Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #931 dnia: Lutego 01, 2012, 10:43:32 am »
0
A wracając do tematu  :P Szufladkujecie ludzi ze względu na wyznanie, bądź jego brak?  ;)

Ja osobiście tego nie robię. Jestem wierząca, ba, nawet praktykująca (nie zawsze zgadzam się z tym, co obecnie przekazuje nam Kościół, ale odwiedziny w kościele w niedzielę przynoszą mi coś w rodzaju ukojenia). Mieszkam pod jednym dachem z ateistką i nigdy z tego powodu nie doszło między nami do kłótni ani nawet wymiany poglądów. Po prostu obie zaakceptowałyśmy nawzajem swoje poglądy. I szanujemy je i siebie nawzajem. Wiemy, że na polu religijnym pewnie nie doszłybyśmy do porozumienia, więc nie poruszamy tego tematu, (raz tylko o tym rozmawiałyśmy i ona wytłumaczyła mi wtedy, dlaczego nie wierzy). Nie uważam, że ateista to ktoś gorszy, nigdy nie wrzuciłabym ich do jednego wora, bo wyznanie czy też jego brak nie świadczy o człowieku. Ateista to niekoniecznie zły człowiek,  tak jak wierzący to niekoniecznie osoba, która chce wszystkich nawracać i nie akceptuje poglądów innych i tak jak starsza pani to niekoniecznie moher. Moja babcia na przykład bywa w kościele codziennie, działa w ruchu Akcji Katolickiej, (dzięki czemu "wyrywa" się z domu, wyjeżdża na przeróżne wycieczki, współorganizuje jakieś pomoce dla biedniejszych dzieci), ale nie ingeruje w życie religijne swojej rodziny, nie namawia nas do chodzenia do kościoła, nie słucha Radia Maryja, ani nie ogląda TV Trwam, nigdy nie potępiała ani nie potępia w dalszym ciągu moich czarnych ciuchów i preferencji muzycznych, nie jest więc moherem, a jest w końcu starszą panią. Nie. Zdecydowanie nie wrzucam ludzi do jednego worka.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #932 dnia: Lutego 01, 2012, 11:32:28 am »
0
A wracając do tematu  :P Szufladkujecie ludzi ze względu na wyznanie, bądź jego brak?  ;)

Nie robię tego z prostego powodu. Wiara jest sprawą osobistą każdego z nas. Nie ważne jest dla mnie kto jest jakiego wyznania. Dla mnie ważne jest to jaki ktoś jest wewnętrzne. Czy można z nim pogadać na różne tematy i czy on również nie szufladkuje ludzi. Uważam, że takie szufladkowanie jest jak dla mnie tylko i wyłącznie okazaniem braku tolerancji dla innych ludzi. 

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #933 dnia: Lutego 02, 2012, 10:54:08 am »
0
Ale np. w moim gronie znajomych przewija się kolega skejt, nie zmuszam ludzi do słuchania tego co ja. Po prostu wydaje mi się, że łatwiej jest nawiązać z kimś kontakt, kiedy zamiast o pogodzie można zapalczywie rozmawiać o muzyce. Myślę, że wtedy mam z tą osobą większe pole do rozmowy. hmm.. i chyba ogólnie preferuję osoby, które słuchają czegoś bardziej alternatywnego. Często to, czego słuchamy przekłada się na to kim jesteśmy, naprawdę nie chciałabym użerać się z dresem o to, czy policja jest OK czy nie.

wow, uważasz że jak kogoś nie zmuszasz do słuchania tego co ty lubisz to jesteś spoko i tolerancyjna [na zasadzie "oczywiście xxx i yyy najlepsze no ale niech plebs słucha sobie co chce, ja i tak wiem lepiej"] a do tego uważasz że osoba słuchająca rapu rozmawia o tym "czy policja jest OK czy nie". wow.  :facepalm:


Ojoj, znowu ktoś przekręca. Napisałam, że kiedy poznaję ludzi to fajnie jest mieć o czym pogadać np. o muzyce, bo to jest zawsze dobry motor do rozmowy. Uważam, że jestem tolerancyjna, ale przecież nikt z nas nie będzie nigdy do końca tolerancyjny na wszystko. Z resztą, ludzie którzy słuchają rapu z reguły odrzucają możliwość rozmowy ze mną, przez mój wygląd.  Po prostu, jak jestem gdzieś i poznaję ludzi nowych, no to ani wielbiciel rapu nie zainteresuje się rozmową ze mną, ani ja z nim. Hmm..  tak, uważam że słucham dobrej muzyki, ale nie uważam, że pozjadałam wszystkie rozumy i że "moja" muzyka jest najlepsza. Jest najlepsza dla mnie, a inni niech robią co chcą.
Nie lubię jak ktoś na siłę wypacza moje wypowiedzi.. Jakieś jeszcze niedomówienia?
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #934 dnia: Lutego 02, 2012, 03:30:59 pm »
0
mam wyj***ane, nie przejmuj się, tylko jak dla mnie to tylko troche smutne, bo w sumie potwierdziłaś to co napisałem wyżej.

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #935 dnia: Lutego 03, 2012, 11:52:45 am »
0
mam wyj***ane, nie przejmuj się, tylko jak dla mnie to tylko troche smutne, bo w sumie potwierdziłaś to co napisałem wyżej.


Nie przejmuję się twoją wypowiedzią, czasem trudno jest rozmawiać z ludźmi mierzącymi wszystkich swoją miarą.

"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #936 dnia: Lutego 04, 2012, 10:39:00 pm »
0
Całe szczęście jest to wątek o wierze, kościele i klerze, więc nie będziecie więcej tutaj sobie dogryzać. Tyle offtopa, a jeżeli chodzi o wypowiedź na temat, to tak sobie ostatnio myślałem i postanowiłem, że nie znoszę kleru i kościoła i dlatego będę się starał, aby było tego w moim zyciu jak najmniej i będę głosował również na opcje polityczne, które ułatwią oddzielenie kościoła od mojego życia codziennego.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline gaudencja666

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #937 dnia: Lutego 06, 2012, 07:16:15 pm »
0
Oh, wydaje mi się że po to też jest forum, wyrażasz swoją opinie. Czasem się z kimś nie zgodzisz.. życie.

Ja Kościoła nie lubię, fanatyków religijnych też nie. Wiara i normalni wyznawcy mnie nie obchodzą, ja nie wierze i tyle :)
"Pie*dol ten świat, bo to on jest właśnie piekłem..."

"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach."

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #938 dnia: Lutego 10, 2012, 10:20:33 am »
0
to tak sobie ostatnio myślałem i postanowiłem, że nie znoszę kleru i kościoła i dlatego będę się starał, aby było tego w moim zyciu jak najmniej i będę głosował również na opcje polityczne, które ułatwią oddzielenie kościoła od mojego życia codziennego.

<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&amp;NR=1&amp;v=K8xmw6Ki8ss" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&amp;NR=1&amp;v=K8xmw6Ki8ss</a>

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #939 dnia: Lutego 12, 2012, 02:17:34 pm »
0
O k***a ! Nie dałem rady.  Po 5 minutach przerwałem oglądanie. Posłuchajcie: przecież nie da się ukryć tego, że w Polsce (i pewnie nie tylko w Polsce) kościół jako instytucja mi jakiś tam interes w tym kto rządzi. Nie ma w tym nic złego, że ksiądz głosuje zgodnie ze swoim sumieniem. Nieuczciwe jest jednak wobec wiernych to, że głosi on swoje poglądy polityczne podczas kazania na mszy świętej. Czy nie jest to obrazą dla wartości chrześcijańskich? Dla świętości obrządku jakim jest msza święta? Przecież to hipokryzja.
Znalazłem coś w internecie:

"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #940 dnia: Lutego 13, 2012, 12:46:11 pm »
0
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #941 dnia: Lutego 13, 2012, 08:09:54 pm »
0
O wkurza mnie takie gadanie. Do cholery. Czy to, że wszyscy grzeszą jest usprawiedliwieniem dla każdego grzesznika? Nie!!! Bóg według wiary chrześcijańskiej osądzi każdego z osobna. Grzech jest złem i koniec. Trzeba to zło potępiać. Wiara polega na tym, aby grzechu się wyrzec mimo wszystko, a nie wypominać go każdemu innemu wierzącemu. Kurna czasami wydaje mi się, że jestem bardziej katolicki niż niejeden wierzący. Tutaj nie ma ustępstw. albo jestes wierzący i nie grzeszysz, albo grzeszysz i będziesz potępiony. Jasne, że Bóg potrafi wybaczać i jest nieskończony w swej dobroci, ale nie wolno na to liczyć. Trzeba się starać ze wszystkich sił, bo lenistwo to też grzech, prawda???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #942 dnia: Lutego 13, 2012, 10:28:03 pm »
0
A moim zdaniem nie da się nie grzeszyć. Bo myśląc takimi kategoriami: wyrwie Ci się przekleństwo, (zdarza się, każdemu) - grzech. Obżerasz się czekoladą, która uwielbiasz - grzech nieumiarkowania. Przegniesz z piwem - grzech nieumiarkowania. Przez myśl ci przeszło, że ktoś ma fajniejszą furkę od Ciebie - grzech, bo przez moment byłeś zazdrosny. Chcesz zatem kupić sobie nowy samochód - grzech, bo to chciwość, ciesz się z tego co masz. Chcesz pokazać znajomym nowy samochód - grzech pychy. Chcesz poleżeć cały boży dzień na kanapie - grzech lenistwa, bo to załóżmy nie była niedziela. Pokłócisz się z ojcem, bo miał inne zdanie - grzech, szanuj ojca i matkę plus grzech gniewu. Mamy niedzielę, a nie wyszedłeś z domu do kościoła, bo padało, było zimno, nie czułeś się najlepiej, przerażało Cię wyjście na mróz - grzech, święć dzień święty. Śmiała scena w filmie - grzech, oglądasz czegoś, czego nie powinieneś, doprowadza Cię to w końcu do mniejszych czy większych nieczystych myśli.
Jasne, że powinniśmy unikać grzechu, żeby nie być hipokrytami i wg wiary zostaniemy na ich podstawie osądzeni, ale człowiek jest słaby. Nie da się przyznać, że nie jest. I ile razy będzie próbował i tak będzie grzeszył. Może jestem pesymistką w tej sprawie, ale mam wrażenie, że tak do końca nie da się przestać grzeszyć. Może wynika to ze słabości, może z wygody, ale sumienie jakoś tak chyba w ludziach ucichło ostatnimi czasy. Niestety.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #943 dnia: Lutego 13, 2012, 11:12:50 pm »
0
O wkurza mnie takie gadanie. Do cholery. Czy to, że wszyscy grzeszą jest usprawiedliwieniem dla każdego grzesznika? Nie!!! Bóg według wiary chrześcijańskiej osądzi każdego z osobna. Grzech jest złem i koniec. Trzeba to zło potępiać. Wiara polega na tym, aby grzechu się wyrzec mimo wszystko, a nie wypominać go każdemu innemu wierzącemu. Kurna czasami wydaje mi się, że jestem bardziej katolicki niż niejeden wierzący. Tutaj nie ma ustępstw. albo jestes wierzący i nie grzeszysz, albo grzeszysz i będziesz potępiony. Jasne, że Bóg potrafi wybaczać i jest nieskończony w swej dobroci, ale nie wolno na to liczyć. Trzeba się starać ze wszystkich sił, bo lenistwo to też grzech, prawda???
Ale w czym problem? Oburzasz się też na to, że niektórzy muzułmanie piją alkohol i jedzą świniaki? A żydzi nie przestrzegaja szabasu?
Nie wierzysz to niby dlaczego miałbyś kogoś innego rozliczać z jego wiary, w szczególności gdy to nie jest wasza wspólna wiara.
Już pominę kretyński dobór obrazków, które pasują do podpisu jak pięść do nosa.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #944 dnia: Lutego 13, 2012, 11:21:48 pm »
0
No właśnie człowiek jest na tyle słaby, że boi się nawet spróbować przestać grzeszyć. Myślę, że cała ta religia jest ... hmmm... no nie wiem. Chodzi o to, że jeżeli chcesz się poświęcić to zrób to jak Hiob. Jeżeli chcesz kochać Boga to kochaj go tak, jak on kocha człowieka. Widzisz Canis_Luna piszesz, że niestety ucichło sumienie, ale kilka zdań wcześniej próbujesz sama je usprawiedliwić, że nie da się nie zgrzeszyć. Ktoś mnie zapyta: Czy w takim razie mam poświęcić wszystko Bogu? A ja odpowiem: Wszystko macie napisane w swojej biblii, której tak bronicie, a nie potraficie przestrzegać 10 przykazań. Słabiutki ten chrześcijanin... śmieszny, maluczki i obłudny. Człowiek jest słaby?? Dobre sobie... chrześcijanin jest słaby. Taki mi się nasuwa wniosek.
Ale w czym problem? Oburzasz się też na to, że niektórzy muzułmanie piją alkohol i jedzą świniaki? A żydzi nie przestrzegaja szabasu?
Nie wierzysz to niby dlaczego miałbyś kogoś innego rozliczać z jego wiary, w szczególności gdy to nie jest wasza wspólna wiara.
Już pominę kretyński dobór obrazków, które pasują do podpisu jak pięść do nosa.

Kretyńskie obrazki to był żart. Nikogo nie rozliczam tylko wytykam słabość. Chodzą chrześcijaninie do kościoła, a potem grzeszą jak się tylko da. To jest wiara? Błagam. Jeżeli chodiz o inne religie, to się nie odzywam, bo nie znam ich nauk itp.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)