Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 01, 2007, 04:49:30 am »
0
Ja jestem zwolennikiem uczciwych ludzi, a nie takich co biorą ślub na potrzeby kampanii :)


I wychodzi, że to Tusk prowadził populistyczną kampanię. :] W dodatku miał dziadka w Wehrmachcie. :]

http://wiadomosci.onet.pl/1545156,11,item.html

Bez komentarza. Powiem tylko,że z wykształcenia jestem filologiem...


Roman jest tak antyrosyjski i wyrzuca "Inny świat"?  :lol:
Dostojewski, mimo swej nienawiści do Polaków, był geniuszem i nie wiem jak można wyrzucać "Zbrodnię i karę". Natomiast Kafkę rozumiem, bo on ostrzegał przed tym, co obecnie jest i było już za SLD - tajna policja, która każdego może o cokolwiek oskarżyć. Dziwne, że "Rok 1984" Orwell'a nie przeszkadza Romkowi. A Joseph Conrad oberwał za to, że mówił prawdę i przyznawał się, że bardziej czuje się Brytyjczykiem aniżeli Polakiem?
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Polityka
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 01, 2007, 09:01:22 am »
0

I wychodzi, że to Tusk prowadził populistyczną kampanię. :] W dodatku miał dziadka w Wehrmachcie. :]
Oczywiście. Zobacz jakie brednie opowiadał o 3x15 i porównaj z tym, co mówili Korwin-Mikke czy Onyszkiewicz. Populizm to w Polsce jest najlepsza metoda :)

Jeśli chodzi o lektury.
Wiadomo, że nie da się upchnąć do programu każdej wartościowej książki więc trzeba wybierać te najlepsze pozycje. Jeśli jednak coś wyleci tylko dlatego, że jest ''czerwone'' to równie dobrze z programu fizyki można usunąć prawa dynamiki Newtona, bo komuś się nie podoba (są ludzie, którym nie podoba się sposob ich zdefiniowania).

A propos ''zniewieściałego'' Wertera - właśnie dlatego powinien być omawiany w LO. Czy jest lepszy wyznacznik charakteru epoki? Chyba temu ma lektura służyć. Ja z tego samego powodu ja miałem omawianego Giaura, a przecież Goerge Gordon Byron ma lepsze i ciekawsze pozycje w dorobku, do których sam dotarłem.

Jeśli w LO dzieciaki mają czytać nie klasyki literatury (bo coś tam jest podobno antychrześcijańskie, jak Dżuma, a coś ''czerwone'') to rację mają ci, którzy mówią że polski z obowiązkowej matury powinien wylecieć.

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 01, 2007, 09:35:18 pm »
0
A propos tych lektur, to spójrzcie, w jaki sposób dyrektor księgarni uniwersyteckiej przy UMCS-ie w Lublinie wyraża swój sprzeciw wobec pomysłu Giertycha http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,4195116.html  :D


Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 01, 2007, 10:42:03 pm »
0
J. D. Salingera, - "Buszujący w zbożu" to też jest beeee.... nasza młodzież będzie chowana w UTOPII  tylko wdł. kogo ?!

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Polityka
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 02, 2007, 01:12:15 pm »
0
A propos tych lektur, to spójrzcie, w jaki sposób dyrektor księgarni uniwersyteckiej przy UMCS-ie w Lublinie wyraża swój sprzeciw wobec pomysłu Giertycha http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,4195116.html  :D



W Opolu jest to samo :)

Offline slash145

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1149
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 02, 2007, 03:55:52 pm »
0
A jakie jest wasze zdanie na temat tarczy antyrakietowej??

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1329&wid=8900381&rfbawp=1180792429.905

PS jeśli dyskusja na ten temat jużbyła to przepraszam, ale nie chciało mi się wertowac 17 stron tematu ;)
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą. " - Andrzej Sapkowski

BARSIK

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 05, 2007, 07:04:36 pm »
0
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4202800.html

Hubik wysłał piękny link za co dziekuje i zauwazylem news o sobeckiej :)

Jak wam mowie że takich ludzi trzeba eksterminować to mi nie wierzcie i bana dajecie :lol:

I prosze mi nie pisać o tolerancji dla pogladow innych bo to nie sa poglady to sa debilne wypociny umyslu jakiejs starej paskudy ktora jest spikerka radia maryja i jeszcze chemiczka na dodatek - ty  to juz wogole przegrala :P

To straszne i tak wkurwiajace ze takie nie powiem co ... czlapie po swiecie i jej slowa maja decydowac o losie tego kraju

Zazdroszcze Kokoszowi ze mieszka w normalnym panstwie :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2007, 07:58:56 pm wysłana przez BARSIK »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 05, 2007, 07:07:52 pm »
0
A jak ten link (który był zresztą podany w shoucie w innym celu) oraz to co napisałeś niby ma się do polityki, bo nie za bardzo rozumiem...

BARSIK

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 05, 2007, 07:09:16 pm »
0
Ma sie tak że ta świnia sobecka zasiada w parlamencie :)

Parlament = wladza = wplyw polityczny na polske

Dedykcja ;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 05, 2007, 07:12:18 pm »
0
Ma sie tak że ta świnia sobecka zasiada w parlamencie :)


Chyba piszesz o zupełnie innym linku, bo ja wiadomości o najstarszym zespole świata, nie zaliczam do polityki.  :ph34r: Proponuję zakończyć OT

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Polityka
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 05, 2007, 07:40:34 pm »
0
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60153,4203399.html

Hubik wysłał piękny link za co dziekuje :)

Jak wam mowie że takich ludzi trzeba eksterminować to mi nie wierzcie i bana dajecie :lol:

Ja się z nią nie zgadzam ale nie widzę potrzeby eksterminacji  :P

To typowe podejście prawicowo - konserwatywne. Na pierwszym miejscu jest RODZINA. Jeśli sex ma być przed rodziną to luzie świrują (w mniemaniu prawicy). Gwałty, aborcja, prostytucja, zdrady i inne takie.

BARSIK

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 05, 2007, 08:00:13 pm »
0
A jak ten link (który był zresztą podany w shoucie w innym celu) oraz to co napisałeś niby ma się do polityki, bo nie za bardzo rozumiem...


hahaaa ... no pojebalo mi sie przyznaje ;)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4202800.html oto ten link ... myslalem ze ty wyslales link bezposrednio do tego ... przepraszam za zamieszanie :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 10, 2007, 09:21:16 am »
0
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,4202799.html

Co wy na to?
Ja jestem za zakazem palenia np. na przystankach - nie palę,a będąc nieraz w drodze jestem zmuszony do biernego palenia. Rozumiem  i szanuję prawo palaczy do palenia,ale niech oni też uszanują moje prawo do tego,żebym nie musiał wdychać trucizny. Co na to palący i niepalący forumowicze?  Wydawało mi się,że zakaz palenia w miejscach publicznych już obowiązuje zresztą...chyba,że to o zakaz picia chodziło.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 10, 2007, 09:40:19 am »
0
Nigdy nie palę na przystankach i w tego typu miejscach, gdzie znajdują się potencjalni niepalący, zawsze odchodzę tak, by w promieniu kilku metrów nikt nie był narażony na tzw. bierne palenie. Co do samochodów - wielka bzdura, a innych miejsc - w urzędach pracy, pubach, restauracjach itp. powinny być palarnie bądź strefa stolików dla palących, tak jak zresztą obecnie w większości miejsc jest.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 10, 2007, 09:44:19 am »
0
Co do różnego rodzaju lokali,w których są miejsca dla palących i niepalących to czasem niestety wygląda to tak,że przy jednym stoliku palić można,a przy innym tuż obok nie.A przecież było,nie było dym się przemieszcza,więc to takie pozorne działanie w sumie. No chyba,że mają tam jakieś triki,które zatrzymują dym tylko w miejscu,gdzie są palacze   :lol: :lol: :lol:
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"