Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1875 dnia: Października 20, 2019, 04:43:22 pm »
+1
Dlatego takoe instytucje powinny być sprywatyzowane i jie byłoby problemów.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1876 dnia: Października 20, 2019, 09:35:17 pm »
0
Tak nie ma nic lepszego niż 100 powtorka Władcy Pierscieni w TVN lub Matrixa. Dla czescie osob TV to jedyne okno na świat i powinno mieć za zadanie edukowanie ludzi. Fakt, że obecnie TVP ani nie edukuje a oferte ma jak każda inna komercyjna stacja + msze. Jednak jeśli chcemy mieć w miare rozumne społeczeństwo telewizja z prawdziwego zdarzenia, z oferta kulturalna, naukową i społeczną to jedyna droga. Żadna prywatna stacja nigdy tego nie zapewni. Tak samo jak prywatne firmy nie zapewnią transportu do małych miast powiatowych. I energii elektrycznej oraz edukacji w oddalonych wioskach. Niestety kapitalizm wytwarza nierówności a nie je likwiduje.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1877 dnia: Października 20, 2019, 10:54:44 pm »
0
Jest bardzo wiele tematycznych kanałów za które zwykle trzeba płacić, jak ktoś nie chce oglądać to nie płaci i nie ma dostępu. Dlaczego ktoś ma płacić abonament skoro nie chce oglądać publicznej. Chodzi o to, żeby każdy oglądał to co chce i żeby edukował się też z tego co chce.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1878 dnia: Października 21, 2019, 10:01:42 am »
0
W jaki sposób PiS jest bardziej złodziejski od pozostałych partii @Zqyx ?

W hipokryzji na ten i wiele innych tematów. Uważają się za świętszych od papieża, a afera aferę pogania, ostatnio np. niejaki Banaś. Ale z TVP się tego nie dowiecie  :P

Tudzież tajemnica poliszynela, która powoli przestaje być tajemnicą, dotycząca syna Beaty Szydło. Póki co sprawa ma status plotki, ale faktem jest, że na wyznaczonej parafii w Oświęcimiu się nie stawił.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1879 dnia: Października 22, 2019, 01:51:24 pm »
0
PiS złożył protesty wyborcze w sześciu okręgach senackich.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=faPFQq8Od4I" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=faPFQq8Od4I</a>


Nie ważne jak głosowano, ważne KTO i JAK! liczy głosy.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2019, 01:54:25 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1880 dnia: Października 24, 2019, 09:20:40 pm »
0
W hipokryzji na ten i wiele innych tematów. Uważają się za świętszych od papieża, a afera aferę pogania, ostatnio np. niejaki Banaś. Ale z TVP się tego nie dowiecie  :P

I to czyni z nich złodziei większych od innych? Jest całkiem odwrotnie niż mówisz i właśnie dlatego PiS wygrywa. Jest afera? Rzucają ofiarę na pożarcie, uderzają się w pierś pod publikę i jadą dalej z tematem. Połowie społeczeństwa i wyborcom to wystarczy, bo przynajmniej nie wpychają na świecznik ciągle tych samych mord. Był Macierewicz, była Pawłowicz, byli ministrowie i marszałkowie którzy zniknęli. Zniknęli z życia partii? Spotkał ich ostracyzm? Z pewnością nie, ale przynajmniej ich nie widać.

PiSowi dobrego PR (nazywany również propagandą) nie można odmówić, ale to już pewnie bo pewnie oglądasz regularnie TVP skoro tak pewnie się wypowiadasz o ofercie tej telewizji.

PS Nadal nie napisałeś w jaki sposób ta partia jest bardziej złodziejską niż pozostałe. Chodzi o program czy polityków? O jednostki czy ogół? Póki co przegrywasz tym samym co opozycja, czyli brakiem konkretów.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1881 dnia: Października 24, 2019, 10:52:47 pm »
0
Według mnie złodziej to złodziej i nieważne czy ukradł 1000 zł, 10 zł czy 1000000 zł.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1882 dnia: Października 25, 2019, 02:05:56 pm »
+2
Złodziej, który cynicznie zgrywa jedynego sprawiedliwego i zaprzęga do tego wszelką możliwą propagandę, działając zgodnie z zasadą, że po nas choćby potop, jest zdecydowanie najbardziej zdegenerowanym złodziejem. Będzie ględził o wartościach, które tak naprawdę nic dla niego nie znaczą, bo to jedynie pokazówka dla naiwnych mas. W efekcie wartości stracą na znaczeniu, zostaną zdeptane. Taki złodziej, który szumnie będzie gadał, ile daje, choć wiadomo, że nie daje ze swojego, bo swojego nie ma, a jednocześnie wszelkie pytania o to, co zapisane "małym druczkiem" wyszydzi i wykpi, bo w tym jest dobry, najlepszy. W swoich mediach powie, co trzeba, a to, co niewygodne przemilczy.
Złodziej, który dla doraźnych korzyści, własnych korzyści, zrobi i powie PRZED WYBORAMI wszystko , czego oczekuje lud, a PO WYBORACH lud i tak nie będzie miał nic do gadania, więc co za problem. Najwyżej znowu przytka się go na chwilę PRZED WYBORAMI nie swoimi, pieniędzmi, które będą coraz mniej warte.
Złodziej, który bazuje na prymitywnych lękach, umiejętnie grając ludzkim strachem przed tym, tymi, którzy akurat podpadli. Złodziej, który dla własnej korzyści kradnie przyszłość tych, którzy jeszcze nie są tego świadomi.
Kończę temat, bo nie mam zamiaru sobie szarpać nerwów.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 02:20:10 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1883 dnia: Października 25, 2019, 05:06:43 pm »
0
Zqyx ma rację. Posłowie PiS są wyjątkowo uparci w pokazywaniu jacy to oni są wspaniali i kierujący się wspaniałymi wartościami.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1884 dnia: Października 26, 2019, 03:32:23 pm »
0
@Zqyx piękny post i chociaż częściowo mógłbym się z nim zgodzić to w sumie jest o niczym. Szczególnie ta część o rozdawaniu (w końcu na tym polega polityka socjalna, prawda?) i doraźnych czy osobistych korzyściach, których Kaczyńskiemu pomimo tylu lat nikt nie potrafi wyliczyć.

PiS wygrywa, bo robi to co mówi, a dodatkowo mówi o tym co robi. Półprawda to (chyba) nie kłamstwo, ale na pewno zbrodnia przeciwko prawdzie. PiS z Jarosławem na czele trochę przypominają powracającego w chwale Gomułkę. Rządzi, bo wie jak to robić, a dodatkowo jestem przekonany że podobnie kieruje się wysokimi powódkami. Brakuje tylko chłodzącej jego zapędy silnej opozycji, której w czasach PRL oficjalnie nie było, a teraz mimo że oficjalnie coś się o niej mówi to de facto nie istnieje.

Dziękuję również za dyskusję i także znikam, bo przede mną tysięczny post więc nie będę go marnować w takim temacie  :rolleyes:
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1885 dnia: Listopada 04, 2019, 06:29:14 pm »
0
Miałem nie komentować tu już nic, ale jak zobaczyłem, że kandydatami na sędziów Trybunału Konastutucyjnego są Pawłowicz i Piotrowicz to uznałem, że trzeba się tym podzielić z NTS. Tylko nie byłem pewny, czy wrzucać to tu, czy w wątku humor. U mnie reakcja była taka:   :lol: :lol: :lol:
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1886 dnia: Listopada 05, 2019, 06:12:22 pm »
0
Antoni został marszałkiem - seniorem. Teraz tylko jeszcze powrót Misiewicza, np. na Prezesa Banku Narodowego i tego drugiego przydupasa Antoniego (tego dzieciaka) - powiedzmy na ministra edukacji narodowej i będzie pięknie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1887 dnia: Listopada 05, 2019, 07:49:29 pm »
0
Kabaret się zaczyna :D

Przed chwilą w TVPis słyszałam oburzonego lektora mówiącego": "Komu przeszkadza Sylwester w Zakopanem?!?
No nie wiem, może zagrożonym gatunkom w TPN i Polskiemu Związkowi Narciarskiemu skoro w tym roku feta ma się odbywać pod Wielką Krokwią, a w ciągu dwóch tygodni trzeba będzie ogarnąć bajzel jaki zostawią dzikie tłumy beneficjentów, żeby Turniej mógł się odbyć.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1888 dnia: Listopada 06, 2019, 12:44:56 pm »
+1
Ja już nie wiem ile jeszcze razy mam to napisać, żeby do wszystkich dotarło... Bo to k***y i złodzieje.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1889 dnia: Listopada 06, 2019, 05:57:43 pm »
+2
Antoni został marszałkiem - seniorem. Teraz tylko jeszcze powrót Misiewicza, np. na Prezesa Banku Narodowego i tego drugiego przydupasa Antoniego (tego dzieciaka) - powiedzmy na ministra edukacji narodowej i będzie pięknie.
Misiewicz ma być Laską Marszałkowską  ;)