Ankieta

Jaka jest wasza ulubiona płyta gunsów?

Appetite for Destruction
GN'R lies
Use Your Illusion I
Use Your Illusion II
The Spaghetti Incident?
Chinese Democracy

Autor Wątek: Wasza ulubiona płyta Gunsów  (Przeczytany 29355 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 24, 2008, 12:40:39 pm »
0
To się porobiło  :D ale przyjemnie się czyta coś odmiennego. Tak czy inaczej respect Panowie za własne zdanie, pomimo że nie do końca podzielam argumentację to każdy ma swoje gusta  :)
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 24, 2008, 01:47:00 pm »
0
1. Appetite for Destruction
2. Chinese Democracy
3. Use Your Illusion 2
4. LIES
5. Use Your Illusion 1
6. The Spaghetti incident?

edit

specjalnie NIE uwzględniłem live era, gdybym to zrobił to live era ma 1 miejsce
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2008, 11:42:51 pm wysłana przez nightrain »
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 24, 2008, 02:11:07 pm »
0
1. ChD
2. UYI I i II
3. AFD
4. TSI
5. Lies

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 24, 2008, 05:44:06 pm »
0
EroticJesus i get_in_the_ring  blagam o argumentacje w czym jest lepsze ChD od AFD i UYI???
W czym? Axl nad swoim głosem o wiele lepiej panuje niż kiedyś, muzycy mają wyższy poziom niż ci którzy nagrywali AFD. AFD jest bardzo przereklamowaną płytą, gdyby nie Sweet Child było by to Bleach Gunsów. ChD nie ma ani jednego wypełniacza, AFD ma 2-TAY i AG. Obiektywna ocena jest taka-ChD artystycznie wyprzedza AFD.

Powiem ci, że bzdury gadasz. Według twojej wypowiedzi SCOM uważasz za najlepszy utwór na AFD, za perełke dzięki której album odniósł wielki sukces. A takie utwory jak Welcome To The Jungle, Paradise City, Nightrain czy It's So Easy to czym sa twoim zdaniem. Żaden utwór z ChD nie może sie równac z nimi, jak i cała resztą. AFD to przyklad jak powinien brzmieć hard rock i nie jeden zespół chciałby takie AFD nagrać i nie wciskaj mi kitu, że jest to przereklamowany album, bo mi się smiać chce. ChD jest dobrym albumem, ale nie przesadzajmy ludzie z AFD, czy Iluzjami nie ma największych szans.


Uploaded with ImageShack.us

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 24, 2008, 08:04:49 pm »
0
Gho_82- Chinese Democracy nie powstało na bazie tego czym było Guns N' Roses na Apetit For Destruction,to jest moim najbardziej niesprawiedliwe i nieobiektywne gdy się ocenia CHD.Przecież już od conajmniej 10 lat wiemy min. od Axla że to będzie inny styl,nie chciał drugiego AFD,nie chciał drugie ILUZJII..Gdyby Chinese było czysto hardrockowym dziełem z tym samym klimatem co Apetit,prosze bardzo porównujmy je ze sobą,ale tak nie jest .
1.Apetit For Destruction-dzięki niej jestem dzisiaj fanem Gunsów.Bez słabych stron.Ideał rockowego buntu.
2.Chinese Democracy-za rozmach,za szerokie spojrzenie nie tylko w strone rocka,za odwagę i bezkompromisowość Axla.
3.Live Era 87-93-nie ma to jak posłuchać na żywo swojej ulubionej kapeli.
4.Podwójna Illuzja-tylko czwarte,gdyby zebrać wszystko co najlepsze z nich na jedną to było by pierwsze.
5.Lies-taki wypełniacz między Apetit i lluzjami,bardzo dobra płyta,zwłaszcza wersje akustyczne.
6.Spaghetti-płyta której nie powinni nagrywać....

Offline Gunman

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 24, 2008, 08:16:59 pm »
0
[ChD nie ma ani jednego wypełniacza, AFD ma 2-TAY i AG. Obiektywna ocena jest taka-ChD artystycznie wyprzedza AFD.

TAY nie jest wypelniaczem, nie dla mnie. To swietny kawalek. Wedlug mnie ani AFD ani CHD nie zawieraja wypelniaczy i uwielbiam je tak samo, AFD stawiam wyzej przez sentyment, trudno porownywac te plyty pod wzgledem kompozycji bo to inna muzyka.

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 25, 2008, 11:38:40 am »
0
Cytuj
Gho_82- Chinese Democracy nie powstało na bazie tego czym było Guns N' Roses na Apetit For Destruction,to jest moim najbardziej niesprawiedliwe i nieobiektywne gdy się ocenia CHD.Przecież już od conajmniej 10 lat wiemy min. od Axla że to będzie inny styl,nie chciał drugiego AFD,nie chciał drugie ILUZJII..Gdyby Chinese było czysto hardrockowym dziełem z tym samym klimatem co Apetit,prosze bardzo porównujmy je ze sobą,ale tak nie jest .


Całkowicie to rozumiem i za to podziwiam właśnie Axla. Ja nie chce porównywać tych albumów tylko chciałem sie odnieśc do tego co napisał EroticJesus na temat AFD, i chyba większość się zgodzi że troche przesadził ze swoją wypowiedzią. Ja rozumiem, że można miec własny gust, ale też trzeba patrzeć bardziej obiektywnie na pewne sprawy  ;)

Cytuj
ChD nie ma ani jednego wypełniacza

Jeszcze żaden zespół nie nagrał takiego albumu na którym nie byłoby choć jednego wypełniacza. Jak to w koncu się mówi " nie ma ideałow"  ;) A jeśli chodzi o ChD to choćby takie TIL, Prostitute, SOD są wypełaniaczami jak dla mnie, bo spokojnie można było je zastąpić lepszym i utworami, choćby takim poprawionym OMG  :) czy Checkmate(o ile to jest własciwa nazwa dla tego utworu, ale kazdy wie o co chodzi)  ;)


Uploaded with ImageShack.us

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 25, 2008, 01:02:29 pm »
0
Powiem ci, że bzdury gadasz. Według twojej wypowiedzi SCOM uważasz za najlepszy utwór na AFD, za perełke dzięki której album odniósł wielki sukces. A takie utwory jak Welcome To The Jungle, Paradise City, Nightrain czy It's So Easy to czym sa twoim zdaniem. Żaden utwór z ChD nie może sie równac z nimi, jak i cała resztą. AFD to przyklad jak powinien brzmieć hard rock i nie jeden zespół chciałby takie AFD nagrać i nie wciskaj mi kitu, że jest to przereklamowany album, bo mi się smiać chce. ChD jest dobrym albumem, ale nie przesadzajmy ludzie z AFD, czy Iluzjami nie ma największych szans.
Zacznijmy od pierwszej rzeczy-w dupie byłeś gówno widziałeś. Nie umiesz czytać. Kitu ja Ci wciskać nie mam zamiaru, tylko że jest jeden problem. Zanim AFD osiągneło jakikolwiek sukces musiało czekać rok. Przed singlem SCOM nie odniósł żadnego sukcesu, sprzedawał się nie za dobrze. Album jest zdecydowanie przereklamowany, Think About You, Anything Goes czy Mr. Brownstone to sa średniaki. Nie jest to tak czaderska płyta jak np. debiut Zeppelinów. Welcome To The Jungle, It's So Easy, Nightrain i Paradise city to są najlepsze kawałki na płycie, ale to są tylko 4 kawałki. AFD jest płytą na jedno kopyto, z poprockową piosenka SCOM jako singiel. To jest przepis na sukces ;] Ja wiem że AFD to spust na słuchawki ale troche obiektywizmu w tym wszystkim. ChD jest o wiele bardziej warte artystycznie niż AFD. Samymi smaczkami ją kilkakronie na głowe bije, jakość muzyków nie do porównania, na ChD są o wiele lepsze kompozycje niz na AFD. I to słychać od razu. Slash by sobie na solówce z TWATa połamał wtedy palce każdy po kolei. Troche nie ta klasa, z ChD mogą pogadać Iluzje, AFD to tylko rock'n'roll.

Cytuj
A jeśli chodzi o ChD to choćby takie TIL, Prostitute, SOD są wypełaniaczami jak dla mnie, bo spokojnie można było je zastąpić lepszym i utworami, choćby takim poprawionym OMG
Żaden z tych trzech kawałków nie ma być prawa wypełniaczem, pomyśl czemu  :sorcerer:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2008, 01:05:45 pm wysłana przez EroticJesus »
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 25, 2008, 01:35:53 pm »
0
Owszem są tam sredniaki, ale jak juz wspomniałem nie ma albumu idealnego. Ale jako całokształt kopie dupe i miazdzy nie jeden album Zeppelinów (oczywiście bardzo szanuje ten zespoł  ;)) i nie tylko tak więc z tym przereklamowaniem daruj sobie. Fakt może przesadziłem z porównywaniem AFD do ChD bo to zupełnie inne swiaty i jakiekolwiek porównanie jest tu nie na miejscu, ale pamiętajmy, że do takiego brzeminia nas ten zespoł przyzwyczaił i cięzko bedzie nowe dzieła równać klasowo z poprzednikami. TWAT rzeczywiście jest wysmienitym utworem, ale pamietajmy jakiej klasy gitarzystą jest Slash tak więc z tymi palcami to nie przesadzaj :)


Cytuj
A jeśli chodzi o ChD to choćby takie TIL, Prostitute, SOD są wypełaniaczami jak dla mnie, bo spokojnie można było je zastąpić lepszym i utworami, choćby takim poprawionym OMG
Żaden z tych trzech kawałków nie ma być prawa wypełniaczem, pomyśl czemu  [/quote]

TIL to słabiutka balladka, Prostitute taki sobie kawałeczek są na płycie o wiele lepsze od niego, to samo tyczy się SOD żaden z tych kawałków nie jest porywający. Nic szczególnego nie wnoszą.


Uploaded with ImageShack.us

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 25, 2008, 01:43:51 pm »
0
Znów wpadamy w sidła porównań  ;) nie będę stawał po niczyjej  stronie bo obaj macie racje w pewnym sensie; wątpię tylko czy jechanie na przemian po AFD i UYI przyniesie jakieś korzyści  :D Płyty są diametralnie różne. A od gustu zależy co lubimy: rock 'n rollowe granie czy bardziej zróżnicowane brzmieniowo rzeczy; to samo dotyczy tego co uznamy za wypełniacz

EroticJesus- dlaczego AFD jest Twoim zdaniem przereklamowane? Zgadzam się z tym co napisałeś o wpłwie SCOM na sukces albumu ale czy tyle ludzi uważałoby go za przełomowy tylko z tego powodu? Co do porównania do Zeppelinów to chciałbym żebyś wyjaśnił co miałeś na myśli pisząc "czaderska płyta" bo nie wiem czy chodzi o brzmienie czy o sukces debiutu.

Ghost_82- jeżeli patrzymy obiektywnie ( jakby ktoś tu mógł patrzeć w 100% obiektywnie  :P); rozumiem że wolałbyś więcej hard rocka ale nazwania TIL wypełniaczem nie za bardzo rozumiem  :???: tym bardziej przy porównaniu do OMG; nie lubisz ballad?

Ja kocham wszystkie płyty właśnie za to że są różnorodne  8)
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline yoyo

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: 0
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 25, 2008, 02:23:23 pm »
0
Jeszcze żaden zespół nie nagrał takiego albumu na którym nie byłoby choć jednego wypełniacza.

Błąd.

In the Court of the Crimson King:
1. 21st Century Schizoid Man - największy utwór w historii rocka, nie do zajeżdżenia na słuchawkach
2. I Talk to the Wind
3. Epitaph
4. Moonchild
5. The Court of the Crimson King

rok 1969. Lata świetlne przed wszystkimi. Jeszcze tylko wcisnąć tam ze dwa preludia Ferdka i można mnie wysyłać na bezludną wyspę  :D

P.S. No dobra, biorę jeszcze Ciemną stronę Floyd'ów.

A żeby nie było offtopa: jeżeli kawałki z AFD kwalifikujemy jako wypełniacze, to omijając hipokryzję wskażmy też Riad n' the bedouins, Scraped i Catcher. Nawet Shacklera. Mimo wszystko.

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 25, 2008, 03:47:44 pm »
0
Cytuj
Ghost_82- jeżeli patrzymy obiektywnie ( jakby ktoś tu mógł patrzeć w 100% obiektywnie  ); rozumiem że wolałbyś więcej hard rocka ale nazwania TIL wypełniaczem nie za bardzo rozumiem   tym bardziej przy porównaniu do OMG; nie lubisz ballad?

Lubie ballady, ale TIL niczym mi nie zaimponowało. Taka dla mnie zwykła balladka. Weźmy np Sorry tu już mamy do czynienia z czymś naprawde niesamowitym, ten utwór ma wspaniały klimat i do tego te ciezkie brzmienia przy których ciary przechodzą. Nawet porównajmy to z November Rain niektórzy okreslali TIL mianem November Rain XXI wieku. Nie wiem jak dla Ciebie, ale November Rain jest dla mnie majstersztykiem w gatunku ballad i jak dla mnie TIL nie może się w jaki kolwiek sposób równac z nią. A jeśli chodzi o OMG to mile bym widział ją na płycie, ale w lepszej wersji  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2008, 06:45:04 pm wysłana przez Ghost_82 »


Uploaded with ImageShack.us

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 25, 2008, 07:12:34 pm »
0
Cytuj
Ghost_82- jeżeli patrzymy obiektywnie ( jakby ktoś tu mógł patrzeć w 100% obiektywnie  ); rozumiem że wolałbyś więcej hard rocka ale nazwania TIL wypełniaczem nie za bardzo rozumiem   tym bardziej przy porównaniu do OMG; nie lubisz ballad?

Lubie ballady, ale TIL niczym mi nie zaimponowało. Taka dla mnie zwykła balladka. Weźmy np Sorry tu już mamy do czynienia z czymś naprawde niesamowitym, ten utwór ma wspaniały klimat i do tego te ciezkie brzmienia przy których ciary przechodzą. Nawet porównajmy to z November Rain niektórzy okreslali TIL mianem November Rain XXI wieku. Nie wiem jak dla Ciebie, ale November Rain jest dla mnie majstersztykiem w gatunku ballad i jak dla mnie TIL nie może się w jaki kolwiek sposób równac z nią. A jeśli chodzi o OMG to mile bym widział ją na płycie, ale w lepszej wersji  ;)

Tutaj już mówimy o guście  ;) nie będę porównywał TIL i NR bo nie wiem którą bardziej lubię  :P za NR nie przepadam jakoś szczególnie już teraz ( ale doceniam oczywiście) majstersztyk? bardzo być może ale u mnie stoi niżej niż DC i Patience - jednak nie nazwałbym ni TIL ani NR wypełniaczem; min. ja nazwałem TIL jako NR XXI wieku z trywialnego powodu- obie piosenki wydają mi się bardzo podobne, podobnie je odbieram

Natomiast co do Sorry- zgadzam się ale ciężko to wrzucić do jednego worka o nazwie: ballady; jakimś tam kryterium pomocniczym może być termin "power ballad"; choćby ze względu na mocne brzmienie o którym wspomniałeś; SCOM też nie sposób określić jako normalną balladę przecież
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 25, 2008, 09:11:51 pm »
0
EroticJesus- dlaczego AFD jest Twoim zdaniem przereklamowane? Zgadzam się z tym co napisałeś o wpłwie SCOM na sukces albumu ale czy tyle ludzi uważałoby go za przełomowy tylko z tego powodu? Co do porównania do Zeppelinów to chciałbym żebyś wyjaśnił co miałeś na myśli pisząc "czaderska płyta" bo nie wiem czy chodzi o brzmienie czy o sukces debiutu.
Moge Ci podać czaderskie debiuty-Jane's Addiction,Led Zeppelin, Queen, Beatlesi i po części GNR. Czemu po części? Bo jest przereklamowana? Czemu? Fani GNR uważają to za opus magnum hard rocka, a tak naprawde Gunnersi przypominają tylko tego rocka, odkrywczego na AFD nie ma nic. Poza gwizdkiem w Paradise City :ph34r:
Cytuj
ale pamietajmy jakiej klasy gitarzystą jest Slash tak więc z tymi palcami to nie przesadzaj
Wirtuozem nie jest solówki oparte na pentatonice. Bucket i Robin są znacznie bardziej wszechstonni. A sola Bucketa by nie zagrał, skoro solówka z Comy mu live nie wyszła ;]

Cytuj
IL to słabiutka balladka, Prostitute taki sobie kawałeczek są na płycie o wiele lepsze od niego, to samo tyczy się SOD żaden z tych kawałków nie jest porywający. Nic szczególnego nie wnoszą.
Widzisz dla ciebie nic nie wnoszą, dla Axla na 100% wnoszą, są szalenie osobiste. Dlatego nie da sie ich nazwać wypełniaczami.
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Wasza ulubiona płyta Gunsów
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 25, 2008, 09:25:24 pm »
0
A sola Bucketa by nie zagrał, skoro solówka z Comy mu live nie wyszła ;]
solówka z Dirty Little Thing też mu nie wychodzi pl.youtube.com/watch?v=w_dh0rHmenE 2:27-2:48 chyba najgorsze solo Slasha jakie słyszałem a z Download'u 2005 jeszcze gorsze  :ph34r:

 

Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12682
Ostatnia wiadomość Maja 18, 2012, 09:04:41 pm
wysłana przez Bluebird