Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 05, 2007, 09:24:15 pm »
0
Właśnie mniej więcej taki program doprowadził Słowację na dno największego bezrobocia :lol:   Liniówka + likwidacja ulg = masakra. Bo podatek liniowy niesie za sobą wzrost cen (np. jedzenia) przy braku wzrostu płac (wiem, wiem, mowią, że płace wzrosną). Takie rzeczy trzeba robić stopniowo, a nie przejść jednego dnia (czy podczas jednej kadencji sejmu, mała różnica) na system amerykański.

Mamy znakomite wzory w UE- chociażby Irlandia (wyższe pkp per capita niż USA!). Musimy przenosić na nasz grunt znakomite rozwiązania np z Zielonej Wyspy, a nie idiotyczne rozwiazania ze Słowacji.

A służba zdrowia już teraz jest prywatna w dużej części :)  Można to oczywiście pociągnąć dalej, ale lepsze jest przekształcenie np. szpitali w spółki. Nam się po prostu wmawia, że placówki służby zdrowia muszą funkcjonować jak dyskoteki czy kina, a nie jak prywatne placówki w Niemczech czy Irlandii. W tej chwili największy problem to funkjonowanie ubezpieczeń.

Cytat: Ace
wiara jest dla naiwnych
Wiara w taki program, jak przedstawiłeś jest dla bardzo naiwnych  :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2007, 09:26:20 pm wysłana przez Recit69 »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 05, 2007, 09:37:46 pm »
0
chyba nie muszę komentować na jaką opcję polityczną oddałam swój głos...:)
czy ten topic nie jest przypadkiem powielony? gdzieś już "debatowałam" na temat swoich lewicowych poglądów... :???:

widzę, ze PO ma wielu zwolenników wśród forumowiczów...doprawdy wydaje się Wam, że program PO byłby aż tak korzystny dla Polaków?


Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 06, 2007, 12:10:59 am »
0
chyba nie muszę komentować na jaką opcję polityczną oddałam swój głos...:)
jak zawsze dumnie kroczysz ścieżką jedynej słusznej ideologi :D :D tak trzymać :D

Offline Slasher_McKagan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • My Fuckin' Space
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 06, 2007, 06:38:08 pm »
0
boże wszystkich podłych i nierozgarniętych, czy wszystkie lewusy oddają swoje mózgi na cele badawcze już za swego życia? co to, k…a, za kampania anty-platformowa? aż tak bardzo nienawidzicie wszelkich przejawów inteligencji i rozsądku? co to za p*****e o Słowacji? sam podatek liniowy nic nie odmieni, a Słowacy na to liczyli… w krajach gdzie za wprowadzeniem liniowego poszło właśnie zlikwidowanie zasranych ulg, bo były zbędne, gdy podatki obniżono, jak Litwa czy Estonia, mają PKB kolejno 6 % i 11 %, opłaca się tam zatrudniać ludzi i mają w dupie zapomogi... bo podatek liniowy nie jest niezbędny, tylko chodzi o ogólne obniżenie tego podatkowego ścierwa… a wy, niechciane dzieci Marksa, macie w swych małych główkach widok znikających pluszak? żal dupę ściska, ale Jaro-szeryf przywołał na mą twarz szczery litościwy uśmiech :D kolo, nie dziwię się, że liczyłeś na tego miłośnika kotów i matek :D bo to jeszcze większy komuch od czerwonego Ola i jeszcze większy ignorant gospodarczo-ekonomiczny… komuniści udawali, że wierzą w socjalizm, Jarek niestety jest tak tępy, że w to wierzy szczerze… jak wy? możliwe, więc na samotność nie będziecie narzekać… „liniówka + likwidacja ulg = masakra”, to jest cytat wszechczasów i lepsze chyba tylko były mieszkania dla studentów i zajebiste renty i emeryturki, które Olo obiecywał w 1995, mimo iż kandydował na prezia, który nie miał na to żadnego wpływu :]
z Różyczką już miałem okazję dyskutować i widzę, że choroba zwana „socjalizmem” postępuje i ma objawy jak u wszystkich cierpiących na nią… zawsze byliście anty-liberalni, czyli zwyczajnie przeciwko swobodzie ludzkiej i walczycie z tym zajadle… w gruncie rzeczy bardziej nienawidzicie liberałów od prawicy, bo z dewotami to was łączy, że wierzycie w niemożliwe, a logiki unikacie jak ognia… zadam tylko proste pytanie: a co, do k***y nędzy, zrobiło 8 lat rządów waszych ulubieńców i 10 lat prezydentury największego kmiota pośród aparatczyków? bo choć o dziurze budżetowej dowiedzieliśmy się od Bauca pod koniec ery AWS-u i UW, to jest to wynik waszego ekonomicznego guru, Kołodki, i całokształtu działań z lat 1993-’97… swoją drogą, Ahmet, od 18 lat piszecie program? czyli już na ukończeniu powinien być, nieprawdaż? :]
po cholerę się w ogóle przejmuję tym bydlęcym krajem? chcą żyć jak jebani jaskiniowcy, to droga wolna, mi to wisi… niech zdychają z głodu, a odmieni się los tych, którzy naprawdę na świecie cierpią niezasłużenie… szkoda tylko dzieci, które niestety uczą się przez naśladowanie, a wasze zasiłki z pewnością im ułatwią życie i będę służyły w przyszłości w asymilacji emigrantów na naszej pięknej ziemi… a pracują tylko debile :]
niech bogowie Marks, Engels i Lenin będą z wami… róbcie co chcecie, płaczcie potem, ja wam nie rzucę zasranego grosza
well I jumped into the river too many times to make it home

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 06, 2007, 07:59:35 pm »
0
Mniej emocji Stary, bo to co mi odpisałeś ma się nijak do mojego tekstu ;)   :lol:

aż tak bardzo nienawidzicie wszelkich przejawów inteligencji i rozsądku?
Ależ właśnie tego brak PO :)  Kiedyś może byli partią inteligentów, ale od lekkomyślnego 'Niza o muerte' stają się coraz większymi populistami.
Szczytem jest chyba, będąca wynikiem porozumienia z PSL, zmiana stanowiska w sprawie reformy KRUS - dla partii mieniącej się liberalną wręcz upokarzające jest programowe przywiązanie do złodziejskiego systemu państwowych ubezpieczeń rolniczych :D

co to za p*****e o Słowacji? sam podatek liniowy nic nie odmieni, a Słowacy na to liczyli… w krajach gdzie za wprowadzeniem liniowego poszło właśnie zlikwidowanie zasranych ulg, bo były zbędne, gdy podatki obniżono, jak Litwa czy Estonia, mają PKB kolejno 6 % i 11 %, opłaca się tam zatrudniać ludzi i mają w dupie zapomogi... bo podatek liniowy nie jest niezbędny, tylko chodzi o ogólne obniżenie tego podatkowego ścierwa…
A KRUS to niby co jak nie "podatkowe ścierwo"?  :P  Tak się składa, że Słowacy nie poprzestali przecież tylko na liniówce - informacje masz złe :) 

Nie patrzysz na PKB per capita. Jeśli interesuje Ciebie PKB bez uwzględnienia liczby obywateli to - Panie liberale - wzorem do naśladowania powinny być Chiny  ;)

a wy, niechciane dzieci Marksa, macie w swych małych główkach widok znikających pluszak? żal dupę ściska, ale Jaro-szeryf przywołał na mą twarz szczery litościwy uśmiech :D kolo, nie dziwię się, że liczyłeś na tego miłośnika kotów i matek :D bo to jeszcze większy komuch od czerwonego Ola i jeszcze większy ignorant gospodarczo-ekonomiczny… komuniści udawali, że wierzą w socjalizm, Jarek niestety jest tak tępy, że w to wierzy szczerze… jak wy? możliwe, więc na samotność nie będziecie narzekać…„liniówka + likwidacja ulg = masakra”, to jest cytat wszechczasów i lepsze chyba tylko były mieszkania dla studentów i zajebiste renty i emeryturki, które Olo obiecywał w 1995, mimo iż kandydował na prezia, który nie miał na to żadnego wpływu :]
Gdy pisałem o likwidacji ulg + liniówce chodziło mi o przeprowadzenie tego w zbyt krótkim czasie. Naprawdę, Nobla nie dostaniesz za stwierdzenie, że niski podatek liniowy przy jednoczesnym zminimalizowaniu biurokracji może być wydolny i sprawny, bo to oczywiste, ale nie do wprowadzenia z dnia na dzień :) 

A co do haseł to najlepsze jest łączenie gospodarki Irlandzkiej z marksizmem  :lol:

z Różyczką już miałem okazję dyskutować i widzę, że choroba zwana „socjalizmem” postępuje i ma objawy jak u wszystkich cierpiących na nią… zawsze byliście anty-liberalni, czyli zwyczajnie przeciwko swobodzie ludzkiej i walczycie z tym zajadle… w gruncie rzeczy bardziej nienawidzicie liberałów od prawicy, bo z dewotami to was łączy, że wierzycie w niemożliwe, a logiki unikacie jak ognia… zadam tylko proste pytanie: a co, do k***y nędzy, zrobiło 8 lat rządów waszych ulubieńców i 10 lat prezydentury największego kmiota pośród aparatczyków? bo choć o dziurze budżetowej dowiedzieliśmy się od Bauca pod koniec ery AWS-u i UW, to jest to wynik waszego ekonomicznego guru, Kołodki, i całokształtu działań z lat 1993-’97… swoją drogą, Ahmet, od 18 lat piszecie program? czyli już na ukończeniu powinien być, nieprawdaż? :]
Chłopie, nie wiem co Ty bierzesz ale to jest dobre  :lol:  Ja popieram prywatyzację (prawie) wszystkiego, tylko że trzeba to robić rozsądnie. Lewicowość naprawdę nie kłóci się z liberalizmem gospodarczym.

I co Ty chcesz od tego marksizmu, ja o Irlandii Ty mi tu z Marksem  :lol:

po cholerę się w ogóle przejmuję tym bydlęcym krajem? chcą żyć jak jebani jaskiniowcy, to droga wolna, mi to wisi… niech zdychają z głodu, a odmieni się los tych, którzy naprawdę na świecie cierpią niezasłużenie… szkoda tylko dzieci, które niestety uczą się przez naśladowanie, a wasze zasiłki z pewnością im ułatwią życie i będę służyły w przyszłości w asymilacji emigrantów na naszej pięknej ziemi… a pracują tylko debile :]
niech bogowie Marks, Engels i Lenin będą z wami… róbcie co chcecie, płaczcie potem, ja wam nie rzucę zasranego grosza
Widzisz, tylko że nasi rodacy jadą pracować właśnie głównie do Anglii i Irlandii  :)  Marksizm nie jest tam myślą przewodnią, chociaż pewnie w to nie uwierzysz  ;)

Pozdro. Wyluzj  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2007, 08:05:54 pm wysłana przez Recit69 »

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 06, 2007, 10:19:11 pm »
0
Chiny wyjebią się za jakiś czas nie wiem po co tu taki przykład... znaczy myśle że to podałeś żartobliwie....
There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 06, 2007, 10:47:01 pm »
0
Chiny wyjebią się za jakiś czas nie wiem po co tu taki przykład... znaczy myśle że to podałeś żartobliwie....
Pewnie :)  Przecież napisałem ironicznie "jeśli interesuje Ciebie PKB bez uwzględnienia liczby obywateli to - Panie liberale - wzorem do naśladowania powinny być Chiny  ;)"

Mimo wszystko nie miałem na myśli jakiejś katastrofy, a tylko tyle, że PKB nie świadczy o poziomie życia obywateli.  Przykład Chin dobrze to pokazuje, bo w 2006 mieli znakomite co można sprawdzić np. na stronach IMF. Dziękuję za poparcie  :D


A tak z ciekawości -dlaczego Twoim zdaniem Chiny się ''wyjebią''?
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2007, 10:58:28 pm wysłana przez Recit69 »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 07, 2007, 12:08:27 am »
0

z Różyczką już miałem okazję dyskutować i widzę, że choroba zwana „socjalizmem” postępuje i ma objawy jak u wszystkich cierpiących na nią… zawsze byliście anty-liberalni, czyli zwyczajnie przeciwko swobodzie ludzkiej i walczycie z tym zajadle… w gruncie rzeczy bardziej nienawidzicie liberałów od prawicy, bo z dewotami to was łączy, że wierzycie w niemożliwe, a logiki unikacie jak ognia…

dyskutowaliśmy, dyskutowaliśmy i miałam nieodparte wrażenie, że doszliśmy do pewnych wspólnych wniosków, a nasze zapatrywania na pewne kwestie wcale nie były aż tak rozbieżne (przynajmniej w sferze politycznej) jak z początku mogło się wydawać...;) nie zamierzam po raz kolejny definiować swojej 'lewicowości', ale zarzut jakoby mój światopogląd był antyliberalny i ograniczał dążenie do wolności, uważam za co najmniej nie na miejscu...otóż błędem jest pewne wąskie pojmowanie lewicy jako "spuścizny/ pozostałości" po PRL-u, bądź co gorsza, ciągłe odwoływanie się do rewolucji październikowej, czy walki klas, o której pisał Marks...nawiasem mówiąc bliższe są mi utopijne poglądy Mraksa i Engelsa, niż "realistyczne i zdroworozsądkowe" podejście wodzów Kaczogrodu ;) ...program PO mnie nie przekonuje, podobnie jak cała polska scena polityczna, której brakuje polityków z prawdziwego zdarzenia, ludzi wykształconych, z pasją i konkretną wizją...do tej pory w Polsce do polityki pacha się motłoch, stado sępów, dla których Wiejska to synonim dla kasy...

« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2007, 12:10:29 am wysłana przez rose84 »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 31, 2007, 10:18:22 am »
0
Krajowa Partia Emerytów i Rencistów     - 1 (5.6%)
Lewica i Demokraci    - 7 (38.9%)
Platforma Obywatelska    - 9 (50%)
Unia Polityki Realnej    - 1 (5.6%)
nie będę głosować    - 0 (0%)
   
Głosów w sumie: 18

Pozwoliłem sobie trochę wcześniej zakończyć głosowanie,bo od jutra wybywam na miesiąc.Za to tym razem będzie możliwość głosowania do 1 września. Zapraszam do ankiety i dzielenia się przemyśleniami :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 28, 2007, 07:39:03 pm »
0
A ja się tak zastanawiam komu wierzyć, kto ma racje. Ale z moich obserwacji wynika, że oni robią z nas wszystkich *****.

To jest chyba jedna wielka mafia, określona grupa ludzi, która tylko co jakis czas robi rotacje dla pewniej ściemy.

Nie przyświecają im żadne cele, zadne idee.

Liczy się tylko władza i kasa. Kto raz dorwał się do koryta, juz go nie opuści. Jeśli ktoś chce coś zrobić dla kraju, czymś się przysłużyć od razu jest gaszony, od razu coś na niego wynajdą, albo pomówią - to ostatnio najprostszy sposób.

Słowa uznania dla Marka Jurka. Walczył, ale zdradziła go własna partia (a przynajmniej znaczna jej część), więc honorowo podał się do dymisji, zrezygnował z posady drugiego człowieka w państwie. Szacun dla Jurka. Jedyny wyszedł ż twarzą!

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 28, 2007, 08:41:47 pm »
0
Lewica i Demokraci wybrałem, ale znając życie nie pójde na wybory...
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #41 dnia: Października 02, 2007, 10:04:10 am »
0
Głosy do 1 września włącznie:

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów     - 0 (0%)
Lewica i Demokraci    - 7 (43.8%)
Liga Polskich Rodzin    - 0 (0%)
Partia Kobiet    - 0 (0%)
Platforma Obywatelska    - 6 (37.5%)
Polska Partia Pracy    - 0 (0%)
Polskie Stronnictwo Ludowe    - 0 (0%)
Prawica Rzeczypospolitej    - 1 (6.3%)
Samoobrona    - 0 (0%)
Prawo i Sprawiedliwość    - 0 (0%)
Unia Polityki Realnej    - 1 (6.3%)
inna(jaka?)    - 0 (0%)
nie będę głosować    - 1 (6.3%)
   Modyfikuj ankietę
Głosów w sumie: 16

Ankieta rusza na nowo.
Od wczoraj jest jakby bardziej aktualna. Zapraszam do głosowania :)
Ciekawe,które wyniki będą bardziej wiarygodne,bo widzę,że ten sondaż jest jakoś mało popularny,chociaż jest w nim więcej opcji.
Krajowa Partia Emerytów i Rencistów     - 0 (0%)
Lewica i Demokraci    - 4 (28.6%)
Liga Polskich Rodzin    - 0 (0%)
Partia Kobiet    - 1 (7.1%)
Platforma Obywatelska    - 5 (35.7%)
Polska Partia Pracy    - 0 (0%)
Polskie Stronnictwo Ludowe    - 0 (0%)
Prawica Rzeczypospolitej    - 0 (0%)
Samoobrona    - 0 (0%)
Prawo i Sprawiedliwość    - 2 (14.3%)
Unia Polityki Realnej    - 2 (14.3%)
inna(jaka?)    - 0 (0%)
nie będę głosować    - 0 (0%)
   
Głosów w sumie: 14

Wkrótce rusza nowa ankieta,przygotowana pod kątem wyborów.
Ruszyła,zapraszam do głosowania :)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2007, 10:13:00 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12054
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #42 dnia: Października 02, 2007, 11:51:02 am »
0
Wczorajsza debata Kaczora z Kwachem tylko mnie utwierdziła, żeby głosować na PO :) Brak konkretów ze strony obu panów był nie do zaakceptowania, zacząłem nawet żałować że M jak Miłość zdjęli przez to z anteny :P

Mam już nawet konkretnego kandydata - Roman Kosecki, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej. Jakoś nie czuję, że głosując na Romka zmarnuję swój głos.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2007, 11:52:35 am wysłana przez mafioso42 »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #43 dnia: Października 22, 2007, 08:36:24 am »
0
Wątek otwarty,można pisać :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline vitia

  • Uploaderzy
  • Paradise City
  • ****
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nałogowy Współwłaściciel
  • Respect: +11
    • wartburgowo
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #44 dnia: Października 22, 2007, 09:20:35 am »
0
Cytat z Dziennika z dnia 19.10.2007 piątek, strona druga, art.pt "Używaj słowa, bo od soboty prohibicja":
"PSL to panna nikt, co to lubi gadu-gadu." Koniec cytatu.

Panno, prawda to? :P

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3051
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje