Autor Wątek: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR  (Przeczytany 1534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« dnia: Października 09, 2021, 11:31:11 pm »
+1


 

Możecie nie znać jego nazwiska, ale jeśli kochacie rock bluesa, z pewnością słyszeliście, jak gra Marc Ford.

Gitarzysta zasilał The Black Crowes w złotych czasach tej kapeli i wniósł kluczowy wkład w jej drugą płytę, „Southern Harmony and the Musical Companion” z 1992 roku.

Jednak The Black Crowes nie byli jedynym zespołem, który złożył Fordowi kuszącą propozycję. Okazuje się, że kiedy Izzy Stradlin odszedł z Guns N’ Roses, Slash skontaktował się z Markiem i zaoferował mu miejsce w zespole.
Zaproszenie nie zostało przyjęte.

„Oczywiście, to mi bardzo pochlebiało”, przyznał Crowes w 2017 roku. „Moje życie byłoby dzisiaj inne, gdybym się wówczas zgodził. Szczerze? Prawdopodobnie już bym nie żył. Myślę, że podjąłem wtedy najlepszą możliwą decyzję… i Slash się z tym zgodził. Przyznał, że angaż do The Black Crowes jest dla mnie lepszy, i życzył mi powodzenia”.


Los zrządził, że mniej więcej w tym samym czasie Ford zjawił się na sesji nagraniowej do debiutanckiej solowej płyty muzyka, którego… na zaproszenie Slasha miał zastąpić w Guns N’ Roses. Zagrał w pierwszej piosence z albumu Izzy’ego, „Somebody’s Knockin’”, ale jego nazwisko nie figuruje wśród autorów.


Około roku 2002, gdy trwały prace nad „Chinese Democracy”, nadeszła druga oferta z Guns N’ Roses. Jednak współpraca i tym razem nie wypaliła.

„Nie chciałem się w to angażować”, wyjaśnił Ford w niedawnym wywiadzie dla AL.com. „Słyszałem tyle koszmarnych historii, że… zapomnij! Sam niewiele wcześniej przeszedłem przez coś podobnego i nie chciałem, żeby ten – czy nawet gorszy – scenariusz się powtórzył”.

Gitarzysta pracował wówczas nad swoim pierwszym albumem solowym, który ostatecznie ukazał się w 2003 roku pod tytułem „It’s About Time”.

Niemniej jednak, o decyzji o odrzuceniu propozycji Guns N’ Roses przesądziła również inna przesłanka.

„Bycie gwiazdą rocka to nie moja bajka”, stwierdził Ford. „Szczerze nienawidzę tego gówna. A im człowiek starszy, tym trudniej sobie z nim radzić. Wolę żyć spokojniej i działać na własną rękę”.








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Października 11, 2021, 09:30:18 am »
+1
Zna ktoś człowieka? Nadałby się?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2021, 10:01:48 am »
+1
Najbardziej znany z wystepow w The Black Crowes

ale mozna jego gitary posluchac w tym utworze z plyty Stradlina z Ju Ju Hounds
Somebody Knockin
https://youtu.be/-FB-AWn4wK4

ja go najlepiej znam z goscinnych wystepow z Gov't Mule, gdzie pokazal jak kapitalnie odnajduje sie w bluesrocku

Gov't Mule - Cortez The Killer (Live)
https://youtu.be/mIp3ajc4CYI
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2021, 11:07:25 am »
+2
Z tego co mówi to taki Izzy 2, pewnie też by odszedł wcześniej, czy później.
In Rock We Trust

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2021, 02:04:05 pm »
0
Dlatego kapela Izziego nie istnieje? Wszyscy poszli do domu? :D

Te piosenki Izziego to takie chyba trochę pustynne country czy jak to nazwiecie?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Marc Ford: Dlaczego dwukrotnie odmówiłem GNR
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2021, 03:34:39 pm »
0
nie wiem, ale dowiedzialem sie jaka jest roznica miedzy rapem a country

rap jest o ulicy, country o drodze
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1460
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip