Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1545 dnia: Czerwca 28, 2017, 03:58:27 pm »
0
Adolf Kaczor ma prawie 70 i już jedną nogą stoi nad grobem. Wśród polityków młodszego pokolenia nie ma człowieka z taką charyzmą, który pociągnie za sobą tłumy.

ale Ty tak serio z tą charyzmą? Facet całe życie bełkocze coś pod nosem, mlaska na prawo i lewo. Mogę z miejsca wymienić z 10tkę polityków, którzy mają o wiele większą charyzmę od Jarosława. To, że ma posłuch wśród swoich wyznawców, bierze się z innych rzeczy.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1546 dnia: Czerwca 28, 2017, 04:18:24 pm »
0
Mi nie chodziło o dosłowne porównanie Fuhrera i Prezesa. Raczej chodziło mi o sam mechanizm zdobywania władzy i utrzymywania jej.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1547 dnia: Czerwca 28, 2017, 07:09:33 pm »
0
:lol: A wiesz, że poprzednia ekipa rządząca też doszła do władzy w demokratyczny sposób i to dzięki ich inicjatywie w przypadku rewolucji (oczywiście z przyczyn geopolitycznych takie zjawisko musiałoby mieć zasięg międzynarodowy w Europie) "polskie" władze będą mogły wysłużyć się amerykańskim wojskiem do pacyfikowania nastrojów niepodległościowych?
PiS dochodzi do władzy, za wiele się nie zmienia, dalej jesteśmy w gównie, a tu nagle się okazuje że żyjemy w jakimś nazistowskim państwie.
Nie rozumiem krytyki PiSu i jednoczesne wychwalanie tego systemu jaki mamy po '89.
PiS będzie rządził, długo rządził. Dlaczego? Bo nawet ta pseudo-opozycja typu PO, KOD czy inne mainstreamowe cholerstwo strzela ślepakami.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1548 dnia: Czerwca 28, 2017, 10:00:18 pm »
+3
Adolf Kaczor ma prawie 70 i już jedną nogą stoi nad grobem. Wśród polityków młodszego pokolenia nie ma człowieka z taką charyzmą, który pociągnie za sobą tłumy.

ale Ty tak serio z tą charyzmą? Facet całe życie bełkocze coś pod nosem, mlaska na prawo i lewo. Mogę z miejsca wymienić z 10tkę polityków, którzy mają o wiele większą charyzmę od Jarosława. To, że ma posłuch wśród swoich wyznawców, bierze się z innych rzeczy.
A to trzeba być młodym, pięknym i dobrze się wysławiać, żeby mieć charyzmę? Czy charyzmą nie.jest umiejętność wpływania na masy ludzi żeby na.niego głosowali? Przypomnę że PIS ma od 15 lat żelazny stały 25-30 % elektorat ludzi biorących udział w wyborach. Pokaż mi drugiego takiego w Polsce. Można go mie lubić, ale facet jest cholernie skuteczny we wplywaniu na myślenie ludzi co wg mnie czyni go charyzmatycznym.
Taki Palikot czy Petru to jednorazowe meteory których Jarek rozgrywa jak chce.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1549 dnia: Czerwca 28, 2017, 11:42:44 pm »
0
Ja żałuję, że tylko jedna strona dostała w mordę. MW czy KOD to taka sama hołota szkodząca Polsce.

Dookładnie!
Daleko mi zarówno do MW jak i do KOD, ale trzeba oddać, że jakby Niemiec czy Rusek na nas napadł, to raczej MW z kibolami ramię w ramię pierwsi sięgnęliby po karabiny... Jakoś dziadków z KOD sobie w tej roli nie wyobrażam.

No ale mogę się mylić oczywiście.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1550 dnia: Czerwca 29, 2017, 12:15:25 am »
+1
Jakby Niemcy zaatakowali to oczywiste, że KODy i inne pokrewne partie by sięgnęły za broń - w końcu przecież ich pracodawcy by do nas wkroczyli, więc wsparliby :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1551 dnia: Czerwca 29, 2017, 09:51:16 am »
+1
@mafioso wiesz co... masz rację. Dla mnie osoba charyzmatyczna to absolutnie nie jest Jarosław, ale słownik PWN opisuje hasło "charyzmę" jako: «szczególne cechy osobowości, którym osoba je posiadająca zawdzięcza niekwestionowany autorytet u ludzi i wpływ na nich»

I tutaj ciężko się nie zgodzić, że Ci którzy wierzą w Jarka, widzą u niego jakieś dziwne, mistyczne cechy.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1552 dnia: Czerwca 29, 2017, 10:26:14 am »
0
...a ja czekam na dzień jak Antonii zostanie Marszałkiem Polski i wjedzie na białym koniu w Warszawie pod pomnik smoleński...

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1553 dnia: Czerwca 29, 2017, 10:40:52 am »
+2
Daub, mimo mojej niecheci do PiS, Kaczynskiego i Macierewicza uwazam, ze Twoje przewidywania sa rownie prawdopodobne jak nowa plyta gnr :p

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1554 dnia: Czerwca 29, 2017, 11:21:54 am »
+1
@mafioso wiesz co... masz rację. Dla mnie osoba charyzmatyczna to absolutnie nie jest Jarosław, ale słownik PWN opisuje hasło "charyzmę" jako: «szczególne cechy osobowości, którym osoba je posiadająca zawdzięcza niekwestionowany autorytet u ludzi i wpływ na nich»

I tutaj ciężko się nie zgodzić, że Ci którzy wierzą w Jarka, widzą u niego jakieś dziwne, mistyczne cechy.

Ty nie widzisz, @daub nie widzi, inni nie widzą ale jakieś 8-9 mln co wybory widzi w nim osobę charyzmatyczną i lidera. Osobiście za nim nie przepadam, ale jedno mi się z jego osobą utrwaliło. Rzadko udziela wywiadów, ale jeśli już się na to zdecyduje to rozmawia o konkretach, o swojej wizji - generalnie wie czego chce. To rzadkość w polskiej polityce, gdzie liderzy partii zmieniają poglądy jak chorągiewki na wietrze - np. Pan Schetyna - chce uchodźców, nie chce uchodźców, potem znowu chce ... I tak w każdej sprawie. Kaczyński zdania praktycznie nie zmienia, a powoli i konsekwentnie dąży do swojej wizji Polski.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1555 dnia: Czerwca 29, 2017, 11:45:57 am »
0
Moment, moment... ja nie powiedziałem , że nie widzę charyzmy w Prezesie. Nic takiego z moich palców na klawiaturę nie padło! Ja tylko obrazuję co widzę, że zbliżamy się do państwa totalitarnego. Nie zaprzeczam, ze Prezes chce mieć władzę i ją ma... on decyduje kto gdzie będzie ustawiony w rządzie, radach nadzorczych, itp.
Z tego co obserwuję, po przemianie ustrojowej nie ukrywajmy - rozjechali kraj jak się dało... upaństwowione przedsiębiorstwa próbowano sprywatyzować z lepszym a częściej gorszym skutkiem... z tego co teraz dociera do moich małżowin usznych i gałek ocznych wynika, iż idziemy w drugą stronę - wszystko co się da zcentralizować... plus dla władzy taki ,że łatwiej się wtedy steruje gospodarką. Czy wraca gospodarka nakazowo-rozdzielcza jak za socjalizmu? (nie piszę komuny - bo w Polsce jej nie było i tego zdania nie zmienię) moim zdaniem tak.
Wszystkie ważne punkty decydujące a więc ministerstwa, sądy , sejmiki , samorządy aż do gmin będą zajmować ludzie którzy będą słuchać jednego gościa z Warszawy.
Czym się to będzie różniło od władzy PZPR? tym, że tam byli towarzysze a tutaj będzie prezes.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1556 dnia: Czerwca 29, 2017, 12:16:06 pm »
0
Ja tylko obrazuję co widzę, że zbliżamy się do państwa totalitarnego. Nie zaprzeczam, ze Prezes chce mieć władzę i ją ma... on decyduje kto gdzie będzie ustawiony w rządzie, radach nadzorczych, itp.
Tylko przyznaj uczciwie, że obsada swoimi ludźmi spółek państwowych to jest choroba, która toczy Polską od początku czasów transformacji, największe "zasługi" w tym zakresie mają SLD i PSL. Każda partia tak robiła robi i będzie robić. Bo niby czemu by mieli oddać władzę w ręce fachowców (druga sprawa, że fachowcy trzymają się z dala od spółek Skarbu Państwa)? Czy wtedy też krzyczałeś, że zbliża się totalitaryzm?

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1557 dnia: Czerwca 29, 2017, 12:33:49 pm »
0
z tego co teraz dociera do moich małżowin usznych i gałek ocznych wynika, iż idziemy w drugą stronę - wszystko co się da zcentralizować... plus dla władzy taki ,że łatwiej się wtedy steruje gospodarką. Czy wraca gospodarka nakazowo-rozdzielcza jak za socjalizmu? (nie piszę komuny - bo w Polsce jej nie było i tego zdania nie zmienię) moim zdaniem tak.

Racja, taki proceder ma teraz miejsce... Pytanie co jest lepsze - centralizowanie, czy sprzedawanie wszystkiego i oddawanie w ręce obcego kapitału - jak miało to miejsce za poprzedniego rządu?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1558 dnia: Czerwca 29, 2017, 01:19:46 pm »
0
O ile się nie mylę to pan minister Błaszczak (niech go gęś kopnie i on już wie za co :angry: ) dziś rano w TVP Info powiedział "Pan premier Kaczyński". Ja wiem, że Jarosław był kiedyś premierem, ale czy teraz nie obowiązuje tytulowanie go prezesem, żeby nie wprowadzać zamieszania i nie wzbudzać niechęci? :P Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1559 dnia: Czerwca 29, 2017, 01:28:36 pm »
+1
@Canis_Luna:

Jak ktoś w Polsce był prezydentem, premierem, ministrem - dożywotnio go tak tytułują. Wiele razy słyszałem to w tv. Taki, dość dziwny, zwyczaj.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"