Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #990 dnia: Marca 13, 2012, 03:55:21 pm »
0
Owszem byłoby to dla mnie w porządku gdyby księża byli obiektywni w tym co mówią, a niestety nie są. Przecież nikogo siłą nie zmuszą do zagłosowania na tą partię na którą chcą. Tylko jest jeszcze taki problem, że młodzi ludzie mają swoje zdanie na ten temat i jakąś wiedzę o polityce, a moher commando łatwo można ogłupić i nakłonić to takich a nie innych przekonań, bo ksiądz, kościół i Radio Maryja to dla nich największy autorytet.
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #991 dnia: Marca 13, 2012, 03:56:08 pm »
0
a Nergal jest obiektywny w tym, że drze Biblie na koncertach?

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #992 dnia: Marca 13, 2012, 04:23:15 pm »
0
Uwierz mi, że te "mohery" jak ich nazywasz mają dużo więcej rozumu i oleju w głowie niż duża cześć społeczeństwa, która opiera swoją wiedzę o świecie na podstawie przekazu tvn i wyborczej.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #993 dnia: Marca 13, 2012, 05:38:45 pm »
0
a Nergal jest obiektywny w tym, że drze Biblie na koncertach?
Nie będę go bronić, bo moim zdaniem takie pokazówki nie są w dobrym guście, on przynajmniej nie robi nikomu wody z mózgu, w przeciwieństwie  do kościoła. To kto rządzi naszym krajem jet chyba jednak ważniejsze od podarcia Biblii na koncercie, na którym były osoby będące przygotowane na taki cyrk.

Uwierz mi, że te "mohery" jak ich nazywasz mają dużo więcej rozumu i oleju w głowie niż duża cześć społeczeństwa, która opiera swoją wiedzę o świecie na podstawie przekazu tvn i wyborczej.
Raczej wątpię, gdyby tak było Rydzyk nie byłby milionerem, w końcu żyje z ich emerytur tak samo jak i cały Kościół żerujący na głupocie i ciemnocie.
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #994 dnia: Marca 13, 2012, 05:44:11 pm »
+1
Huh... a to zły Kościół dopiero. Dobrze, że chociaż telewizja, media, popkultura, cały świat handlu itp. jest sprawiedliwy, uczciwy i - oczywiście w przeciwieństwie do Kościoła, który jest złem wcielonym - nie robi nikomu wody z mózgu. Tak to prosta sprawa - wystarczy nie chodzić do kościoła i jest się wolnym i ma się mózg zamiast wody. :). Jakie to wszystko proste. Zaraz zadzwonię do mojego proboszcza i nakrzyczę, że robi ludziom wodę z mózgu! Oby tylko nie dopadli mnie potem mnisi-ninja z Opus Dei...  :>
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #995 dnia: Marca 13, 2012, 06:22:43 pm »
0
Uwierz mi, że te "mohery" jak ich nazywasz mają dużo więcej rozumu i oleju w głowie niż duża cześć społeczeństwa, która opiera swoją wiedzę o świecie na podstawie przekazu tvn i wyborczej.
Raczej wątpię, gdyby tak było Rydzyk nie byłby milionerem, w końcu żyje z ich emerytur tak samo jak i cały Kościół żerujący na głupocie i ciemnocie.
A mi się wydaje, że każdy jest podatny na manipulację zwłaszcza ludzie młodzi, którzy jeszcze nie wiele wiedzą o życiu.

