Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #945 dnia: Lutego 13, 2012, 11:52:43 pm »
0
jak ja się cieszę, że spotkałem w swoim życiu prawdziwych chrześcijan i prawdziwy Kościół bez tej większości świństw. Szkoda, że nikt nie zwraca na to uwagi, bo to wcale nie jest wyjątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #946 dnia: Lutego 14, 2012, 11:48:25 am »
0
Lepiej się skupić na tym, co jest nie tak. Wtedy łatwiej siebie samego uważać za ideał i mędrca, który trzyma się od tego z daleka;)
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/urodzilo-sie-drugie-dziecko-lekarstwo-ktore-uratuj,1,5026104,wiadomosc.html - co o tym myślicie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #947 dnia: Lutego 14, 2012, 02:51:36 pm »
0
Żeby nie było:  JA ni euważam, że chrześcijaństwo jest złem. Kurna chrześcijanie z założenia to przepiekni ludzie, którzy pomagaja innym, nadstawiaja drugi policzek itp. mi chodzi o dzisiejsze czasy, w któych łatwo znaleźć ludzi, którzy nazywają się chrześcijanami, a są totalnym przeciwieństwem tego za kogo się uważają.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #948 dnia: Lutego 14, 2012, 03:25:44 pm »
0
mnie to też bardzo boli, że Kościół ciągle ma problemy. Ale patrząc z perspektywy historii to jest 9999% lepiej niż kiedyś. Nie ma takiego wpierniczania się w politykę i biznesu w tym wszystkim jak w zamierzchłych czasach. Wiadomo, że są przekręty, nie da się zaprzeczyć i nie powinno się zaprzeczać. Chciałbym Ci kiedyś Owsik pokazać klimat w jakim ja się poruszam, w Kościele ludzi młodych, dynamicznych, nowoczesnych, którzy potrzebują prawdy. Nie nawracać, tylko pokazać, że można inaczej niż się mówi.

Takie pokazanie zresztą przydałoby się wielu zatwardziałym chrześcijanom.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #949 dnia: Lutego 14, 2012, 03:51:07 pm »
0
No właśnie człowiek jest na tyle słaby, że boi się nawet spróbować przestać grzeszyć. Myślę, że cała ta religia jest ... hmmm... no nie wiem. Chodzi o to, że jeżeli chcesz się poświęcić to zrób to jak Hiob. Jeżeli chcesz kochać Boga to kochaj go tak, jak on kocha człowieka.

Owsik, a o co Ci chodzi  z tym Hiobem? Bo nie widzę zupełnie związku, w historii o Hiobie chodzi o to, że on ufał Bogu i Jego woli, dlatego posłusznie znosił wszystkie cierpienia, które Bóg na niego zsyłał, chodzi o to, żeby poddać się woli Boga bo On wie, co robi, tak w skrócie ;) Nie widzę związku z resztą dyskusji :)
Człowiek nie boi się spróbować nie grzeszyć, co więcej robi to, za każdym razem, kiedy ma postanowienie poprawy, za każdym razem, kiedy przystępuje do spowiedzi. Ale nie można wymagać, żeby był bez grzechu, bo jest TYLKO człowiekiem, Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, ale nie stworzył swoich kopii, gdyby tak było, człowiek byłby Bogiem i cała religia byłaby bez sensu. Moim zdaniem religia nie opiera się na grzeszeniu, ona opiera się na dochodzeniu do swoich słabości, próbie ich naprawiania i bycia blisko z Bogiem, a nie bycia Bogiem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #950 dnia: Lutego 14, 2012, 06:31:04 pm »
0
Z tym Hiobem chodziło mi o to, że... dzisiejszy człowiek powiedziałby na miejscu Hioba: p******e to, skoro tak cierpię, to należy mi się coś od życia, więc mogę się upić od czasu do czasu itp. A tu chodzi o to, by okazać skruchę i być jeszcze bardziej bogobojnym i wielbić Boga jeszcze bardziej. Nie ważne...
Uważam, że chrześcijaństwo przeżywa kryzys i to wieli. Kler według mnie jest do bani. Oczywiście nie wszyscy, ale znakomita większość.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #951 dnia: Lutego 14, 2012, 07:18:13 pm »
0
no właśnie.. a ja jako osoba czynnie biorąca udział w Kościele stwierdzam, że jest sporo dobrego kleru.. Więcej niż tego negatywnego - który owszem jak najbardziej istnieje. Tylko oni się nie pchają do mediów, ani media do nich. Ale jedna moja uwaga: O wiele łatwiej znaleźć dobrego księdza,ojca,brata w Zakonie, Zgromadzeniu niż w Kościele Diecezjalnym - tam ich formacja stoi na zdecydowanie gorszym poziomie i często ludzie po normalnym seminarium to po prostu zawodowcy.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #953 dnia: Lutego 15, 2012, 12:12:36 pm »
0
a ja jako osoba czynnie biorąca udział w Kościele stwierdzam, że jest sporo dobrego kleru.. Więcej niż tego negatywnego - który owszem jak najbardziej istnieje. Tylko oni się nie pchają do mediów, ani media do nich.

+1 Dobro nie jest medialne i to nie dotyczy tylko spraw związanych z wiarą.  Włączcie dowolne wiadomości, poczytajcie newsy z netu. Ile wiadomości będzie pozytywnych?  Ufoludek, który by przeczytał/ zobaczył w tv/ mediach, co się na Ziemi dzieje nie chciałby mieć nic wspólnego z tą planetą zapewne. Ale czy to znaczy, że każdy jest zabójcą, gwałcicielem, oszustem, złodziejem, pedofilem, czy innym złoczyńcą? Nie. Tyle, że o nich mówi się znacznie więcej, bo jest "zapotrzebowanie" na sensację.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2012, 12:15:39 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #956 dnia: Marca 07, 2012, 08:49:04 pm »
0
No proszę. Troszkę nie wierzę w to, że to będzie tak na 100% uczciwe, ale kto wie? Może okaże się, że się mylę. Oby tak się stało. A jeżeli już jesteśmy w temacie rozliczania się przez kościół, to jestem ciekaw jak to jest z pieniędzmi "z tacy". Przecież to są pieniądze, z którymi można zrobić wszystko również zataić. Kto im udowodni, że zebrali np. 4 tyś a nie 500 zł ??? Nikt. Przecież kościelny nie chodzi z kasą fiskalną. No i teraz w takim razie skoro kościół nie wykazuje dochodu w wysokości np. 4 tyś, to w jaki sposób rozlicza się z np. remontu za 4 tyś. Przecież to się kupy nie trzyma. Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć w jaki sposób rozlicza się kościół w Polsce??
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #957 dnia: Marca 07, 2012, 09:11:28 pm »
0
A jeżeli już jesteśmy w temacie rozliczania się przez kościół, to jestem ciekaw jak to jest z pieniędzmi "z tacy". Przecież to są pieniądze, z którymi można zrobić wszystko również zataić.
Akurat ja sobie nie życzę, żeby chociaż grosz z tego co ja daje na tace w kościele, kościół oddawał Państwu.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #958 dnia: Marca 07, 2012, 10:04:28 pm »
0
A ja sobie nie życzę, żeby chociaż grosz z tego co oddaję państwu trafiał do kościoła! I co teraz? Zaczniesz mi mówić o tym, że iles tam procent ( i to zdecydowana wiekszość) Polaków to katolicy i kościołowi sie należy? W dupie to mam. nie chce dawać pieniędzy kościołowi. Nie chcę, aby państwo wspierało kościół finansowo z mojej kieszeni.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #959 dnia: Marca 07, 2012, 10:22:38 pm »
0
A ja sobie nie życzę, żeby chociaż grosz z tego co oddaję państwu trafiał do kościoła! I co teraz?
Akurat z tym się zgadzam też zawsze miałem takie zdanie, że kto nie chce dawać ani grosza ze swoich własnych pieniędzy na kościół (np. dlatego, że jest niewierzący) to nie powinno się go do tego zmuszać. natomiast uważam, że kościół powinien mieć prawo nakazać ludziom należącym do kk płacenia  na kościół konkretnej sumy pieniędzy nie ważne, ze czy rocznie czy miesięcznie.