Autor Wątek: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR  (Przeczytany 540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

• Better
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +2960
Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« dnia: Października 09, 2021, 11:31:11 pm »
+1

Możecie nie znać jego nazwiska, ale jeśli kochacie rock bluesa, z pewnością słyszeliście, jak gra Marc Ford.

Gitarzysta zasilał The Black Crowes w złotych czasach tej kapeli i wniósł kluczowy wkład w jej drugą płytę, „Southern Harmony and the Musical Companion” z 1992 roku.

Jednak The Black Crowes nie byli jedynym zespołem, który złożył Fordowi kuszącą propozycję. Okazuje się, że kiedy Izzy Stradlin odszedł z Guns N’ Roses, Slash skontaktował się z Markiem i zaoferował mu miejsce w zespole.
Zaproszenie nie zostało przyjęte.

„Oczywiście, to mi bardzo pochlebiało”, przyznał Crowes w 2017 roku. „Moje życie byłoby dzisiaj inne, gdybym się wówczas zgodził. Szczerze? Prawdopodobnie już bym nie żył. Myślę, że podjąłem wtedy najlepszą możliwą decyzję… i Slash się z tym zgodził. Przyznał, że angaż do The Black Crowes jest dla mnie lepszy, i życzył mi powodzenia”.

Los zrządził, że mniej więcej w tym samym czasie Ford zjawił się na sesji nagraniowej do debiutanckiej solowej płyty muzyka, którego… na zaproszenie Slasha miał zastąpić w Guns N’ Roses. Zagrał w pierwszej piosence z albumu Izzy’ego, „Somebody’s Knockin’”, ale jego nazwisko nie figuruje wśród autorów.

Około roku 2002, gdy trwały prace nad „Chinese Democracy”, nadeszła druga oferta z Guns N’ Roses. Jednak współpraca i tym razem nie wypaliła.

„Nie chciałem się w to angażować”, wyjaśnił Ford w niedawnym wywiadzie dla AL.com. „Słyszałem tyle koszmarnych historii, że… zapomnij! Sam niewiele wcześniej przeszedłem przez coś podobnego i nie chciałem, żeby ten – czy nawet gorszy – scenariusz się powtórzył”.

Gitarzysta pracował wówczas nad swoim pierwszym albumem solowym, który ostatecznie ukazał się w 2003 roku pod tytułem „It’s About Time”.

Niemniej jednak, o decyzji o odrzuceniu propozycji Guns N’ Roses przesądziła również inna przesłanka.

„Bycie gwiazdą rocka to nie moja bajka”, stwierdził Ford. „Szczerze nienawidzę tego gówna. A im człowiek starszy, tym trudniej sobie z nim radzić. Wolę żyć spokojniej i działać na własną rękę”.

Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

• Madagascar
  • give me the leaks before you tell me goodbye
  • Respect: +3064
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Października 11, 2021, 09:30:18 am »
+1
Zna ktoś człowieka? Nadałby się?
Podaruj mi 1% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

Offline sunsetstrip

• One In A Million
  • 16000 postów
  • Respect: +3714
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2021, 10:01:48 am »
+1
Najbardziej znany z wystepow w The Black Crowes

ale mozna jego gitary posluchac w tym utworze z plyty Stradlina z Ju Ju Hounds
Somebody Knockin
https://youtu.be/-FB-AWn4wK4

ja go najlepiej znam z goscinnych wystepow z Gov't Mule, gdzie pokazal jak kapitalnie odnajduje sie w bluesrocku

Gov't Mule - Cortez The Killer (Live)
https://youtu.be/mIp3ajc4CYI
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose

Offline Tymeg_2

• Paradise City
  • Dust on my back...
  • Respect: +223
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2021, 11:07:25 am »
+1
Z tego co mówi to taki Izzy 2, pewnie też by odszedł wcześniej, czy później.
Take me down to the Cthulhu City
Where the girls are green and the water's shitty

Offline Luk

• Paradise City
  • Respect: +134
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2021, 02:04:05 pm »
0
Dlatego kapela Izziego nie istnieje? Wszyscy poszli do domu? :D

Te piosenki Izziego to takie chyba trochę pustynne country czy jak to nazwiecie?

Offline sunsetstrip

• One In A Million
  • 16000 postów
  • Respect: +3714
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2021, 03:34:39 pm »
0
nie wiem, ale dowiedzialem sie jaka jest roznica miedzy rapem a country

rap jest o ulicy, country o drodze
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose

Fortus o różnych wcieleniach GNR [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 863
Ostatnia wiadomość Września 24, 2020, 10:22:36 pm
wysłana przez sunsetstrip