Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1455 dnia: Marca 09, 2017, 10:21:41 pm »
+2
Nigdy nie ma nic za darmo, zresztą nigdzie nie napisałam, iż dostajemy cokolwiek za darmo. Tylko to jest właśnie nasza piękna mentalność - przestaniemy dostawać kasę, a będziemy musieli wspierać inne, mniej rozwinięte kraje?
My nic nie chcemy od was (wspierać nas jako mniej rozwiniętego kraju), wy nas też do niczego nas nie zmuszajcie, no to chyba uczciwe postawienie sprawy? Polski rząd jest finansowany z podatków Polskich obywateli, a więc chyba logiczne, że jest zobowiązany do obrony interesów Polski i Polaków. Jak coś jest sprzeczne z interesem Polski nie powinni tego robić.

W tym momencie bierzemy dużo więcej pieniędzy, niż wkładamy, także nawet jeśli uważasz, iż są to pieniądze na "kredyt" to uwierz, że bez tych pieniędzy już dawno byśmy byli niewypłacalni.
Te pieniądze są dawne są na konkretnie sprecyzowane cele, tak więc nie mogą iść na spłatę naszych kredytów, ale to prawda żaden rząd nie powinien brać kredytów, które obciążają kolejne pokolenia obywateli, tak to jest karygodne, ale to nie jest jeszcze argument za tym, żeby być w Unii.

A to, że możesz wyjeżdżać z kraju bez większych problemów to się już zapomniało?
Strefa Schengen, a nie Unia

To, że wszystkie państwa są zobowiązane do pomocy innemu państwu w wypadku ataku to też już nie dobrze.
To na pewno nie Unia  :D tylko NATO  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 10:56:13 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1456 dnia: Marca 09, 2017, 10:47:35 pm »
+1
...
I znów mnie zadziwia jak to socjalista może się zgodzić z kapitalistą :)
A to, że możesz wyjeżdżać z kraju bez większych problemów to się już zapomniało?
Bądźmy w Unii bo dzięki temu możemy wyemigrować z kraju, no cudownie :lol: Mam znajomego w Anglii, który właśnie jako argument za pozostaniem w Unii podaje właśnie ten, że mógł wyemigrować :)
Wszystkie powody o które pytałaś wymienił już Bluebird.

A co do ośmieszania nas przez rząd na arenie UE - szczerze? Patrząc na każde wybory stwierdzam, że nasz naród nie może już się bardziej ośmieszyć. A jeżeli ktoś się przejmuje tym co myśli establishment z UE, to cóż... współczuję.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1457 dnia: Marca 10, 2017, 10:37:29 am »
+3
Nie ma co mędzić jak nasza premier wczoraj. Na tą chwilę jest więcej korzyści (kasa!!!!! do czasu aż dostajemy więcej niż wpłacamy) i to jest najważniejsze (sory ale tak jest i każdy to wie i na tym cały świat się opiera ). A wczoraj tylko wstyd i tyle :ph34r:   Co ona miała innym do zaoferowania, gdzie ci przyjaciele? Ciekawe jak by postąpili gdybyśmy znaleźli (nie daj Boże) się w takiej sytuacji podbramkowej jak Ukraina? Ten od dyplomacji to jeszcze większa niedojda niż jego poprzednik z PO. I znów na kogo głosować???? i dokąd to zmierza???? Po co się sam nakręcam nie wiem? Ale dziś coś odkręcę wypiję i stres odejdzie 8)
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 10:39:50 am wysłana przez pol159 »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1458 dnia: Marca 10, 2017, 02:08:26 pm »
+2
Na tą chwilę jest więcej korzyści (kasa!!!!! do czasu aż dostajemy więcej niż wpłacamy) i to jest najważniejsze (sory ale tak jest i każdy to wie i na tym cały świat się opiera ).
Jako pierwszy mam okazję zbić pionka i nie rozważając innych wariantów robię to bo na tę chwilę jest to na moją korzyść, co z tego, że przez tą moją nieprzemyślaną decyzję na samym końcu dostanę mata, najważniejsze, że na tą chwilę jest to na moją korzyść.



Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1459 dnia: Marca 10, 2017, 02:19:40 pm »
+1
Trzeba brać bo dają prosta zasada i nie korzystać to głupota. Ciekawe jak nie starczy, nie dadzą kiedyś zmieni się wielkość dotacji na naszą niekorzyść to jak się będzie tłumaczył ten kto będzie rządził (a taki czas nastanie bo musi). Ale do tego czasu będziemy korzystać i nikt nie brani nam ich tak wykorzystywać aby za X lat było nas stać na to aby dokładać innym (czy Niemcy i Francja nie dokładają?)I niezależnie kto to będzie. I albo chcemy aspirować  do miana tych lepszych (choć ja gorszych i tak nie widzę bo inaczej po co to wszystko?) to trzeba umieć tak rozegrać to aby mata nie było . A jeśli taki wielki z niego strateg to co wczoraj się stało? Mat w 27 ruchach (nie wiem czy potrafi grać w szachy)?
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 02:28:17 pm wysłana przez pol159 »

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1460 dnia: Marca 10, 2017, 03:07:13 pm »
+2
czy Niemcy i Francja nie dokładają?

Nie znalazłem na szybko nowszych danych, ale daje to pewien pogląd: https://www.wprost.pl/317666/Z-kazdego-euro-wplaconego-do-Polski-Niemcy-odzyskuja-86-eurocentow

Zatem albo nie dokładają, a nawet wychodzą na plus, albo dokładają, ale wcale nie tak dużo. Tak czy siak zyskują na rozwoju własnego przemysłu.

Czy nasz przemysł jest/będzie na tyle silny, żeby dla nas wyglądało to podobnie, kiedy dotacje się skończą? Nie wiem, ale mam wątpliwości.
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1461 dnia: Marca 10, 2017, 03:07:45 pm »
+3
(czy Niemcy i Francja nie dokładają?)

to ile dokładają to jest pikuś przy tym jakie Unia Europejska dała im przywileje żeby otworzyć i zdominować rynki w całej Europie. No ale Polak się ma cieszyć bo kilometr autostrady powstaje i pieniądze są przewalane w bezsensownych zamówieniach publicznych no i Pani Renatka, która nie ma pracy od dwóch lat poszła sobie na kurs wizażu.

A że korporacje nam rosną pod nosem na ekstra warunkach i polskie firmy są wykupywane?? Eee tam

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1462 dnia: Marca 10, 2017, 03:11:17 pm »
+2
A za jaką cenę dostajemy kasę?
1) Kilka lat temu Tusk chwalił się, że dostaliśmy z puli do podziału najwięcej pieniędzy. Nie wspomniał o tym, że ceną za to było wysłanie polskich wojsk do Mali, aby realizować politykę kolonialną Francji.
2) Większość prawa do którego Polska musi się dostosować jest stanowione poza Polską, o czym wspominał już Bluebird
3) Przez machlojki unijne musimy od Niemiec kupować węgiel, no bo przecież Polska w węgiel jest taka biedna...
4) Co z tego, że dostajemy kasę na realizację jakiegoś projektu, skoro do tego projektu zatrudnia się potem zagraniczne firmy i kasa z Polski ucieka? No kompletny brak wyobraźni.
5) CETA - czyli wykończenie polskiego rolnictwa i zalanie Polski śmieciowym jedzeniem. No ale syrop klonowy będzie tańszy, więc hip hip hurraaaaa!

"Dają to trzeba brać" - niektórzy świetnie by się odnaleźli w amerykańskim kongresie będąc na smyczy koncernów tytoniowych.

Polityki nie robi się przed kamerami, jeżeli ktoś po prawie 30 latach zachodniej demokracji jeszcze o tym nie wie, to wg mnie nie ma moralnego prawa brać udziału w wyborach.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1463 dnia: Marca 10, 2017, 03:31:54 pm »
0
Jak to przecież my jesteśmy takim sprytnym narodem więc może wykorzystajmy to co mamy w tej chwili. Albo bądźmy tak cwani i wykiwajmy wszystkich innych przecież potrafimy? A nie jęki wieczne

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1464 dnia: Marca 11, 2017, 01:42:13 pm »
+3
 A doliczyłeś do tego koszty zaciągniętych kredytów i koszty aparatu urzędniczego zajmującego się dofinansowaniami?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1465 dnia: Marca 13, 2017, 09:03:03 am »
0
Zawsze wydawało mi się, że jeśli popieram jakiegoś polityka/ ugrupowanie, to popieram za większość pomysłów dotyczących zarówno sfery gospodarczej, jak i "społecznej". Sądziłem, że podobnie robią inni ludzie. Jak się okazuje - mogłem być w dużym błędzie, dlatego chciałbym Was zapytać, czy popieracie danych polityków za wszystko, co robią i mówią, czy na wiele rzeczy patrzycie sceptycznie, przez palce, a decydujące są dla Was kwestie gospodarcze/polityczne związane z programem danego polityka/ ugrupowania? :)
Pytam w kontekście tego, że wielu naszym politykom przytrafiają się wypowiedzi, które... ujmę to delikatnie, wzbudzają kontrowersje ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1466 dnia: Marca 13, 2017, 09:18:03 am »
+2
Mam swoje poglady i to do nich dostosowuje politykow, a nie odwrotnie. A za tym idzie to, ze nie wszystko musi mi odpowiadac, mam kilka ulubionych osob, ktorych lubie sluchac, a w dniu wyborow po prostu glosuje na to co jest wg mnie wazniejsze

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1467 dnia: Marca 13, 2017, 11:12:09 am »
0
czy popieracie danych polityków za wszystko, co robią i mówią, czy na wiele rzeczy patrzycie sceptycznie, przez palce, a decydujące są dla Was kwestie gospodarcze/polityczne związane z programem danego polityka/ ugrupowania? :)
U mnie problem jest taki, że jedne poglądy (nawet jeżeli nigdy nie słyszałem oficjalnego stanowiska w ich sprawie partii, którą popieram) logicznie wynika z innych poglądów, dlatego trudno by było znaleźć rzeczy z którymi się nie zgadzam, z drugiej jednak strony mam świadomość, że osoba, która ze wszystkim się zgadza jest traktowana jako typowy bezmózgowiec.
Być może takim punktem by mogła być służba zdrowia. Oczywiście w pełni się zgadzam z moją partią, że szpitale powinny być prywatne. Z wypowiedzi lidera mojej partii wynika, że rola państwa nie powinna być żadna w tym aspekcie, ja jednak mam wątpliwości czy nie lepiej by było, żeby państwo pełniło rolę ubezpieczyciela, tak jak przedstawił to prof. Gwiazdowski w filmku, który niestety został usunięty z youtube.

Oczywiście mógłbym się doczepić do wypowiedzi typu: "każda kobieta pragnie być zgwałcona", "mężczyzna, który bierze na kolana dziecko uprawia lekką pedofilię", te wypowiedzi uważam za głupie i niepotrzebne, ale one nie wynikają z programu partii na którą głosuję, tylko są to osobiste wypowiedzi lidera.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2017, 11:14:17 am wysłana przez Bluebird »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1468 dnia: Marca 13, 2017, 11:24:37 am »
0
Czyli program partii to jedno, a wypowiedzi lidera, mądrzejsze lub głupsze - zostawiasz na boku, bo uważasz, że nie mają wpływu na to, w jaki sposób będzie rządził? :)
Ja też nie mam podejścia - ok, zgadzam się z kandydatem X, więc poprę wszystko, co powie - nie, nie ze mną te numery :D, jednak zwracam uwagę, żeby przekaz był spójny i jak najbardziej zgodny z moimi poglądami. Jeśli kandydat mówi/ robi coś, co uważam za głupotę i nie jest to zjawisko incydentalne - zaczynam się  zastanawiać nad innym kandydatem. No i tu jest pewien problem, bo kandydatów, którzy głupio mówią/ robią jakoś wciąż nie ubywa... 
Z drugiej strony - może lepszy kandydat, który jest szczery, mówi co myśli i w tej szczerości głupio gada/ działa niż taki, co gada jedno, myśli drugie, a robi trzecie.
Na pewno ważne jest dla mnie, żeby w pewnych, kluczowych dla mnie kwestiach, kandydat był kandydatem, po którym wiem, czego się spodziewać. Konsekwentnym w mowie i działaniu.
Niestety, takich również jest coraz mniej, przynajmniej z tych, z którymi, jak się wydawało, mam po drodze. 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1469 dnia: Marca 13, 2017, 11:32:07 am »
0
Czyli program partii to jedno, a wypowiedzi lidera, mądrzejsze lub głupsze - zostawiasz na boku, bo uważasz, że nie mają wpływu na to, w jaki sposób będzie rządził? :)
Odnośnie tych dwóch wypowiedzi to oczywiście, że nie mają wpływu na to jak będzie rządził.