Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410320 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1470 dnia: Marca 13, 2017, 11:35:00 am »
0
Jak ktoś głupio gada to tak samo będzie rządził :wacko:
Tylko gdzie ci mądrze gadający?

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1471 dnia: Marca 13, 2017, 11:39:51 am »
0
Nie bo stosuje zasadę, że prawo stoi wyżej nad jego własnymi wypowiedziami.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1472 dnia: Marca 13, 2017, 11:43:38 am »
+1
Jak ktoś głupio gada to tak samo będzie rządził :wacko:
Tylko gdzie ci mądrze gadający?
Ci mądrze gadający są od lat w Parlamencie. Oni mądrze prawią, mądrze wyglądają, wręcz czasem inteligentnie. Tylko to jest taka mowa-trawa.
Potem układy, układziki, zapominają o najmniejszych, o elektoracie.
Ale tak jest wszędzie, na całym świecie.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1473 dnia: Marca 13, 2017, 12:37:29 pm »
0
Ja już jakiś czas temu zauważyłam, że w każdym ugrupowaniu znajdzie się postulat/pogląd, który mnie osobiście odpowiada i pokrywa się z moimi własnymi poglądami. (Tak, nawet z PiSem potrafię się w jednym punkcie zgodzić, ale patrząc na to szerszą perspektywą to ich nie znoszę i nie popieram :P chociaż no dobra, zgadzam się to może za dużo powiedziane - po prostu rozumiem partię, a nie rozumiem społecznego oburzenia). Nie ma chyba jednak takiego ugrupowania/osoby, z którą zgadzałabym się w 100% (jak to w życiu), dlatego przed kolejnymi wyborami będę robić rachunek sumienia i sprawdzać, który pogląd jest dla mnie ważniejszy, żeby zagłosować na coś a nie przeciw czemuś.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1474 dnia: Marca 13, 2017, 01:22:24 pm »
+1
Zawsze wydawało mi się, że jeśli popieram jakiegoś polityka/ ugrupowanie, to popieram za większość pomysłów dotyczących zarówno sfery gospodarczej, jak i "społecznej". Sądziłem, że podobnie robią inni ludzie.
W demokracji zachodniej większość nie głosuje "za" kimś, tylko "przeciw" komuś. Masa ludzi nie zagłosowała na PiS/Dudę, bo mają świeże pomysły, zapowiedzieli jakieś znaczące zmiany, tylko po prostu ludzie nie chcieli dłużej złodziei z PO u władzy.

A co do tych mądrze gadających - przeanalizujcie wypowiedzi polityków czynnych i tych już na emeryturze jak Miller czy Pawlak. Zmiana poglądów o 180 stopni i mądre i racjonalne wypowiedzi. A czemu nic z tym nie robili jak faktycznie byli u władzy? Bo rządy od '89 realizują wytyczne Stanów Zjednoczonych i nie może dojść do żadnej rewolucji.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1475 dnia: Marca 13, 2017, 01:52:51 pm »
0
Rozumiem, że demokracja wschodnia, gdzie mamy 99,8 % głosów na kandydata jest w takim wypadku głosowaniem za?  :P ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2017, 01:54:37 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1476 dnia: Marca 13, 2017, 02:24:06 pm »
0
A gdzieś wspominałem o wschodzie? Ale jeżeli już zacząłeś ten temat, to akurat faktem jest, że Łukaszenko czy Putin mają większe poparcie w swoich krajach niż prezydenci "demokratycznie" wybrani w krajach zachodnich :) Zresztą nie słyszałem, aby jeden czy drugi trzymał w więzieniu przedstawiciela środowiska naukowego za samo głoszenie poglądów niezgodnych z linią rządu, a Polska niestety takiego więźnia politycznego ma. Poza tym demokracja zachodnia czy system jak w krajach wschodnich to nie jedyne alternatywy dla nas.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1477 dnia: Marca 13, 2017, 03:08:26 pm »
0
Wspomniałeś o demokracji zachodniej, stąd przywołanie i refleksja na temat demokracji wschodniej.  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1478 dnia: Marca 13, 2017, 03:59:12 pm »
+1
A Putin i Łukaszenka to nie mają przypadkiem takiego wielkiego zaufania wyborców, bo żaden konkurent nie jest w stanie wyrosnąć na porządnego przywódcę opozycji? Niestety demokracja zachodnia ma to do siebie, że z w miarę porządnych polityków na wysokich stanowiskach można szybko zrobić "drani i złodziei". Dlatego Panie @Meximax jak Ty mówisz o "złodziejach z PO", to zastanawiam się dlaczego nie mówić ogólnie o "złodziejach z Wiejskiej"? bo w czym lepsza jest obecna elita rządząca, albo to co działo się za czasów SLD? Niczym. Nie sorry. Różni się tym, że PIS ma władzę absolutną a tamci mieli jednak jakieś granice i sojusze, które nie pozwalały im zagarnąć wszystkiego.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1479 dnia: Marca 13, 2017, 06:42:55 pm »
+1
Demokracja w obecnej formie to jest jakaś parodia systemu politycznego. Głównie mam na myśli, że większość mord w sejmie pamięta jeszcze pierwszą kadencję, a niektóre nawet i czasy wcześniejsze.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1480 dnia: Marca 13, 2017, 07:02:12 pm »
0
Powiedziałbym - wystarczy nie wybierać - ale ... to niestety nie do końca tak działa. Poza tym ... lubimy to, co już znamy ;) Nawet jeśli nie lubimy  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1481 dnia: Marca 13, 2017, 07:53:32 pm »
0
A Putin i Łukaszenka to nie mają przypadkiem takiego wielkiego zaufania wyborców, bo żaden konkurent nie jest w stanie wyrosnąć na porządnego przywódcę opozycji?
No tak, bo przecież w naszej demokracji na przywódcę opozycji kreowana jest osoba mająca zaufanie w społeczeństwie i będąca autorytetem, świetnym przykładem jest Ryszard Petru... a nie, to "przywódca opozycji", który został sztucznie wykreowany w mediach i który prawie przy każdym wystąpieniu ma jakąś wpadkę. Miałem na myśli Mateusza Kijowskiego... a nie, to alimenciarz, który wy**ujał kilka tysięcy ludzi i swoich współpracowników.
Putin i Łukaszenka mają duże poparcie społeczne, bo dobrze rządzą, proste. Wiem, że dla nas Polaków to jest coś niezwykłego.
PIS ma władzę absolutną a tamci mieli jednak jakieś granice i sojusze, które nie pozwalały im zagarnąć wszystkiego.
PiS nie ma władzy absolutnej - do tego jest potrzebne bodajże 3/4 sejmu, żeby zmienić konstytucję. I nie rozumiem oburzenia - przecież to naród ich wybrał, więc o co ten płacz? (oczywiście nie mówię o Tobie Śpiochu, tylko ogólnie) A PSL tak patrzyło koalicjantowi na ręce, że przecież żadnych afer nie było... a nie... :)
Dlatego Panie @Meximax jak Ty mówisz o "złodziejach z PO", to zastanawiam się dlaczego nie mówić ogólnie o "złodziejach z Wiejskiej"? bo w czym lepsza jest obecna elita rządząca, albo to co działo się za czasów SLD? Niczym.
Dokładnie, już o tym wcześniej pisałem:
rządy od '89 realizują wytyczne Stanów Zjednoczonych
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1482 dnia: Marca 13, 2017, 07:57:14 pm »
0
Z cyklu Canis i jej niepopularne opinie (ostatnio lubię się nimi dzielić, chyba do tego dojrzałam :P ):
Ja osobiście uważam, że demokracja nie istnieje a wybory, na które chodzimy to tylko jej marna parodia ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1483 dnia: Marca 13, 2017, 08:14:05 pm »
+2
i pewnie masz racje. Według Michalkiewicza w Polsce istnieje coś takiego jak demokracja fasadowa, czyli, że punkt ciężkości władzy jest w innym miejscu niż w strukturach wybranych demokratycznie. Innymi słowy kogo by większość demokratyczna nie wybrała to i tak wybiorą naszych agentów. Ludzie w większości nie myślą a więc w myśleniu "pomagają" im między innymi sondażownie.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1484 dnia: Marca 13, 2017, 08:28:48 pm »
0
Też uważam jak Bluebird. Cytując Tommiego Lee Jonesa z filmu.... ( tutaj mały konkurs kto zgadnie :) "ludzie to durne płochliwe zwierzęta. Inteligentne bywają jednostki". Mex... oczywiście masz rację: w tym momencie opozycja nie dysponuje żadnym liderem który byłby w stanie podjąć walkę z pisem. Ale może to tylko kwestia dobrego PRu przedwyborczego. Kto obstawiał takiego Andrzeja jeszcze cztery miesiące przzed wyborami? A tu nam wyrósl ktoś kto został mianowany prezydentem czyli jakby to nie nazywać głową państwa. Brakuje nam liderów bez skazy. W Xxi wieku na każdego jednak można znaleźć haka ktory zdyskredytuje go w oczach obywateli.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.