Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410190 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1560 dnia: Czerwca 29, 2017, 01:37:53 pm »
0
Ogólnie nie ma nic w tym złego jeśli byłego premiera, prezydenta tytułuje się funkcją, której już nie piastuje, więc chyba nie ma się czego czepiać  ;)
Zgodzę się też co do tego, że czego jak czego, ale charyzmy Kaczyńskiemu nie można odmówić, ani ogólnie zdolności przywódczych, gdyby było inaczej nie byłby w tym miejscu w którym jest. Natomiast co do wiarygodności to mam nieco inne zdanie na jego temat. Jako kandydat na prezydenta podczas debaty powiedział, że należy powrócić do ustawy Wilczka natomiast teraz robi (oczywiście za pomocą swoich ludzi) taką politykę socjalną jak chyba nikt po 1989 roku (czyli również PiS z lat 2005-2007) i który Kaczyński jest prawdziwy? Czy przypadkiem nie robi teraz tego czego ludzie chcą niekoniecznie samemu uważając, że to jest dobre? Niestety, ale takie odnoszę wrażenie. Będąc w opozycji PiS chciał wprowadzić karę śmierci oczywiście zdając sobie sprawę, że w tamtych warunkach nie mają szansę na przegłosowanie tego projektu, a teraz kiedy mają na to szansę to jakby o tym zapomnieli.
Tak więc ja oceniam Kaczyńskiego jako świetna gracza, ale wiarygodnym politykiem to on dla mnie nie jest.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1561 dnia: Czerwca 29, 2017, 01:53:24 pm »
+1
Tylko przyznaj uczciwie, że obsada swoimi ludźmi spółek państwowych to jest choroba, która toczy Polską od początku czasów transformacji, największe "zasługi" w tym zakresie mają SLD i PSL. Każda partia tak robiła robi i będzie robić. Bo niby czemu by mieli oddać władzę w ręce fachowców (druga sprawa, że fachowcy trzymają się z dala od spółek Skarbu Państwa)? Czy wtedy też krzyczałeś, że zbliża się totalitaryzm?

przyznaje - ten proceder trwa odkąd się ktoś dorwał do władzy...


Post Merge: [time]Czerwiec 29, 2017, 01:58:14 pm[/time]
Racja, taki proceder ma teraz miejsce... Pytanie co jest lepsze - centralizowanie, czy sprzedawanie wszystkiego i oddawanie w ręce obcego kapitału - jak miało to miejsce za poprzedniego rządu?

tak naprawdę to ani to , ani to nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem
dlaczego? - otóż dlatego , że sprzedawanie obcemu kapitałowi jest zazwyczaj robione w niejasnych okolicznościach - przypomnę zapomnianą już sprawę sprzedaży FSM Tychy za przysłowiową złotówkę. Takich sprzedaży było multum.
Centralizacja - zaraz powiedzą, no tak, komuna (nie lubię tego określenia) wróciła - i czy ktoś ma wykształcenie czy nie, jeżeli będzie przychylny władzy to ta władza również ojcowską rękę poda... - oby tak nie było, chociaż jak ostatnio słyszałem gościu co zna się na czyszczeniu akwarium i hodowli rybek został przewodniczącym rady nadzorczej / albo prezesem - nie pamiętam już / jednej z najbardziej strategicznych firm energetycznych w tym kraju...

Post Merge: Czerwca 29, 2017, 01:59:37 pm
O ile się nie mylę to pan minister Błaszczak (niech go gęś kopnie i on już wie za co :angry: ) dziś rano w TVP Info powiedział "Pan premier Kaczyński". Ja wiem, że Jarosław był kiedyś premierem, ale czy teraz nie obowiązuje tytulowanie go prezesem, żeby nie wprowadzać zamieszania i nie wzbudzać niechęci? :P Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

nie, nie mylisz się, przecież Beatka tylko się nazywa premier - a de facto ona nie rządzi - tak jak prezydent - oni tylko są po to by stwarzać pozory....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2017, 01:59:37 pm wysłana przez daub »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1562 dnia: Czerwca 29, 2017, 07:46:46 pm »
0
@Canis_Luna:

Jak ktoś w Polsce był prezydentem, premierem, ministrem - dożywotnio go tak tytułują. Wiele razy słyszałem to w tv. Taki, dość dziwny, zwyczaj.

Ale ja to wiem. Po prostu się dziwię, bo kiedyś jak tak ktoś o nim powiedział (Szydło chyba) to się larum podniosło, że już nas straszą, że Kaczyński premierem. Dlatego myślałam, że skoro wszędzie funkcjonuje jako prezes to odstąpiło się od tytułowania go premierem. Wybrano jeden tytuł i tyle :P ale najwyraźniej nie
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1563 dnia: Czerwca 30, 2017, 11:38:10 am »
0
https://oko.press/polska-odrzuca-unijna-dyrektywe-rownosciowa-senator-pis-jerzy-czerwinski-bog-natura-chca-by-mezczyzna-zajmowal-sie-dzieckiem/

„To, że w Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, wiąże się, niestety, także z tym, że kobiety przestają być kobietami. To się jakby zjeżdża. Efekt jest taki, że wchodzi islam z „prawdziwymi mężczyznami”. Chcecie państwo tutaj mieć taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce po prostu kobiety i mężczyzn. Bo tak urządziła to natura, a właściwie Bóg”

Słów brakuje. Co ma wspólnego urlop rodzicielski dla ojców z islamem? 

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1564 dnia: Czerwca 30, 2017, 04:24:35 pm »
0
nie, nie mylisz się, przecież Beatka tylko się nazywa premier - a de facto ona nie rządzi - tak jak prezydent - oni tylko są po to by stwarzać pozory....
Dokładnie. Nieważne czy mamy Beatkę, Dudę, Tuska czy Kaczyńskiego. Dopóki polecenia są wydawane z ambasady amerykańskiej, to w tym kraju normalnie nie będzie, a Polacy nie odzyskają swojej godności. Chociaż patrząc na wyniki wyborów chyba wcale jej nie chcą.

Co do centralizacji - tak bardzo idziemy w kierunku socjalizmu, że w 2016 sektor bankowy zanotował rekordowe zyski :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1565 dnia: Czerwca 30, 2017, 08:30:24 pm »
0
ja osobiście jestem bardzo rozczarowany rządami PiSu (co nie zmienia faktu, że i tak póki co mają u mnie lepszą opinię niż poprzedni rząd), jakiś czas temu pisałem nawet pozytywnie nt PiS (wtedy kiedy Zqyx się pytał o nasze opinie po roku sprawowania rządów przez Jarosława), dzisiaj na pewno bym takiej opinii nie wyraził.

Ale za jedną z niewielu rzeczy  za jaką mogę pochwalić ten rząd to podejście do kwestii podatków. Mocno przycisnęli pasa jeśli chodzi o pozyskiwanie wpływów do budżetu, VAT zaczął przynosić dużo większe zyski (po prostu wcześniej mieliśmy masę firm, które to obchodziły jak chciały i wyłudzały zwroty), no i gdzieś czytałem, że w ubiegłym roku rynek diesla w krótkim okresie (jesień chyba) wzrósł o 20%... I to nie dlatego, że ludzie zaczęli kupować diesla, tylko tyle wynosiła szara strefa...

Osobiście jestem przeciwny podatkom, ale jak już je musimy płacić to niech płacą wszyscy, a nie ;p

Poza tym uważam, że kierowcy są najbardziej uciskaną grupą społeczną w tym kraju.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1566 dnia: Lipca 04, 2017, 09:24:40 am »
0
Niedziela wolna od handlu.
Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zaproponowała, aby zakaz handlu w niedzielę wprowadzać etapami.
Ojciec Rydzyk upomina minister Elżbietę Rafalską  !!

Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy. (…) Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących – mówił redemptorysta na antenie Radia Maryja.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/niedziela-wolna-od-handlu-ojciec-rydzyk-upomina-ministra-diabe%c5%82-si%c4%99-cieszy/ar-BBDJBWz?ocid=ientp
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2017, 09:46:46 am wysłana przez daub »

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1567 dnia: Lipca 04, 2017, 03:08:01 pm »
0
Sam staram się nie chodzić do sklepów w niedzielę, chyba, że nagły przypadek ale to najczęściej po jakieś pojedyncze produkty spożywcze, więc osobiście mi nie przeszkadza zakaz handlu w niedzielę. Martwi mnie jednak co innego - ile ludzi może stracić zatrudnienie, bo pracują w sklepach weekendowo, a w tygodniu studiują czy po prostu sytuacja życiowa sprawiła, że muszą pracować w niedzielę. Obok tego przejść obojętnie się nie da, będzie potrzeba kilku lat na ustabilizowanie tego, a wiadomo jak  to w Polsce jest - przyjdzie inna ekipa rządząca, a prędzej czy później to nastąpi, i będą odkręcali po swojemu - i znowu będzie poruszenie na rynku pracy.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1568 dnia: Lipca 04, 2017, 04:36:25 pm »
0
Moja ciocia pracuje w handlu. Szefowa zapowiedziała im, że nawet jak wprowadza zakaz handlu w niedzielę to one w niedzielę do pracy przychodzić i tak będą. Bo to jest zakaz handlu a nie zakaz pracy. Więc de facto przez takich kombinujących pracodawców, dla pracowników nic się nie zmieni. Po prostu nie będzie utargu.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1569 dnia: Lipca 06, 2017, 09:12:01 am »
0
@Canis_Luna:

Jak ktoś w Polsce był prezydentem, premierem, ministrem - dożywotnio go tak tytułują. Wiele razy słyszałem to w tv. Taki, dość dziwny, zwyczaj.

Ale ja to wiem. Po prostu się dziwię, bo kiedyś jak tak ktoś o nim powiedział (Szydło chyba) to się larum podniosło, że już nas straszą, że Kaczyński premierem. Dlatego myślałam, że skoro wszędzie funkcjonuje jako prezes to odstąpiło się od tytułowania go premierem. Wybrano jeden tytuł i tyle :P ale najwyraźniej nie

Póki nie tytułują go Ojcem Narodu i podobnie, to chyba wszystko w normie. ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1570 dnia: Lipca 06, 2017, 10:39:30 am »
0
To tylko kwestia czasu....

już prawie jest partia przewodnia, prawie jedyna słuszna... socjalizm wraca ?

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1571 dnia: Lipca 06, 2017, 10:44:15 am »
0
Cytuj
Póki nie tytułują go Ojcem Narodu i podobnie, to chyba wszystko w normie. ;)

Podobnie...np. towarzyszem? ;)
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1572 dnia: Lipca 06, 2017, 10:46:41 am »
0
No dobra. Co sądzicie o wizycie prezydenta Trumpa w Polsce? Prawicowe media pieją z zachwytu, że wybrał nasz kraj zamiast Rosji, Francji czy Niemiec na pierwszą samodzielną wizytę w Europie. A mnie się wydaje, że to bardziej prztyczek w nos do tamtych przywódców niż jakieś specjalne wyróżnienie Polski, równie dobrze mógł polecieć do Czech czy Szwecji. Bardziej mi to wygląda na to, że Trump przyjeżdża bo ma gotowy deal do zrobienia na rakiety Patriot (gdzieś czytałem, że te rakiety są z 1976 roku, ale to raczej farmazon skoro mają być indywidualnie dostosowywane).
http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/memorandum-ws-baterii-rakiet-patriot-f2017-07-06/

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1573 dnia: Lipca 06, 2017, 11:13:46 am »
0
Co do rakiet i wizyty Trumpa
Nie chce gadać tak czy tak, ale znów kupimy od USA coś czego chcą się pozbyć a zapłacimy jak za przysłowiowe zboże...
nagle sobie w USA przypomnieli , że jest taki kraj gdzieś w Europie który jako jedyny kupi co chcą i jeszcze dobrze zapłaci...  a ja się pytam czemu jako jedyny kraj w Europie mamy wciąż wizy ? Skoro jesteśmy dobrymi sojusznikami USA w walce z terroryzmem ??
jakoś jak na Afganistan, Irak nasze wojsko wysyłali to obiecywali cuda... okazało się, że nie dostaliśmy nic...

teraz kalkulacja jest prosta - kupcie od nas rakiety - być może zniesiemy wam wizy....

Post Merge: [time]Lipiec 06, 2017, 01:13:52 pm[/time]
"- Ameryka jest gotowa utrzymać pokój i bezpieczeństwo w Europie środkowo-wschodniej. Pracujemy blisko z Polską, reagując na rosyjskie działania i destabilizację - powiedział Donald Trump. Podkreślił, że Polska daje przykład w NATO, realizując swoje zobowiązania finansowe."

czyli koziołek ofiarny znaleziony....

"...ważne pytanie zadał dziennikarz TVN. Zapytał, czy podczas rozmów "padły konkretne gwarancje" dotyczące obecności amerykańskich wojsk w Polsce, dopóki jest zagrożenie ze strony Rosji.

Nie omawialiśmy gwarancji i tak naprawdę nie byliśmy umocowani do omawiania ich. Natomiast z pewnością jesteśmy tu już długi czas, mamy tutaj sporo żołnierzy, do 5 tys. i będziemy robić to nadal. Będziemy pracować z Polską, ale nie omawialiśmy gwarancji - przyznał Trump. Duda dopowiedział, że wstępnie umówili się z Trumpem na przyszły rok na wizytę prezydenta Polski w USA."

czyli jak napadną to się brońcie... 

- Mam poczucie, że USA myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski. Prezydent podkreślał siłę naszej Polonii - zaznaczył prezydent Duda. Podziękował Trumpowi za wizytę w Polsce.

bo cóż innego miał powiedzieć...

"..czas na pytania dziennikarzy. - Panie prezydencie (amerykański dziennikarz zwrócił się do Andrzeja Dudy - red.), mówimy o wolności prasy. Pańska partia ograniczyła wolność prasy i w tej chwili zdaje się, że osłabiacie władzę sądownictwa. Czy myśli pan, że ludzie z innych krajów, w tym Amerykanie, niesłusznie krytykują was? - zapytał amerykański dziennikarz.

- W jednym z polskich tygodników dokonano porównania między dwoma kanałami TV dwóch stacji. Jedna z nich nie odnotowała w ogóle mojej wizyty w Chorwacji, przygotowującej szczyt Trójmorza. Ale takie są prawa mediów. Problemy były, podczas poprzednich rządów. Na redakcję tygodnika Wprost wysyłano służby specjalne, by odebrały nagrania, które kompromitowały polityków obozu władzy. My wolność mediów szanujemy i dbamy o interesy Polaków - odparł Duda.

Mamy wolność, równość i przewodnią rolę partii ....


http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/trump-chwali-si%c4%99-na-konferencji-po-spotkaniu-z-dud%c4%85-wtedy-pad%c5%82o-wa%c5%bcne-pytanie-o-konkrety/ar-BBDPKq9?ocid=ientp
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2017, 02:11:39 pm wysłana przez daub »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1574 dnia: Lipca 06, 2017, 09:13:59 pm »
0
Tam gdzie kończy się głupota PiSu, tam zaczyna się głupota Razem :heart:


A co do samej wizyty Trumpa - kwestia interesów, spodziewajmy się zakupu "nowego" złomu ze Stanów, rozmieszczenia większej ilości wojska na terenach kiedyś-polskich, no i dalszej retoryki straszenia Rosją. Swoją drogą nie wiem jak trzeba być zaślepionym nienawiścią i nieświadomością, żeby twierdzić, że Rosja w jakikolwiek sposób nam zagraża. Chociaż w sumie zagraża - jeszcze Polacy tak jak w Rosji by wybrali polityka, którego większość społeczeństwa popiera i co wtedy? :o
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)