Autor Wątek: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...  (Przeczytany 219450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gunska

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1500
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #570 dnia: Lipca 21, 2007, 11:15:43 am »
0
No to gratuluję :)
Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz...

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #571 dnia: Lipca 21, 2007, 01:04:35 pm »
0
no to jak wszyscy sie chwalą, to ja też muszę  8)
Dostałam się na studia i to nawet nie takim fuksem jak myślałam ;D - filologia polska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie jestem przekonana czy jestem do tego stworzona, ale spróbować można.. ;-)


nowy nr gg : 12071320

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #572 dnia: Lipca 21, 2007, 01:18:12 pm »
0
Gratuluję i życzę powodzenia :)

Polecam do czytania  na wakacje "Średniowieczną prozę polską" na początek ;) "Fascynująca" lektura ;) Zresztą przekonasz się pewnie soon :)  Sam skończyłem studia filologiczne jakiś czas temu,więc mniej więcej wiem,co Cię czeka ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #573 dnia: Lipca 21, 2007, 01:30:04 pm »
0
ja też wiem mniej wiecej co mnie czeka, bo moja przyjaciólka skończyła pierwszy rok jak narazie i sporo mi o tych studiach opowiadała.. w ciągu najbliższych 2 miesięcy biorę się do roboty bo jednak 'trochę' jest lektur do czytania... wiem, że to nie są łatwe studia, ale chcę spróbować.. W sumie żałuję, że rok temu nie złożyłam tam papierów, bo też bym się dostała...a tak to jeden rok przerwy niewiele mi dał ;P


nowy nr gg : 12071320

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #574 dnia: Lipca 21, 2007, 01:36:59 pm »
0
Na co,jak na co,ale na brak lektur nie będziesz mogła narzekać :D Masz jakiś spis już? Ja akurat w Opolu studiowałem i tam cała książeczka była ze spisem lektur,całą siatką i.t.d Inna sprawa,że potem to często inaczej wyglądało,niż miało wyglądać,no,ale tak bywa ;) Jakie tam macie specjalizacje ?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Axl 0307

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Respect: -1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #575 dnia: Września 03, 2007, 09:14:57 pm »
0
Może ktoś mi napisać jakie książki warto mieć dobrze opracowane jeśli chodzi o maturę z j. polskiego??
Z góry dzięki:)

Offline gunska

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1500
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #576 dnia: Września 04, 2007, 02:14:39 pm »
0
heh na to nie ma recepty , bo niewiadomo z czym wyskoczą :D . Ale na pewno obowiazkiem jest znać książki polskich autorów takich jak Wyspiański , Reymont , Sienkiewicz , MIckiewicz , Gombrowicz i wiele wiele innych . Wszystko też zależy od tego na jakim poziome zdajesz maturę :) . Nie było jeszcze do tej pory nic z epoki współczesność i dwudziestolecie międzywojenne . Tak więc polecam znać :)
Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz...

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #577 dnia: Września 04, 2007, 02:27:40 pm »
0
obojętnie jaki będzie temat to i tak dostaniesz fragment tekstu, więc spoko.. polecam pisać mature rozszerzoną z polskiego, bo na rozszerzonej dostajesz wiersz/tekst i piszesz tylko na podstawie tego fragmentu... ja do polskiego się nie uczyłam i wstyd się przyznać, ale lektur też zabardzo nie czytałam.. teraz na studiach musi się to zmienić, już się nastawiam psychicznie  :mellow:


nowy nr gg : 12071320

Offline Axl 0307

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Respect: -1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #578 dnia: Września 04, 2007, 04:12:42 pm »
0
Hmmmmmm Właśnie też tak słyszałem, że na maturze rozszerzonej jest ten tekst i do niego się trzeba głównie odnosić, a na podstawowej trzeba zanć te lektury lepiej. Trochę to dziwne moim zdaniem i właśnie nie wiem na jakim poziomie wziąść sobie tą mature z polaka/

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #579 dnia: Września 04, 2007, 04:23:15 pm »
0
Pamiętam z daaaawnych lat,że jak na sprawdzianie była analiza tekstu: wiersz i.t.d,to w klasie panowała panika. Dziwne to to dla mnie było. No,ale co kto lubi ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #580 dnia: Września 04, 2007, 04:45:14 pm »
0
Hmmmmmm Właśnie też tak słyszałem, że na maturze rozszerzonej jest ten tekst i do niego się trzeba głównie odnosić, a na podstawowej trzeba zanć te lektury lepiej. Trochę to dziwne moim zdaniem i właśnie nie wiem na jakim poziomie wziąść sobie tą mature z polaka/

polskim się nie przejmuj ;d skup się na innych przedmiotach. Ja miałam najwięcej pkt z polskiego podst. i roz. i niemieckiego, zarówno pisemnego jak i ustnego, a do tych przedmiotów się nie uczyłam. Prezentacje pisałam dzień przed egzaminem na kolanie.. dlatego myślę, że lepiej się przyłożyć do tych trudniejszych przedmiotów... polski jest imo najłatwiejszy na maturce ;-) A jakie studia Cię interesują?;>

EDIT:

Nawet jeśli dostaniesz hm np 5% z rozszerzonego polskiego, to i tk w niczym Ci nie zaszkodzi. Może tylko pomóc.. ;) Chyba, że coś się zmieniło w ciągu ost. 2 lat? ;>


nowy nr gg : 12071320

Offline Axl 0307

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Respect: -1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #581 dnia: Września 04, 2007, 06:02:15 pm »
0
Właśnie chyba coś tam się pozmieniało z tymi maturami rozszerzonymi i podstawowymi. Jak dobrze kojarzę to teraz nie ma, że się pisze jedno i drugie tylko piszesz albo podstawową albo rozszerzona. Jak się nie zda rozszerzonej to lipa.Jeśli jest ktoś kto się bardziej orientuje chociaż wiem, że to ja powinienem być tą osobą, bo pisze maturę w następnym roku, ale jakoś nie wiem to niech napisze.
I napiszcie mi parę tytułów książek, które naprawdę warto mieć przeczytane, bo jak ja bym miał czytać wszystkie książki tych autorów to ohohoho.

Offline Stupid Princess

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #582 dnia: Września 04, 2007, 06:12:52 pm »
0
Teraz wyjebali Romana, więc wszystko powinno wrócic do normy. Tym bardziej, że tegoroczna matura, czyli ta, którą wymyślił Giertych, okazała się niezgodna z konstytucją i zgłosili to do trybunału konstytucyjnego. Więc chyba będzie tak jak dawniej, czyli najpierw podst później rozszerzona W sumie nie da się przewidziec jakie książki będa na maturze. Np w tym roku wszyscy mieli za pewniaka "Wesele", bo niedośc, że lektura jedna z ważniejszych, to na dodatek mamy rok Wyspiańskiego. I co? Ani na podstawowej, ani na rozszerzonej się nie pojawiła. Wszyscy zawsze gdybają, a i tak w rezultacie KE dowala takie rarytaski, że się w głowie nie miesci <np. na rozszerzonym>.
Przeczytaj "Ferdydurke", "Wesele", "Transatlantyk", "Mistrza i Małgorzatę". Pewnie nie pojawią się na maturze, ale to książki, które WARTO miec przeczytane, bo są świetne, pomimo, iż sa lekturami;)
a niech was piekło i szlag trafi, a jezeli wy wszyscy jestescie po stronie dobra, to ja cieszę się, że po tej drugiej.

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #583 dnia: Września 05, 2007, 03:23:25 pm »
0
Pisze się albo podstawową albo rozszerzoną - nie ma tak, że pisze się poziom podstawowy i potem wraca na rozszerzony. Pisze się tylko jeden arkusz. Jak nie zda się rozszerzonego, to dno, bo oblałeś maturę. I w ogóle przelicznik jest tak beznadziejny, że lepiej już chyba napisać 70% podstawy, niż 50% rozszerzenia, bo jakoś się tak to oblicza, że wyjdziesz na tym o wiele gorzej ;) Albo coś takiego ;)

No i matura to test z rozumienia tekstu + wypracowanie na podstawie fragmentu wiersza czy książki (na rozszerzeniu to tekst, który raczej się na oczy nigdy nie widziało ;) )

I poza tym moją deklarację ostateczną mam złożyć 30 września. Pokręciło ich  :ph34r:
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2007, 03:26:15 pm wysłana przez ville »

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #584 dnia: Września 05, 2007, 03:29:58 pm »
0
co Ty gadasz :p decyzję to Ty mozesz sobie nawet w lutym zmienić :p ale do września to na próbną maturę :pp

 

PRZENIESIONY: Takie pytanie takie

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2896
Ostatnia wiadomość Grudnia 05, 2010, 07:12:27 pm
wysłana przez krelke