Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 408101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1665 dnia: Października 19, 2017, 11:14:41 am »
+1
Przecież zdecydowana większość posłów to głównie wciska te przyciski podczas głosowania. Więc jeżeli tych starych poślemy na emeryturę, to raz, że ich będziemy musieli utrzymywać z naszych podatków, dwa tych młodych, którzy siedzą w sejmie i przyciskają guziki też będziemy musieli utrzymywać z naszych podatków. Poza tym nie wydaje mi się, że sejm jest miejscem dla ludzi młodych, którzy nie mają wykształcenia prawniczego czy odpowiednich układów bo nie wiadomo jak długo będzie trwała ta balanga a jak się skończy to później co będą robili przez następne lata życia?

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1666 dnia: Października 19, 2017, 01:05:59 pm »
0
Nie wiek jest problemem....

Celowo nie przytaczam tu żadnych nazwisk, ale uważam, iż człowiek który ma odpowiedni wiek, powinien odejść na zasłużoną emeryturę.
Przykład partia rządząca PiS :
- jest poseł lat 79 - może ma wiedzę jakąś o której ja nie wiem, ale uważam, że niestety za chwil parę z balkonikiem będzie na salę plenarną wchodził ?
- grupa posłów którzy mają 65 lat i więcej - a więc spokojna emerytura - daliby szansę młodym
- pan leśnik - 73 lata  - znany z wycinki...

Żeby nie było , że tylko PiS na celowniku - PO:
- poseł w wieku 76 lat - dlaczego nie bawi wnuki jak posiada?
- poseł w wieku 70 lat ...

PSL
- wiek 66 lat , 68 lat...

dla mnie siedzą  tam dla kasy...   
niestety większość jest posłów PiS ...

a zwykli ludzie marzą o normalnej emeryturze za godne pieniądze...

i szczególnie jak się patrzy na zawód: dziennikarz, lekarz, parlamentarzysta....
od razu przypominają mi się komedie Bareji - "Proszę panią, mój mąż z zawodu jest dyrektorem"




Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1667 dnia: Października 19, 2017, 01:19:16 pm »
0
Ok daub rozumiem do czego pijesz. Skrajności są złe w przypadku polityki, choć skrajne postawy (umiejętnie podsycane) często przynoszą korzyści sondażowe.

Jednak zastanów się nad jednym: kto będzie lepszy? Ktoś kto nie zaznał jeszcze życia, nie poznał go z kilku stron, nie wyrobił sobie w wielu sprawach poglądu, nie ma doświadczenia w byciu menadżerem, lekarzem, działaczem...

czy ktoś kto ma to doświadczenie, potrafi rozmawiać z ludźmi, wie do czego dąży, wie do czego niektóre zachowania mogą zaprowadzić.

Pewnie. Są parlamentarzyści, którzy od początku lat 90tych siedzą w sejmowych i senackich ławach a życie statystycznego Polaka znają jedynie ze słupków poparcia. I tutaj się z Tobą zgodzę - ich interesują bardziej wpływy, władza niż faktyczne rozwiązywanie problemów społeczeństwa.

Jak dla mnie zawód posła powinien być ograniczony w kilku przypadkach. Młodzi mają tendencję do upraszczania, starzy widzą jedynie koneksje i mają wyuczony styl odpowiedzi na każde pytanie.

Pod tym kątem zgadzam się z Kukizem. Partiokracja jest z reguły zła.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1668 dnia: Października 19, 2017, 01:36:32 pm »
0
Ja mam wrażenie, że obecnej władzy (i nie tylko tej rzecz jasna) chodzi o jak najdłuższe rządzenie. W moim odczuciu obecnie co się dzieje - np. sprawa rezydentów - jest tak namieszana, że głowa mała. Zamiast "gasić pożar" rządzący w tym parlamentarzyści "dosypują drew i leją benzynę".
ale mniejsza o to - masz rację - niektórzy "oderwali się " od rzeczywistości - bo od lat '90 tych siedzą w ławach sejmowych zmieniając etykietki (partyjne oczywiście).

Ale to nie jest tak ,że ten kto jest młody to jest kolokwialnie "głupi"... młodzi ludzie mają pojęcie o życiu (no nie wszyscy rzecz jasna) ale mają swoje osiągnięcia, rodziny, doświadczenia...

Wiadomo, że taki 20 czy 25 latek - to niewiele może powiedzieć o życiu, ale patrząc na "starych wyjadaczy" mam nieodparte wrażenie - kasa i wybory... a dla ludu chleb i igrzyska.... jak to śpiewał kiedyś Kult.

Obecna sytuacja mnie przeraża na tyle, że dochodzi do scentralizowania wszystkiego... no prócz kościoła...

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1669 dnia: Października 19, 2017, 05:34:14 pm »
0
Więc jeżeli tych starych poślemy na emeryturę, to raz, że ich będziemy musieli utrzymywać z naszych podatków, dwa tych młodych, którzy siedzą w sejmie i przyciskają guziki też będziemy musieli utrzymywać z naszych podatków.
Przecież oni i tak biorą pensje i emeryturę, to co za różnica? Ostatnio jak było o dochodach Kaczyńskiego, to mówili, że pobiera pensję posła + wszystkie dodatki, a do tego ma emeryturę ok 3tys.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1670 dnia: Października 19, 2017, 08:36:15 pm »
0
dla mnie to by była krótka piłka - masz wiek wg ustawy 65 lat mężczyźni, 60 lat kobiety - bierz godną emeryturę i rób miejsce młodzieży....

a tak to starsi panowie i panie będą siedzieć , pierdzieć w stołek, naciskać przyciski, jeść na sali plenarnej i brać nie małą kasę...


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1671 dnia: Października 19, 2017, 11:44:27 pm »
0
Wskaż mi obecnie posłów, którzy mają max 40 lat i robią coś pożytecznego w parlamencie. Poza tym nie zapominajmy, że to "naród" wybiera posłów, nie ma obowiązku głosować na takich idiotów (czy to takich starych czy młodych, którzy od '89 siedzą w Parlamencie).
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1672 dnia: Października 20, 2017, 08:02:45 am »
0
Wskaż mi obecnie posłów, którzy mają max 40 lat i robią coś pożytecznego w parlamencie.

pożytecznego w jakim sensie ?
1. dla ludzi ?
2. dla partii ?
3. dla wodza ?

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1673 dnia: Października 20, 2017, 08:30:23 am »
0
A czy dla młodego człowieka wielka forsa, która jest w polityce, nie jest pokusą? Jakbyście mieli powyżej 10k miesięcznie to chciałoby się Wam jeszcze coś za to robić, skoro nikt nie sprawdza?

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1674 dnia: Października 20, 2017, 08:36:56 am »
0
Także uważam że główny motywator to kasa. Gdyby obniżyć uposażenia o 1/3  (wszystkie ) i zlikwidować ulgi to ciekawe ilu chętnych by zostało? Niewielu już idealistów zostało a reszta to cyniczna i wyrachowana grupa trzymająca (od czasu do czasu) władzę i kasę przede wszystkim.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1675 dnia: Października 20, 2017, 09:15:12 am »
+1
Ja nie wierzę, że głównym motywatorem jest kasa. Władza, respekt, koneksje. Dla polityków to jest ważniejsze. Kasa sama przyjdzie jak masz znajomych, którzy wsadzą Cię do tej a to innej spółki.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 09:33:37 am wysłana przez daub »
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3703
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1375
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1676 dnia: Października 20, 2017, 09:38:17 am »
0
tu się zgadzam z przedmówcą - kasa - kasą ale dobre układy to szansa na:
- wejście w rady nadzorcze
- wejście w zarządy spółek
- wejście w świat finansów o którym nawet przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia
- kontakty
- nominacje
i odpowiednie gratyfikacje....
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 10:16:54 am wysłana przez daub »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1677 dnia: Października 20, 2017, 02:28:50 pm »
0
pożytecznego w jakim sensie ?
1. dla ludzi ?
2. dla partii ?
3. dla wodza ?
Dla wyborców, którzy ich wybierają.
A co do kasy - można im kazać pracować za najniższą krajową, ale wtedy będziemy mieć korupcję na poziomie Ukrainy, więc chyba nie tędy droga ;) Troszeczkę Wasze pomysły przypominają mi genialną myśl pewnego pana, który stwierdził, że ubóstwo można zlikwidować jedną ustawą.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1678 dnia: Października 21, 2017, 02:23:59 pm »
0
Poza tym nie zapominajmy, że to "naród" wybiera posłów, nie ma obowiązku głosować na takich idiotów (czy to takich starych czy młodych, którzy od '89 siedzą w Parlamencie).
To też do końca tak nie jest ;) Te same osoby, które siedzą od lat, to i tak się zawsze dostają do koryta. Ja mieszkam np. obok Piotrkowa Tryb. Przez 2 ostatnie wybory wystawiają Maciarewicza jako kandydata Pisu z Piotrkowa, chociaż on nie ma nic wspólnego z tym miastem. Ani tu nie mieszkał, ani się nie urodził i może nigdy wcześniej nie był nawet. Potem są wybory, ludzie głosują np na PiS, jest tam kilka czy kilkanaście kandydatów, nawet głosują na innych, ktoś więcej zdobędzie głosów, to i tak w pierwszej kolejności do sejmu wchodzi Maciarewicz, bo jest na liście wyborczej na pierwszej pozycji. Jak PiS ma tam bardzo dużo głosów to kolejno wchodzi druga osoba z listy, czy trzecia. Nie dostaje się jednak ta osoba, na którą najwięcej ludzi głosowało. A ludzie może woleliby kogoś młodego, mieszkańca własnego miasta.
Myślę że tak robią w wielu innych miastach, to jest chore.
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2017, 02:31:40 pm wysłana przez lewyism »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1679 dnia: Października 21, 2017, 02:51:34 pm »
0
No nie do końca tak jest, bo by wychodziło na to, że osoba startująca z ostatniego miejsca się nie dostanie. Ale że system wyborczy mamy porąbany, to już inna sprawa. Natomiast ci ludzie mają świadomość, że oddając głos na kandydata X wspomagają Macierewicza, więc mogliby zagłosować na inną listę/olać wybory/oddać pusty głos, ale jednak głosują dalej.
Ten system utrzymuje się dzięki głupocie ludzkiej. Dlaczego w Katalonii udało się referendum? Bo ludzie wyszli na ulice. Dlaczego Donieck wciąż się trzyma mimo najazdów banderowców? Bo ludność pomaga tamtejszym wojownikom. Dlaczego na Kubie dalej trwa socjalizm? Bo ludzie tego chcą. A że w Polsce ludzie chcą być dalej robieni w balona, to mamy PiS, PO i inne ***** :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)