Cytuj
Oczywiście jeżeli sędziemu będzie zależało, zeby uniewinnić Myrdala to i tak zostanie uniewinniony... np. przyjmie argumentację, że była to "impreza zamknięta biletowa" .... :D być może i była to impreza zamknięta, ale ja zawsze imprezę zamkniętą rozumiałem jako imprezę dla wybranych, no i w zasadzie także biletową, bo na takie imprezy to raczej nie wpuszcza się bez okazania biletu, tyle, że ten bilet nie każdy będzie w stanie zdobyć, bo nie są to bilety przeznaczone do ogólnej sprzedaży jak np. na koncert Behemiątka. Być może się mylę bo w zasadzie nie znam defincji imprezy zamkniętej mówię tylko jak rozumiem taką imprezę, ale jeżeli koncert Behemota był rzeczywiście imprezą zamkniętą, to czy w tej sytuacji koncert Stonsów na Służewcu tez był imprezą zamkniętą?
Raczej każda impreza biletowa jest imprezą zamkniętą dla określonego odbiorcy. Kto normalny zapłaci często niemałe pieniądze za bilet na koncert w którym są obrażane jego uczucia religijne? Każdy kto się zespołem interesuje (a kupując bilet na koncert raczej tak jest, bo promocje te koncerty zwykle mają marną), wie czego się może spodziewać, więc dla mnie to jest po prostu śmieszne  ;)
Raczej nie bardzo, bo różnica między koncertem Behemotha a imprezą zamkniętą jest taka, że na koncert Behemotha może pójść w zasadzie każdy kto ma ukończone 16 lat i kupi bilet (oczywiście przymusu nie ma) bilety są ogólnie dostępne za oferowaną cenę. Cena za bilet jest traktowana jako oferta w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego (oferta wiąże oferenta). Natomiast na imprezę zamkniętą mogą wejść np. tylko członkowie jakiejś organizacji. Idąc twoim tokiem myślenia należałoby uznać, że hot-dog jest tylko towarem zamkniętym tylko dla określonych osób no bo niby każdy może go kupić, ale jednak po co mieliby go kupować ludzie, którzy go nie lubią.

Cytuj
No faktycznie muzycy zespołów AC/DC, Aerosmith jak i ich fani z całą pewnością w tej sytuacji czują się prześladowani  :lol: ....podobnie jak Myrdal, który po rękach powinien całować Nowaka za to, że go tak wypromował
Tutaj źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o fanów zespołów których koncerty zostały odwołane przez Nowaka
Faktycznie wcześniej nie doczytałem, ale czy możesz podać konkretne przykłady?

Cytuj
Czy Polska jest wolnym krajem to już jest kwestia dyskusyjna. Na pewno sam fakt, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty nie czyni Polski wolnym krajem, w Korei Północnej też nie ma przymusu chodzenia na koncerty
Akurat porównanie Korei do Polski jest trochę z dupy, bo to są zupełnie inne państwa, my nie jesteśmy zamknięci na świat, a rządy są demokratyczne, chodziło mi o całokształt, a nie o to że samo nieprzymusowe chodzenie na koncerty robi z Polski wolny kraj.. Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
Po pierwsze napisałaś, że "nie ma przymusu chodzenia na koncerty bo w końcu Polska jest wolnym krajem" czyli ja to zrozumiałem w ten sposób, że to że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że Polska jest wolnym krajem, ale nawet jeśli uznamy, że to rzeczywiście chodziło Ci o całokształt, to wyjaśnij mi jak się ma to do meritum? Po drugie ja akurat nie porównywałem ustrojów politycznych w Korei Pn. i w Polsce tylko chodziło mi o to, żeby pokazać jakiś przykład, że sam fakt że w danym kraju nie przymusza się kogos do chodzenia na koncerty nie czyni tego kraju wolnym i wydaje mi się, że lepszego przykładu nie mogłem podać (tak wiem źle zrozumiałem bo ty mówiłaś bardziej ogólnie....  :D ). Poza tym jak już jesteśmy przy tym to chciałbym nadmienić, że sam fakt, że w Polsce jest więcej wolności niż np. w Koreii (bo faktycznie jest) nie czyni jeszcze tego kraju wolnym i nadal jest to kwestia dyskusyjna i nie wiem co ma do rzeczy to, że są rządy demokratyczne, już pomijam mój bardzo negatywny stosunek do demokracji, ale wydaje się, ze za dyktatury Pinocheta w Chile było więcej wolności niż w Polsce za demokartycznie wybranych rządów Tuska
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 06:26:04 pm wysłana przez blackmore »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #996 dnia: Marca 13, 2012, 07:32:58 pm »
0
A w którym miejscu jest ta Twoja wolność ograniczana jeśli można wiedzieć?

A co do ludzi, którzy nie łykają propagandy GW i TVN... Łykają inną RM, Gazeta Polska i Rzepa np. No i nie wiem teraz czy można propagandę dzielić na lepszą i gorszą.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #997 dnia: Marca 13, 2012, 08:07:07 pm »
0
Widzę, że się na mnie rzucili sami forumowi obrońcy darmozjadów z KK  :D
Cytuj
Po pierwsze napisałaś, że "nie ma przymusu chodzenia na koncerty bo w końcu Polska jest wolnym krajem" czyli ja to zrozumiałem w ten sposób, że to że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że Polska jest wolnym krajem, ale nawet jeśli uznamy, że to rzeczywiście chodziło Ci o całokształt, to wyjaśnij mi jak się ma to do meritum?
Tak się ma, że każdy człowiek ma wolny wybór i jeżeli, że coś obraża jego uczucia religijne to nie płaci za to pieniędzy i nie ogląda.

Cytuj
już pomijam mój bardzo negatywny stosunek do demokracji, ale wydaje się, ze za dyktatury Pinocheta w Chile było więcej wolności niż w Polsce za demokartycznie wybranych rządów Tuska
Czyli wolałbyś np, żeby rządził Tobą ktoś pokroju Stalina Hitlera bądź z bardziej bliższych taki Kim Dzong II? Nasz rząd przynajmniej można odwołać, a że wybór jest jaki jest i można wybrać tylko mniejsze to już inna kwestia

Cytuj
Raczej nie bardzo, bo różnica między koncertem Behemotha a imprezą zamkniętą jest taka, że na koncert Behemotha może pójść w zasadzie każdy kto ma ukończone 16 lat i kupi bilet (oczywiście przymusu nie ma) bilety są ogólnie dostępne za oferowaną cenę. Cena za bilet jest traktowana jako oferta w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego (oferta wiąże oferenta). Natomiast na imprezę zamkniętą mogą wejść np. tylko członkowie jakiejś organizacji. Idąc twoim tokiem myślenia należałoby uznać, że hot-dog jest tylko towarem zamkniętym tylko dla określonych osób no bo niby każdy może go kupić, ale jednak po co mieliby go kupować ludzie, którzy go nie lubią.

a co ma hot-dog do koncertów i ogólnie do tematu? On raczej niczyich uczuć religijnych nie obraża  ;)


Cytuj
Faktycznie wcześniej nie doczytałem, ale czy możesz podać konkretne przykłady?
Na szczęście zaprzestał na krajowych bandach takich jak  KAT, Azarath, Black River np.
Próbował brać się też za Slayera, ale to na szczęście nie ta liga  :P

A w którym miejscu jest ta Twoja wolność ograniczana jeśli można wiedzieć?

Moja nigdzie, już dawno przestałam mieć cokolwiek do czynienia z KK.
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #998 dnia: Marca 13, 2012, 09:00:09 pm »
0
A w którym miejscu jest ta Twoja wolność ograniczana jeśli można wiedzieć?
Ja tu nie mówię o swojej wolność tylko ogólnie o ograniczeniu wolności np. poprzez przymusowe ubezpieczenie zdrowotne, zakaz jazdy bez pasów, rodzic nie może wychowywać swojego dziecka tak jak uznaje to za słuszne bo państwo narzuca mu ograniczenia, zabroniony jest handel marihuaną dla osób dorosłych.
Cytuj
Po pierwsze napisałaś, że "nie ma przymusu chodzenia na koncerty bo w końcu Polska jest wolnym krajem" czyli ja to zrozumiałem w ten sposób, że to że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że Polska jest wolnym krajem, ale nawet jeśli uznamy, że to rzeczywiście chodziło Ci o całokształt, to wyjaśnij mi jak się ma to do meritum?
Tak się ma, że każdy człowiek ma wolny wybór i jeżeli, że coś obraża jego uczucia religijne to nie płaci za to pieniędzy i nie ogląda.
Czyli jednak dobrze zrozumiałem, że to, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że polska jest wolnym krajem? Poza tym nawet jeśli nie ma przymusu chodzenia na koncerty to jeszcze nie nie oznacza, że na tym koncercie nie zostało popełnione przestępstwo a chyba to jest najistotniejsze.

Cytuj
już pomijam mój bardzo negatywny stosunek do demokracji, ale wydaje się, ze za dyktatury Pinocheta w Chile było więcej wolności niż w Polsce za demokartycznie wybranych rządów Tuska
Czyli wolałbyś np, żeby rządził Tobą ktoś pokroju Stalina Hitlera bądź z bardziej bliższych taki Kim Dzong II?

Nie nie wolałbym .... nie rozumiem skąd taki wniosek wyciągnęłaś (że wolałbym np. Stalina albo Hitlera).

Nasz rząd przynajmniej można odwołać
A w jaki sposób można odwołać nasz Rząd?

a że wybór jest jaki jest i można wybrać tylko mniejsze to już inna kwestia
A skąd niby pewność, że większość demokratyczna jest w stanie ocenić co tak naprawdę jest mniejszym złem w sytuacji gdy przeciętny Polak nie zna się na Polityce nie mówiąc już o takich sprawach jak wiedza w temacie finanse publiczne, która jest potrzebna, żeby ocenić czy dane obietnice wyborcze są realne do spełnienia?

Cytuj
Raczej nie bardzo, bo różnica między koncertem Behemotha a imprezą zamkniętą jest taka, że na koncert Behemotha może pójść w zasadzie każdy kto ma ukończone 16 lat i kupi bilet (oczywiście przymusu nie ma) bilety są ogólnie dostępne za oferowaną cenę. Cena za bilet jest traktowana jako oferta w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego (oferta wiąże oferenta). Natomiast na imprezę zamkniętą mogą wejść np. tylko członkowie jakiejś organizacji. Idąc twoim tokiem myślenia należałoby uznać, że hot-dog jest tylko towarem zamkniętym tylko dla określonych osób no bo niby każdy może go kupić, ale jednak po co mieliby go kupować ludzie, którzy go nie lubią.

a co ma hot-dog do koncertów i ogólnie do tematu? On raczej niczyich uczuć religijnych nie obraża  ;)

Ogólnie do tematu hot-dog ma się nijak, jednak w tym punkcie dyskutowaliśmy co to jest impreza zamknięta a na przykładzie hot-doga chciałem pokazać Ci twój tok rozumowania

Cytuj
Faktycznie wcześniej nie doczytałem, ale czy możesz podać konkretne przykłady?
Na szczęście zaprzestał na krajowych bandach takich jak  KAT, Azarath, Black River np.
Nie wiem nie interesowałem się tym, ale jeżeli rzeczywiście tak było to tu akurat zwracam honor

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #999 dnia: Marca 13, 2012, 09:44:18 pm »
0
Cytuj
Czyli jednak dobrze zrozumiałem, że to, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że polska jest wolnym krajem? Poza tym nawet jeśli nie ma przymusu chodzenia na koncerty to jeszcze nie nie oznacza, że na tym koncercie nie zostało popełnione przestępstwo a chyba to jest najistotniejsze.
źle zrozumiałeś, chodzi mi o wolność ogólną czyli wolność poglądów, wyznania i wyboru, a Ty się uczepiłeś tych koncertów jako wyznacznika wolności kraju i cały czas próbujesz mi to udowodnić

Cytuj
Nie nie wolałbym .... nie rozumiem skąd taki wniosek wyciągnęłaś (że wolałbym np. Stalina albo Hitlera).
Wniosek stąd, że sam stwierdziłeś, że jesteś źle nastawiony do demokracji i uważasz dyktaturę za lepszą opcję. Akurat podałeś przykład może i dobrego dyktatora, ale przecież nigdy nie wiadomo jaki się trafi, w porażającej większości nie są to ludzi dążący do pokoju i dobra narodu, a przecież nie miałbyś wpływu na to czy trafiłby się ktoś pokroju Pinocheta czy Stalina

Cytuj
A w jaki sposób można odwołać nasz Rząd?
Na przykład przez referendum a potem przyśpieszone wybory

Cytuj
A skąd niby pewność, że większość demokratyczna jest w stanie ocenić co tak naprawdę jest mniejszym złem w sytuacji gdy przeciętny Polak nie zna się na Polityce nie mówiąc już o takich sprawach jak wiedza w temacie finanse publiczne, która jest potrzebna, żeby ocenić czy dane obietnice wyborcze są realne do spełnienia?
a gdzie niby napisałam, że mam taką pewność? Wybór i tak mamy marny bo tylko banda 4 się liczy, więc zbyt dużej alternatywy nie ma. Każdy ustrój ma jakieś wady. Gdybyśmy mieli dyktaturę, też pewnie byś narzekał  ;) a rządy ludu są jednak najsprawiedliwsze, nie wszystcy będą zadowoleni to wiadomo, ale zadowolenie każdego jest niemożliwe

Cytuj
Ogólnie do tematu hot-dog ma się nijak, jednak w tym punkcie dyskutowaliśmy co to jest impreza zamknięta a na przykładzie hot-doga chciałem pokazać Ci twój tok rozumowania
w takim razie idąc przykładem hot-dogowym to tak jakby ktoś pozwał sprzedawcę hod-dogów, za to, że  ich nie lubi, bez sensu prawda?  :)
Tak samo jest z pozwem pana Nowaka
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1000 dnia: Marca 13, 2012, 10:20:09 pm »
0
Cytuj
Czyli jednak dobrze zrozumiałem, że to, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty wynika z tego, że polska jest wolnym krajem? Poza tym nawet jeśli nie ma przymusu chodzenia na koncerty to jeszcze nie nie oznacza, że na tym koncercie nie zostało popełnione przestępstwo a chyba to jest najistotniejsze.
źle zrozumiałeś, chodzi mi o wolność ogólną czyli wolność poglądów, wyznania i wyboru, a Ty się uczepiłeś tych koncertów jako wyznacznika wolności kraju i cały czas próbujesz mi to udowodnić
Najwyraźniej źle zrozumiałem, ale jak się ma ogólna wolność konkretnie do tego tematu?

Cytuj
Nie nie wolałbym .... nie rozumiem skąd taki wniosek wyciągnęłaś (że wolałbym np. Stalina albo Hitlera).
Wniosek stąd, że sam stwierdziłeś, że jesteś źle nastawiony do demokracji i uważasz dyktaturę za lepszą opcję. Akurat podałeś przykład może i dobrego dyktatora, ale przecież nigdy nie wiadomo jaki się trafi, w porażającej większości nie są to ludzi dążący do pokoju i dobra narodu, a przecież nie miałbyś wpływu na to czy trafiłby się ktoś pokroju Pinocheta czy Stalina
że jestem negatywnie nastawiony do demokracji jeszcze nie oznacza, że wolę Stalina, ale że zauważyłem, że operujesz Korwinizmami to ja też powtórzę za Korwinem, dyktatury dzielą się na dobre i złe, natomiast demokracja zawsze jest głupia, ...tak wolę dobra dyktaturę od głupiej demokracji

Cytuj
A w jaki sposób można odwołać nasz Rząd?
Na przykład przez referendum a potem przyśpieszone wybory
Będę dociekliwy...  kto decyduje o tym czy odbędzie się referendum?

Cytuj
A skąd niby pewność, że większość demokratyczna jest w stanie ocenić co tak naprawdę jest mniejszym złem w sytuacji gdy przeciętny Polak nie zna się na Polityce nie mówiąc już o takich sprawach jak wiedza w temacie finanse publiczne, która jest potrzebna, żeby ocenić czy dane obietnice wyborcze są realne do spełnienia?
a gdzie niby napisałam, że mam taką pewność? Wybór i tak mamy marny bo tylko banda 4 się liczy, więc zbyt dużej alternatywy nie ma. Każdy ustrój ma jakieś wady. Gdybyśmy mieli dyktaturę, też pewnie byś narzekał  ;) a rządy ludu są jednak najsprawiedliwsze, nie wszystcy będą zadowoleni to wiadomo, ale zadowolenie każdego jest niemożliwe
Czyli jak rozumiem Twój stosunek do demokracji podobnie jak mój też jest negatywny?

Cytuj
Ogólnie do tematu hot-dog ma się nijak, jednak w tym punkcie dyskutowaliśmy co to jest impreza zamknięta a na przykładzie hot-doga chciałem pokazać Ci twój tok rozumowania
w takim razie idąc przykładem hot-dogowym to tak jakby ktoś pozwał sprzedawcę hod-dogów, za to, że  ich nie lubi, bez sensu prawda?  :)
Tak samo jest z pozwem pana Nowaka
litości  :facepalm: sam fakt, że ktoś sprzedaje hot-dogi, które moze nie lubić część społeczeństwa nie jest przestępstwem.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1001 dnia: Marca 13, 2012, 10:44:05 pm »
0
Cytuj
Najwyraźniej źle zrozumiałem, ale jak się ma ogólna wolność konkretnie do tego tematu?
Tak, że każdy może robić to na co ma ochotę, oczywiście jeśli nie jest to przestępstwem, a darcie Biblii, jak idiotyczne by nie było przestępstwem nie jest.

Cytuj
tak wolę dobra dyktaturę od głupiej demokracji
ale skąd wiesz jaka się trafi? Może niekoniecznie dobra i jeszcze gorsza od demokracji? Wtedy będziesz mógł zapomnieć o jakiejkolwiek wolności człowieka


Cytuj
Czyli jak rozumiem Twój stosunek do demokracji podobnie jak mój też jest negatywny?
W pewnym sensie tak, bo niestety społeczeństwo w większości jest zmanipulowane, niedoinformowane bądź po prostu głupie i właśnie tacy ludzie stanowią większość, a reszta nie ma wpływu na wybór bo jest ich za mało, ale z drugiej strony lepszego ustroju chyba jednak nie ma, więc zamiast go zmieniać powinniśmy uczyć ludzi myśleć, by nie byli bydłem które robi wszystko co się mu powie.


Cytuj
Będę dociekliwy...  kto decyduje o tym czy odbędzie się referendum?
Tutaj muszę przyznać, że nie wiem. Jedyną sensowną opcją byliby obywatele, ale skoro zadałeś to pytanie to zapewne rząd.. To zmienia postać rzeczy

Cytuj
litości   sam fakt, że ktoś sprzedaje hot-dogi, które moze nie lubić część społeczeństwa nie jest przestępstwem.
Tak samo jak sam fakt,  że ktoś drze Biblię nie jest przestępstwem  ;) Widzisz jakaś analogię?
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1002 dnia: Marca 13, 2012, 11:39:32 pm »
0
czyli jak ksiądz powie sobie na ambonie, że Nergal to ch**, i spalil jego zdjęcie to też nie jest obraza niczyich uczuć?

w końcu robi to w miejscu, do którego jego sympatycy nie muszą uczęszczać. Tak samo jak Nergal sobie drze Biblię, i katolicy wcale nie muszą na to patrzeć.

I w jednym się mylisz, bo mówisz, że to nie jest przestępstwo, a to jest przestępstwo:

Cytuj
z kodeksu karnego

Art.196 Obraza uczuć religijnych

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1003 dnia: Marca 14, 2012, 12:02:45 am »
0
Sprzeczacie się, a Święty Mikołaj to wszystko widzi i potem za parę miesięcy będzie płacz! ;)
Generalnie podpisuję się pod Grzonem.

Może trochę zmienię temat.
Czym dla Was (pytam ludzi wierzących) jest Wielki Post?
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2012, 12:30:54 am wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1004 dnia: Marca 14, 2012, 07:51:43 am »
0
Też już własnie chcę zakończyć ten temat, bo widzę, że się nie dogadamy, każdy ma swoje inne zdanie i na tym zakończmy, bo i tak nikt nikogo nie przekona do swoich racji  ;) No i nie chcę dostać rózgi od Mikołaja  :P
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth