Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165296 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwca 07, 2010, 08:28:10 pm »
0
W PIS-owskiej telewizji? Nie dziwię mu się.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7983435,Dera_o_slowach_Komorowskiego__To_tchorzostwo.html?skad=rss

- I PiS-u tam [w TVP1 - red.] w ogóle nie ma? - dopytywał się dziennikarz.

- Oczywiście, że nie - zapewniał Andrzej Dera.
 :lol: :lol: :lol:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:07:49 pm »
0
wiecie co ja o tym myślę? że k***a mać mam dosyć Komorowskiego i całej rzeszy polityków.

I co z tego, że PIS-owska telewizja? To ma być debata, którą będą oglądać wyborcy całej Polski. I do jasnej cholery, czy im chodzi o dobro narodu czy o j****e partyjniactwo, układy i inne popierdółki? Sorry, ale co mam myśleć o polityku, dla którego to, że coś jest powiązane z partią opozycji jest ważniejsze niż moje dobro? Gdzie tu obywatel? I nie wmawiajcie mi k***a, że on robi dobrze, bo rozmowa czołowych polityków jest potrzebna i ma na celu dobro narodu, a nie jakieś chujnie mi tu odwalają. I to nie tylko dotyczy Komorowskiego, bo gdyby debatę organizował np. tvn, myślę, że Kaczyński czy Mikke mieliby wątpliwości się tam wstawić. I to jest porażka polskiej demokracji, polskiego rządu, polskich obywateli - Głosujemy nie na prezydenta, tylko na PARTIĘ! Żal.

sorry za formę, ale normalnie nie strzimia. Już wiyncyj tak ni byda klnąć.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:36:38 pm »
0
Nie dziwię Ci się, że klniesz, bo ja też mam ochotę.
Niestety już dawno pozbyłem się złudzeń i wiem, że tu nie o chodzi o nasze dobro tylko o władzę i pieniądze.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:29:32 pm »
0
Grzon - "Szef sztabu kandydata PO na prezydenta Sławomir Nowak powiedział w poniedziałek, że "na dzisiaj" sztab wyklucza udział Bronisława Komorowskiego w takiej debacie. Mówił też o możliwości przeprowadzenie debaty "jeden na jeden" Komorowskiego z Kaczyńskim 15 czerwca w TVN i TVN24."
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:34:02 pm »
0
To się Kaczyński nie zgodzi, bo TVN jest za Komorowskim i nie będzie obiektywnie w drugą stronę. Nie mogliby wogóle się obyć bez tych debat? Przecież każdy Polak zna ich od lat i wie ile mogą obiecać.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:35:43 pm »
0
No właśnie nie każdy Polak wie o tym co sobą reprezentują. Warto zobaczyć konfrontację przed wyborami.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:39:13 pm »
0
Grzon - "Szef sztabu kandydata PO na prezydenta Sławomir Nowak powiedział w poniedziałek, że "na dzisiaj" sztab wyklucza udział Bronisława Komorowskiego w takiej debacie. Mówił też o możliwości przeprowadzenie debaty "jeden na jeden" Komorowskiego z Kaczyńskim 15 czerwca w TVN i TVN24."
No właśnie o tym mówię. Układy i partyjniactwo.

To się Kaczyński nie zgodzi, bo TVN jest za Komorowskim i nie będzie obiektywnie w drugą stronę.

no i właśnie to boli najbardziej :/

Debata jest Polsce ptorzebna, rozmowa twarzą w twarz jest naszemu krajowi POTRZEBNA!! to co, politycy już zawsze się będą porozumiewać poprzez gazety? To jak ja mam wybrać najlepszego?



z mojej strony - oddaję nieważny głos.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:42:39 pm »
0
Już nie głosujesz na JKM? Coś się zmieniło?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:45:20 pm »
0
sam nie wiem jeszcze - gościu jednak jest zbyt radykalny, podziw dla jego poglądów, które nie ulegają zmianie pod wpływem presji medialnej, walce z ubekami, ale nie ze wszystkim się z nim zgadzam. Jednak w porównaniu do czołowej dwójki u mnie wygrywa. Zastanawiam się nad Markiem Jurkiem.

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwca 08, 2010, 01:11:34 am »
0
W czym sie nie zgadzasz z JKM, Grzon?


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:22:18 am »
0
Debata powinna odbyć się między wszystkimi kandydatami i powinna wyglądać następująco
- Każdy dostaje pytania na temat najważniejszych dziedzin życia w państwie a także pytania dotyczące jego działań jako prezydenta i ma możliwość odpowiedzi na każde z nich przez 5 minut (lub mniej zależy od kandydata , to ważne aby zawrzeć pełną treść poglądów) - BEZ WTRĄCANIA SIĘ DZIENNIKARZY.
Potem następuje część druga tj. konfrontacje - każdy polityk zadaje swoim przeciwnikom pytania - również dziennikarze powinni siedzieć cicho i nie przerywać (nawet w wypadku kontrowersyjnych i niepoprawnych politycznie wypowiedzi) ich zadaniem powinna być jedynie umożliwienie dyskusji i zapobieganie zabieraniu głosu przez dwie osoby jednocześnie.
Część druga nie musi się odbyć - można ją poświęcić na kolejne 10 pytań w innych kwestiach - ale ludzie nie lubią konkretów i pewnie chcieli by pooglądać konfrontacje
Warunki :
- ze względu na to że jest zbyt dużo kandydatów aby przeprowadzić dyskusję jednocześnie należałoby przeprowadzić ją po 3 osoby w dwóch debatach i ostania w 4 osoby (ze zwiększoną ilością czasu jej trwania oczywiście)  a kryterium podziału członków debat powinny być nie jakieś sondaże tworzone przez bandę manipulatorów tylko ALFABET.  
- wszystkie trzy debat muszą się odbywać o tej samej porze dnia (najlepiej piątek , sobota , niedziela - kolejność alfabetyczna kandydatów)  na WSZYSTKICH TRZECH KANAŁACH TVP , powinni być Ci sami dziennikarze (i nie pan Lis czy inny nieobiektywny tylko ktoś mniej znany a elokwentny i bez słuchawek w uszach w których słychać zmień temat)
- bez publiczności , bez audiotele , bez smsów , bez opiniujących komentarzy dziennikarzy prowadzących debatę - tylko umysł wyborcy powinien oceniać treść debaty.
I debata - Marek Jurek , Jarosław Kaczyński , Bronisław Komorowski
II debata - Janusz Korwin-Mikke , Andrzej Lepper , Kornel Morawiecki
III debata - Grzegorz Napieralski , Andrzej Olechowski , Waldemar Pawlak , Bogusław Ziętek.

Szkoda że jest to niemożliwe w naszej cudownej "APOLITYCZNEJ" telewizyyyji która coraz bardziej przypomina ośrodek propagandy PRL.
I szkoda że żyjemy w kraju w którym kandydaci na najwyższe stanowisko w państwie (obok premiera) mają na zaprezentowanie swoich poglądów 2 minuty w audycji wyborczej i zamiast przedstawiać swój program ględzą jakieś slogany "by żyło się lepiej" , "solidarne państwo" i inne takie bzdury.








« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2010, 09:30:07 am wysłana przez Springsteen »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwca 08, 2010, 11:06:18 am »
0
Zgadzam się z Tobą. Takie debaty byłyby najlepsze i najkorzystniejsze dla wyborców. Ja bym pierwszą zrobił z czterema kandydatami. Korwin-mikke do tej trójki by doszedł i nawet ciekawie mogłoby być.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwca 08, 2010, 11:28:19 am »
0
Byłoby to sprawiedliwe bo umożliwiło by przestawienie programu każdego kandydata w tych samych lub zbliżonych regułach .
Niestety jest inaczej i obecnie toczy się walka na wałach przeciwpowodziowych i w gabinetach prezesów telewizji i redaktorów naczelnych gazet - co to ma wspólnego z rzeczową wymianą poglądów na temat przyszłości Polski  ? Chyba że za najważniejsze uznajemy problem ochrony przeciwpowodziowej ale to tylko  jeden z setek problemów.



Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwca 08, 2010, 12:03:42 pm »
0
No niestety taka jest prawda, do zwykłego szarego wyborcy nie dotrze program żadnego z kandydatów tylko wszystkie fajne hasła, ewentualnie co dany kandydat zrobi z wałami, a potem ludzie i tak pójdą nieświadomi zagłosować na partię którą popierają, zapewne też nie wiedząc dlaczego :/
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Solidus

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwca 08, 2010, 03:38:47 pm »
0
jest dzisiaj debata w ttvp? Morawiecki mial byc i lepper.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3057
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje