Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwca 23, 2010, 09:53:53 am »
0
też tak myślę - w końcu prezydent nie ma praktycznie żadnej władzy.

No ale pierwszy raz mielibyśmy gościa na stanowisku, który ma świadomość tego co mówi i potrafi to poprzeć argumentami :P

Bo to co mamy teraz w drugiej turze to jest jakiś kabaret.

Ludzie głosują na Kaczyńskiego bo jest Bratem Lecha i poza tym to Kaczyński i nie można dopuścić do koryta złodziei z PO.
Ludzie głosują na Komorowskiego bo Jarka nie można dopuścić do władzy i... "aby mieć spokojne wakacje", "bo ma fajne wąsy", "bo mi się podoba" (są takie opinie polityków i celebrytów!)

nie mówię, że wszyscy mają takie podejście, bo z pewnością nie, ale to jest paranoja jakaś!

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwca 23, 2010, 09:57:01 am »
0
P.Korwin stanowi o egzotyce polskiej sceny politycznej...jest jej elementem od lat i wciaz w niszy dla ekscentryków; jest jednak wierzący ;szanuję go za uczciwość i odwagę; bardzo się cieszę jak Korwin jasno precyzuje np.takie myśli :

"Gdyby Jezus Chrystus szedł na kompromisy, to chrześcijaństwo skończyłoby się po dwudziestu latach. Najważniejszą pozytywną cechą polityka jest umiejętność unikania kompromisów"...

Niewątpliwie jest patriotą ;choć o Polakach juz nie raz wyrażał się bardzo krytycznie /nie ma się co dziwić skoro wybory zależą od wąsów? patrz:post Grzon...
JKM dlatego nie wyjdzie poza 2-3procentowy próg wyborczy; A dzis jego elektorat powinien zgodnie z programem głosować na Kaczyńskiego

  http://lubczasopismo.salon24.pl/TVS/post/195993,tvs-dla-tych-ktorym-brakuje-ostrego-starcia-w-wyborach
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 10:01:33 am wysłana przez dorota40 »

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:07:17 am »
0
a propos patriotyzmu - dla mnie to, że ktoś wypowiada się krytycznie o Polakach najbardziej o nim świadczy. Dlaczego?

Bo Polacy są tak popieprzonym narodem, że trzeba być ślepym, żeby nie bić głową w ścianę na myśl o naszych narodowych cechach. A gdy kogoś się kocha, to ma się prawo i powinno się go krytykować! Ale wiecie, tak z miłością i dobrymi intencjami i chęcią zmian, a nie ciągłym stękaniem. Dlatego ja zawsze będę powtarzać za Piłsudskim - "Naród wspaniały, ale ludzie *****."

W ogóle obecna scena polityczna przypomina mi sytuację sprzed 1926r. Partyjniactwo, kłótnie, zastój państwa. Śmiejecie się, że Mikke chce zbrojnie wyruszyć na Warszawę (tak, dla mnie to też totalny absurd :P ) Ale Piłsudski właśnie tak przywrócił porządek. No, jeszcze po drodze fałszował wybory, ale jakby nie było - On był autorytetem.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
do Grzona
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:24:00 am »
0
No wiesz Grzon, jak patrzę na ten słupek Komorowskiego w głosowaniu na forum to mnie telepie 22.2%...ja juz się wypaliłam jak "motłoch" głosował na Kwasniewskiego, moje serce juz wtedy pękło; teraz to tylko myslę sobie że polski naród jest leniwy, nawet nie chce sie ludziom pomysleć a juz poczytać na kogo oddaja głos/?/...to byłby za duży wysiłek!!!

http://www.box.net/shared/iv7qs94m4k

Tez jestem zwolennikiem radykalnych rozwiazań ale gdyby tak wszyscy chcieli to mielibysmy wojnę albo zamach stanu albo totalna anarchię. Wierz mi że nic w tym dobrego, młodzi chcą dobrze zyć choc nie do końca sobie to uświadamiają...........np. gdyby doszła do władzy PO  prawdopodobnie wprowadza cenzurę w internecie bo mafja zechce zamknąc usta wolno myslacym ludziom...i to by mnie zabolało.
Starsi ludzie juz swoje przeszli i jesli czegoś chcemy to przede wszystkim szczęścia naszych dzieci czyli Waszego szczęścia.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 10:35:08 am wysłana przez dorota40 »

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:34:21 am »
0
Dziękuję katoliczko doroto40 za nazwanie mnie motłochem. Jaka to pogarda do ludzi o innych poglądach bije od takich jak ty prawdziwych chrześcijan wsłuchanych w nauki Jezusa.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:38:38 am »
0
Dziecko jak głosowali na Kwaśniaka Ciebie jeszcze na swiecie nie było/no może w pileuszkach byłeś,co?/...hehehe/pozbądź sie kompleksów!

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:46:17 am »
0
Mam 33 więc może i dziecko jestem dla ciebie. W 1995 miałem 18 lat, a że problemy z pęcherzem mnie ominęły, więc nie nosiłem pieluch. 

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:49:56 am »
0
ok.cyt."W okresie PRL działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (od 1977)...jak sie rodziłeś p.Kwaśniewski szczytował w PZPR

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:52:21 am »
0
Ale głosowali na niego w 1995. No kiedy były wybory prezydenckie? Pisałaś o głosowaniu na niego.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:16:51 am »
0
Mam 33 lata i moje hasło już od wielu lat,to...PRECZ Z KOMUNĄ I JEJ SPADKOBIERCAMI Z SLD!!!

Towarzysze z SLD-niejaki B.Komorowski i całe PO czeka na wasze głosy poparcia w drugiej turze... :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:40:27 am »
0
Kwasniewski to przeszłośc...oby tylko PO nie stało sie przewodnia i jedyna siła narodu bo to z demokracja nie ma wiele/nic wspólnego.Prezydent PO, premier PO i zrobią z nami co zechcą...kazda ustawa  przejdzie bez konfliktowo a o rodowodzie politycznym kandydata PO nie musze pisac/wiadomo
Dziękuję katoliczko doroto40 za nazwanie mnie motłochem. Jaka to pogarda do ludzi o innych poglądach bije od takich jak ty prawdziwych chrześcijan wsłuchanych w nauki Jezusa.
Masz rację...motłoch to było naduzycie z mojej strony/sorry...ale takie wtedy byłu odczucia a ludzie rzuceni w otchłań demokratycznych przemian chcieli powrotu do epoki państwa komunistycznego.Jednak mimo gorzkich słów o narodzie polskim, jestesmy pracowitym i zdolnym do wysiłku krajem. Tylko te "elity"takie jakies takie mniej udane...oni nami zarządzają jak urzędnicy, biorą kasę   za rzadowe  etaty+nagrody wszelakie a naród zapie...la i końca nie widać. Nie chce być nic lepiej...z zamoznościa naszą,z budownictwem, z opieka zdrowotna itd.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 11:46:04 am wysłana przez dorota40 »

Solidus

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwca 23, 2010, 12:28:17 pm »
0
Dziecko jak głosowali na Kwaśniaka Ciebie jeszcze na swiecie nie było!

Nie każdy jest w Twoim wieku i ganiał dinozaury w czasach młodości :sorcerer:

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwca 23, 2010, 02:15:53 pm »
0
Zamach stanu nie jest już dobrym środkiem , bo jest praktycznie nie możliwy (a szkoda..)  , jedynie zamach na telewizję - to gwarantuje miejsce w parlamencie i opinie męża stanu dla swoich ludzi - jaką udało się uzyskać agentowi SB i człowiekowi protegowanemu przez PZPR jakim był Lech Wałęsa , "magistrowi" Aleksandrowi Kwaśniewskiemu , kameleonowi Kaczyńskiemu czy nudziarzowi Komorowskiemu...
A wszystko to dzięki TV.

" P. Stanisław Michalkiewicz, jeden z najwybitniejszych publicystów w Polsce, w wywiadzie dla "Frondy" wyraził swój sceptycyzm co do szans uzyskania przez p. Korwin-Mikkego jeszcze lepszego wyniku wyborczego w przyszłości.
- Nie pokładam zbytniej wiary w autentyczność wyborów. W Polsce rządzą tajne służby, które dopuszczają pewien margines, w którym mieści się Janusz Korwin-Mikke. Jakby próbował poszerzyć ten margines, to zostałby zamordowany"

II tur - PiS i PO to partie antywolnościowe , jednak różnią się między sobą , jakby ktoś chciał wskazówek na drugą turę.
opis tych różnic na jednym forum
"KOMORRA_vs_KACZOZILLA:
NIE__________NIE__________-prywatyza cja służby zdrowia
TAK!_________NIE__________-EURO jak najszybciej
był PRZECIW_był ZA_______-system pierwiastkowy głosowania w UE dobry dla nas, żeby nas Niemcy nie przegłosowały w swoich soc-debilizmach większych niż nasze.
był ZA_______był PRZECIW_-podatek od starych samochodów 500zł (2009)
był PRZECIW_był ZA_______-ułatwienie prawa spadkowego (2008)
???__________był ZA_(ustawa Zyty Gilowskiej) -większa kwota =9500zł wolna od podatku do przekazania w obrębie najbliższej rodziny
był PRZECIW_był ZA_______-obniżenie podatku z 19%/30%/45% do 18%/32% (2008)
był ZA_______był PRZECIW_-BECIKOWE 1000zł (2006/7)
był PRZECIW_był ZA_______-likwidacja korporacji prawniczej
był PRZECIW_był ZA_______-zalegalizowanie istniejących samowoli budowlanych (dot. domków jednorodzinnych) wg mnie ok sprawa
był PRZECIW_był PRZECIW_-likwidacja PIT I CIT proponowana przez LPR i PrRP dla rodzin.
był ZA_______był PRZECIW_-ustawa o "przemocy" w rodzinie"
DZIEŁO PO I PSL_???______-więcej fotoradarów na drogach
był ZA________???_________-wyższe mandaty
był ZA________był ZA_______-nakaz jazdy na światłach
był ZA________był PRZECIW_-utrzymanie w mocy DEBILNEJ ustawy o trzymaniu faktur 10 lat jak się ma działalność.
był ZA________był PRZECIW_-nowelizacja prawa budowlanego 10% więcej pierdół, które trzeba brać pod uwagę przy projektowaniu
był ZA________???_________-przyjęcie dyrektywy o świadectwie energetycznym budynku - podraża inwestycje ok10-20%
podobno ZA___???_________-firma zakładana w jednym okienku
był ZA________był PRZECIW_-ustawa ułatwiająca wywalenie cie z domu jak nie sprzedasz za śmiesznie niską cenę nieruchomości pod budowę autostrady/obwodnicy/osiedla)"
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 02:51:39 pm wysłana przez Springsteen »

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwca 23, 2010, 03:41:58 pm »
0
Kwasniewski to przeszłośc...oby tylko PO nie stało sie przewodnia i jedyna siła narodu bo to z demokracja nie ma wiele/nic wspólnego.Prezydent PO, premier PO i zrobią z nami co zechcą...kazda ustawa  przejdzie bez konfliktowo a o rodowodzie politycznym kandydata PO nie musze pisac/wiadomo

ja myślę, że wybierając tak - nie oszukujmy się - fatalnego kandydata na prezydenta jakim jest Bronek, PO sama na siebie ukręci bicz. Ten gościu jest kompletnie nieogarnięty - wystarczy śledzić jego wypowiedzi

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwca 23, 2010, 04:08:55 pm »
0
Nie oglądałam Faktów, ale jeśli tak powiedział, to ma ode mnie kolejny minus :)

Proponuję panu JK-M, żeby poszedł śladem swoich idoli i wyemigrował do Singapuru albo do Chin - byle jak najdalej od Polski :sorcerer:
Dzięki temu (nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności będąc Polką) nie będę musiała wstydzić się bredni wygadywanych przez tego oszołoma :)

Świetna argumentacja, gratuluję.

"KOMORRA_vs_KACZOZILLA:
NIE__________NIE__________-prywatyza cja służby zdrowia
TAK!_________NIE__________-EURO jak najszybciej
był PRZECIW_był ZA_______-system pierwiastkowy głosowania w UE dobry dla nas, żeby nas Niemcy nie przegłosowały w swoich soc-debilizmach większych niż nasze.
był ZA_______był PRZECIW_-podatek od starych samochodów 500zł (2009)
był PRZECIW_był ZA_______-ułatwienie prawa spadkowego (2008)
???__________był ZA_(ustawa Zyty Gilowskiej) -większa kwota =9500zł wolna od podatku do przekazania w obrębie najbliższej rodziny
był PRZECIW_był ZA_______-obniżenie podatku z 19%/30%/45% do 18%/32% (2008)
był ZA_______był PRZECIW_-BECIKOWE 1000zł (2006/7)
był PRZECIW_był ZA_______-likwidacja korporacji prawniczej
był PRZECIW_był ZA_______-zalegalizowanie istniejących samowoli budowlanych (dot. domków jednorodzinnych) wg mnie ok sprawa
był PRZECIW_był PRZECIW_-likwidacja PIT I CIT proponowana przez LPR i PrRP dla rodzin.
był ZA_______był PRZECIW_-ustawa o "przemocy" w rodzinie"
DZIEŁO PO I PSL_???______-więcej fotoradarów na drogach
był ZA________???_________-wyższe mandaty
był ZA________był ZA_______-nakaz jazdy na światłach
był ZA________był PRZECIW_-utrzymanie w mocy DEBILNEJ ustawy o trzymaniu faktur 10 lat jak się ma działalność.
był ZA________był PRZECIW_-nowelizacja prawa budowlanego 10% więcej pierdół, które trzeba brać pod uwagę przy projektowaniu
był ZA________???_________-przyjęcie dyrektywy o świadectwie energetycznym budynku - podraża inwestycje ok10-20%
podobno ZA___???_________-firma zakładana w jednym okienku
był ZA________był PRZECIW_-ustawa ułatwiająca wywalenie cie z domu jak nie sprzedasz za śmiesznie niską cenę nieruchomości pod budowę autostrady/obwodnicy/osiedla)"

Z tego, co tu przeczytałem to raczej zagłosuję na Kaczorre. Socjalista z niego, ale przynajmniej wyrazisty. Bronek niech dalej "ma przyjemność wizytowania terenów powodziowych".

A propos samych wyborów - jestem rozczarowany. Liczyłem na 5%, atmosfera temu sprzyjała. 4 miejsce to w sumie sukces, prawdziwy sprawdzian dla społeczeństwa będzie za rok przy wyborach parlamentarnych. Myślę, że wynik będzie wyższy.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3048
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje