Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 409965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1905 dnia: Listopada 14, 2019, 06:41:33 pm »
0
Nie nazwałem nikogo głupkiem. Napisałem, że albo są głupi albo są zmanipulowani. O mnie można mówić i pisać to samo.
Btw. No tych to się nie da obrazić
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-kandydaci-pis-na-sedziow-trybunalu-konstytucyjnego-sami-pods,nId,3334478
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1906 dnia: Listopada 14, 2019, 07:02:35 pm »
0
E tam, jak ustalą, że w nocy ma świecić słońce, to będzie  :D

A tymczasem... lewica twardo walczy z nierównościami społecznymi ;)
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lewica-stawia-pis-warunek-ws-zniesienia-limitu-30-krotnosci-skladek-zus/f4s4spp
A Prawi i Sprawiedliwi najpierw zwinęli kasę od najbogatszych, żeby mieć na fundusz dla niepełnosprawnych, teraz zwijają część kasy z funduszu stworzonego dla niepełnosprawnych, żeby "dać" emerytom, ciekawe, co zwiną emerytom i komu "dadzą"  :P

Polityka jest jednak tak fascynująca, że od czasu do czasu tu coś napiszę.


« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2019, 07:21:44 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1907 dnia: Listopada 15, 2019, 11:37:51 pm »
0

Nazizm i sen - dwa główne postulaty Konfederacji
Zdjęcie zrobione w czasach gdy Sośnierz i Berkowicz byli członkami młodzieżówki UPR a Marcin Chmielowski reprezentował (i nadal reprezentuje) Austriacką Szkołę Ekonomii. Austriacka Szkoła Ekonomii i UPR nie mają nic wspólnego z socjalizmem. Nazizm to inaczej narodowy socjalizm (tak więc im jest dalej do nazizmu niż każdemu kto uważa się za socjalistę). Jeśli uważasz, że najbardziej merytoryczny i błyskotliwy człowiek w historii programu "Młodzież Kontra" w którego pytaniach wielokrotnie można było odczuć negatywny stosunek do socjalizmu i który nie reprezentował w programie żadnej partii politycznej (tylko pewien nurt) czyli Marcin Chmielowski  mógł się jednocześnie identyfikować z nazizmem to ja nie mam pytań. To tak a propo jak się dyskutuje o zdjęciach sprzed 10 lat zamiast o programach.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1908 dnia: Listopada 16, 2019, 08:22:31 am »
0
I wszyscy ci, którzy tak robili lubili piwo, dlatego zamawiali pięć ;) Ewentualnie pasjonowali się starożytnością, zwłaszcza starożytnym Rzymem ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2019, 02:33:17 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1909 dnia: Listopada 16, 2019, 10:08:37 am »
+1

Nazizm i sen - dwa główne postulaty Konfederacji
Zdjęcie zrobione w czasach gdy Sośnierz i Berkowicz byli członkami młodzieżówki UPR a Marcin Chmielowski reprezentował (i nadal reprezentuje) Austriacką Szkołę Ekonomii. Austriacka Szkoła Ekonomii i UPR nie mają nic wspólnego z socjalizmem. Nazizm to inaczej narodowy socjalizm (tak więc im jest dalej do nazizmu niż każdemu kto uważa się za socjalistę). Jeśli uważasz, że najbardziej merytoryczny i błyskotliwy człowiek w historii programu "Młodzież Kontra" w którego pytaniach wielokrotnie można było odczuć negatywny stosunek do socjalizmu i który nie reprezentował w programie żadnej partii politycznej (tylko pewien nurt) czyli Marcin Chmielowski  mógł się jednocześnie identyfikować z nazizmem to ja nie mam pytań. To tak a propo jak się dyskutuje o zdjęciach sprzed 10 lat zamiast o programach.
xD Jasne, nazwa definiuje postawę i ideologię. Nie ma nic socjalistycznego w wierze, że jeden naród ma sprawować władzę na światem, a człowieka definiuje pochodzenie i wygląd zewnętrzny. Zresztą i gospodarka II Rzeszy to była oligarchia - z ogromnymi prywatnymi przedsiębiorstwami. Nie sposób tego pogodzić z socjalizmem czy też komunizmem.
Nazwa nie definiuje własności danej rzeczy czy idei. Zbyszko 3 cytryny nie jest robione z 3 cytryn.

Ale to dość typowe, mając dowód na zdjęciach zamiast odnieść się do niego zaczyna się mętne i przekłamane tłumaczenia jak Hitler był komunistą i  skoro nim był to osoby w teorii walczący z socjalizmem nie mogą go popierać - nawet gdy wykonują gest w oczywisty sposób to określający. Może po prostu pragną dominacji białej rasy? Jeśli tak to spoko.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1910 dnia: Listopada 16, 2019, 10:29:27 am »
0
Ale to dość typowe, mając dowód na zdjęciach zamiast odnieść się do niego zaczyna się mętne i przekłamane tłumaczenia
Odniosłem się merytorycznie. Przeczytaj swoją odpowiedź sprzed chwil paru i spróbuj zauważyć, że to ty teraz mącisz.
Jeśli dla Ciebie nie jest argumentem, że ktoś kto indetyfikuje się z nurtem austriackiej szkoły ekonomii nie może się indentyfikować z nazizmem bo inaczej sam by sobie przeczył to chyba musisz sobie najpierw trochę poczytać, żeby móc zacząć dyskutować.

Patrz mam dowód

Teraz dyskutuję na twoim poziomie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2019, 02:43:52 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1911 dnia: Listopada 20, 2019, 07:13:08 am »
0
Zagadka na dziś: Jak nazwać ludzi, którzy pożyczają kasę od innych bez ich zgody? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1912 dnia: Listopada 21, 2019, 08:23:19 pm »
0
Uwaga! Znam odpowiedź, a brzmi ona: złodzieje.
Ps. Zdarza się często, że taki złodziej jest jednocześnie k**wą.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1913 dnia: Listopada 21, 2019, 11:32:19 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eRZtgHeaw4A" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=eRZtgHeaw4A</a>

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1914 dnia: Listopada 22, 2019, 11:19:53 am »
0
https://m.demotywatory.pl/4960436
Nie ze wszystkim się zgadzam jeśli chodzi o poglądy Konfederacji
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1915 dnia: Listopada 24, 2019, 09:23:27 pm »
0
Btw. Polecam wszystkim wystąpienia posłów Konfederacji w sejmie. Pozbawione emocji, bez krzyku, pełne treści i w punkt oceniające "dokonania" teraźniejszej, ale i poprzedniej ekipy rządzącej. Nie żałuję w ogóle, że głosowałem na Konfederację.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1916 dnia: Listopada 25, 2019, 02:47:37 am »
0
Cała ta afera z rzekomo “hajlującymi” konfederatami przypomniała mi o pewnej facebookowej dyskusji, bodajże na jednym z fanpejdży spod szyldu LGBT. Zanim rozwinę wątek, chciałbym zaznaczyć, że nie mam zamiar tutaj walić z grubego działa w znajomych popierających lewicę. Mam zamiar jedynie zwrócić uwagę na pewną tendencję obecną szczególnie u osób o poglądach skrajnie lewicowych.

Owa dyskusja również toczyła się wokół zdjęcia jakiegoś członka obecnej Konfederacji (chyba nawet samego Korwina? Nie pamiętam już dokładnie), którego przyłapano na takim właśnie “hajlowatym” podniesieniu ręki. Oczywiście lewactwo znów zaczęło krzyczeć o “gloryfikowaniu hitleryzmu” i odmieniać przez wszystkie przypadki słowo “skandal”.

Nie mając wielkich nadziei na rzeczową dyskusję, pozwoliłem sobie jednak zwrócić dyskutującym uwagę na pewien element, a mianowicie na KONTEKST wykonania zdjęcia. Kontekst, a więc sytuację w jakiej zostało wykonane zdjęcie, czas, miejsce, okoliczności, itd. Napisałem, że kontekst potrafi zmienić wszystko, a samo podniesienie wyprostowanej ręki jeszcze nie oznacza “hajlowania”.

I co się stało? A no to się stało, że natychmiast niczym rój rozjuszonych szerszeni rzuciła się na mnie zgraja prymitywów, którzy to pośród steku “k...w” i “ch...ów” chyba z tysiąc razy mi powtórzyli: kontekst się nie liczy, liczy się sam fakt, kontekst się nie liczy, liczy się sam fakt, kontekst się… blablabla.

Najbardziej skrajni, do tego niejednokrotnie prymitywni lewacy mają w dupie coś tak istotnego, jak kontekst. Więcej, skrajny lewak ma totalnie w pipie wszystko, co może zaprzeczyć jego z góry ustalonej i z lubością kopiujwklejanej w postach i komentarzach tezie. Gdy skrajny lewak spontanicznie i bez zahamowań nazwie cię nazistą, faszystą czy jakimś innym ujwiekimistą – to choćbyś się zesrał na miętowo, nie przekonasz go do zmiany zdania czy do spojrzenia na okrzykiwaną przez niego sprawę pod innym kątem.

Żeby była równość, na to samo cierpi skrajna druga strona (mam tu na myśli choćby wykazujące takie same objawy łyse pały spod znaku ONR-u).

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1917 dnia: Listopada 25, 2019, 05:17:13 am »
0
O tak. Brak poczucia kontekstu jest "chorobą" dzisiejszych fanatyków własnej opcji politycznej. Nieważne co mówisz, ważne po której stronie barykady stoisz.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1918 dnia: Grudnia 08, 2019, 06:47:13 pm »
0
Szymon Hołownia będzie kandydował na prezydenta Polski  :facepalm:

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1919 dnia: Grudnia 09, 2019, 02:12:12 pm »
0
Hmmm... Ktoś widział jego wystąpienie? Ma chłop jakiś program?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)