Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arsonek96

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • One In A Million
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #690 dnia: Maja 23, 2012, 03:51:16 pm »
0
Czytał ktoś z Was ,,Na zachodzie bez zmian" Remarque'a , bo nie wiem czy warto ja przeczytać?

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Książki
« Odpowiedź #691 dnia: Maja 23, 2012, 05:13:42 pm »
0
Ja aktualnie jestem w trakcie lektury Zaginionej, Cobena. Zdaje się, że wolałam jego poprzednie książki.  ;)
Zgadzam się, czyta się nieźle, ale sama fabuła słaba. Zresztą mam tego pecha, że czytałem chyba tylko z tych nowszych. Chyba jedynie "Obiecaj mi" była całkiem niezła (może nawet dobra? nie pamiętam :P), mam gdzieś w domu "Błękitną krew", pewnie jakoś w najbliższym czasie się za nią wezmę.
Ja "męczę" jego powieści o Myronie i Winie. Głupio zrobiłam, bo zaczęłam bodajże od Jednego Fałszywego Ruchu, zamiast od początku. Z innych jego książek podobała mi się przede wszystkim Nie Mów Nikomu i Klinika Śmierci.

Czytał ktoś może Grzesznika, Gerritsen?

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #692 dnia: Maja 23, 2012, 05:30:12 pm »
0
Czytał ktoś z Was ,,Na zachodzie bez zmian" Remarque'a , bo nie wiem czy warto ja przeczytać?


Pewnie, że warto.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #693 dnia: Maja 23, 2012, 09:22:53 pm »
0
Czytał ktoś z Was ,,Na zachodzie bez zmian" Remarque'a , bo nie wiem czy warto ja przeczytać?


Klasyka powieści, więc na pewno warto. Ja jeszcze nie czytałam, ale zamierzam przeczytać jak najwięcej klasyki.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Książki
« Odpowiedź #694 dnia: Maja 24, 2012, 12:32:02 am »
0
"Na zachodzie bez zmian" to moja kolejna pozycja, zaraz po "Silmarillion"  ;)
To be a rock and not to roll.

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #695 dnia: Maja 24, 2012, 09:24:08 pm »
0
Ja aktualnie jestem w trakcie lektury Zaginionej, Cobena. Zdaje się, że wolałam jego poprzednie książki.  ;)
Zgadzam się, czyta się nieźle, ale sama fabuła słaba. Zresztą mam tego pecha, że czytałem chyba tylko z tych nowszych. Chyba jedynie "Obiecaj mi" była całkiem niezła (może nawet dobra? nie pamiętam :P), mam gdzieś w domu "Błękitną krew", pewnie jakoś w najbliższym czasie się za nią wezmę.
Ja "męczę" jego powieści o Myronie i Winie. Głupio zrobiłam, bo zaczęłam bodajże od Jednego Fałszywego Ruchu, zamiast od początku. Z innych jego książek podobała mi się przede wszystkim Nie Mów Nikomu i Klinika Śmierci.

Czytał ktoś może Grzesznika, Gerritsen?

Polecam całą serię Tess Gerritsen o detektyw Rizzoli i doktor Isles : ) A "Grzesznik" to trzecia książka z tego cyklu : )
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2012, 09:25:40 pm wysłana przez duff_wife »

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Książki
« Odpowiedź #696 dnia: Maja 25, 2012, 03:33:13 pm »
0
Ja aktualnie jestem w trakcie lektury Zaginionej, Cobena. Zdaje się, że wolałam jego poprzednie książki.  ;)
Zgadzam się, czyta się nieźle, ale sama fabuła słaba. Zresztą mam tego pecha, że czytałem chyba tylko z tych nowszych. Chyba jedynie "Obiecaj mi" była całkiem niezła (może nawet dobra? nie pamiętam :P), mam gdzieś w domu "Błękitną krew", pewnie jakoś w najbliższym czasie się za nią wezmę.
Ja "męczę" jego powieści o Myronie i Winie. Głupio zrobiłam, bo zaczęłam bodajże od Jednego Fałszywego Ruchu, zamiast od początku. Z innych jego książek podobała mi się przede wszystkim Nie Mów Nikomu i Klinika Śmierci.

Czytał ktoś może Grzesznika, Gerritsen?

Polecam całą serię Tess Gerritsen o detektyw Rizzoli i doktor Isles : ) A "Grzesznik" to trzecia książka z tego cyklu : )
Ja jak zwykle tego typu serie, musiałam zacząć czytać od środka. Najpierw była Dolina Umarłych, a potem Klub Mefista. A serię Myron&Win, zaczęłam od "Jeden Fałszywy Krok".  :facepalm:
Aczkolwiek w księgarniach w moim mieście jest tylko Skalpel i Chirurg o ile się nie mylę. Czytałaś może, którąś z tych książek?

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #697 dnia: Maja 25, 2012, 08:55:06 pm »
0
czytałam całą serię : ) Chirurg świetny : ) teraz czekam na najnowszą "milcząca dziewczyna" bo nie chce mi sie po angielsku czytać :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #698 dnia: Maja 25, 2012, 10:34:28 pm »
0
Na ekrany wchodzą "Łowcy głów", ekranizacja powieści Jo Nesbo. Czytając recenzję stwierdziłam, że to musi być dobra książka. Czytał ją ktoś z Was?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Książki
« Odpowiedź #699 dnia: Maja 27, 2012, 01:47:34 pm »
0
czytałam całą serię : ) Chirurg świetny : ) teraz czekam na najnowszą "milcząca dziewczyna" bo nie chce mi sie po angielsku czytać :P
Zdaje się, że czytałam zapowiedź. Aczkolwiek ja jej specjalnie nie wyczekuję, bo pozycji Gerritsen mam do przeczytania jeszcze sporo  :P
Czytałaś jakieś książki Zafóna?

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #700 dnia: Maja 27, 2012, 06:20:35 pm »
0
Jak na razie tylko Cień Wiatru i Gra Anioła, czekam też aż wpadnie w moje ręce ostatnia - Więzień Nieba. Słyszałam, że inne jego książki słabsze od powyższych : )

Offline kala

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Kobieta
  • Fiction
  • Respect: +42
Odp: Książki
« Odpowiedź #701 dnia: Maja 27, 2012, 06:24:23 pm »
0
Basiu i jak Ci się podobały te książki? Bo dla mnie są mega. Nigdy nie przepadałam za takimi książkami, ale Zafón umie ludzi przekonywać swoim pisaniem :) Teraz też poluję na ostatnią część :)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #702 dnia: Maja 27, 2012, 06:30:49 pm »
0
Cień Wiatru to absolutne mistrzostwo! Już pisałem wcześniej, ze wg mnie każdy powinien tę książkę przeczytać ;)

Ja natomiast dziś skończyłem czytać "The Heroin Diaries" Nikkiego Sixxa. Fenomenalny pamiętnik! Rok z jego życia przedstawiony dzień po dniu. Niezwykle smutna lektura jeśli patrzy się na to przez co ten człowiek - wielokrotnie na własne życzenie - przechodził. No i jest trochę o Gunsach, zwłaszcza o Slashu, który wielokrotnie komentuje wspominane zdarzenia z jego udziałem. W każdym razie często w nocy moczył łóżko w amoku drug-alkoholowym :P Natomiast Axla sami Nikki i Tommy określali jako kolesia, który jednego dnia jest ZA***STY, a drugiego wkurwiający :D Generalnie polecam wszystkim, którym spodobała się autobiografia Duffa, a tym bardziej Ozzy'ego ;) Niestety jedyny minus to to, że THD nie mają polskiego wydania, więc trzeba po angielsku. Ale nie jest tak żle ;)

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #703 dnia: Maja 27, 2012, 07:26:05 pm »
0
Kala - mnie się bardzo podobały : ) pamiętam, że bardzo szybko przeczytałam bo wciągnęła mnie ta książka i musiałam wiedzieć co będzie dalej : ) Co do najnowszej jego książki, to czekam aż będzie ebook gdzieś dostępny bo czytam w wersji elektronicznej. Poza tym tak czy siak nie ma jeszcze nawet wersji angielskiej :P

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Książki
« Odpowiedź #704 dnia: Maja 27, 2012, 09:36:45 pm »
0
Kto może mi polecić jakąś mniej popularną fantastykę? W tym tygodniu zamierzam wybrać się do centrum handlowego, a nie jeżdżę tam często, więc muszę wykorzystać okazję i nabyć coś ciekawego. Nawet nie potrafię bliżej określić jaka tematyka mnie interesuje, po prostu jeżeli czytaliście coś bardzo dobrego to podzielcie się tytułem ;) Tylko z tą popularnością to.. tak na miarę empiku.
To be a rock and not to roll.

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23501
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg