Autor Wątek: Zespoły, których nie lubicie.  (Przeczytany 41464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 09, 2008, 08:34:50 pm »
0
*Coma, Happysad, Strachy na Lachy: kto im pisze teksty? Albo może właśnie czas kogoś do tego zatrudnić... Liryki typu 'Dzieńdobry kochanie, posmarowałem już Tobą chleb' w połączeniu z smętną melodią, tworzy dla mnie muzykę niestrawialną i czymś absolutnie nie do przejścia.
*Nirvana: do samego Kurta Cobaina czuję dość dużą sympatię- a sam zespół miał pecha, iż z takimi hasłami jakie oni szerzyli, sami stali się sławni i coby inni ujęli 'komercyjni'. I również, że z tą przeklętą, modną i wszechobecną komercyjnością walczyli a ich dość irytujący fani czują się w obowiązku ich wyręczać- nie przepadam. Jest to jednak bardziej spowodowane niechęcią do samych fanów/muzyków niż muzyki, która jest całkiem niezła, ale mnie nigdy pociągała. I zapewniam, ta opinia nie jest spowodowana jakimś sporem na lini Kurt-Axl.
*Soundgarden: wokalista winnien zostać przy projekcie Temple of the Dog. Sam Soundgarden jest dla mnie monotonny.
*Queen- wiem, wiem, legenda... I szanuje ich za to, za to ile wnieśli do muzyki rockowej. Ale jak ich słyszę, to mi się odechciewa robić cokolwiek.
*Oasis, Scorpions, Bon Jovi: brak energii. Scorpions w całej trójce tej trójce zdecydowanie najlepsi, ale...
*Iron Maiden: no świetni są, ale dlaczego od pewnego momentu coverują samych siebie?
*Nightwish: kolejny z serii zespołów typu- 'nie słucham, nie lubię tego typu muzyki, ale słyszałem nazwe'. Każdy zna nazwę NIghtwish, ale szaleją za tym głównie nastolatki albo ludzie dopiero rozpoczynająco przygodę z muzyką rockową (jeżeli nie mam racji, wyprowadźcie mnie z błędu!). Pokrewne z The Rasmus, Lordi i tak dalej, dalej... Tyczy się też to kapeli wpadających w tony pseudo gotyckie jak Lacuna Coil i inne przybłędy.
*Green Day, Offspring: jakiś mit, że to ma cokolwiek wspólnego z punkiem.
*Emo-screamo
****
Dołączam się do stwierdzenia, że współczesna muzyka nie bardzo trafia w mój gust... Jest wiele dobrych, ambitnych zespołów. Istniejących gdzieś w małych klubach, nieznane. Żeby do nich dotrzeć trzeba siedzieć 'w tym', znać się. A to jest niekiedy trudne/problematyczne.


Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 10, 2008, 09:18:15 am »
0
*Green Day, Offspring: jakiś mit, że to ma cokolwiek wspólnego z punkiem.

Masz browca u mnie. Szkoda,że nie widzieliście mojej reakcji na zapowiedź Green Daya jako punkowego zespołu na Woodstocku.
Normalnie wpadłem pod stół  :lol: Z drugiej strony jeśli
Co do Strachów na Lachy - kawałek,o którym wspominasz znam,lubię i rozumiem tekst,cenię tez zresztą samego Grabaża,w przeciwieństwie do wytworów Comy.Swoją drogą nie tracę nadziei,że ktoś mi wreszcie wyjaśni kim jest wieczny prezydent i o co mu chodzi ;) O coś przecież chodzić musi ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 10, 2008, 11:23:16 am »
0
Żeby do nich dotrzeć trzeba siedzieć 'w tym', znać się. A to jest niekiedy trudne/problematyczne.
A do tego czasochłonne  :/

Green Daya jako punkowego zespołu na Woodstocku.
Że niby green day to punkrock?!  :o Sid Vicious chyba dwa salta w grobie zrobił  :lol:

Swoją drogą nie tracę nadziei,że ktoś mi wreszcie wyjaśni kim jest wieczny prezydent i o co mu chodzi ;) O coś przecież chodzić musi ;)
Podłączam się do apelu   ;) natomiast stwierdzenie że musi o coś w tym chodzić zastąpiłbym "może o coś w tym chodzi"  :P

[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 10, 2008, 06:33:44 pm »
0
*Iron Maiden: no świetni są, ale dlaczego od pewnego momentu coverują samych siebie?

Pardon,ale.nie.rozumiem.tego.stwierdzenia :???:

A.nie.lubie.
-Snow.Patrola
-The.Hives
-Frosta


Mam ochote na chińskie :P

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 10, 2008, 08:11:35 pm »
0
Miałam na myśli, iż wypuszczają materiał, który brzmi łudząco podobnie do poprzednich dokonań- brak im świeżości, energii.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 10, 2008, 08:13:47 pm »
0
Ostatnio nie lubię: Snow Patrol i Kings on Lyon,czy jakoś tak - puszczają ich na okrągło w Esce i się zachwycają,jakby było czym :P Jasne,że to nie są zespoły,które bym znienawidził,czy coś,ale częstotliwość grania ich kawałków i zachwyty nad nimi sprawiają,że zaczynam ich nie lubić.
Czy wspominałem już o Comie ? :P A dobra,dam już spokój  :lol:
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 10, 2008, 09:32:35 pm »
0
Niestety częste słuchanie radia może mieć wpływ na to co lubimy lub tak jak w tym wypadku tego czego nie lubimy  :D ze mną było podobnie odnośnie coldplay'a... nigdy nie miałem zachwytów przy tym, nie przeszkadzało mi to, ale jak słyszę to po raz 10 jednego dnia to mam ochotę zrobić najazd na eskę jak swojego czasu kubuś puchatek na radio m.  :lol:
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Daktyll

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Respect: 0
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 10, 2008, 09:36:10 pm »
0
Ponoc w Niemczech w niektorych stacjach powtarzaja kawalek po kilka razy pod rzad i to sie nazywa promocja co?:P Ja bym dostal hopla:)

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 10, 2008, 09:54:24 pm »
0
Ponoc w Niemczech w niektorych stacjach powtarzaja kawalek po kilka razy pod rzad i to sie nazywa promocja co?:P Ja bym dostal hopla:)
Dokładnie przez coś takiego można się uprzedzić do jakiegoś zespołu; ale jako że to Niemcy to jakoś się nie dziwię- pewnie chcą żeby słuchacze dogłębnie i solidnie zapoznali się z piosenką  ;) poza tym u nich ordnung w playliście radiowej muss sein  :lol:

Miałam na myśli, iż wypuszczają materiał, który brzmi łudząco podobnie do poprzednich dokonań- brak im świeżości, energii.
A co do maiden to faktycznie można uznać że ich muzyka mało się zmienia; ale myślę że to zespół który opiera się na tym co wypracował a ludzie którzy go słuchają nie oczekują jakiś wielkich zmian czy rewolucji brzmieniowej; to taka koncepcja na podstawie doświadczeń z fanami IM bo chociaż nie przepadam, sporo ich rzeczy słuchałem i do zagorzałych fanów się nie zaliczam
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 11, 2008, 07:29:26 pm »
0
Nie powiem, żebym nienawidził, ale nie rozumiem fascynacji wieloma kapelami powstałymi w połowie lat dziewięćdziesiątych w USA. Na czele oczywiście Slipknot, Limp Bizkit i Disturbed (ci ostatni akurat fajny debiut zaliczyli).
Każdy z tych zespołów ma status kultowego, wymienia się ich obok największych gwiazd. Ale za co, o co chodzi? Znam całą twórczość gości z Iowa i naprawdę nie pojmuję, co oni mają, co wyróżnia ich spośród tylu kapel. To po prostu solidne granie. Nie śmiem sądzić oczywiście, że tylko te maski, bo sam pomysł akurat nie był zły ;)

Dalej za długo by wymieniać, nie lubię np. polskiej gitarowej muzyki z radia. Wszystko podobne i mdłe. Nie lubię też glamu-hard rocka ze Skandynawii. Uwielbiam Skandynawię, ale jak dla mnie oni po prostu nie mają tego feelingu co amerykanie i brytole, są sztuczni. Takie Vains Of Jenna czy CrashDiet na przykład.  Skandynawie czują nieco inny rodzaj muzy ;)

SSolid

  • Gość
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 11, 2008, 07:35:31 pm »
0
Slipa posluchaj debiutu, potem to juz tak wlasciwie tylko single. Oprocz tych ostatnich bo to nie jest slipknot.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 11, 2008, 07:51:38 pm »
0
Słuchałem i dalej nie dostrzegam w nich nie niezwykłego. To po prostu niezła kapela i tyle. Jest wiele lepszych, także w podobnym stylu.

SSolid

  • Gość
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 17, 2008, 06:43:24 pm »
0
o, przypomniallo mi sie

Wszystko czego tknie sie grabarz powinno sie zakopac na pustyni i zalac betonem. Razem z nim.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 17, 2008, 06:55:18 pm »
0
Nie lubię Nirvany i całego tego nurtu Grunge,to przez tych buraków i ich krótkotrwałą rewolucję teraz wszędzie żądzi hip-hop i gołe dupy.....to oni zaj......bali ducha rocka.

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: Zespoły, których nie lubicie.
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 17, 2008, 07:17:06 pm »
0
Nie lubię Nirvany i całego tego nurtu Grunge,to przez tych buraków i ich krótkotrwałą rewolucję teraz wszędzie żądzi hip-hop i gołe dupy.....to oni zaj......bali ducha rocka.
Wiesz co, jak masz  pie****ić takie głupoty może lepiej nic nie mów.
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

 

(nie)Mamy Rock in Rio!

Zaczęty przez get_in_the_ring

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 17378
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2010, 10:37:28 am
wysłana przez Wojo