Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410607 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 10, 2007, 10:13:54 am »
0
A ja ten pomysł zakazu palenia w zupełności popieram (oczywiście oprócz zakazu palenia w swoim samochodzie - bo to jest dla mnie bzdura). Naprawdę niezbyt miło się siedzie w lokalu gdzie jest straszna 'siekiera', jak się jest osobą niepalącą. W Łodzi tak jest w bardzo wielu miejscach. Denerwuje mnie bardzo jak pada deszcz, ludzie stoją na przystanku stłoczeni, a ktoś sobie pali... To jakaś paranoja. A już nawet nie wspominam jak ludzie jarają w windzie... Dlatego to jest chyba jedyny pomysł obecnej władzy, który naprawdę popieram i mam nadzieję, że on wejdzie w życie. Choć z drugiej strony zastanawiam się czy tak naprawdę będzie on przestrzegany i czy rzeczywiście będą wyciągane za jego złamanie, jakieś konsekwencje. Śmiem wątpić...

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 10, 2007, 10:35:11 am »
0
Co do różnego rodzaju lokali,w których są miejsca dla palących i niepalących to czasem niestety wygląda to tak,że przy jednym stoliku palić można,a przy innym tuż obok nie.A przecież było,nie było dym się przemieszcza,więc to takie pozorne działanie w sumie. No chyba,że mają tam jakieś triki,które zatrzymują dym tylko w miejscu,gdzie są palacze   :lol: :lol: :lol:

Dlatego też napisałem o strefie takich stolików, która byłaby w jakiś sposób oddzielona. Puby zazwczaj nie są lokowane na planie regularnego prostokąta, więc wszystko da się zrobić, przy odrobinie dobrej woli.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Polityka
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 10, 2007, 10:36:15 am »
0
A ja rzuciłem palenie kilka dni temu :D Denerwuje mnie jak ktos pali przy mnie a ja sie musze biernie zaciagac, no ale nie wyobrazam sobie isc do baru w ktorym nie mozna zawiesic siekierki :D No chyba ze wymysla jak robic w pubach sztuczny dym. Zakaz palenia w swoim samochodzie uwazam za totalny debilizm, a w lokalach gastronomicznych powinny byc specjalnie wydzielone sale dla palaczy ( istnieją ludzie którzy w mysl zasady "Każdy Polak po jedzeniu nie zapomni o paleniu" muszą puscic dymka. Uwazam ze trzeba pogodzic tych palących i niepalących i wydaje mi sie ze jakos mozna to zrobic.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Stupid Princess

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 10, 2007, 06:24:10 pm »
0
Uwazam ze trzeba pogodzic tych palących i niepalących i wydaje mi sie ze jakos mozna to zrobic.
jakiś pomysł?
a niech was piekło i szlag trafi, a jezeli wy wszyscy jestescie po stronie dobra, to ja cieszę się, że po tej drugiej.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Polityka
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwca 10, 2007, 06:54:10 pm »
0

w lokalach gastronomicznych powinny byc specjalnie wydzielone sale dla palaczy

bizkit masz rację, cytowanie samego siebie jest strasznie erekcjogenne, chyba ide poczochrać mudżahedina :D
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #260 dnia: Lipca 04, 2007, 08:56:46 am »
0
Maro2: Jaki  związek z tematem miało,to co pisałeś do bizkita ? ;) :P

http://wiadomosci.onet.pl/1565556,11,item.html  Pomijając mało wiarygodne źródło,gdyby to okazało się prawdą to cóż...no comments...
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #261 dnia: Lipca 09, 2007, 10:25:12 pm »
0
Cytuj
Na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego prezydent Lech Kaczyński odwołał w poniedziałek Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa. - Moja dymisja to koniec koalicji - odpowiada Andrzej Lepper.

Cytuj
- W wypadku pana Leppera, skądinąd także pana Lipca, są poważne przesłanki, żeby sądzić, że mogli być oni zamieszani w działalność o charakterze przestępczym - powiedział premier w poniedziałek wieczorem w rozmowie w TVP1.

Zastrzegł, że nie ma "rozstrzygających dowodów" i "nie do niego należy orzekanie jak było naprawdę". "Ale to jest dla nas wystarczająca przesłanka, aby poprosić o dymisję" - powiedział szef rządu.

Premier powiedział też, że jeśli nie będzie rządu większościowego, jedynym wyjściem są przedterminowe wybory. - Agresywna opozycja powoduje, że rząd mniejszościowy jest niemożliwy - mówił.

Premier mówił też, że powrót Leppera do rządu jest możliwy pod warunkiem, że Samoobrona nie wyjdzie z koalicji, a prokuratura lub sąd uznają, że Lepper jest niewinny.

Jestem ciekaw na jak długo Andrzej wyszedł z tej koalicji i jak długo tym razem będziemy czekać na jego powrót do rządu...

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #262 dnia: Lipca 09, 2007, 10:51:36 pm »
0
Cytat: Szkło Kontaktowe
CBA powinno zmienić nazwę na CBAZ - Centralne Biuro Afer Zastępczych

Zgadzam się z tym w pełnej rozciągłości. Szkoda słów. Taśmy Rydzyka niewygodne dla Jareczka, zatem trzeba było wykorzystać jednego z haków i dać mediom pożywkę w postaci Leppera. Zabawne to nawet.


Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Polityka
« Odpowiedź #263 dnia: Lipca 10, 2007, 09:42:55 am »
0
Maro2: Jaki  związek z tematem miało,to co pisałeś do bizkita ? ;) :P


Zyxu przeczytaj sobie post Stupid Princess nade mną :D Napisałem jak mozna rozwiązać problem palaczy, po czym Ona zaproponowała żebym podał jakiś pomysł nie czytając dokladnie mojego posta. Wiec zacytowałem siebie samego, żeby drugi raz nie pisać tego samego. A kilka dni wczesniej Bizkit tez cytował samego siebie i wyrazil opinie ze strasznie go to kręci. Myślę że w dość niezawiły i prosty sposób wyjaśniłem Ci skąd ten mój post i wzmianka o Bizkicie :P
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Polityka
« Odpowiedź #264 dnia: Lipca 10, 2007, 02:57:43 pm »
0
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,4202799.html

Co wy na to?



i bardzoe dobrze.Przynajmniej jeśli chodzi o "w pracy, urzędzie, pubie i restauracji" itp.I nie rozumiem,jak mozna tu mówic o dyskryminacji?Co z prawami  ludzi,którzy nie chca by ich podtruwano?
Jesli chodzi o kierowców,no cóz,wolałabym nie stanąć na drodze takiemu,który znajduje sie na głodzie nikotynowym

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #265 dnia: Lipca 10, 2007, 03:59:46 pm »
0
Nareszcie jakiś mądry pomysł ze strony PiS-u.
Ja nie palę i uciekam jak najdalej od palaczy. Mój dziadek wypalił przysłowiowego tira "Klubowych" i zmarł na raka krtani. Ja nie chcę skończyć tak jak on. Skoro sama potrafię się powstrzymać przed paleniem papierosów, to tym bardziej nie chciałabym, żeby ktoś inny mnie podtruwał.
 O ile np. na przystanku autobusowym można przejść nieco dalej i nie wdychać dymu, to w pomieszczeniu ograniczonym ścianami jest to mocno utrudnione. Dziwi mnie to, że do niektórych osób nie dociera fakt, że nie wszystkim odpowiada dym papierosowy. Kiedyś z koleżanką zwróciłyśmy uwagę szefowej, żeby nie paliła w pokoju gdzie przebywają wszyscy pracownicy, to później dwa tygodnie trwał foch. Ciężko było, ale przetrwałyśmy ;)
Ten projekt ustawy jest mocno restrykcyjny i można by w tym przypadku mówić o dyskryminacji, ale w takim razie dyskryminacją jest również obecny stan rzeczy.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Polityka
« Odpowiedź #266 dnia: Lipca 10, 2007, 04:28:51 pm »
0
Hmmm no zbliżamy się do Europy widzę ;] Powinny być wydzielone miejsca do palenia i tyle... co do palenia w samochodzie... hmmm czuję, że to i tak będzie martwy przepis bo np. jadąc na autostradzie będzie można wypalić duuużo papierosów i nikt tego nie zgłosi ani nie wykryje... Ale inicjatywa jak najbardziej słuszna

Offline Mary Jane

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • ból największą rozkoszą
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #267 dnia: Lipca 10, 2007, 06:36:12 pm »
0
Macie problem z tymi fajkami. Ja nie palę na przystankach, ale jeśli jest pub, gdzie większość pali, to delikwent, któremu to nie pasuje niech s*******a, a nie sadzi się. Nikt go nie zmusza by siedział tam.

Przykre jest, że PiS to prostytutki. Lepper wyleciał, ale Samoobrona zostaje w koalicji, czyli Jędrek nie pójdzie siedzieć. A musieli mieć na niego coś mocnego, bo u Olejnik wyglądał jakby miał się popłakać. I zarzekał się, że nie ma już koalicji. Kłamcy i debile. :(
W dzień, gdy najsilniejsza światła moc
Ma miłość się ukrywa, bo jest sową
Nigdy się nie dowiesz jak wielki to ptak
Bo w twym sercu gniazdo wije wróbel

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Polityka
« Odpowiedź #268 dnia: Lipca 10, 2007, 06:48:40 pm »
0
Cytuj
Macie problem z tymi fajkami. Ja nie palę na przystankach, ale jeśli jest pub, gdzie większość pali, to delikwent, któremu to nie pasuje niech s*******a, a nie sadzi się. Nikt go nie zmusza by siedział tam.
Ta ciekawe dokąd... jest sporo ludzi, którzy nie palą i nie mają ochotę, że tak powiem walić fajami po wyjściu z pubu... Nikomu nie zaszkodzi spacer w miejsce gdzie można sobie zapalić a i przyjemniej w takim lokalu będzie :]

To było oczywiste, że Samoobrona zostanie w koalicji... a, że Lepper nie będzie ministrem i wicepremierem? Ministrem Rolnictwa i tak zostanie ktoś z Samoobrony, kto będzie posłuszny Andrzejowi L

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #269 dnia: Lipca 10, 2007, 06:54:08 pm »
0
Ja stawiałem, że Samoobrona wróci do rządu jakoś po tygodniu, a tu proszę... Na drugi dzień już wrócili. Jeszcze i Andrzej wróci niedługo. A potem będzie mówił, że przecież on nie powiedział, że jego już nigdy w tym rządzie nie będzie. Żałosne to się dla mnie robi. Bardzo ciężko się oderwać od koryta...