Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1635 dnia: Sierpnia 03, 2017, 08:45:06 am »
0
Tak, to wino, słabsze, ale nadal wino, czyli alkohol. Odpowiadam z góry - tak, jeżdżą samochodami po wypiciu kilku łyków, a w razie kontroli okazują "legitymację księdza"  :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1636 dnia: Sierpnia 03, 2017, 09:35:12 am »
0
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1637 dnia: Sierpnia 03, 2017, 11:32:01 am »
0
Za mocne. Czy ktoś pomyślał o tym, że piłka nożna może być rozrywką rodziną, na której dzieci niekoniecznie muszą oglądać tak drastyczne sceny? Kibice Legii mają to widocznie w dupie. Spodziewałem się oprawy nawiązującej do Powstania ale nie czegoś takiego. Wbrew opinii z artykułu, dla mnie taka oprawa jest postawieniem sprawy jasno: my biedni, niemcy źli.

Dobrze jeśli ktoś na świecie oglądając ten mecz mógł sobie coś uświadomić. Ale to jednak jest piłka nożna a środowiskom kibicowskim polecam założyć partię, instytut. Ten temat nie ma żadnego związku ze sportem.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1638 dnia: Sierpnia 03, 2017, 11:37:37 am »
0
Coraz trudniej wypowiadać się na tematy polityczne i okołopolityczne, bo wydaje się, że coraz więcej spraw jest przesiąkniętych polityką, a co za tym idzie - coraz więcej ludzi.
W kwestii tegorocznej godziny W - jo, synek z Górnego Śląska - przystanęłem na chwilę. Przystanąłem oddając hołd wszystkim tym, którzy w Powstaniu Warszawskim, ale nie tylko w nim, potraktowałem to wydarzenie szerzej..., zginęli za ten piękny, choć niedoskonały kraj. Zaczynając coś nie wiemy jak się skończy. Wiele naszych powstań upadło, zakończyło się klęską, ale to wszystko można ocenić z perspektywy czasu, a i same oceny często zależą od poglądów politycznych badaczy.  Gdybyśmy byli w stanie przewidzieć wszystkie konsekwencje naszych działań to pewnie nie zrobilibyśmy połowy tego, co zrobiliśmy w życiu. No, ale po fakcie każdy mądry.
Zgadzam się z @mafioso, że jest Muzeum Powstania Warszawskiego jest inicjatywą Lecha Kaczyńskiego i jego wielką zasługą dla miasta. Tym bardziej trzeba docenić ten fakt, że pierwsze plany Muzeum były już od 1983 roku...
Zgadzam się z @Grzon, że pamięć o Powstaniu Warszawskim może mieć charakter jednoczący Polaków. Ogólnie pamięć o historii jest ważna. Globalnej, ale także tej lokalnej. I ważne jest upamiętnianie rocznic, choć, z perspektywy Polaka, smuci mnie, że upamiętniamy głównie te tragiczne. Ale taka jest nasza historia...
Zgadzam się również z @daub, że przez koszulki, breloczki itd. pamięć o Powstaniu Warszawskim jest trywializowana i to mi się nie podoba. Taka "moda". Na ile wpływ ma na nią obecna władza? Nie mnie osądzać.
Nie zgadzam się na upamiętnianie Powstania Warszawskiego i innych tego typu rocznic przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską.

W kwestii, o której pisał @Meximax - mam mieszane uczucia.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Reset ankiety - Kogo chcesz u władzy :

Prawo i Sprawiedliwość
    1 (5.3%)
Platforma Obywatelska RP
    1 (5.3%)
KWW „Kukiz’15”
    3 (15.8%)
Nowoczesna Ryszarda Petru
    0 (0%)
Polskie Stronnictwo Ludowe
    0 (0%)
KWW Mniejszość Niemiecka
    0 (0%)
KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni[
    1 (5.3%)
KORWiN
    6 (31.6%)
Partia Razem
    0 (0%)
KWW Zbigniewa Stonogi
    0 (0%)
KWW Zjednoczeni dla Śląska
    0 (0%)
KWW JOW Bezpartyjni
    0 (0%)
KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”
    0 (0%)
Kongres Nowej Prawicy
    0 (0%)
Samoobrona
    0 (0%)
KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej
    0 (0%)
KWW Obywatele do Parlamentu
    0 (0%)
jeszcze nie wiem
    3 (15.8%)
nie pójdę na wybory
    3 (15.8%)
ugrupowanie, którego nie ma w ankiecie - napisz jakie
    1 (5.3%)

Głosów w sumie: 19
Zapraszam do głosowania :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 11:51:08 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1639 dnia: Sierpnia 03, 2017, 12:42:58 pm »
0
Nie zgadzam się na upamiętnianie Powstania Warszawskiego i innych tego typu rocznic przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską.
Dlaczego?

@Śpiochu - na meczach już od dawna jest polityka, przypominam że te środowiska są często związane z ruchami narodowymi. Akcja "Donald matole Twój rząd obalą kibole" była przecież na długo przed obecnie rządzącym PiSem.
Poza tym dopóki dalej się będzie mówiło, że to Naziści, a nie Niemcy zabijali Polaków, dopóki dalej na zachodzie będzie funkcjonować nazwa "polskie obozy śmierci", dopóki środowiska "kolorowe" dalej będą skupiać się na Polakach, którzy wydawali Żydów a jednocześnie bulwersować się, gdy mówimy o odpowiedzialności Niemiec - dopóty trzeba o tych zbrodniach przypominać.

I dzięki @Zqyx za dodanie Zmiany w ankiecie, doceniam :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1640 dnia: Sierpnia 03, 2017, 01:47:09 pm »
0
na meczach już od dawna jest polityka, przypominam że te środowiska są często związane z ruchami narodowymi. Akcja "Donald matole Twój rząd obalą kibole" była przecież na długo przed obecnie rządzącym PiSem.

...a jeśli coś jest złe od dawna to już zawsze ma takie być? Czyli ktoś kto prezentuje odmienny pogląd niż prawicowy nie może nazywać się kibicem zespołu sportowego? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco to tak - mi się to nie podoba.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1641 dnia: Sierpnia 03, 2017, 01:50:02 pm »
0
@Meximax
 Z tego powodu: http://gunsnroses.com.pl/forum/hyde-park/polityka/msg468060/#msg468060
A mówiąc w skrócie - nie podoba mi się działalność obu tych organizacji w stosunku do wielu ludzi, myślę, że wiesz, co mam na myśli. Czasy się zmieniły, metody pozostały podobne.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1642 dnia: Sierpnia 03, 2017, 02:13:45 pm »
+1
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/702454/jacek-stanczyk-legia-warszawa-oprawa-na-cale-zycie-komentarz
A Wy co o tym myślicie? Bo z mojej strony leci szacun za taką akcję.

To + kilka zwrotek hymnu zaśpiewane przez kibiców - brawo. Drastyczne? Takie są fakty. Transparent nie był po polsku, tylko po angielsku, był wycelowany w stronę osób niebędących Polakami. Mówi o tym teraz cały świat. I o to chodziło.
A kibice w politykę będą się mieszać, bo mają świadomość jaki zasięg mają ich działania. I mają wolność w wyrażaniu poglądów, której nikt im nie zabierze:









Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1643 dnia: Sierpnia 03, 2017, 02:15:56 pm »
0
@Zqyx jak najbardziej Ciebie rozumie... uważam, iż metody tych organizacji są naganne.
Ale.... widać nie wszyscy tak uważają - myślę o władzy....
bo my marni zjadacze chleba to tylko (jeszcze) popisać sobie możemy....

Post Merge: Sierpnia 03, 2017, 02:23:29 pm
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/702454/jacek-stanczyk-legia-warszawa-oprawa-na-cale-zycie-komentarz
A Wy co o tym myślicie? Bo z mojej strony leci szacun za taką akcję.

co do tego - jestem przeciwny
miejsce uczczenia tego wydarzenia to nie boisko
może się mylę, ale uważam ,iż boisko jest przeznaczone dla imprez sportowych a nie propagandowych....
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 02:23:29 pm wysłana przez daub »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1644 dnia: Sierpnia 03, 2017, 02:36:22 pm »
0
Z tego powodu: http://gunsnroses.com.pl/forum/hyde-park/polityka/msg468060/#msg468060

Jak mamy takie autorytety z PW, to ja się nie dziwię, że jest tyle kontrowersji na ten temat. Nic się nie zmieni, jak takie "autorytety" będą pokazywani w tv.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1645 dnia: Sierpnia 03, 2017, 04:57:33 pm »
0
@Meximax Dla jednych autorytetem jest Putin, dla innych Trump, dla jeszcze innych starszy człowiek, który parę lat przeżył, zobaczył i zrozumiał więcej, niezależnie od tego, kim jest. Z tego, co wiem wciąż  możemy się różnic w poglądach. Szanuję różnicę poglądów.  I, między innymi to, różni mnie od MW i ONR.  Co nie znaczy, że koniecznie muszę mieć lewicowe poglądy, bo skrajnych organizacji , które też chciałyby by nam ułożyć świat na jedyny właściwy według siebie sposób, nie ważne, czy nam się to podoba, czy nie, niezależnie, czy będą to organizacje lewicowe, czy prawicowe po prostu nie trawię.
Tak mam i tyle. Peace.  :)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 05:06:59 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1646 dnia: Sierpnia 03, 2017, 06:46:12 pm »
0
Jak najbardziej można się różnić w poglądach, tylko jeżeli autorytetem jest facet, dla którego przykładnym krajem demokratycznym są Stany i uważa, że Polska powinna być w NATO, to tu nie chodzi o inne poglądy, tylko o brak logiki. Za młodu walczył o wolność, a na starość walczy o rozlew krwi. To tak, jakby na jednej ręce wytatuować sobie swastykę, a na drugiej sierp i młot.
Co do MW i ONR - mimo wszystko jako demokrata powinieneś dać możliwość również radykałom występowania w życiu publicznym. Poza tym, nie róbmy rządowi przysługi, bo te organizacje nie mają w społeczeństwie większego poparcia niż 1%, a poziom ich argumentów dorównuje feminaz... tzn medialnym feministkom, więc to jest zwykły temat zastępczy. Jak chcesz szukać faszystów w naszym kraju, to lepiej przyjrzeć się jacy Bandero... tzn Ukraińcy do nas przyjeżdżają.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1647 dnia: Sierpnia 05, 2017, 11:04:58 pm »
+2
Poza tym dopóki dalej się będzie mówiło, że to Naziści, a nie Niemcy zabijali Polaków, dopóki dalej na zachodzie będzie funkcjonować nazwa "polskie obozy śmierci", dopóki środowiska "kolorowe" dalej będą skupiać się na Polakach, którzy wydawali Żydów a jednocześnie bulwersować się, gdy mówimy o odpowiedzialności Niemiec - dopóty trzeba o tych zbrodniach przypominać.
Tylko Niemcy zabijali? Austriaków nie było w nazistowskiej armii? Nie było tam może Duńczyków, Flamandów, Norwegów a także wielu innych narodowści?

Nie dostrzegasz, że Niemcy zostały swego czasu rozliczone z wojny, i nigdy nie odrzucały swojej winy co do II WŚ. Fakt, cześć społeczeństwa próbowała spychac winę na Nazistów, jakby pochodzili z kosmosu. Ale najlepszym przykładem, że udało im się przepracować te wydarzenie jest spojrzenie, jak obecnie są otwartym społeczeństwem.

Polska i Polacy stale próbowali i próbują grać kartą "moralnego zwycięzcy", który był tylko ofiarą a nie katem. A długa historia pogromów Żydów na ziemiach polskich nie pozwala wierzyć w taką wersję rzeczywistości. Polacy i Polska ma tyle samo na sumieniu co reszta Europy, tylko w przeciwieństwie do Holandii, Francji, Belgii etc., nie jesteś wstanie się do tego przyznać, uznać swoje winy i przeprosić. Polacy uwielbiają sobie wmawiać jakim wspaniałym, bohaterskim i nigdy nieskalanym złem narodem są. I właśnie między innymi dlatego w Polsce agresja wobec obcych, jest nie tylko tolerowana ale uznawana za wyraz patriotyzmu.

Podobną diagnoze w co do Niemców w swojej książce "Jakie to niemieckie" stawiał Walter Abish. Ale to było 40 lat temu, i mimo oczywistych wypaczeń i próby usprawiedliwiania się, przepracowali to. Polacy to jednak zbyt dumny naród, który w swoich oczach nigdy nie popełniał błedów, był stale krzywdzony przez wszystkich, samemu nigdy krzywdy nie zadając.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1648 dnia: Sierpnia 06, 2017, 12:54:26 am »
0
Ależ oczywiście, że Polacy popełniali błędy i zdarzali się tacy, którzy kolaborowali z nazistami, ale nie porównujmy małego % do III Rzeszy. Jak najbardziej trzeba edukować społeczeństwo i głośno mówić m.in o Jedwabnem i brać odpowiedzialność za swoje winy, ale trzeba znać proporcje.
A w nazistowskiej armii było wiele różnych nacji, ale tak jak wcześniej wspomniałem - mówmy w końcu, że to Niemcy były agresorem, a nie właśnie ci mityczni naziści.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1649 dnia: Sierpnia 06, 2017, 11:59:23 pm »
+1
To trochę jakby za grzechy Austro-Węgier rozliczać tylko Austriaków. Ideologia która pchnęła do II WŚ to coś bardziej skomplikowanego i szerszego niż "niemieckość". I określenie tego mianem nazizmu jest bliższe prawdy i lepiej opisuje przyczyny i winowajców. Więc skoro tak bardzo wciąż pragniemy słuchać przeprosin Niemców - którzy już nie raz to czynili. To dlaczego nie domagamy się tego samego od Włochów, Austriaków, Węgrów czy Słowaków? Nie przypominam sobie aby wyrazili jakąś skruchę. Jakoś nie domagamy się reparacji od Słowaków?

Piszesz, że część Polaków kolaborowała - to mnie nie dziwi, to zazwyczaj dość naturalny odruch, w zaistniałej sytuacji. Ale Polacy zapominają, że przed II WŚ, wspierali ideologię którą tworzyli Naziści. Najlepszym przykładem jest tak wielbiony Maksymilian Kolbe, który przed wojną tworzył czasopismo, które niczym się nie różniło w poglądach i języku od nazistowskiej propagandy. Już nie wspomnę, że kamieniem węgielnym dla nazizmu był niezwykle silnie propagowany i utrwalony w kulturze europejskiej pogląd, jakoby Żydzi zabili Jezusa, i z tego powodu są "obcy".
Co teraz powtarzamy w innym stylu, ale tym samym mechanizmem z muzułmanami/imigrantami.