Autor Wątek: Ewolucje piosenek Gunsów  (Przeczytany 10597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 12, 2017, 08:57:13 am »
0
Metronom ;) z funkcją tap tempo
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 12, 2017, 10:34:39 am »
0
Wydaje mi się tak na ucho, że więcej utworów jest grane szybciej. Po wspomnianym Don't Cry, dodam jeszcze You Could Be Mine czy Paradise City, które jest grane szybciej od 2001 roku.

Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 12, 2017, 10:38:17 am »
0
Hmm... a pamiętacie jak z Paradise City w okolicach 2001/2002 roku przyspieszyli :) to było odczuwalne w zasadzie nawet dla mnie :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline 13adam12

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Respect: +17
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 12, 2017, 12:20:05 pm »
+1
Jak sprawdzić czy dana piosenka szybciej czy nie jest bardzo prosto - wystarczy sobie odpalić i zobaczyć na czas kiedy się zaczyna a kiedy kończy.

November rain też chyba grane szybciej... Co najgorsze to wszystkie piosenki na trasie sa grane w tej samej aranżacji... ten sam co do joty KNTD, DC, NR, kiedyś to było nie do pomyślenia co koncert to było jakoś inaczej, albo NR był bardziej akustyczny, albo z jakimiś babkami ktore śpiewały, albo był taki nawet nieraz duży pionowy talerz w ktory ktoś walił, a teraz wszystko na jedno kopyto.
Wybaczcie ten hejt ale miałem ostatnio więcej czasu i poogladałem sobie jak to wsystko wygladalo kiedyś a jak wygląda teraz i zadałem sobie pytanie za co ja uwielbiam GnR i tak naprawdę przy odtwarzaniu nowego materiału czułem rozczarowanie, rozczarowanie tym jakie jest podejście, wyczuwam że jest to robione do odbębnienia, fajni i tak masowo wykupują cale stadiony, czuję w niektórych momentach że Axl mógłby zaśpiewać coś z chrypą i nie umarlby od tego, ale po prostu nie musi się jeszcze bardziej wysilać bo fani i tak go uwielbiają.
Coraz bardziej się skłaniam żeby jednak sobie darowac koncert i nie czuć rozczarowania po nim.
Co z tego że wróciła część starego składu jak nie grają oni juz tak jak kiedyś i nie chodzi o sam wokal Axla ale te piosenki straciły swoją magię przez to że są grane inaczej... myślę że główny powod jest taki żeby jak najbardziej zagłuszać wokal Axla, który kiedyś był najbardziej wyeksponowany, grał pierwsze skrzypce można powiedzieć a reszta była jedynie tłem dla niego to teraz mam wrażenie że jest odwrotnie i perkusja i gitary są nie dość że głośniej od wokalu to piosenki mają podkręcone tempo jeszcze żeby jak najbardziej ukryć glos bez chrypy. Perkusja jest chyba jednak najgorsza, bo często wali za dużo przez co wszystko się zlewa w jakieś dudnienie jak by ktoś napierdzielał kijem o karton i calośc mega traci na jakości. W ogóle wkurza mnie też Melissa jak ją tam widzę ciągle skaczącą, kojarzy mi się to z jakimś LP. Te telibimy i wyświetalające sie tam grafiki też psują klimat.


Tak naprawdę jedyne na co można liczyć to na Polskich fanów- że zrobią takie widowsko jakiego Gunsi nie widzieli nigdzie indziej, wiem że potrafimy - można zrobić parę akcji, ale nie wiem czy jest tu jakiś organizator bo w temacie z akcjami raczej słabo...myślę że nadruki jakieś i inne rzeczy nie zrobią takie wrażenia jak np. odpalenie przez caly stadion zapalniczek przy powiedzmy Don't Cry/Patience - zapalniczki to dobry sygnal ogolnie by zasugerowac że powinno byc wolniej ;) Ale kto przekaże tego typu rzeczy całemu tłumowi? To chyba FB ma wiekszą siłe do przekazywania takich akcji... jest tam parę tematu z Gdańskim koncertem...


Albo Doda skoro wystapi mogłaby parę rzeczy powiedziec do tlumu - np. ze wszyscy odpalamy telefony przy Don't Cry :) Albo że wszyscy odwracamy się tyłem do sceny i skaczamy przy WTDJ, albo wszysycy falujemy rekami w lewo i prawo przy NR i już sa akcje takie że na pewno Gunsi by docenili i zapamiętali. 
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 12:48:32 pm wysłana przez 13adam12 »
2013 - Slash & Myles Kennedy
2014 - Hey
2016 - Dżem & Cree
2017 - Aerosmith, Guns N' Roses, Red Hot Chili Peppers, Martin Garrix (Ibiza), Hey
2018 - Pearl Jam, Guns N' Roses

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 12, 2017, 12:29:40 pm »
0
Mnie najbardziej drażni niezsynchronizowany gwizdek w PC z wersją studyjną. Mocno razi.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 13, 2017, 01:07:50 pm »
+1
Mnie chyba bardziej drażnią dodatkowe linijki wokalne przed gwizdkiem i nie chodzi o klasyczne wejście ale o te linie które Rose śpiewa kiedy Slash wykonuje solo w intro.
Zupełnie bez celu są one jak dla mnie i Axl też wybitnie w nich jakoś nie wychodzi (swoją drogą rzadko kiedy on już wybitnie wychodzi ;))
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Ewolucje piosenek Gunsów
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 13, 2017, 02:39:15 pm »
0
Żeby nie było tylko narzekanie to dodam, że podoba mi się podwójnie wyśpiewany wstęp do Nightrain.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Co, gdzie, kiedy - czyli jak to było z debiutami piosenek Gunsów

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 54470
Ostatnia wiadomość Grudnia 22, 2012, 08:22:42 pm
wysłana przez Plemnik