Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1080 dnia: Grudnia 03, 2013, 10:26:03 pm »
+2
No i właśnie dlatego z definicją hołoty bym uważał jednak, bo nigdy nie wiadomo, jaka jednopartyjna siła może przejąć władzę ;) W Polsce ciągotki za silną władzą zawsze były. Tylko co oznacza silna władza? To, że ignoruje np. miliony podpisów, czy strajki?
No to taką silną władzę przecież mamy ;) Czego chcieć więcej?
A może władzy wsłuchanej w głos różnych grup ludzi, takiej, która " panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek"?
A może sami nie wiemy, jakiej władzy chcemy i tylko sobie ponarzekamy dla zasady, a potem i tak nie pójdziemy na wybory, bo  po co :P ;) Bo przecież polityka nas nie interesuje, nie obchodzi, nie dotyczy :P ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1081 dnia: Grudnia 04, 2013, 08:51:07 pm »
0
Na czele tego wszystkiego ktoś zawsze musi stać i ta osoba/osoby jeżeli decydują się na taki krok powinny wiedzieć co dalej. Odsyłam do 1973 roku i pewnego Państwa w Ameryce Południowej  :)
Akurat wtedy ta osoba najlepiej wiedziała jak torturować setki tysięcy ludzi i mordować kolejne tysiące.
Akurat nie to miałem na myśli ...poza tym to, że on wiedział o tych torturach jest tak samo pewne, jak to, że o tym nie wiedział, tak więc tego typu dyskusja nie ma sensu, faktem jest to, że on nie okradał obywateli.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1082 dnia: Grudnia 04, 2013, 11:00:49 pm »
+1
No jeżeli uważasz, że socjalizm=złodziejstwo, to nie mamy o czym dyskutować :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1083 dnia: Grudnia 05, 2013, 06:57:45 pm »
+1
A Robin Hood i Janosik też nie byli złodziejami.... poza tym w krajach gdzie jest wolny rynek również obywatelowi zabiera się część pieniędzy to nie dotyczy tylko socjalizmu (którego w Polsce i tak jest mało w porównaniu np. z Państwami Skandynawskimi), ale każdy rozumie kradzież inaczej, w każdym bądź razie to o czym pisze spełnia definicje kradzieży, czego nie można powiedzieć o piractwie (jestem pozbawiany tego co realnie posiadam, wbrew mojej woli).

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1084 dnia: Grudnia 07, 2013, 07:59:38 pm »
+2
No mi się wydaje, że socjalizm w pewnym sensie jest złodziejswem. No bo jak ktos mi mówi, że mam opieke lekarską za darmo, a tak naprawdę to pieniądze na tą bezpłątną opiekę lekarską biora się z mojej wypłaty, to chyba to jest zodziejstwo, no nie?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1085 dnia: Grudnia 08, 2013, 09:34:38 am »
+8
    Jest jawnym złodziejstwem.W socjaliźmie nic nie jest twoje. Własność istnieje tylko wtedy kiedy pasuje państwu. Masz drzewo na podwórku? Nie możesz go wyciąć, bo drzewo nie jest twoje. Masz pokłady ropy pod swoim polem? Przykro mi, ropa należy do socjalistów. Chcesz dać klapsa dziecku, bo było niegrzeczne? Nie masz prawa, dziecko nie jest twoje.

   Do tego jeszcze złodziejstwo bezpośrednie , czyli okradanie z pieniędzy, by wydać je na różne bzdety. Podatek dochodowy, czyli kara za przedsiębiorczość i smykałkę do zarabiania pieniędzy. Zapewne by oddać to na różne ważne cele, czyli darmowy hajs dla wszelkiej maści nierobów. Takich przykładów jest masa, ale nie da się ukryć, że socjalizm to kradzież w biały dzień.

  Najgorsze jest to, że w ostatnich 20-stu latach wiele narodów przechyliło się na lewo. Powoduje to w dłuższej perspektywie zapaść gospodarczą i ogromne zwiększanie zadłużenie ( na socjal stare kraje UE wydają około 30% dochodu). Już nawet nie chce wspominać kto jest beneficjentem zasiłków na zachodzie i jakie konsekwencje kulturowe to przyniesie w najbliższym czasie .
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1086 dnia: Grudnia 08, 2013, 11:08:57 am »
0
No mi się wydaje, że socjalizm w pewnym sensie jest złodziejswem. No bo jak ktos mi mówi, że mam opieke lekarską za darmo, a tak naprawdę to pieniądze na tą bezpłątną opiekę lekarską biora się z mojej wypłaty, to chyba to jest zodziejstwo, no nie?
Czyli służba zdrowia, policja i straż pożarna jest finansowana ze skradzionych pieniędzy? ;)

Nie masz prawa, dziecko nie jest twoje.
Dziecko nie jest przedmiotem, żeby być Twoją własnością. A jeżeli tak uważasz, to że tak spytam - za ile byś je sprzedał?

Zapewne by oddać to na różne ważne cele, czyli darmowy hajs dla wszelkiej maści nierobów.
Aż tylko 13% tzw "nierobów" dostaje zasiłek. Poczytaj trochę sobie, bo jeżeli uważasz, że każdy kto potrzebuje pomocy finansowej jest nierobem, leniem itd to naprawdę mało wiesz o życiu.

Zresztą, po co w życiu wartości, pomaganie bliźniemu, słabszemu, czy okazywanie szacunku, skoro są pieniądze, prawda?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1087 dnia: Grudnia 08, 2013, 11:32:39 am »
+4
No mi się wydaje, że socjalizm w pewnym sensie jest złodziejswem. No bo jak ktos mi mówi, że mam opieke lekarską za darmo, a tak naprawdę to pieniądze na tą bezpłątną opiekę lekarską biora się z mojej wypłaty, to chyba to jest zodziejstwo, no nie?
Czyli służba zdrowia, policja i straż pożarna jest finansowana ze skradzionych pieniędzy? ;)
W zasadzie, tak jest to zabieranie pieniędzy, które zarobiłem bez mojej zgody. Oczywiście czasami taka kradzież jest mniejszym złem, bo póki co nikt nie wymyślił lepszego sposobu finansowania np. wojska i policji. Po drugie gdyby finansować tylko wojsko, policje, opiekę zdrowotną dla tych, którym najbliższa rodzina nie jest w stanie pomóc, organy państwowe niezbędne do tego, żeby państwo funkcjonowało to podejrzewam, że wystarczyło by nie więcej niż 10% od każdego obywatela.

Nie masz prawa, dziecko nie jest twoje.
Dziecko nie jest przedmiotem, żeby być Twoją własnością. A jeżeli tak uważasz, to że tak spytam - za ile byś je sprzedał?
Rodzic jest opiekunem dziecka (dziecko jest rodziców), którego zadniem jest wychować to dziecko na dobrego człowieka, czyli między innymi polega to na tym, żeby również stosować kary, gdy dziecko zrobi coś źle, a co za tym idzie rodzic powinien być dla tego dziecka autorytetem, a co to za opiekun kiedy państwo na każdym kroku, podważa jego autorytet.

Zapewne by oddać to na różne ważne cele, czyli darmowy hajs dla wszelkiej maści nierobów.
Aż tylko 13% tzw "nierobów" dostaje zasiłek. Poczytaj trochę sobie, bo jeżeli uważasz, że każdy kto potrzebuje pomocy finansowej jest nierobem, leniem itd to naprawdę mało wiesz o życiu.
A wiesz kto płaci składki na fundusz pracy z którego pieniądze idą między innymi na zasiłki? Podmioty prowadzące działalność gospodarczą i gdyby te podmioty gospodarcze nie płaciły tych składek miałby więcej pieniędzy, które mogłyby zainwestować w swoją firmę co w konsekwencji spowodowałoby, że powstałyby nowe miejsca pracy, między innymi dla tych potrzebujących, którzy dostają maksymalnie roczne zasiłki (tak, tak z reguły po pół roku ten zasiłek się kończy, a troskliwe państwo ma gdzieś tego obywatela)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2013, 11:34:17 am wysłana przez Bluebird »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1088 dnia: Grudnia 08, 2013, 11:42:10 am »
+3
Bluebird dobrze prawi.

Z podatków utrzymywane powinny być tylko wojsko i policja.

Tylko 13% nierobów dostaje zasiłek? Może aż 13 %. Skoro już operujesz cyframi to jeszcze dolicz do tej puli utrzymanków budżetówki (urzędników, lekarzy, nauczycieli, policję, wojsko i inne służby). Do tego dzieci i emerytów oraz wszelkie grupy, które siłą wywalczyły sobie różne przywileje (górnicy, rolnicy).

 Ile z pozostałych osób swoją ciężką pracą musi utrzymywać całą resztę? Jakie obciążenie finansowe są jeszcze w stanie wytrzymać?

No i radzę nie atakować personalnie mnie i mojej wiedzy o życiu, bo prawdopodobnie jestem starszy i ciut bardziej doświadczony i przepracowałem zapewne więcej lat niż ty. Także zluzuj.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1089 dnia: Grudnia 08, 2013, 12:54:01 pm »
0
Skoro osoby dostające zasiłki nazywasz nierobami, to tutaj wiek nie ma nic do rzeczy - po prostu nie wiesz o czym piszesz.
Sprywatyzujmy wszystko, no bo dlaczego zdolny dzieciak z biednej rodziny ma mieć takie same szanse jak tępak z rodziny bogatej :) Zlikwidujmy biedę - dajmy tym nierobom zamarznąć i umrzeć z głodu na ulicy.
Nie masz prawa, dziecko nie jest twoje.
Dziecko nie jest przedmiotem, żeby być Twoją własnością. A jeżeli tak uważasz, to że tak spytam - za ile byś je sprzedał?
Rodzic jest opiekunem dziecka (dziecko jest rodziców), którego zadniem jest wychować to dziecko na dobrego człowieka, czyli między innymi polega to na tym, żeby również stosować kary, gdy dziecko zrobi coś źle, a co za tym idzie rodzic powinien być dla tego dziecka autorytetem, a co to za opiekun kiedy państwo na każdym kroku, podważa jego autorytet.
Dziecko jest pod opieką rodzica, ale nie jest jego własnością, o to mi chodzi. I opowiadam się przeciwko karom cielesnym - jeżeli rodzic jest autorytetem dla dziecka tylko przez pięść, no to cóż... Oczywiście nie jestem za bezstresowym wychowaniem, ale można wychować dziecko niebezstresowo i nie stosując kar cielesnych... BTW - nie wiem co to w ogóle ma wspólnego z socjalizmem.
gdyby te podmioty gospodarcze nie płaciły tych składek miałby więcej pieniędzy, które mogłyby zainwestować w swoją firmę co w konsekwencji spowodowałoby, że powstałyby nowe miejsca pracy
Problemem w Polsce jest, że nie promuje się małych przedsiębiorstw, tylko nakłada się na nie duże podatki, a np państwo Kulczykowie żyją sobie jak w raju, bo podatki płacą za granicą, a gdy przychodzi co do czego, aby zapłacić coś w Polsce, to są to grosze. "Z Kulczykiem średnio powodzi nam się świetnie"
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1090 dnia: Grudnia 08, 2013, 02:26:47 pm »
+4
Cytuj
Skoro osoby dostające zasiłki nazywasz nierobami, to tutaj wiek nie ma nic do rzeczy - po prostu nie wiesz o czym piszesz.

Zgadzam się nie wszyscy. Samo istnienie Urzędów Pracy uważam jednak za niepotrzebne, bo wcale nie pomagają w znalezieniu pracy. Są tylko punktami rejestracji bezrobotnych i wydawania zasiłków.

Cytuj
Zlikwidujmy biedę

Biedy nie likwiduje się za pomocą rozdawania pieniędzy

Cytuj
Dziecko jest pod opieką rodzica, ale nie jest jego własnością, o to mi chodzi. I opowiadam się przeciwko karom cielesnym - jeżeli rodzic jest autorytetem dla dziecka tylko przez pięść, no to cóż...

Zgadzam się. Dziecko jest człowiekiem, ale nie o to chodzi czy można dać mu klapsa czy nie, tylko o  ingerencję socjalistycznego prawa w każdą sferę życia.

Cytuj
Problemem w Polsce jest, że nie promuje się małych przedsiębiorstw, tylko nakłada się na nie duże podatki, a np państwo Kulczykowie żyją sobie jak w raju, bo podatki płacą za granicą,

Więc dlaczego opłaca im się płacić podatki za granicą , a  wPolsce nie? Dlaczego Polska nie jest rajem podatkowym?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1091 dnia: Grudnia 08, 2013, 03:47:44 pm »
+3
Nie masz prawa, dziecko nie jest twoje.
Dziecko nie jest przedmiotem, żeby być Twoją własnością. A jeżeli tak uważasz, to że tak spytam - za ile byś je sprzedał?
Rodzic jest opiekunem dziecka (dziecko jest rodziców), którego zadniem jest wychować to dziecko na dobrego człowieka, czyli między innymi polega to na tym, żeby również stosować kary, gdy dziecko zrobi coś źle, a co za tym idzie rodzic powinien być dla tego dziecka autorytetem, a co to za opiekun kiedy państwo na każdym kroku, podważa jego autorytet.
Dziecko jest pod opieką rodzica, ale nie jest jego własnością, o to mi chodzi. I opowiadam się przeciwko karom cielesnym - jeżeli rodzic jest autorytetem dla dziecka tylko przez pięść, no to cóż... Oczywiście nie jestem za bezstresowym wychowaniem, ale można wychować dziecko niebezstresowo i nie stosując kar cielesnych...
Po pierwsze ja piszę również, a Ty odpowiadasz tylko... no chyba, że słowo również znaczy dla Ciebie to samo co tylko, po drugie jeżeli jest przeciwny stosowaniu kar cielesnych (bo ci się tak wydaje, że to słuszne), to ja Ci nie bronię, żebyś w ten sposób wychowywał swoje dziecko, ale dlaczego ty chcesz komuś zabraniać wychowywać swoje dziecko w taki sposób jaki on uważa za słuszny (bo mu się tak wydaje, że to słuszne), czy dlatego, że twoja racja jest bardziej twojsza??? Po drugie, co do samych kar cielesnych, to wiedz, że dla mnie gorszą karą było nie wyjście na podwórko, niż dostanie klapsa i pomimo, że w dzieciństwie bywały takie sytuacje, że dostawałem klapsa to mimo wszystko żadnej traumy z tego powodu nie przeżywam i nie przeżywałem (bo to jest jeden z argumentów organizacji lewackich)


Jeszcze do tego się odniosę
Sprywatyzujmy wszystko, no bo dlaczego zdolny dzieciak z biednej rodziny ma mieć takie same szanse jak tępak z rodziny bogatej :) Zlikwidujmy biedę - dajmy tym nierobom zamarznąć i umrzeć z głodu na ulicy.
Prywatyzacja spowoduje, że wiele biednych rodzin nie będzie musiało utrzymywać ze swoich dochodów tych wielu instytucji państwowych, które teraz musi utrzymywać (będzie mało więcej pieniędzy we własnej kieszeni), po drugie prywatyzacja powoduje, że na rynku jest większa konkurencja między innymi w szkolnictwie. Większa konkurencja powoduje, że oferty szkół są bardziej atrakcyjne zarówno programowo jak i cenowo. Konkurencja powoduje jeszcze spadek bezrobocia co w efekcie daje szansę wielu biednym rodzinom przestać być biednym, a już na pewno będą bogatszymi niż w tym ustroju.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2013, 03:50:18 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1092 dnia: Grudnia 08, 2013, 10:44:17 pm »
0
Chyba się nie przekonamy ;) Wy jesteś za prawą stroną, ja za lewą i na tym skończmy, bo można tak drążyć w nieskończoność.
Odniosę się tylko do tego:
ingerencję socjalistycznego prawa w każdą sferę życia.
Mylisz socjalizm z palikociarnią.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1093 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:53:30 am »
+1
Cytuj
Mylisz socjalizm z palikociarnią.

Wiesz Mexi, gdyby to były tylko te oszołomy , to nie byłoby tematu. Ale my już żyjemy w takim państwie i w takiej Europie. Nie będę podawał przykładów, bo jest ich setki i wystarczy się rozejrzeć. Pozdro.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1094 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:20:37 pm »
+5
Socjalizm to zło...
Mexi: socjaliści chcą wszystko rozdawać, a to przeciez prowadzi to upadku i to szybkiego. Pomyśl sobie, że gdyby słuzba zdrowia była sprywatyzowana, to w kolejkach nie miałbyś mnóstwa starych bab, które żyją dla chorowania. Siedza w tych kolejkach, żeby pogadać z innymi hipohondrykami. Tymczasem, gdyby trzeba było płacic za każda wizytę, to Ci, którzy tak naprawdę nie potrzebują opieki lekarskiej nie przyhcodziliby niepotrzebnie. Oczywiście pogotowie ratunkowe jest inna kwestią.  To jest działanie potrzebne i powinno być finansowane z budżetu państwa. Policja, Straż Pożarna i Wojsko również moim zdaniem powinny być finansowane z budżetu.
Utrzymywanie nieróbów niekoniecznie musi się wiązać tylko i wyłącznie z zasiłkami dla bezrobotnych. Dla mnie nierobami sa równiez politycy. Gdyby pracowali a przy okazji byli politykami wszystko wyglądałoby inaczej. Po c**j im ten wielki gmach i wystawne zycie? Gdyby pracowali, nie mieliby czasu na trwonienie naszych pieniędzy.
Jesteśmy okradani regularnie ze swoich cięzko zarobionych pieniędzy. U lekarza nie byłem od ponad roku i kurna gdybym teraz poszedł do lekarza-specjalisty, to musiałbym czekać pewnie nawet kilka miesięcy... Mało tego. Płacęja płacę składki zdrowotne, płaci moja żona i co??? Żeby mogła urodzić naszego synka w osobnym pokoju musiseliśmy zapłącić za to 150 zł... Co jest k***a ? To jest złodziejstwo. Ludzie, którzy mówia o darmowej służbie zdrowia sa kłamcami i złodziejami. Nic nie ma za darmo !!!
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3051
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje