Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1095 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:35:03 pm »
+4
Ale darmowe ładnie brzmi przed wyborami, gdy gawiedzi trzeba naobiecywać cudów.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1096 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:44:32 pm »
+2
Cytuj
Tymczasem, gdyby trzeba było płacic za każda wizytę, to Ci, którzy tak naprawdę nie potrzebują opieki lekarskiej nie przyhcodziliby niepotrzebnie
Staram się nie zastanawiać nad kwestiami, które tu poruszacie, bo chyba mnie to przerasta (nie zostałam stworzona do ogarniania polityki najwyraźniej ;) ), ale tak sobie pomyslałam, że to co napisałeś nie do końca tak pięknie by wyglądało w rzeczywistości. Nie przychodziliby ci, którzy nie mają potrzeby a także nie przychodziliby ci, którzy nie mają pieniędzy. Ludzie, kiedy ich przyciśnie potrafią oszczędzać na wszystkim, wliczając w to zdrowie i potrafiliby lekceważyć nawet najpoważniejsze objawy choroby "bo trzeba odłożyć na chleb, rachunki i inne potrzebne zakupy, więc po co wydawać na lekarzy?", a przecież nie chodzi o to, żeby sprywatyzowaniem służby zdrowia wybić najsłabsze jednostki.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1097 dnia: Grudnia 10, 2013, 01:02:15 am »
+2
Skoro teraz też znajdują się osoby od szlachetnych paczek i innych tego typu akcji, to zapewne osoby wymagające niezbędnej opieki lekarskiej znalazłyby ją.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1098 dnia: Grudnia 10, 2013, 01:07:04 am »
+4
Każdy odpowiada za siebie więc jeśli olałabyś zdrowie bo lepiej przyoszczędzić to tylko twoja decyzja. Czemu ja mam za to płacić.
I przypuszczalnie na leczenie było by stać każdego, bo prawa ekonomii są nieubłagane i lepiej zejść z kosztów niż zrezygnować z "klienta".
A tak, jak powiedział Owsik, płacę co miesiąc składki, a jak przyjdzie co do czego to i tak muszę bulić prywatnie. W wypadku prywatnej służby miałbym wybór czy kasę z zlikwidowanej składki odkładać czy przepić. Jeśli przepije i umrę bo zapalenie płuc mnie dopadło i nie ma za co już iść do lekarza to mój pech i moja głupota.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1099 dnia: Grudnia 10, 2013, 07:08:44 am »
+1
Prawa ekonomii są nieubłagane - owszem. Ale czy od praw ekonomii przybędzie pieniędzy samotnej 70-latce, która dostaje emeryturę brutto na poziomie 1000 zł?  Nigdy nie miała męża, bo tak jej się życie ułożyło.
Ma wybór - lekarz, albo jedzenie i opłaty za mieszkanie.

Nie ma takich ludzi? Albo ... "trzeba było myśleć o emeryturze, gdy pracowała"?
Będę niedemokratyczny, ale poproszę o odpowiedź na to pytanie tylko osoby pracujące, które muszą się same utrzymać, mając na karku różnego typu opłaty, między innymi za mieszkanie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1100 dnia: Grudnia 10, 2013, 09:34:57 am »
+2
Ludzie, kiedy ich przyciśnie potrafią oszczędzać na wszystkim, wliczając w to zdrowie i potrafiliby lekceważyć nawet najpoważniejsze objawy choroby "bo trzeba odłożyć na chleb, rachunki i inne potrzebne zakupy, więc po co wydawać na lekarzy?", a przecież nie chodzi o to, żeby sprywatyzowaniem służby zdrowia wybić najsłabsze jednostki.
A jakiś czas temu gdy podwyższano wiek emerytalny, któryś z polityków PO na temat emerytury obywatelskiej, wypowiedział się, że nie bo Polacy nie potrafią oszczędzać.  ;)
W przypadku służby zdrowia to ja akurat aż takim wolnorynkowcem nie jestem (czego wyraz dałem wyraz w jednym ze wcześniejszych postów), ale i tutaj jestem bardziej zwolennikiem finansowania przez Państwo leczenia w prywatnej służbie zdrowia i to też raczej nie dla każdego.
Po drugie ja tutaj zgadzam się z Kirzenem, bo czy przypadkiem takie podejście nie jest równoznaczne z tym, że Państwo traktuje nas trochę jak dzieci? i tutaj nie odnoszę się tylko do służby zdrowia, różnica między dorosłym a dzieckiem jest taka, że za dziecko odpowiada jego opiekun, to on wie co dla niego jest dobre, natomiast dorosły sam odpowiada za siebie, sam podejmuje decyzję co dla niego jest dobre, a co nie. Natomiast Państwo zabierając nam dużą część pieniędzy, tworząc różne zakazy mówi, że to my lepiej wiemy co jest dla Ciebie dobre a co nie.
Jeszcze odniosę się do tych osób co w kolejkach stoją do lekarza, nie będę się wypowiadał czy słusznie chodzą do lekarza czy nie, bo nie wiem, ale zwykle następnym krokiem tych osób jest udanie się do apteki i tutaj już te osoby nie oszczędzają na lekach, a nie zawsze jest tak, że te leki, które zostały im przepisane są im potrzebne (chodzi o umowy lekarzy z firmami farmaceutycznymi).

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1101 dnia: Grudnia 10, 2013, 10:19:26 am »
+1
Spora część Polaków nie oszczędza, bo nie ma z czego. Łatwo się mówi politykom - odłóż 100, 200 zł miesięcznie, to na emeryturze będziesz miał więcej pieniędzy. Tyle tylko, że oni mają z czego odłożyć. Przeciętny Polak, zwłaszcza świeżo po studiach, a nawet znacznie później niekoniecznie ma z czego odkładać. Myślę, że wielu pracujących forumowiczów się ze mną zgodzi w tej kwestii.
Oczywiście dzieje się tak poniekąd dlatego, że finansujemy praktycznie wszystko, jeśli chodzi o państwowe wydatki, bo na dobrą sprawę nawet bezpłatna edukacja czy to szkolna, czy przedszkolna nie jest bezpłatna. Czy jednak wprowadzic całkowicie prywatną służbę zdrowia? Nie jestem przekonany. W samej służbie zdrowia, jeśli chodzi o wizyty lekarskie... załóżmy, że ktoś musi regularnie, codziennie dostawać leki. Noe dostanie tych leków bez wizyty u lekarza. Musi udowodnić, że żyje, że nadal potrzebuje itd. A kolejki rosną, tak samo jak rosną wydatki na służbę zdrowia, skoro za każdą wizytę trzeba zapłacić.
Mówicie, że w przypadku gdyby służna zdrowia stała się całkowicie prywatna, to ceny by spadły.
Zmiejszono zasiłek, czy jak się to nazywa - pogrzebowy - ceny spadły, owszem, ale czy tak samo stałoby się w przypadku świadczeń medycznych? Byłyby wyceniane taniej? W przypadku pogrzebu mniej może wziąć ksiądz, grabarz i inni zaangażowani. W przypadku operacji mniej weźmie specjalistyczny sprzęt? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1102 dnia: Grudnia 11, 2013, 10:03:23 am »
+3
Poczytaj o cyrkach przy wycenie świadczeń w USA ( u nas na zylion procent lepiej nie jest). Tam jest świeżutka ustawa i można obserwować na żywo, jak socjalistyczne prawo uwalnia w ludziach dziwne zachowania. A komuszek Obama cieszy się w duchu, bo łatwą ręką zadłużył kraj na biliony dolców, żeby zasponsorować opiekę czarnuchom, którym do tej pory służba zdrowia jakoś potrzebna nie była.

Cytuj
Łatwo się mówi politykom - odłóż 100, 200 zł miesięcznie, to na emeryturze będziesz miał więcej pieniędzy

Załóż firmę i płać pod przymusem 1200 zł ZUSu co miesiąc. Już wiesz dlaczego nie odłożysz sobie tych 200 zł.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1103 dnia: Grudnia 12, 2013, 12:32:32 am »
0

W przypadku operacji mniej weźmie specjalistyczny sprzęt? ;)
Nie bardzo kumam... przecież pacjent nie będzie płacił za sprzęt specjalistyczny, tylko za usługę. Sprzęt specjalistyczny z którego będzie korzystać wielu pacjentów, jest inwestycją kliniki/szpitala.

Mówicie, że w przypadku gdyby służna zdrowia stała się całkowicie prywatna, to ceny by spadły.
Zmiejszono zasiłek, czy jak się to nazywa - pogrzebowy - ceny spadły, owszem, ale czy tak samo stałoby się w przypadku świadczeń medycznych? Byłyby wyceniane taniej? W przypadku pogrzebu mniej może wziąć ksiądz, grabarz i inni zaangażowani. W przypadku operacji mniej weźmie specjalistyczny sprzęt? ;)
Niestety nie zostałem obdarzony darem, żeby mówić w sposób prosty i logiczny, ale mimo to spróbuje wytłumaczyć dlaczego służba zdrowia stanieje...
Załóżmy, że obecnie 10% społeczeństwa korzysta z prywatnej służby zdrowia, a 90% z państwowej. Najczęściej ze służby zdrowia korzystają te wspomniane starsze osoby, większość z nich zapewne korzysta z państwowej (w myśl zasady po co mam iść do prywatnego lekarza skoro mogę za darmo). W takiej sytuacji wielu biznesmenów nie zainwestuje w otwarcie nowych prywatnych klinik (uznają, że lepiej swoje pieniądze zainwestować w coś innego, bo na rynku jest dużo takich prywatnych placówek, a o zdobycie nowego klienta będzie ciężko, np. te starsze osoby i tak wybiorą państwową). No i teraz wyobraź sobie co się dzieję, gdy nagle cała służba zdrowia zostaje sprywatyzowana? Co się dzieję z tymi 90% społeczeństwa? Oczywiście będą skazani na prywatną służbę zdrowia i w tej sytuacji ci biznesmeni, którzy wcześniej uznali, że nie opłaca się otwierać nowych placówek, teraz w tej sytuacji gdy te 90% społeczeństwa będzie musiało korzystać z tej prywatnej służby zdrowia uzna, że otwarcie takiej kliniki będzie im się opłacać bo na rynku będzie więcej potencjalnych klientów korzystających z tych usług. Zwykle główną grupą docelową klientów nie będą osoby z grubymi portfelami tylko te osoby starsze bo one z tych usług będą korzystać najczęściej. A jak właściciel szpitala o nazwie "A" może zachęcić, żeby te osoby korzystały z usług jego kliniki? Oczywiście najlepiej cenami. Tak więc te ceny muszą być takie, żeby te osoby było na nie stać. Jednak też trzeba pamiętać, że o tego pacjenta szpital "A" będzie konkurował ze szpitalem o nazwie "B", "C" i "D" co w efekcie spowoduje, że ceny jeszcze bardziej spadną, bo każdy z tych szpitali będzie walczył, żeby to z jego usług korzystali pacjenci, a zachęcić pacjenta do korzystania z usług szpitala można między innymi bardziej atrakcyjną ceną za usługi.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3051
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje