji i mediów (do mediów moim zdaniem słusznie) , jest też trochę bardziej nerwowy niż kiedyś , mimo to myślę że działał by na stanowisku prezydenta dobrze - zna języki , kłopot to wada wymowy ale z tym można sobie poradzić. A co do świrowania na arenie międzynarodowej - na pewno będzie działał zgodnie z prawem i konwencjami bo jest legalistą , a także &nbsp;uznaję "politykę realną" w kontaktach zagranicznych czyli chcę aby działano nie ze względu na sentymenty , ale ze względu na dobro kraju (dlatego uważa że można współpracować z Rosją , a z drugiej strony z Niemcami także)
Z drugiej strony najważniejsze stanowiska w niektórych krajach pełnią bardziej kontrowersyjni ludzie np. Silvio Berlusconi , więc jakiś wielki szok dla świata by to nie był.
Gdyby nie to że jest radykałem w swoich poglądach i to że czasem powie coś dziwnego żeby bardziej zobrazować problem to wygrałby te wybory.
Ale nie jest źle Polska nie ma broni atomowej także "czerwonego guzika" nie naciśnie w razie zwycięstwa &nbsp;:D
Choć patrząc na to zdjęcie nie zdziwiłbym się gdy był skłonny to zrobić http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23250/korwin550.jpeg 


A co do innych kandydatów - Morawiecki jest uczciwym człowiekiem ale niestety nie ma programu -gdyby prezydent był tylko funkcją reprezentacyjną to mógłbym na niego zagłosować , ale niestety jego pomysły to powrót do PRL , w gospodarce zwłaszcza.
Żałuję że nie oglądałem debat Morawiecki , Lepper , Ziętek - bo to trzy osoby które zawsze poprawiają mi humor swoim wypowiedziami ale podobno najlepiej wypadł Ziętek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 10:23:37 pm wysłana przez Springsteen »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwca 09, 2010, 10:55:22 pm »
0
Zdjęcie miażdży klatę :D

Kurde! chyba będę na niego głosował. Mówię poważnie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Solidus

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwca 09, 2010, 11:09:07 pm »
0
morawiecki chcial nas zadluzyc jak grecje " Zyjmy, wydawajmy a inni za nas zaplaca" . I powiedzial to w TV w jakims Mlodzi kontra czy czyms takim na tvp info

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwca 09, 2010, 11:12:48 pm »
0
I takie bzdury wygaduje wykładowca wyższej uczelni...
A Korwin?? Jako prezes partii tak. Jako prezydent nie. Dlaczego?
Bo jako prezydent i tak nie będzie miał realnej władzy, a jest zbyt kontrowersyjny, żeby reprezentować kraj.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:32:08 am »
0
Na zawsze moje NIE dla post komunistów i liberałów wszelkiej maści! :>

TYLKO ZDROWY KONSERWATYZM-I JAROSŁAW KACZYŃSKI 8)
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:43:16 am »
0
Powrót zombie :D 
Tylko LIBERALIZM!!! Legalizacja wszystkiego. Wolność!!!
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:54:30 am »
0
O.k 'Douger'-masz prawo do takowego zdania ;] ...Ale wspomnij swe słowa może,gdy jacyś dresiarze będą Cię kopać,albo gdy jakiś złodziej z nożem w ręku zapuka dom Twych drzwi z żądaniem,abyś..."oddał" mu swój portfel np... :P

Pozdrawiam podobnie myślących... :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwca 10, 2010, 12:09:22 pm »
0
To już kwestia zaufania do ludzi i wszechobecnej podejrzliwości.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwca 10, 2010, 12:16:27 pm »
0
Tak-być może,ale...Ale weź pod swą rozwagę to,że wszystko co w sobie zawiera jakikolwiek pierwiastek przymiotnika ZDROWY,jest na tym świecie lekarstwem na...na niemalże całe zło tego świata... ;) ZDROWY-ZDROWA-ZDROWIE-ZDROWO-czyż to nie piękne i dające pozytywy na przyszłość i na życie-ogólnie,przymioty tego co może Nam dać życie? :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3051
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje