Autor Wątek: Duff wydał trzecią płytę solową  (Przeczytany 431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3475
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Duff wydał trzecią płytę solową
« dnia: Października 21, 2023, 04:12:41 pm »
+1




Duff McKagan wydał trzeci album solowy.

Płyta, zatytułowana „Lighthouse”, ukazała się także w edycji deluxe, zawierającej podpisany przez Duffa certyfikat autentyczności. Fani znajdą w ofercie również winyle – „Transparent Green & Black Marble” oraz „Black Velvet” – a wraz z nimi trzy litografie, liczącą dwanaście stron książeczkę, naklejkę i kostki do gry na gitarze. 

„Wydając Lighthouse, podzieliłem się z słuchaczami owocami moich muzycznych przepraw i triumfów”, twierdzi basista Guns N’ Roses. „W ciągu ostatnich niemal piętnastu lat zgłębiałem tajniki sztuki pisania piosenek. Mam wrażenie, że prostotą akordów i zawartą w tekstach prawdą nawiązałem przy tym do moich punkowych czasów. Zgodnie z tytułem programu radiowego, który prowadzę z Susan, «Three Chords And The Truth», siadając z gitarą, podążałem za akordami i prawdą”.

„Od pierwszego utworu, Lighthouse, swego rodzaju hymnu na cześć dobroci i nadziei, przez kolejne kawałki, aż do piosenki I Just Don’t Know, w której zastanawiam się, co będzie dalej, mój proces myślowy zatacza coś na kształt kręgu”.

„Zaczytuję się w dobrych książkach i chciałem, żeby płyta – przynajmniej w warstwie tekstowej – była bezustannym wznoszeniem się i opadaniem, jak rasowa powieść”, wyjaśnił Duff. 

„Uwielbiam moje nowe studio w Seattle i zdaję sobie sprawę z tego, jakie to szczęście, że mam własne miejsce, w którym zawsze mogę tworzyć. A jeszcze większym szczęściem jest to, że moim przewodnikiem i mentorem jest producent Martin Feveyear. W czasie pandemii Martin i ja spędziliśmy w studiu długie miesiące. Tych dziesięć piosenek, które trafiły na Lighthouse, to tylko część tego, co w tamtym czasie stworzyliśmy. Z pewnością będzie ciąg dalszy… ale na razie mamy nadzieję, że fanom spodoba się ta płyta”.   
 




Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Duff wydał trzecią płytę solową
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2023, 03:17:03 pm »
0
Warto dać temu albumowi szansę?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Respect: +33
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Duff wydał trzecią płytę solową
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2023, 10:13:25 pm »
0
Ja dałem. Na YouTube. Jest OK. Chyba najbardziej dojrzała płyta Duffa. Dobrze brzmi, niezłe testy. Stylistycznie to Duff trochę się zapatruje w Boba Dylana i Bruce Springsteena. Mało punku, dużo akustyków i rozważań nad życiem.

Ogólnie jest w porządku, acz wielkiej oryginalności bym tam nie szukał. Jak usłyszałem początek "I saw God on the 10th St." to myślałem, że to "I used to love her". I zastanawiałem się jakby "Hope" zabrzmiał, gdyby Axl to zaśpiewał skoro Slash już tutaj jest.

A przy okazji. Widziałem, że był wywiad z Duffem w Wyborczej. Coś ciekawego powiedział?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8578
  • 17000 postów
  • Respect: +4336
Odp: Duff wydał trzecią płytę solową
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2023, 08:56:43 am »
0
Duff udziela ostatnio dziesiatek wywiadow w zwiazku z promocja plyty, mysle ze ani nie ma tu osoby ktora czyta wszystkie, ani takiej szansy, ze powiedzial cos przelomowego w tych rozmowach. Dodatkowo jesli juz gada z polskimi mediami nie w ramach eksluzywnosci (bo przeciez dopiero co z Teraz Rockiem), to tym staje sie to powszedniejsze i przechodzi bez echa.

Axl goscinnie? Hehe, w XXI wieku zrobil to raz, 2007 rok i plyta S. Bacha. Moze jakby Mick Jagger zadzwonil to tak...
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2023, 09:02:51 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 16912
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso