Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #975 dnia: Marca 08, 2012, 09:42:13 pm »
0
Widzę, że robi się tu małe kółko różańcowe :lol:

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #976 dnia: Marca 09, 2012, 12:34:28 am »
0
lol, gdzie chrześcijanie w Polsce prześladowani... w niewielu krajach w ogóle ludzie wiary mają tak dobrze jak u nas. Ale Polska zawsze słynęła z głębokiej tolerancji religijnej... i ksenofobii zarazem... co widać i dzisiaj.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #977 dnia: Marca 09, 2012, 12:44:43 am »
0
Szkoda, że Jezus nie powiedział:
" Jeżeli mnie prześladowali, to i wy będziecie prześladować".

Smutne , ale prawdziwe. Wiara to wielka tarcza, zza które, można robić bezkarnie różne świństwa.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #978 dnia: Marca 09, 2012, 06:03:42 am »
0
Niektórych znaczy których?  :)

Może nie tyle prześladowani, co dyskryminowani itd. Głośno było o tym ostatnio.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #979 dnia: Marca 09, 2012, 08:11:59 am »
0
Szkoda, że Jezus nie powiedział:
" Jeżeli mnie prześladowali, to i wy będziecie prześladować".

Smutne , ale prawdziwe. Wiara to wielka tarcza, zza które, można robić bezkarnie różne świństwa.

Rozumiem, że czujesz się prześladowany. W jaki sposób?
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #980 dnia: Marca 11, 2012, 07:53:34 pm »
0
No już nie bierz tego dosłownie. Wydaje mi się, że próba "wciśnięcia" religii we wszystkie aspekty życia publicznego może być postrzegana jako pewnego rodzaju pośrednie prześladowanie.
Jeżeli chodzi zaś o tę tarczę zza której można zrobić wiele świństw, to zgadzam się w 100%. Tylko błagam nie żądajcie ode mnie przykładów, bo pomyślę, że nigdy nie oglądaliście wiadomości i nie czytaliście gazet.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #981 dnia: Marca 11, 2012, 09:03:52 pm »
0
Sprawa trochę stara, lecz nadal aktualna: http://gosc.pl/doc/993542.Uratuj-Asie-Bibi
Link do podpisu: http://www.callformercy.com/
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #982 dnia: Marca 11, 2012, 10:46:11 pm »
0
No już nie bierz tego dosłownie. Wydaje mi się, że próba "wciśnięcia" religii we wszystkie aspekty życia publicznego może być postrzegana jako pewnego rodzaju pośrednie prześladowanie.


to tak samo ja moge powiedzieć, że czuję się prześladowany przez homoseksualistów, feministki itd. takie przegadywanie się rpowadzi do błędnego koła, w którym nikt nie będzie zadowolony

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #983 dnia: Marca 12, 2012, 06:51:49 am »
0
Umiecie podać przykłady tego prześladowania? Bo póki co nie przeczytałem nic konkretnego.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #984 dnia: Marca 12, 2012, 11:45:00 am »
0
no właśnie o to mi chodzi, że 'prześladowanie' to za  duże słowo. To raczej walka o to kto ma rację i próbowanie przeciągnąć wszystkiego na swoją stronę. Trupów i tortur z powodów ideowych się nie dopatrzyłem.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #985 dnia: Marca 12, 2012, 08:58:40 pm »
0
Ja mogę podać kilka przykładów prześladowania przez chrześcijan, nie wiem czy są do końca trafne, ale myśle, że prześladowanie to nie będzie za duże słowo ;)
Głośna w tamtym roku sprawa z Nergalem, który podarł biblię na scenie i przez to obraził uczucia religijne nawiedzonego Ryszarda Nowaka, który to pozwał go za to do sądu. Najśmieszniejsze w tym jest to, że pana Rysia na tym "szatanistycznym" koncercie nie było, więc ciekawe jakim cudem Ner obraził uczucia religijne Nowaka skoro tego nie widział :???: To wolny kraj przymusu chodzenia na koncerty nie ma, a raczej nikt przypadkowy się na takim gigu nie pojawi.
Drugi przykład również z panem Nowakiem i jego Komitetu Obrony przed Sektami w roli głównej
Komitet ten zrobił "czarną listę" najbardziej zUych i satanistycznych bandów wszech czasów. Dowiadujemy się z niej o jakże satanistycznym jedzącym koty na śniadanie AC/DC, Aerosmith, Dio i ponad 200 innych. Próbował bojkotować mające się odbywać w Polsce koncerty wszystkich zespołów z listy i parę razy mu się to niestety udało...
Niby z jakiej racji fani mają płacić za to, że jakich nawiedzony staruch uważa te zespoły za obrażające kościół  :_: Przecież jest tutaj podobno wolność wyznania  ;)
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #986 dnia: Marca 13, 2012, 12:32:38 am »
0
Głośna w tamtym roku sprawa z Nergalem, który podarł biblię na scenie i przez to obraził uczucia religijne nawiedzonego Ryszarda Nowaka, który to pozwał go za to do sądu. Najśmieszniejsze w tym jest to, że pana Rysia na tym "szatanistycznym" koncercie nie było, więc ciekawe jakim cudem Ner obraził uczucia religijne Nowaka skoro tego nie widział :???: To wolny kraj przymusu chodzenia na koncerty nie ma, a raczej nikt przypadkowy się na takim gigu nie pojawi.

śmieszne jest to, że w Polsce mamy takie prawo. Bo niby jest powiedziane, że za obrazę uczuć religijnych grożą konsekwencję prawne, a nie ma nigdzie wyjaśnione co to jest ta obraza uczuć religijnych i dzięki temu można bawić się w różnego rodzaju interpretacje co w konsekwencji prowadzi do tego, że wyrok będzie zależeć od tego na jakiego sędziego trafisz. Gdyby jasno było napisane, że obraza uczuć religijnych jest między innymi wtedy gdy ktoś publicznie zbeszcześci przedmiot, który w danej religii uważany jest za święty to sprawa byłaby dużo prostsza. Myrdal podarł biblię w miejscu publicznym (bo na koncercie), co w świetle prawa było by rozumiane jako przestępstwo, Pan Nowak czy ktoś inny wie o tym przestępstwie i zawiadamia, że zostało popełnione przestępstwo i nie byłoby istotne czy Nowak bądź inna osoba, która o tym zawiadamia sama poczułaby się urażona czy nie tylko istotną sprawą byłoby czy zostało popełnione przestępstwo czy nie. Oczywiście jeżeli sędziemu będzie zależało, zeby uniewinnić Myrdala to i tak zostanie uniewinniony... np. przyjmie argumentację, że była to "impreza zamknięta biletowa" .... :D być może i była to impreza zamknięta, ale ja zawsze imprezę zamkniętą rozumiałem jako imprezę dla wybranych, no i w zasadzie także biletową, bo na takie imprezy to raczej nie wpuszcza się bez okazania biletu, tyle, że ten bilet nie każdy będzie w stanie zdobyć, bo nie są to bilety przeznaczone do ogólnej sprzedaży jak np. na koncert Behemiątka. Być może się mylę bo w zasadzie nie znam defincji imprezy zamkniętej mówię tylko jak rozumiem taką imprezę, ale jeżeli koncert Behemota był rzeczywiście imprezą zamkniętą, to czy w tej sytuacji koncert Stonsów na Służewcu tez był imprezą zamkniętą?


Drugi przykład również z panem Nowakiem i jego Komitetu Obrony przed Sektami w roli głównej
Komitet ten zrobił "czarną listę" najbardziej zUych i satanistycznych bandów wszech czasów. Dowiadujemy się z niej o jakże satanistycznym jedzącym koty na śniadanie AC/DC, Aerosmith, Dio i ponad 200 innych. Próbował bojkotować mające się odbywać w Polsce koncerty wszystkich zespołów z listy i parę razy mu się to niestety udało...
No faktycznie muzycy zespołów AC/DC, Aerosmith jak i ich fani z całą pewnością w tej sytuacji czują się prześladowani  :lol: ....podobnie jak Myrdal, który po rękach powinien całować Nowaka za to, że go tak wypromował

To wolny kraj przymusu chodzenia na koncerty nie ma
Czy Polska jest wolnym krajem to już jest kwestia dyskusyjna. Na pewno sam fakt, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty nie czyni Polski wolnym krajem, w Korei Północnej też nie ma przymusu chodzenia na koncerty
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 08:15:38 am wysłana przez blackmore »

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #987 dnia: Marca 13, 2012, 11:36:06 am »
0
Cytuj
Oczywiście jeżeli sędziemu będzie zależało, zeby uniewinnić Myrdala to i tak zostanie uniewinniony... np. przyjmie argumentację, że była to "impreza zamknięta biletowa" .... :D być może i była to impreza zamknięta, ale ja zawsze imprezę zamkniętą rozumiałem jako imprezę dla wybranych, no i w zasadzie także biletową, bo na takie imprezy to raczej nie wpuszcza się bez okazania biletu, tyle, że ten bilet nie każdy będzie w stanie zdobyć, bo nie są to bilety przeznaczone do ogólnej sprzedaży jak np. na koncert Behemiątka. Być może się mylę bo w zasadzie nie znam defincji imprezy zamkniętej mówię tylko jak rozumiem taką imprezę, ale jeżeli koncert Behemota był rzeczywiście imprezą zamkniętą, to czy w tej sytuacji koncert Stonsów na Służewcu tez był imprezą zamkniętą?
Raczej każda impreza biletowa jest imprezą zamkniętą dla określonego odbiorcy. Kto normalny zapłaci często niemałe pieniądze za bilet na koncert w którym są obrażane jego uczucia religijne? Każdy kto się zespołem interesuje (a kupując bilet na koncert raczej tak jest, bo promocje te koncerty zwykle mają marną), wie czego się może spodziewać, więc dla mnie to jest po prostu śmieszne  ;)



Cytuj
No faktycznie muzycy zespołów AC/DC, Aerosmith jak i ich fani z całą pewnością w tej sytuacji czują się prześladowani  :lol: ....podobnie jak Myrdal, który po rękach powinien całować Nowaka za to, że go tak wypromował
Tutaj źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o fanów zespołów których koncerty zostały odwołane przez Nowaka


Cytuj
Czy Polska jest wolnym krajem to już jest kwestia dyskusyjna. Na pewno sam fakt, że nie ma przymusu chodzenia na koncerty nie czyni Polski wolnym krajem, w Korei Północnej też nie ma przymusu chodzenia na koncerty
Akurat porównanie Korei do Polski jest trochę z dupy, bo to są zupełnie inne państwa, my nie jesteśmy zamknięci na świat, a rządy są demokratyczne, chodziło mi o całokształt, a nie o to że samo nieprzymusowe chodzenie na koncerty robi z Polski wolny kraj.. Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #988 dnia: Marca 13, 2012, 11:55:24 am »
0
według mnie porwanie biblii/koranu itd, obrażanie jakiegokolwiek boga jest obrazą uczuć i to nie może być napisane na zasadzie 'rozerwanie biblii przy <100 osobach rok kary, >100 2 lata" itd bo to są uczucia, różnie interpretowane. to co według ciebie jest naruszeniem?
dla mnie całkiem śmieszna w polsce jest sprawa jana pawła drugiego - jak to polacy wyzwą, napiszą artykuły i skargi bo ktoś robi sobie dowcipy o wspomnianym 'najwiekszym polaku papieżu' podczas gdy o benedykcie można znaleźć wiele obraźliwych tekstow, nie raz nawiązujących do czasów wojny, holokaustu itd z których każdy polak sie smieje. wystarczy się rozejrzeć po internecie, to jest wszędzie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #989 dnia: Marca 13, 2012, 03:42:42 pm »
0
Głośna w tamtym roku sprawa z Nergalem, który podarł biblię na scenie i przez to obraził uczucia religijne nawiedzonego Ryszarda Nowaka, który to pozwał go za to do sądu. Najśmieszniejsze w tym jest to, że pana Rysia na tym "szatanistycznym" koncercie nie było, więc ciekawe jakim cudem Ner obraził uczucia religijne Nowaka skoro tego nie widział :???: To wolny kraj przymusu chodzenia na koncerty nie ma, a raczej nikt przypadkowy się na takim gigu nie pojawi.

Czyli rozumiem, że np. kiedy ksiądz podczas kazania głosi z ambony żeby głosować na tą i tą partię to jest w porządku i  nie masz do tego żadnych pretensji? No bo on to przecież głosi swoje przekonania grupie ludzi, którzy chcą go słuchać, zgadzają się z nim, no i nie ma przymusu słuchania jego wypowiedzi, więc zawsze można wyjść.