Autor Wątek: Wasza opinia na temat koncertu  (Przeczytany 24792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline annandmusic

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 14, 2013, 03:21:10 pm »
0
No to ja też wtrącę swoje pięć groszy :P.

Pod Spodkiem wylądowałam z kolegą ok. 18, gdyż nasz pociąg miał opóźnienie. Myślałam, że znajdziemy się przez to na szarym końcu płyty, a tu niespodzianka, udało nam się ukradkiem wepchnąć w kolejkę, no i wylądowaliśmy w 2-3 rzędzie na środeczku :D. Śmiać mi się chciało, jak słyszałam, że ludzie wokół mnie stali od 11, a my czekaliśmy jakieś, hm, 15-20 min ;p. Oczywiście byłam podekscytowana tym, że stoję tak blisko sceny, ale, jak się okazało chwilę potem, nie był to taki dobry pomysł. Po pierwsze, otoczenie "szalonych" nastoletnich psychofanek, a po drugie ścisk, ścisk i jeszcze raz ścisk. Ale mówię sobie "stój, dasz radę, przecież z takiego miejsca się nie rezygnuje" :D. Gdy zaczął grać support, sytuacja pogarszała się z minuty na minutę, więc cofnęłam się kawałek do tyłu. Było odrobinę lepiej, ale ścisk i przepychanki nie dały mi w spokoju nacieszyć się grą Anti Tank Nun. Ich koncert spędziłam na walce z przepychającym się tłumem. Pomyślałam "kurde, nie ma sensu, nawet nie będę mogła się swobodnie poruszać" i ruszyłam parę metrów do tyłu. Jak się później okazało, była to dobra decyzja :D. Zrobiło się znacznie luźniej, można było nawet swobodnie poskakać ;).

Co do koncertu Slasha i ekipy, nie zawiodłam się :). Szczególnie druga połowa koncertu była genialna, w dużej mierze przez grane utwory (Anastasia, Sweet Child O' Mine itd.). Samo confetti na "Paradise City" było świetnym pomysłem, który u mnie w połączeniu z muzyką i śpiewającym tłumem dosłownie wywołał wzruszenie :). Jeżeli chodzi o wokal Mylesa, mistrzostwo świata. Mało jest wokalistów, którzy potrafiliby wyciągać tak wysokie dźwięki, a jednak on dawał sobie spokojnie radę z każdym kawałkiem, czy to z albumu Apocalyptic Love, czy z utworami Guns N' Roses.

Jeżeli chodzi o minusy, jak dla mnie znikomy kontakt z publicznością, tzn. chodzi mi o to, że Myles zdołał powiedzieć tylko "thank you" na zmianę z "dziękuję", a ja jednak lubię, gdy wokalista ma coś więcej do dodania, np. coś na temat granego utworu, no cokolwiek :P. Co nie oznacza, że kontaktu wcale nie było, bo był, tyle że nie słowny, a bardziej gestykulowany :D. I jeszcze jedna rzecz, pewnie zostanę znienawidzona, ale nie podobała mi się solówka w "Rocket Queen". Była przede wszystkim nudna, a do tego ciągnęła się i ciągnęła...

Co do nagłośnienia, wokal słyszałam dobrze, niestety gitary dość słabo, ale takie są uroki stania pod sceną.

Podsumowując, mimo drobnych minusików, mogę powiedzieć, że koncert był bardzo udany, pełen pozytywnej energii, dawno się tyle nie naskakałam, już o darciu nie wspominając :D. Mam nadzieję, że nagrają teraz jakiś dobry album i wrócą do nas z nowym materiałem (tylko teraz może gdzieś bardziej na północy Polski ;) ).

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 14, 2013, 03:21:43 pm »
0
Polacy to po prostu niechlujny naród, który nie potrafi zachowywać się i bawić normalnie na koncertach i innych większych imprezach..
Bo oczywiście jesteś obieżyświatem, byłeś/byłaś na koncertach w kilkunastu krajach i możesz z czystym sumieniem generalizować. Już wolę ewentualnych "niechlujów" niż takich wszystkowiedzących ekspertów.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 14, 2013, 03:27:20 pm »
0
nie jest usprawiedliwione ale tak jak mówię każdy dba o siebie, jesteśmy dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi ;) Nikogo nie zmuszano by byc pod scena, takie moje zdanie ;)
Skoro nie jest usprawiedliwione to czemu próbujesz to usprawiedliwić.... bo cały czas odnoszę takie wrażenie, tym bardziej, że rzeczy, na które nie ma usprawiedliwienia należy tępić, a ty próbujesz to wytłumaczyć, że ten kto poszedł na scenę sam sobie jest winien.
Oczywiście jak nożownik mi wbije nóż w plecy na ulicy to też będzie można powiedzieć nikt mnie nie zmuszał, żeby iść po tej ulicy, przecież jestem dorosły szedłem na własną odpowiedzialność.

Jak się idzie pod barierki to czego się spodziewać?
że jakby było coś nie tak to ochrona zapewni należyte bezpieczeństwo, zgarnie tych co zachowuje się niewłaściwie, potem wezwą policję a policja zwiezie ich na komisariat

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 14, 2013, 03:28:54 pm »
0
a czemu miejsca pod barierkami mają być tylko dla tych silnych i wytrwałych?
Mi wystarczyło siły i energii, więc się dobrze bawiłem.
Czemu młoda dziewczyna, która czekała całe życie na koncert, walczyła cały dzień o miejsce w pierwszym rzędzie,  musi się wycofać jeszcze przed rozpoczęciem przez bandę nieodpowiedzialnych "fanów" cisnących na barierki całą siłą?
bo jest to:
Cytuj
rock n' roll celebration
?
nie, bo jest to brak szacunku dla innych ludzi i niedojrzałość pozostałych. Zresztą moją opinię podzielił wokalista, który nie przypominam sobie, aby dotąd prosił fanów o wycofanie się o krok do tyłu.
Powtarzam. Nie jest to mój pierwszy koncert i takie sytuacje w łatwy sposób się rozwiązuje.

Offline blacha11

  • Patience
  • Wiadomości: 6
  • Respect: 0
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 14, 2013, 03:30:48 pm »
0
w takim tłumie nie idzie po prostu wyłapać tych delikwentów ;)
ochrona później dawała wodę, lub lała prosto do ust, co prawda była to kropla w morzu potrzeb ale zawsze coś <ok>
koncert sam w sobie genialny :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 14, 2013, 03:47:08 pm »
0
Podstawowym obowiązkiem organizatora jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, nie ma usprawiedliwienia, że się nie dało wyłapać delikwentów, można było zainwestować w monitoring, zwiększyć liczbę ochroniarzy itp.

Offline Doreen

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +5
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 14, 2013, 03:47:26 pm »
+1

Nie przyszloby mi do głowy, zeby porównać autobus z koncertem. Jak dla mnie to to są dwie skrajne sytuacje. Siedzenie sobie w autobusie na pewno nie daje tyle frajdy co zobaczenie swojego idola na żywo i to z bliskiej odległości, dlatego też ludzie w autobusach sie tak nie pachają. Jednak ich chęć do zajęcia miejsca siedzącego jest niewątpliwie duża. Będąc już w temacie autobusów, tam ludzie rozkładają sie w miarę równomiernie tak, żeby każdy miał miejsce i chodzi o to, żeby na koncertach było podobnie. Stałe przemieszczanie sie ludzi na pewno dużo by pomogło. Gdybyśmy choć troche sie do tego zbliżyli byłoby już dobrze.
Przeżyłam gorsze ściski na koncertach niż te z wczoraj, ale może to kwestia tego, że udało mi sie znaleźć w dobrym miejscu blisko sceny. Momentami czułam napór tłumu z tyłu. W pełni rozumiem co nimi kierowało, ale jednocześnie ich nie tłumaczę. Dlatego też nie chcę kwestionować Twojej wypowiedzi czy jakoś specjalnie się o to kłocić. Również boli mnie to, że doszło do sytuacji, w której mdleli ludzie. Ale nie chce nikogo oskarżać, czy rozliczać z tego, bo w takim momencie jesteśmy odpowiedzialni sami za siebie i nie warto liczyć na rozsądek tłumu. I tu podzielam zdanie Ashbki nikt nikogo nie zmusza by stać w ścisku pod sceną :) Wiem, ze i tak sie ze mną nie zgodzisz, ale Twoje zdanie jest ważne, bo bedzie mi dane zobaczyć inny punkt widzenia. W każdym razie to tyle co miałam do powiedzenia w tym temacie :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 14, 2013, 03:53:21 pm »
0
To jest sytuacja analogiczna (jeżeli nie rozumiesz znaczenia słowa analogiczny to wklep sobie w google)
- zarówno w jednej jak i drugiej sytuacji zachowanie chuligana nie jest usprawiedliwione,
- zarówno w jednej jak i drugiej sytuacji mam prawo oczekiwać, że ktoś mi zapewni bezpieczeństwo.
Cytuj
Znaczenie słowa
To in. podobny, zbieżny, zgodny pod względem swoich cech z czymś innym. Zatem błędem jest używanie słowa analogiczny w zn. taki sam (czyli mylenie go ze słowem identyczny).

źródło: http://portalwiedzy.onet.pl/139948,,,,analogiczny_i_analogicznie,haslo.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 03:58:28 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Doreen

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +5
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 14, 2013, 04:06:45 pm »
+1
Słowo znam, ale mimo wszystko zbyt wiele analogii to tu nie widzę, jakieś są ale jak dla mnie niewielkie. Co do chuliganów, to zgadzam sie z Tobą z 100%. Nic ich nie usprawiedliwia, ja jedynie rozumiem ich motywację. Wydawało mi się, że juz zawarłam w swojej wypowiedzi.  Co do bezpieczeństwa to wybacz, ale życie nauczyło mnie liczyć głównie na siebie, swój własny rozsądek i rozum. Na rozsądek tłumu nie ma co liczyć, szczególnie na imprezach masowych. Co do kwestii organizacyjnych, czy zawiniła zwykła logistyka czy też nie, się nie wypowiem, bo najzwyczajniej w świecie się na tym nie znam i nie wiem jakie standardy są realizowane na podstawie polskiego prawa.

Offline paula_00

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Płeć: Kobieta
  • "All we need is just a little patience."
  • Respect: +91
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 14, 2013, 04:15:38 pm »
0
Uwierz mi, że nawet gdyby to był 10 koncert Slasha w Polsce, byłoby to samo.. Polacy to po prostu niechlujny naród, który nie potrafi zachowywać się i bawić normalnie na koncertach i innych większych imprezach..
Pozdrawiam tych ludzi, których poznałem, i którzy pomogli mi w trudnych sytuacjach wydostać się z opresji :P Pozdrawiam również koleżankę, którą zapoznałem praktycznie na samym środku pod sceną. :P Może gdzieś tu jest na forum ; )

Czy jesteś wysokim blondynem, z trochę dłuższymi włosami? Byłeś w skórze? bo jeśli tak to poznaliśmy się :)
SLASH 13.02.2013 ♥

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 14, 2013, 04:15:59 pm »
0
a czemu miejsca pod barierkami mają być tylko dla tych silnych i wytrwałych?
Mi wystarczyło siły i energii, więc się dobrze bawiłem.
Czemu młoda dziewczyna, która czekała całe życie na koncert, walczyła cały dzień o miejsce w pierwszym rzędzie,  musi się wycofać jeszcze przed rozpoczęciem przez bandę nieodpowiedzialnych "fanów" cisnących na barierki całą siłą?
bo jest to:
Cytuj
rock n' roll celebration
?
nie, bo jest to brak szacunku dla innych ludzi i niedojrzałość pozostałych. Zresztą moją opinię podzielił wokalista, który nie przypominam sobie, aby dotąd prosił fanów o wycofanie się o krok do tyłu.
Powtarzam. Nie jest to mój pierwszy koncert i takie sytuacje w łatwy sposób się rozwiązuje.

Bardzo dobrze to ująłeś, podpisuje się obiema rencyma.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 14, 2013, 04:21:18 pm »
0
Słowo znam, ale mimo wszystko zbyt wiele analogii to tu nie widzę, jakieś są ale jak dla mnie niewielkie.
Wymieniłem dwie cechy bardzo konkretne, a wystarczy tylko jedna, taka cecha, żeby mieć do czynienia z sytuacją analogiczną... ile według Ciebie dwie sytuacje musiałby mieć cech wspólnych, żeby były analogiczne ...10? Jeżeli tak to jesteś  w stanie podać chociaż 5 przykładów dwóch sytuacji analogicznych, które mają 10 cech wspólnych?

Nic ich nie usprawiedliwia, ja jedynie rozumiem ich motywację.
Ja też wiem jak motywację mieli, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie tego nie tłumaczę tylko po prostu neguję, co jest chyba logiczne.

Offline Doreen

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +5
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 14, 2013, 04:55:26 pm »
+1
No przecież napisałam, że występują analogie ale dla mnie niewielkie i to podtrzymuje. Nie zanegowałam ich istnienia, jedynie stwierdziłam, ze ich istotność jest dla mnie niewielka, by porównywać te dwa przypadki. Dla Ciebie może są one bardzo ważne i ok mi to nie przeszkadza w żadnym stopniu, to jest Twoje zdanie.
Trzeci raz nie chce pisać, że nie nikogo nie usprawiedliwiam (w sumie to teraz to napisałam, ale to nieważne :) ). Z tego co zdążyłam zauważyć Ty masz po prostu bardziej radykalne poglądy ode mnie i  chce je uszanować, mimo iż trochę inaczej postrzegam otaczającą mnie rzeczywistość.

I to by było na tyle dzisiaj.
Miłych Walentynek, a jeżeli jesteś ich przeciwnikiem to przynajmniej Miłego Wieczoru :)

Offline Sth`

  • Patience
  • Wiadomości: 15
  • Respect: 0
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 14, 2013, 05:24:50 pm »
0
a czemu miejsca pod barierkami mają być tylko dla tych silnych i wytrwałych?
Mi wystarczyło siły i energii, więc się dobrze bawiłem.
Czemu młoda dziewczyna, która czekała całe życie na koncert, walczyła cały dzień o miejsce w pierwszym rzędzie,  musi się wycofać jeszcze przed rozpoczęciem przez bandę nieodpowiedzialnych "fanów" cisnących na barierki całą siłą?
bo jest to:
Cytuj
rock n' roll celebration
?
nie, bo jest to brak szacunku dla innych ludzi i niedojrzałość pozostałych. Zresztą moją opinię podzielił wokalista, który nie przypominam sobie, aby dotąd prosił fanów o wycofanie się o krok do tyłu.
Powtarzam. Nie jest to mój pierwszy koncert i takie sytuacje w łatwy sposób się rozwiązuje.

Bardzo dobrze to ująłeś, podpisuje się obiema rencyma.

Potwierdzam. Świetnie ujęty post. Koncert to zabawa, a nie walka o życie.
Uwierz mi, że nawet gdyby to był 10 koncert Slasha w Polsce, byłoby to samo.. Polacy to po prostu niechlujny naród, który nie potrafi zachowywać się i bawić normalnie na koncertach i innych większych imprezach..
Pozdrawiam tych ludzi, których poznałem, i którzy pomogli mi w trudnych sytuacjach wydostać się z opresji :P Pozdrawiam również koleżankę, którą zapoznałem praktycznie na samym środku pod sceną. :P Może gdzieś tu jest na forum ; )

Czy jesteś wysokim blondynem, z trochę dłuższymi włosami? Byłeś w skórze? bo jeśli tak to poznaliśmy się :)

Nie :D Może masz na myśli mojego kolegę Kacpra, który stał przed Tobą, a ja bardziej obok Ciebie. :P Ja byłem dość wyższy od niego w krótkich, brązowych włosach. :D

Offline japko

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
Odp: Wasza opinia na temat koncertu
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 14, 2013, 05:46:27 pm »
0
To i ja coś od siebie napisze. Koncert jeśli chodzi o zespół na duży plus. (choć pewnie za to zostane ukamienowany to solówka z Rocket Queen była przydługawa) no i technicy sie nie popisali bo w spodku da sie lepsze nagłośnienie zrobić. Jeśli chodzi o publike (na płycie, co do trybun sie nie wypowiadam) no cóż.... jeśli chodzi o zachowanie przy takich piosenkach jak Nightrain czy Sweet Child to bybo ekstra wszyscy śpiewali, skakali i świetnie sie bawili, ale jak tylko jakaś mniej znana piosenka była to zaraz szły fale i ogólnie jakaś masakra była. Mam 180cm wzrost i 75kilo waże, a dwa razy glebe zaliczyłem :facepalm:. Ale ogólnie koncert duży plus, pozdrawiam przypadkowe dziewczyny które nosiłem na barana w czasie Slithera i Paradise City idealnie na środku w 6-7 rzędzie :P.

 

Relacja czyli nie opinia a więc mam prawo na nowy wątek!

Zaczęty przez Śpiochu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5271
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2013, 02:58:27 pm
wysłana przez Bender