Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 31, 2007, 02:15:01 pm »
0
Cytat: Queen of Sorrow
Przede wszystkim powinny być wybory większościowe, by zwycięzca sam rządził.
To po co w ogóle robić wybory - reszta partii będzie brała kupę forsy za siedzenie. Nawet inicjatywę ustawodawczą mogą sobie wsadzić w cztery litery :)

Skoro podoba Ci się handlowanie stołkami i brak decyzji wynikający z niemożności porozumienia się, to proszę bardzo, niech powstają AWS-y, SLD-PSL i takie jak obecnie koalicje. ;)


Cytat: Queen of Sorrow
lewicy w Polsce nigdy nie brakowało
Kogo masz na myśli? ''Lewica'', która była w sejmie od połowy lat dziewięćdziesiątych to umiarkowani liberałowie, o czym świadczą konkretne poczynania (w ekonomii - obniżenie VAT, tzw. Plan Hausnera, prywatyzacja kluczowych zakładów, a kwestii światopoglądu - nie wypowiedzenie konkordatu, brak legalizacji cywilnych związków mniejszości seksualnych, nie zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa).

Światopogląd odłóżmy na bok, bo sama jestem lewicowa pod tym względem, ale to temat zastępczy. Najważniejsze jest sprzyjanie przedsiębiorczości (Ty to nazwiesz wyzyskiem), praca jest najważniejsza. Gdy Wałęsa był prezydentem to mógł wetować księżycowe pomysły takiego Kołodki i wtedy wzrost gospodarczy był na poziomie 6%, pojawił się inny prezydent i bałaganiarze z AWS-u, różne ulgi, stawki i cały ten cyrk biurokratyczny i skończyło się. Obecnie mamy dobrą koniunkturę na świecie, ale nic nie trwa wiecznie, a w Polsce wciąż nie opłaca się ludzi zatrudniać. Jesteśmy wolni od wyzysku? Dzięki temu, że ludzie tak rozpaczliwie potrzebują pracy, w takich "Biedronkach" się wyzyskuje ich. Wyzysk ma miejsce, gdy ludzie boją się stracić pracę, gdy bezrobocie jest wielkie.
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 31, 2007, 07:41:01 pm »
0
Cytat: Queen of Sorrow
Przede wszystkim powinny być wybory większościowe, by zwycięzca sam rządził.
To po co w ogóle robić wybory - reszta partii będzie brała kupę forsy za siedzenie. Nawet inicjatywę ustawodawczą mogą sobie wsadzić w cztery litery :)

Skoro podoba Ci się handlowanie stołkami i brak decyzji wynikający z niemożności porozumienia się, to proszę bardzo, niech powstają AWS-y, SLD-PSL i takie jak obecnie koalicje. ;)
Nigdy jeszcze chyba nie powiedziałem, że ta koalicja mi się podoba :)  Ale zasada, że wygrywający bierze wszystko jest
a) trochę niedemokratyczna, ale to dałoby się przeboleć
b) kosztowna, bo po co reszta ma siedzieć w sejmie za nasze podatki? ;) Teraz też siedzi, ale przynajmniej ich działanie ma jakiś sens.

Cytat: Queen of Sorrow
lewicy w Polsce nigdy nie brakowało
Kogo masz na myśli? ''Lewica'', która była w sejmie od połowy lat dziewięćdziesiątych to umiarkowani liberałowie, o czym świadczą konkretne poczynania (w ekonomii - obniżenie VAT, tzw. Plan Hausnera, prywatyzacja kluczowych zakładów, a kwestii światopoglądu - nie wypowiedzenie konkordatu, brak legalizacji cywilnych związków mniejszości seksualnych, nie zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa).

Światopogląd odłóżmy na bok, bo sama jestem lewicowa pod tym względem, ale to temat zastępczy. Najważniejsze jest sprzyjanie przedsiębiorczości (Ty to nazwiesz wyzyskiem), praca jest najważniejsza. Gdy Wałęsa był prezydentem to mógł wetować księżycowe pomysły takiego Kołodki i wtedy wzrost gospodarczy był na poziomie 6%, pojawił się inny prezydent i bałaganiarze z AWS-u, różne ulgi, stawki i cały ten cyrk biurokratyczny i skończyło się. Obecnie mamy dobrą koniunkturę na świecie, ale nic nie trwa wiecznie, a w Polsce wciąż nie opłaca się ludzi zatrudniać. Jesteśmy wolni od wyzysku? Dzięki temu, że ludzie tak rozpaczliwie potrzebują pracy, w takich "Biedronkach" się wyzyskuje ich. Wyzysk ma miejsce, gdy ludzie boją się stracić pracę, gdy bezrobocie jest wielkie.
Ja mam światopogląd lewicowy (ale klasyczny, nie popieram par homo chcących skrzywdzić ee.. adoptować dziecko). A gospodarka to umiarkowany neoliberalizm  :)

OK, teraz odpowiedź na post :)
Co ma sprzyjanie przedsiębiorcą do pracy? I jakie wielkie bezrobocie? Znajomy rodziców chce chatę rozbudować ale nie ma rąk do roboty  ;D
W Polsce w tej bezrobocie już nie jest najbardziej palącym problemem (przecież chcemy-musimy otwożyć rynek pracy dla wschodu!!!).

Politycy PO karmią nas poglądami, że najważniejsza jest tak ukształtowana polityka i tak liberalne prawo pracy, że można zatrudniać ludzi po studiach w marketach ma koszmarnych i niewolniczych zasadach. To jest OK? To właśnie wyzysk. Tusk co prawda tak pięknie mówi, że to brzmi jak objawienie :)   Zobacz różnicę pomiędzy tym co postuluje prawdziwy liberał - Korwin-Mikke, a PO.

Ja w sumie nic do liniówki nie mam. 15% dla wszystkich chętnie bym w Polsce powitał, ale nie tak na gwałt. Konieczne jest zmniejszenie administracji, uproszczenie zawiłości biurokratycznych i sprzyjanie głównie klasie średniej.

Ekonomii mówi o tym, że najważniejszy jest obrót gotówki. Jeśli klasa średnia - z definicji najliczniejsza - ma kasę to ją wydaje. Głównie na usługi. PKB rośnie, rośnie poziom życia.  Wysokość podatków ma tu małe znaczenie.


To może przykłady innych krajów?
Słowacja. Parę lat temu poszli drogą proponowaną teraz przez PO. Podatek liniowy, masowa prywatyzacja. Po dwóch latach był problem z wypłaceniem emerytur starszym, bo przedsiębiorcy z Partii Liberalnej, kierując się własnym biznesem, zapomnieli, że takie rzeczy trzeba robić STOPNIOWO. Tak się złożyło, że Słowacja już nie ma podatku liniowego :)
Hiszpania - przez 20 lat od wejścia do UE zrobili u siebie miejsce, gdzie Polacy teraz jadą pracować. Nie uczynili tego sprzyjając ich lokalnym Kulczykom i Misztalom ;) Takie przykłady można mnożyć (np. Finlandia na początku lat dziewięćdziesiątych i reformy Esko Aho: stawianie na powszechną edukację i rozwój technologiczny. Jak? Z podatków ;) ).
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2007, 08:02:28 pm wysłana przez Recit69 »

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 31, 2007, 08:23:35 pm »
0
Nigdy jeszcze chyba nie powiedziałem, że ta koalicja mi się podoba :)  Ale zasada, że wygrywający bierze wszystko jest
a) trochę niedemokratyczna, ale to dałoby się przeboleć
b) kosztowna, bo po co reszta ma siedzieć w sejmie za nasze podatki? ;) Teraz też siedzi, ale przynajmniej ich działanie ma jakiś sens.

Jezu, to powinno być tak, że zawiera się koalicja, a reszta won z sejmu? Bo po co opozycja?


można zatrudniać ludzi po studiach w marketach ma koszmarnych i niewolniczych zasadach. To jest OK? To właśnie wyzysk.

Przecież pisałam o tym. To jest efekt wstrętu do liberalizmu i „socjalistycznej dobroci”. Pracodawca musi płacić te wszystkie składki, więc potrąca pracownikowi.

Słowacja miała podatek liniowy, ale nie znieśli biurokratycznych tzw. „ulg” i innych bajerów, które sprzyjają kantowaniu, prawo pracy było takie, że nie można było w ogóle zwolnić pracownika i zatrudnić kogoś lepszego na jego miejsce. To nie jest liberalizm, to jest odgórne sterowanie gospodarką i podatki same nic nie zmienią.
A Kulczyk? W krajach kapitalistycznych jest wielu takich jak on, tylko mają mniejszy majątek na głowę. Oni konkurują, a Doktor Jan sam wszystko za bezcen wykupywał. To, że w Polsce prywatyzację nieuczciwie przeprowadzono, nie znaczy, że w ogóle prywatyzacja jest zła. Własność państwowa, to własność niczyja.
Wysokość podatków ma znaczenie, bo wydaje je państwo, a nie ludzie. Taka drobna różnica i przepływ gotówki jest wtedy mniejszy. ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 31, 2007, 08:49:46 pm »
0
Nigdy jeszcze chyba nie powiedziałem, że ta koalicja mi się podoba :)  Ale zasada, że wygrywający bierze wszystko jest
a) trochę niedemokratyczna, ale to dałoby się przeboleć
b) kosztowna, bo po co reszta ma siedzieć w sejmie za nasze podatki? ;) Teraz też siedzi, ale przynajmniej ich działanie ma jakiś sens.

Jezu, to powinno być tak, że zawiera się koalicja, a reszta won z sejmu? Bo po co opozycja?
W tej chwili opozycja się przydaje. Ale jeśli byłoby tak, że całą włądzę bierze wygrany to nawet do robienia frekwencji w głosowaniach opozycja będzie potrzebna.

Pracodawca musi płacić te wszystkie składki, więc potrąca pracownikowi.
Ale to tak nie działa :) Zmniejszenie składki nie będzie się wiązało ze wzrostem płacy o tyle, o ile tą składkę zmniejszono. Właśnie tu jest problem i blędne rozumienie liberalizmu, które obłudnie wbija nam PO (a nie robi tego Korwin-Mikke czy Partia Demokratyczna)!  :)
Płace zawsze ustala się brutto. Podatek to podatek, pracownika to nie obchodzi. Z punktu widzenia pracodawcy zmniejszenie podatku  = możliwość zatrudnienia drugiej osoby, a nie podniesienia płacy temu zatrudnionemu.

Za wysokość płac w firmach prywatnych odpowiadają zupełnie inne czynniki.

Słowacja miała podatek liniowy, ale nie znieśli biurokratycznych tzw. „ulg” i innych bajerów, które sprzyjają kantowaniu, prawo pracy było takie, że nie można było w ogóle zwolnić pracownika i zatrudnić kogoś lepszego na jego miejsce. To nie jest liberalizm, to jest odgórne sterowanie gospodarką i podatki same nic nie zmienią.
A jak sobie wyobrażasz wypłacanie emerytur tym, którzy nie mieli okazji ubezpieczyć się inaczej niż w ZUS? Muszą być ulgi. Nawet PO chce ulgi, chociaż nie za bardzo rozumiem jak oni to widzą.  UPR i PD rozwiązały te sprawy dużo przejrzyściej.
A jeśli chodzi o zwalnianie pracowników to człowiek o lewicowym światopoglądzie zawsze w konflikcie pracownik - pracodawca powinien stać po stronie tego pierwszego :)   Nie ma co się oszukiwać, "lepszy" to często tylko wymówka.

A Kulczyk? W krajach kapitalistycznych jest wielu takich jak on, tylko mają mniejszy majątek na głowę. Oni konkurują, a Doktor Jan sam wszystko za bezcen wykupywał. To, że w Polsce prywatyzację nieuczciwie przeprowadzono, nie znaczy, że w ogóle prywatyzacja jest zła. Własność państwowa, to własność niczyja.
Nie neguję własności prywatnej. Tylko zawsze trzeba mieć jakiś umiar. Ja po prostu nie jestem zwolennikiem prywatyzacji wszystkiego jak leci od zaraz, bo wiąże się to z niesprawiedliwością społeczną.

Wysokość podatków ma znaczenie, bo wydaje je państwo, a nie ludzie. Taka drobna różnica i przepływ gotówki jest wtedy mniejszy. ;)
W takim razie Szwecja czy Norwegia powinny się już dawno zawalić :)  Tymczasem posiadają niesłychanie prężną gospodarkę. Niemcy dalej najwięcej wkładając do kasy UE, a klasa średnia jest tam najsilniejsza pomimo strasznych podatków.
Podatek nie ma dużego znaczenia dla przepływu kapitału w usługach, bo podatki (oczywiście rozsądne podatki, żeby nie było :D ) obejmują zupełnie inne dziedziny życia.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2007, 10:37:13 pm »
0
Co do prywatyzacji obecnie nie ma co się bać...bo kto inny się tak boi, że nic nie robi... a że system rent i emerytur zaraz wybuchnie, a rezerwa "demograficzna" świeci pustkami w porównaniu do pierwotnych założeń - wszystko dzięki obsesji i strachowi... Pan Dr J Kulczyk to w porównaniu do jemu podobnych w innych krajach "kapitalistycznych" jest płotką... a btw. trzeba pamiętać że dzięki ojcu miał dobry kapitał początkowy... i mimo wszystkich zarzutów zmysł do biznesu...

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 01, 2007, 05:00:56 am »
0
Krótko, bo i tak wiesz swoje. ;)
Masz rację, pracodawca zamiast składek, mógłby zatrudnić drugą osobę. Czyli nie podoba się Tobie ta idea? A pracownikom już zatrudnionym także potrąca - każdy pracodawca umie liczyć i szuka zawsze sposobu na poprawienie kondycji firmy, to naturalne.
Zawsze będę bronić pracodawców, to bez nich nie ma pracy w ogóle. Logiczne, a więc nie do zaakceptowania przez „postępowców”.
Niemcy są socjalistyczne od 10 lat, wcześniej mieli wielkich kanclerzy (niezbyt przychylnych Polsce, mimo ładnych gestów), Adenauera i Kohla, którzy stworzyli z RFN-u prawdziwą krainę mlekiem i miodem płynącą. Liberalnymi reformami gospodarczymi. Teraz już niemal przejedli tamten sukces, więc bym tak nie śpiewała ku chwale niemieckiego socjalizmu. Bezrobocia nie mają w Niemczech, prawda? ;) A Norwegia z takimi surowcami naturalnymi nie ma prawa być biednym państwem, natomiast o Szwecji nie dyskutuję, bo zupełnie nic nie wiem o tym kraju, oprócz tego, że udostępniali w czasie wojny nazistom czego tylko potrzebowali. Dobrze rozwinięty kraj socjalistyczny? Być może, ale z pewnością nie zaczynali od zera, jak tu w Polsce jest.
Mówisz o PD… Tak, bardzo mnie bawili momentami, Bochniarz też jest świetna. Mam dziwne wrażenie, że masz żal do PO, że przejęło ich elektorat. ;) Geremka zawsze szanowałam, o Balcerowiczu nie muszę chyba mówić, ale reszta tych „hamletyzujących” pseudo-liberałów przyprawia mnie o mdłości.
Mamy w kilku punktach podobne zdanie i trzymajmy się tego, ale Kwaśniewskiemu i Kaczyńskim podziękuję.
A Kulczyk jak na polskie warunki jest rekinem, a nie płotką. Naprawdę wielkim rekinem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2007, 05:42:30 am wysłana przez Queen of Sorrow »
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 01, 2007, 09:42:46 am »
0
Masz rację, pracodawca zamiast składek, mógłby zatrudnić drugą osobę. Czyli nie podoba się Tobie ta idea?
Mnie się może i podoba, ale to Ty piszesz, że Ci wyzyskiwani będą mieli lepiej z tego powodu :)  A tak może być dokładnie jak w USA: płaca marna i na ubezpieczenie nie ma.

Ja wcale nie uważam, że model Skandynawski jest dobrym wzorem dla Polski :)  Jego wprowadzenie nie powiodłoby się, bo nasz kraj jest większy, ma inną przeszłość i chociażby ukształtowanie terenu. Nie mówiąc już o sytuacji politycznej.
Natomiast nie pojawił się na świecie jeszcze na świecie taki, który problemy służby zdrowia rozwiązałby przez wprowadzanie z miejsca podatku liniowego, a NIE reformowanie tego, co te podatki najbardziej pożera – KRUS! :D :D :D :D
Jeśli nie widzisz w programie PO ewidentnych sprzeczności to się bardzo dziwię, bo akurat w tych częściach, które wymagają NATYCHMIASTOWEJ REFORMY oni planują zrobić nic.

I tylko o to mi chodzi :)   Ja nie mam nic do liberałów, ale ci z PO chyba za dużo "Palikotówki" wypili   :lol:


A jeszcze a propos historii:
Zawsze będę bronić pracodawców, to bez nich nie ma pracy w ogóle. Logiczne, a więc nie do zaakceptowania przez „postępowców”.
Niemcy są socjalistyczne od 10 lat, wcześniej mieli wielkich kanclerzy (niezbyt przychylnych Polsce, mimo ładnych gestów), Adenauera i Kohla, którzy stworzyli z RFN-u prawdziwą krainę mlekiem i miodem płynącą. Liberalnymi reformami gospodarczymi. Teraz już niemal przejedli tamten sukces, więc bym tak nie śpiewała ku chwale niemieckiego socjalizmu. Bezrobocia nie mają w Niemczech, prawda? ;) A Norwegia z takimi surowcami naturalnymi nie ma prawa być biednym państwem, natomiast o Szwecji nie dyskutuję, bo zupełnie nic nie wiem o tym kraju, oprócz tego, że udostępniali w czasie wojny nazistom czego tylko potrzebowali. Dobrze rozwinięty kraj socjalistyczny? Być może, ale z pewnością nie zaczynali od zera, jak tu w Polsce jest.
Wiesz, to równie dobrze można napisać, że bogactwo Wielkiej Brytanii pochodzi z czasów podboju kolonialnego świata, a USA z podboju zachodu ich kontynentu :) Nie ryzykowałbym stwierdzenia, że Niemcy coś przejedli. Oni są społeczeństwem dobrze ukształtowanym, ale reformy po prostu się przydadzą (poza tym, gdzie my, a gdzie oni – chciałbym by Polska miała takie problemy jak gospodarka niemiecka).

Nie wiem skąd masz info o Norwegii czy Szwecji. Mówiąc zwięźle, Skandynawowie nie dorobili się na ropie, gazie i nazistach, ale czymś zupełnie innym. Państwa skandynawskie dorobiły się na powszechnym i w miarę równomiernym rozwoju kraju i na rolnictwie. Przemysł szwedzki (w tym Volvo czy Ikea) powstawał głównie na wsiach, które nie były ostoją ciemnoty bo nade wszystko postawili na powszechną edukację i innowacyjność. Przełożyło się to szybko np. na wykorzystanie ukształtowania terenu (jak mi tego brakuje w Polsce!). Dlatego Szwecja postawiła sobie elektrownie na wodzie, a Finowie (zaliczani do Skandynawów umownie) nauczyli się wykorzystywać lasy (najlepszy w Europie przemysł papierniczy), a Norwegowie budować znakomite statki. Duńczycy z kolei z racji położenia rozwinęli eksport (głównie żywność, ale i maszyny np.do produkcji biogazu). W Szwecji wielkie firmy jak np. Volvo powstały właśnie "na wsi".

Jeśli chodzi o surowce to Norwegia ropą i gazem dysponuje bardzo ostrożnie. Od 30 lat działa tam rada się tym zajmująca. Szwecja ma rudy żelaza, z których jednak również korzysta ostrożnie z powodów ekologicznych (wiesz, że Szwedzi finansują na unowocześnianie kopalń na śląsku, bo nasza zacofana technologia owocuje u nich opadami kwaśnych deszczy  :lol: ).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2007, 10:19:12 am wysłana przez Recit69 »

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 15, 2007, 06:24:07 pm »
0
Wasi polityczni faworyci(do 15.06)

 1)Platforma Obywatelska-52,9%
 2)Lewica i Demokraci -20,6%
 3)Partia Kobiet   oraz  Prawo i Sprawiedliwość -5,9%
 4)Polskie Stronnictwo Ludowe -2,9% 

11,8% nie głosowało.Pozostali 0 głosów.

Zgodnie z życzeniem ankieta rusza ponownie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 01, 2007, 04:59:43 pm »
0
Wyniki z 1 lipca
1)Lewica i Demokraci- 36.4%
2)Platforma Obywatelska - 27.3%
3)Samoobrona - 9.1%
4)nie będę głosować- 27.3%

Pozostałe ugrupowania  0 %

Tym razem ankieta potrwa do 1 sierpnia - czas start ;)
Głosujcie,komentujcie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2007, 05:04:52 pm wysłana przez zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Mary Jane

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • ból największą rozkoszą
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 01, 2007, 05:10:43 pm »
0
Tak z ciekawości, jaki pomysł na reformę służby zdrowia ma Kwaśniewski? Jak chce ograniczać deficyt budżetowy? Jaki pomysł ma na usprawnienie sądownictwa?
W dzień, gdy najsilniejsza światła moc
Ma miłość się ukrywa, bo jest sową
Nigdy się nie dowiesz jak wielki to ptak
Bo w twym sercu gniazdo wije wróbel

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 01, 2007, 11:27:43 pm »
0
jeszcze nie przedstawili programu...

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 04, 2007, 10:54:57 am »
0
Tak z ciekawości, jaki pomysł na reformę służby zdrowia ma Kwaśniewski? Jak chce ograniczać deficyt budżetowy? Jaki pomysł ma na usprawnienie sądownictwa?
Najpierw trzeba odkręcić to, co zrobiła prawica.
Kurcze, nasz rząd zawsze był słaby. Ale tak się jeszcze nie zawiodłem na żadnym. Kaczyński kiedyś był ''szeryfem'', myślałem, że kto jak kto ale on, podniesie np. wysokość mandatu za duże przekroczenie prędkości. Tymczasem dalej mamy najniższe mandaty w naszej części Europy, nosz q*** mać, a koleś jedyne czego pilnuje to interesów koalicjantów i o.Rydzyka.

Jaki kraj taki ''szeryf''.

Co do programu. Z tego co słyszałem w LiD już na etapie dyskusji programowej pojawiają się mądrzejsze i pomysły niż te z programu PO.

Zwolennicy PO - jak chcecie wiedzieć co zrobi z krajem program Tuska to zapoznajcie się z sytuacją Słowacji. 4 lata temu poszli dokładnie tą samą drogą co proponują platformersi, ten sam podatek, pomysły na ogranizację oświaty i zdrowia. Efekt? M.in. taki, że Polska nie ma już największego bezrobocia w UE!  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2007, 11:02:11 am wysłana przez Recit69 »

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 04, 2007, 10:38:22 pm »
0
Ja tam nie wierze w żadne programy, i tak robią co chcą....
There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 05, 2007, 01:07:01 am »
0
i dzięki takiemu podejściu mamy takie rządy...

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 05, 2007, 12:44:49 pm »
0
To że nie wierze to nie znaczy ze nie biorę pod uwagę, wiara jest dla naiwnych ;) Więc źle mnie zrozumiałeś trochę.

-Prywatyzacja służby zdrowia i PKP
-Wyjazd z górnictwem..
-Podatek liniowy
-Likwidacja ulg podatkowych(większości chociaż)
-Zmniejszenie biurokracji...( to przy okazji likwidowania ulg i ustanowienia podatku liniowego i tak się zmniejszy trochę)

Pod czymś takim bym się podpisał... NIestety kojne rządy boją sie ruszyć cokolwiek.. A teraz zamiast zmniejszać biurokracje to zwiększają i wprowadzają kolejne ulgi... no żal poprostu.

There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3051
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje