Autor Wątek: Koncerty  (Przeczytany 846340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9212
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #975 dnia: Sierpnia 11, 2011, 11:15:03 am »
0
W gruncie rzeczy ciężko się nie zgodzić z tym co napisał.

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #976 dnia: Sierpnia 11, 2011, 11:28:43 am »
0
Kto nie był na Judasach ten pozer i lewak  :P Koncert mistrzostwo świata, tak w skócie mozna to opisać. Podziwiam Halforda za tak mistzawską forme w tym wieku. Nagłośnienie mogłoby byc ciut lepsze, ale nie było tragedii. Jeszcze mi w głowie huczy po tym wszystkim hehe


Uploaded with ImageShack.us

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #977 dnia: Sierpnia 11, 2011, 12:18:52 pm »
0
Menadżer Prodigy wydał oświadczenie gdzie stwierdził, że PW nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i europejskich standardów.

http://www.cgm.pl/aktualnosci,17456,oswiadczenie_menadzera_the_prodigy,news.html

Nic odkrywczego.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #978 dnia: Sierpnia 12, 2011, 12:25:57 am »
0
A ja się ośmielę nie zgodzić. Byłam na trzech Przystankach Woodstock i czułam się tam niezwykle bezpiecznie (zresztą PW zajęło trzecie miejsce w kategorii najlepiej zorganizowanych i najbezpieczniejszych festiwali w Europie, a chyba taki tytuł otrzymuje się nie bez kozery). Prodigy chce nam chyba zaszkodzić tylko dlatego, że na początku Jurek nie chciał się zgodzić na barierki. Podczas samego koncertu Prodigy nikomu nic się nie stało, ludzie są na tyle ogarnięci i na tyle znają Woodstock, że wiedzą w co się gra, a Prodigy za przeproszeniem w dupie byli i g***o widzieli, nie znają idei całego festiwalu - nie powinni się odzywać, bo wychodzi na to, że zrobili łaskę, że w ogóle zagrali. Powinni siedzieć cicho i cieszyc sie cieżką kasą którą wyciągnęli z tego wystepu. Ani Papie Roach, ani Helloween, ani Airbourne'owi, ani Guano Apes ani inne zagranicznej gwieździe, na która ściągnęły tłumy, (choć oczywiście nieporównywalne z tłokiem na Prodigy) nie przyszło do głowy, żeby wydawać jakieś śmieszne oświadczenia, które moim zdaniem powinny być załatwiane między zespołem a organizatorem, a nie wypuszczane do internetu na wzór sfochanych panienek opisujących swój stan na facebookowej tablicy. I w ogóle co to za życzenie, żeby nie pokazywać zespołu na telebimach.. tym Brytolom we łbach się poprzewracało, niech lepiej ratują Londyn, a nie zajmują się strzelaniem focha bo tylko do siebie zniechęcą kilkaset tysięcy ludzi...
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Schalker

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +67
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #979 dnia: Sierpnia 12, 2011, 12:36:43 am »
0
W 100% podpisuję się pod słowami Canis. Nie wiem co chcą przez tą sytuację osiągnąć i gówno mnie to obchodzi. Miejmy nadzieję, że w przyszłości więcej takich pseudo gwiazdek już na Woodzie nie będzie.
Pieprzyć północ, niech żyje południe !

http://oproczmarzenwartomiecjeszczepiwo.blogspot.com/

Offline kala

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Kobieta
  • Fiction
  • Respect: +42
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpnia 12, 2011, 12:47:12 am »
0
Masakra normalnie... Powiedzcie mi na jakim innym większym koncercie służby postawiłyby barierki podczas koncertu zespołu poprzedzającego dany koncert? Na żadnym! Tłum został JEDEN raz poproszony przez Owsiaka na koncercie Gentelmena, aby cofnął się o 10m od sceny. I co? Tłum posłuchał. Prodigy miało swoje barierki, a nadal coś im nie pasuje.. Nawet bez dziękuje zeszli ze sceny... Masakra, gwiazdki za 5 zł...

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpnia 12, 2011, 11:33:39 am »
0
A ja się ośmielę nie zgodzić. Byłam na trzech Przystankach Woodstock i czułam się tam niezwykle bezpiecznie
(...)
Podczas samego koncertu Prodigy nikomu nic się nie stało, ludzie są na tyle ogarnięci i na tyle znają Woodstock, że wiedzą w co się gra, a Prodigy za przeproszeniem w dupie byli i g***o widzieli, nie znają idei całego festiwalu (...)

To, że się nic nie stało i że ludzie znają niepisane zasady panujące na Woodstocku to nie znaczy, że są zachowane zasady bezpieczeństwa i nie dojdzie do tragedii. Organizator chyba za bardzo ufa uczestnikom i nie przewiduje do końca zasadami kierującymi tłumem podczas ataku paniki. To jedyny koncert na całym świecie, który nie posiada barierek bezpieczeństwa i wydzielonych stref. O ile się nie mylę (bo nigdy na Woodstocku nie byłem i sie nie wybieram) to jest to jeden wielki tłum, kontrolowany przez kilkuset wolontariuszy. Nie do końca rozumiem, kto wogóle wydał zgodę na organizację takiej imprezy skoro podstawowe zasady bezpieczeństwa nie są zachowane. Generalnie taki system, który proponuje teraz Owsiak działa do pierwszej wielkiej tragedii.

I rozumiem wasze argumenty, że taki tam panuje klimat itd. itp., ale tłum w panice w momencie zagrożenia wyrządzi o wiele więcej szkód, niż przy zachowaniu jakichś tam standardów bezpieczeństwa. Na razie to patrząc na to z boku, organizacja Woodstocku wygląda na zasadzie "jakoś to będzie".

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpnia 12, 2011, 01:07:52 pm »
0
Dokładnie, a wrzucanie na Prodigy jest wyjątkowo szczeniackie. Jak widać to jedyny zespół któremu nie tylko zależy na łatwym zarobieniu kasy ale i na bezpieczeństwie ludzi podczas ich koncertu.

Bo powiedzcie, po co samemu zespołowi barierki? Im to nie robi żadnej różnicy.

A btw wie ktoś skąd się bierze kasa na organizacje festiwalu?

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpnia 12, 2011, 01:16:54 pm »
0
Na pewno Owsiak z WOSP coś tam uszczknie...

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9212
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #984 dnia: Sierpnia 12, 2011, 01:27:30 pm »
0
+ Calsberg ;]

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #985 dnia: Sierpnia 12, 2011, 01:52:48 pm »
0
A btw wie ktoś skąd się bierze kasa na organizacje festiwalu?


Ze strony WOŚP:
"Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z wpłat sponsorów, o które Fundacja każdorazowo zabiega."
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

O ile to prawda ...

A już w pierwszym lepszym sprawozdaniu (tu przykład z 2009 roku) widać, że pieniądze na Woodstock idą z Owsiakowych finałów:

1. Przychody z działalności statutowej
składają się na nie wpłaty od darczyńców w ramach :
a) Przychody z XVII finału z wpłat pieniężnych : 42.191.283,90
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.841.055,69
c) Przychody z 1% podatku 4.473.931,18
(...)
4. Koszty realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego
Na koszty składają się następujące wydatki:
- wydatki na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa,
hospicja i pomoc indywidualną 26.176.505,13
- wydatki na Program Powszechnych Przesiewowych
Badań Słuchu u Noworodków 2.695.422,33
- Program Infant Flow 82.664,38
- Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi 38.988,59
- wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21
- wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego:
- wydatki na organizację XVII Finału 2.275.545,45
- wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57
- wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98

Czyli z 42 mln zł, na sprzęt medyczny poszło 26 mln. Reszta została wydana na inne rzeczy w tym na Woodstock ! Zysku na czysto 14 mln zł. Czyli te całe finały to wygląda na prywatny folwark Owsiaka.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9212
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #986 dnia: Sierpnia 12, 2011, 04:58:26 pm »
0
No dobra ale programy też wpisują się w pożądane działania...to jest fundacja...ma swój majątek itd. co wynika z ustawy o wolontariacie... a to, że jest 700tys na działalność to nie zaskoczenie...

Offline Mike Patton

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #987 dnia: Sierpnia 12, 2011, 05:12:10 pm »
0
METAL HAMMER FESTIVAL, Katowice, Spodek (10.08.2011)

Dzień wcześniej byłem na Ozzym w Gdańsku wyjechałem o północy    
a o 7 rano byłem w Warszawie. 2h przerwy i o 9 wyruszyliśmy do    
Katowic. Pod Spodkiem byłem ok. 15.  Po 27h spędzonym w autobusach    
i nie przespaniu prawie dwóch nocy musiałem szybko wzmocnić mój    
organizm kilkoma piwami :) Olałem inne zespoły i do Spodka    
weszedłem dopiero na Morbid Angel. Zagrali poprawny koncert tyle    
mogę na ich temat powiedzieć. A Judas Priest poprostu    
zmiażdzyli!!! Jeśli oni mają niby ostatnie tour to chciałbym,    
żeby każda kapela mogła się tak godnie żegnać:) Rob mimo    
swoich 60 lat i 40 lat na scenie poprostu aż mnie dziw bierze, bo    
dalej daje radę wokalnie! Poprostu jakiś fenomen! Frekfencja w    
Spodku bardzo przyzwoita, A Judas Priest aż dwa razy wychodzili na    
bisy. Utwór "Painkiller" niszczy na żywo poprostu! a podczas "Hell    
Bent for Leather" Rob wjechał na swoim motorze a potem bawił się    
z publicznością jak Freddie Mercury! Fajnie to polskiej    
publiczności wyszło:) Także polecam klip do tego utworu!

Po koncercie udało mi się dorwać członków Tank, Morbid Angel i    
Judas Priest:)




Morbid Angel - Chapel of Ghouls -    
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sm8bVDbFg4w" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=sm8bVDbFg4w</a>


Metal Gods -
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LkrQEE382-c" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=LkrQEE382-c</a>


Painkiller -
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=noP3I3SKUBw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=noP3I3SKUBw</a>


Electric Eye -
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FADplAqowbU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=FADplAqowbU</a>


Hell Bent for Leather -
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wLQN6OAIWCg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=wLQN6OAIWCg</a>


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #988 dnia: Sierpnia 12, 2011, 05:28:50 pm »
0
Skoro się tam nie wybieracie to po co w ogóle o tym dyskutujecie, odbierając zabawę i kwasząc humory tym, którzy Woodstock kochają i nie wyobrażają sobie bez niego wakacji? fajnie poznać Wasze zdanie, ale ukształtowało się ono tylko czysto teoretycznie, a przynajmniej jeśli chodzi o mafioso bo tylko on napisał, że nie był na PW .
A z relacji wiem, że nawet mimo barierek i podobno niewyobrażalnego tłumu na Prodigy, było pod sceną tyle miejsca, że ludzie spokojnie mogli poskakać. A skoro Przystanek Woodstock został wyróżniony trzecim miejscem najbezpieczniejszego i najlepiej zorganizowanego festiwalu w Europie to chyba o czymś świadczy, a już na pewno o tym, że barierki nie są potrzebne. O służby medyczne i porządkowe na Waszym miejscu też nie zawracałabym sobie głowy, bo znajdują się na miejscu na czas i działają sprawnie. Zresztą wszyscy tam sobie nawzajem pomagamy. Ciekawe, że przez 17 lat nikt ani słowem o tym nie mówił, dopiero przyjechał jakiś zespół, narobił niepotrzebnego rabanu i teraz wszyscy stwierdzili, że "ojej, oni mają rację". Gdyby nie otworzyli jap nikt z Was nawet by się nad tym nie zastanawiał, bo i nie ma nad czym. Zajmuję stanowisko: "Byłam, widziałam, wiem" i zdania nie zmienię.

Uważam też że to nic złego, że jakaś częśc pieniędzy idzie na organizacje Woodstocku. Dzięki temu coś się w Polsce dzieje, młodzi ludzie mają szansę zobaczyć na żywo i za darmo gwiazdy, które lubią i poczuć, że wreszcie są dla kogoś ważni - zadajcie sobie trochę trudu i posłuchajcie Jurka, choćby z otwarcia tegorocznego Woodstocku - czy ktoś inny kiedykolwiek tak zwracał się do młodego człowieka? Nie! Dla wszystkich jesteśmy tylko dopustem Bożym, który trzeba przeczekać aż się wyszumi. Poza tym Woodstock to taki fajny punkt zapalny, który daje nam siłę, żeby zbierać forsę podczas finałów - mimo tego, że część pieniędzy idzie na Wooda to jednak za część kupuje sie sprzęt medyczny, który ratuje życie - WOŚP to jedyna taka akcja w calym kraju, więc po co na niego narzekać? Bez tej fundacji w wielu wypadkach szpitale by sobie nie poradziły a niektóre dzieci nie miałyby szansy na przeżycie. Moja kumpela zna chłopaka, który przeżył tylko dzięki inkubatorowi, opatrzonemu logiem WOŚPu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2011, 05:34:08 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #989 dnia: Sierpnia 12, 2011, 05:45:51 pm »
0
Czyli musialbym byc na kazdym PW aby moc cos tam skrytykować. Takie podejscie do tego jak Twoje sprawdza się do pierwszej tragedii (vide wszystkie CASy, Smolensk itp). Widocznie był to jedyny zespół który myśli trzeźwo.

Ale podczas zbieranie jest twierdzenie, że wszystko idzie na biedne dzieci ;)

 

Koncerty

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2958
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2007, 11:42:48 am
wysłana przez SSolid