Autor Wątek: Black Sabbath  (Przeczytany 57054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwca 04, 2013, 03:56:32 pm »
0
Jest już całość w sieci więc można zasysać :P Ja jeszcze raczej poczekam, bo "13" mam dostać w prezencie :D

Offline Gimli

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Respect: +97
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwca 06, 2013, 07:41:05 pm »
0
No dobra, ktoś nie wytrzymał i przesłuchał płytę ? Jak wrażenia, bo ja mam dość mieszane odczucia...

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwca 07, 2013, 01:04:56 pm »
0
Strasznie się zawiodłem. Kompozycje na siłę przedłużane, wszystko na jedno kopyto. Na plus sekcja rytmiczna, na wielki minus Ozzy, chłop już powinien skończyć karierę. No ale to wrażenie po pierwszym przesłuchaniu, mam nadzieję, że mi się odmieni, bo na razie jestem strasznie rozczarowany :(
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwca 08, 2013, 01:18:25 am »
0
Odnoszę wrażenie, że sporą rolę w odbiorze tej płyty mogą odgrywać oczekiwania - ja raczej nastawiałem się na coś przeciętnego, zważywszy, że ostatnie płyty Ozzy'ego mnie nie powaliły (choć z drugiej strony np. takie Fused Iommiego uwielbiam) i po pierwszym przesłuchaniu jestem raczej pozytywnie zaskoczony. Z pewnością nie jest to album wybitny. Wokal faktycznie, nazwijmy to, "dziadkowaty", ale też nie tak zły, by odbierać przyjemność słuchania, natomiast stronę instrumentalną określiłbym jako solidną - niby nic odkrywczego, ale to jest dokładnie to, czego się spodziewam i czego oczekuję od Iommiego i spółki :)
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Gimli

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Respect: +97
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwca 09, 2013, 12:03:00 pm »
0
Mnie płyta szybko zmęczyła i zniechęciła :( Miałem, nadzieję na przynajmniej jedną "żwawą"  kompozycje, no i większą różnorodność. Wszystko niestety jest na jedno kopyto. Riffy niby fajne, ale  co z tego skoro utwory są strasznie monotonne. Na plus, jak dla mnie, tylko Zeitegeist i Damaged Soul (głównie za fajny riff i ciekawe solo).

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwca 11, 2013, 06:10:57 am »
0
Oficjalny klip do God Is Dead? :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OhhOU5FUPBE&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=OhhOU5FUPBE&amp;feature=player_embedded</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2013, 06:12:55 am wysłana przez eXtreme »

Offline Marmetal

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Own worst enemy.
  • Respect: +412
    • Facebook
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwca 11, 2013, 07:18:29 pm »
0
Czekam aż mój komputer zacznie działać, bo tu nie pooglądam. Fajny teledysk? :)

Offline balumala

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +290
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwca 11, 2013, 08:13:59 pm »
0
Za niewiele ponad 4,5 godziny zaczyna się relacja live z wywiadu z Nowego Yorku!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jY8kCC2uvGY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=jY8kCC2uvGY</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2013, 06:50:20 pm wysłana przez balumala »

WindOfChange

  • Gość
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwca 11, 2013, 08:21:48 pm »
0
Czekam aż mój komputer zacznie działać, bo tu nie pooglądam. Fajny teledysk? :)
Zależy w którym momencie :P Ale w większości przynajmniej mnie się podobał :D

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwca 12, 2013, 08:32:49 pm »
0
Ktoś oglądał tę relację z NY? To był koncert czy tylko taki live stream z pogadankami?
A co do płyty to jak osłucham już do porzygu to dopiero ocenię, póki co gra dzień w dzień :P

Offline balumala

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +290
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwca 12, 2013, 10:52:10 pm »
0
Oglądałam kawałek. Na początku ucieszyłam się, że to koncert, ale okazało się, że po prostu gadają. Na miejscu był Geezer i Ozzy, a Iommi był w Londynie. Ozza, jak zawsze, ciężko było zrozumieć, a potem zaczął mi się zawieszać internet i wyłączyłam relację...

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwca 13, 2013, 06:33:22 pm »
0
http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=45489


Na plus, jak dla mnie, tylko Zeitegeist i Damaged Soul


U mnie dokładnie tak samo, "God is Dead" też w porządku. Cóż mogę powiedzieć - przesłuchałam płytę raz i nie wiem, o co chodzi Wam z wokalem Ozzy'ego. Dla mnie jest on zupełnie taki sam, jak na ostatnich solowych płytach Osbourne'a. Płyta mnie nie rozczarowała, jest w moim mniemaniu bardzo blacksabbathowa. Jeśli chodzi o długość utworów i ich jednostajność - ja właśnie z tym kojarzę ten zespół. Ciężko, dłuuuuugo i przewlekle, dołująco, przygnębiająco - dla jednych zaleta, dla innych wada, a przecież BS miało tylko kilka (chociaż może się mylę, bo ich twórczości zespołowej nie znam na pamięć i od deski do deski) charakterystycznych utworów. I to jest powód, dla którego ja osobiście wolę Ozzyego solo - inna "maniera", inne tempo, BS w porządku, ale w małych ilościach, dla mnie nie nadaje się na muzyczne maratony ;) Jeśli jeszcze mówimy o kwestii "wszysto na jedno kopyto", często jest tak, że trzeba płytę przesłuchać kilka razy żeby przekonać się, że jednak nie wszystko jest do siebie podobne, trzeba czasem być zdeterminowanym i wytrwałym aby dostrzec te różnice, no ale to już nie każdy daje płycie taką szansę ;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwca 14, 2013, 04:25:23 pm »
+2
Po wielokrotnym przesłuchaniu całej płyty daje jej (nie wersji deluxe) mocne 8/10. Po pierwsze, fenomenalny zabieg aby powrócić klimatem do korzeni. Po drugie, kompozycje nie są typowo "radiowe" i jak dla mnie tak właśnie wyglądały początki Black Sabbath. Co do samych utworów podobieństwa do pierwszych płyt nasuwają się już po kilku dźwiękach czy słowach. I tak np. "End of The Beginning" = "Black Sabbath", "Zeitgeist"="Planet Caravan" a "Loner"="NIB". Podobieństw jest dużo więcej i tym bardziej śmieje mi się micha, że doczekałem takiego albumu :) Numery, któe przypasowały mi najbardziej to wspomniane trzy plus "Age of Reason" i z wersji deluxe "Pariah". Natomiast numerem jeden i absolutnym hitem jest dla mnie "God Is Dead?". Po porostu mistrzostwo! Utwór, w którym odnaleźć można wszystko z Sabbatów. I tutaj dodam, że wg mnie wokal Ozzy'ego jest dużo lepszy niż np. na "Scream" (która to płyta notabene nie przemówiła do mnie). Słuchać upływ czasu, jednak chciałbym aby wszyscy muzycy tak się starzeli i tyle wytrzymały ich wątroby/serca :D Krótko - póki co nie słyszałem w tym roku lepszej płyty :) Jedynie nowe Deep Purple może być konkurencją :)
BLACK SABBATH IS BACK! :vampire:

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwca 23, 2013, 08:17:32 pm »
0
Jeszcze nie przesłuchałem tej bonusowej płytki, ale generalnie brakuje mi riffowych utworów w stylu N.I.B. i Iron Man

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Black Sabbath
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwca 24, 2013, 08:18:03 am »
0
Ja przesłuchałem płytę i mi się bardzo podoba :) nie słuchałem wcześniej innych płyt BS ;)

 

Black Country Communion

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4784
Ostatnia wiadomość Czerwca 30, 2011, 04:47:09 pm
wysłana przez eXtreme