Autor Wątek: Narkotyki legalne w Polsce  (Przeczytany 69469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:02:51 pm »
0
I zrozum,że po pewnym czasie,ta chęć prawa o samostanowieniu,może stać się drogą do...samounicestwienia
Przez trawę?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:04:33 pm »
0
   Widzę martingun, iż chciałbyś, aby to państwo było mądrzejsze od obywatela. Powiem ci, że prawo dotyczące posiadania jest w Polsce baaardzo ostre. No i co to zmienia? Myślisz, że ja nie widziałem ludzi, moich rówieśników, którzy staczali się na dno? To jest ich wola, niektórym wystarczył foliowy worek i troche kleju. I to była wina rządu, że ten klej był dostępny w sklepie? Zachowania  powinno się wynosić z domu i tu jest pies pogrzebany.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:08:51 pm »
0
Masz rację'Douger'-dotknąłeś tym wpisem bardzo ważnego aspektu tego problemu...Ale to właśnie rób tak,abyś i Ty kiedyś mógł przedstawić swym dzieciom zdrowe zasady,by miały od swego rodzica-od Ciebie dobry przykład i znały dokładnie co w trawie piszczy-i w innych używkach :>

Tak'Meximax'-przez"trawę"
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:13:00 pm »
0
Bedę się starał jak umiem.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:00:07 pm »
0
Zgadzam sie Moonsum [… ]
Ale'Moonsum’[…]
Nosz k***a… Siedmiu literek nie możecie przepisać bez błędu? Błaaagam, nie masakrujcie tak mojego nicka ;)

widząc tutaj wiele zdań,które są pisane na bazie nie wiem czego,ale chyba młodości,fantazji,baaardzo szeroko rozumianej wolności
O młodość to mnie akurat trudno oskarżać ;), ale fantazji i szeroko pojętego poczucia wolności trudno odmówić – nic na to nie poradzę. Moi rodzice wpoili mi to, jednocześnie uświadamiając, że każdy dokonany przeze mnie w życiu wybór wiąże się z konsekwencjami, które JA będę musiała ponosić.
Zachowania  powinno się wynosić z domu
Otóż to! Mam nadzieję, że mój syn zostanie przeze mnie dostatecznie dobrze wychowany/wuedukowany,  żeby wiedzieć, czym skutkuje branie narkotyków. I że nie będzie ważne, czy będą one legalnie dostępne – ważne, że zrobię wszystko, żeby on nie miał powodu, żeby po nie sięgnąć.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:09:25 pm »
0

ważne, że zrobię wszystko, żeby on nie miał powodu, żeby po nie sięgnąć.


To znaczy że zabronisz mu się wyluzowywać, oczyszczać i resetować ?? :P
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:25:12 pm »
0
Sądzę że o ile by do tego miało dojść  to raczej nie za naszych czasów nie przy obecnej władzy a tymczasem Holandia zdecydowała że za jakieś 5 lat ( nie pamiętam dokładnej daty),wstęp do coffieshopów możliwy będzie tylko za okazaniem karty wstępu ,zmniejszają ilośc którą można mieć przy sobie ,a to dlatego żeby zlikwidować narkoturystykę która znacząco wzrosła i nie chodzi tylko o trawę.Mają zamknąć smartshopy ponieważ zdarzały się przypadki śmiertelne  ostatniego roku Francuzka zjadła za dużo grzybków i zmarła a można je kupić legalnie tutaj.
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:43:14 pm »
0
No i co z tego kiedy co 100 metrów stoi murzyn "I've got everything"?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:12:51 pm »
0
Tak to prawda ale to chodzi o to że dużo ludzi przyjeżdza po trawę żeby ja handlować  a pewnie będą przyjeżdzać i tak tyle że nie kupią jej legalnie.  A  w małych miasteczkach handel harddragami nie jest aż tak nachalny jak np w Amsterdamie,nie spotkała mnie tu ani jedna propozycja chodz jestem tu od paru lat.
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:18:24 pm »
0
Amsterdam jest cool przeciez - zaluje ze nigdy nie bylem  :'(

od 2:15 na temat, a potem 6:15

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xP9_ipg9Zl8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=xP9_ipg9Zl8</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 11:32:18 pm wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 23, 2009, 08:09:01 pm »
0
ważne, że zrobię wszystko, żeby on nie miał powodu, żeby po nie sięgnąć.
To znaczy że zabronisz mu się wyluzowywać, oczyszczać i resetować ?? :P

A nie można się "wyluzowywać, oczyszczać i resetować " bez jakichkolwiek dragów? :P Mnie jakoś to się udaje przy udziale ogólnodostępnych napojów niskoprocentowych ;)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 26, 2009, 02:25:47 pm »
0
[...]
1. Nie , ale mija się z prawdą. Jakby ktoś napisał, że Axl to gitarzysta to tez nie wpłynie na jego dokonania.
2.I to jest ból całej sprawy, że osoby nie mające o czymś zielonego pojęcia, próbują decydować co jest dla innego człowieka lepsze
3.No to jaki ma na Ciebie to wpływ, że ja palę?
4.Coś sugerujesz?
5. Od kawy też się mozna uzalęznić więc zakażmy sprzedaży (już kilka razy zresztą wprowadzano)
6. Ale będąc fanem, ubierając się w ich koszulkę nie wybierasz jaki aspekt poniekąd " reklamujesz".
[...]

1. No dobra nie gadamy jak to nazwać, ale jak działa, dla mnie to może się nawet nazywać "A'" ważne co za tym idzie...
2. A wiesz na czym polega władza, państwo, życie społeczne ?
3. To co człowiek robi pod wpływem używek może mieć wpływ na mnie, na Ciebie w prozaiczny sposób...od chociażby zachowanie drugiej osoby, zaburzenia percepcji, wypadki etc.
4. Nie sugeruje Ci niczego, tylko zwracam uwagę jak to działa.
5. Ok, a kawa w rażący sposób wpływa na zachowanie ?
6. Ja słucham muzyki, nie reklamuje ich stylu zachowania etc, nie chodzą z koszulkach z liściem, ani nawet z logo GN'R - fail ;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 26, 2009, 02:27:12 pm »
0
No tutaj wyjątkowo muszę się zgodzić z krelke.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 16, 2009, 03:35:14 pm »
0
bardzo ciekawy artykul

Doktor Ekstazy

Przekrój | Poniedziałek, 13 lipca 2009

Oto piewca ekstazy, narkotyku, który zmienił oblicze muzyki tanecznej i sceny klubowej. Choć wciąż nie wiadomo, jakie zagrożenia może przynieść.

Stałam w tłumie podczas sympozjum w dniu otwarcia Pickower Institute for Learning and Memory na Massachusetts Institute of Technology. Darmowy poczęstunek zawsze gromadzi studentów. Ciastka wzbudzały zdecydowanie większe zainteresowanie niż wykłady neurobiologów. Ale kiedy na mównicy pojawił się starszy pan z rozwianym siwym włosem odziany w przykładny garnitur i pochodzący z odległej epoki szeroki krawat – sala zamarła.

– Ktoś zapytał mnie niedawno, czy to prawda, że główną motywacją, jaka przyświecała mi podczas poszukiwań nowych substancji psychoaktywnych, była chęć odkrycia narkotyku, który by wzmagał doznania seksualne. To nieprawda. Owszem, MDMA* wzmacnia odczucia związane z dotykiem i sprawia, że kontakt fizyczny jest o wiele przyjemniejszy. Prawdą jest też, że porzucałem studia nad związkami, które nie intensyfikują potrzeby dotyku. Ale przede wszystkim chodziło mi o rozszerzenie świadomości. O doznanie Boga*... – rozpoczął wykład.

Aspiryna dla duszy

Alexander „Sasha” Shulgin, profesor farmakologii, odkrył, zsyntetyzował, a następnie wypróbował na sobie, swojej żonie i grupie współpracowników ponad 200 substancji psychoaktywnych: stymulanty, środki uspokajające, afrodyzjaki, środki wywołujące drgawki, narkotyki zmieniające słuch, substancje, które zwalniają lub przyśpieszają subiektywne poczucie upływu czasu, narkotyki wyzwalające napady agresji, narkotyki uśmierzające wszelkie emocje.

Największą sławę przyniosło mu jednak wypromowanie odkrytej w roku 1912, ale na długie lata zapomnianej MDMA – 3,4-metylenodioksymetamfetaminy, znanej światu jako ekstazy. – To fatalna nazwa – oburza się Shulgin. – W MDMA nie ma nic ekstatycznego. Ja bym raczej sugerował „empaty”, bo głównym działaniem tego związku jest wspaniałe poczucie bliskości, akceptacji oraz głębokiego zrozumienia – i samego siebie, i drugiego człowieka. Czułem się absolutnie czysty, jasny, otwarty. To była łagodna, wszechogarniająca euforia.

Według niego najcenniejszym efektem działania MDMA jest wgląd w głąb samego siebie. – Jest w nas lęk, że kiedy dotrzemy do esencji naszej duszy, odkryjemy zgniłego, śluzowatego pokurcza z odrażającymi mackami – mówiła w jednym z wywiadów żona Shulgina Ann. – MDMA usuwa ten strach, pokazuje wszystkie anioły i demony drzemiące w tobie i przedstawia ci je, rodząc cudowne uczucie spokojnej akceptacji.

Shulginowie są pewni, że MDMA może być nieocenioną pomocą dla psychoterapeutów przy zmaganiach z zespołem stresu pourazowego lub terapii żołnierzy okaleczonych psychicznie w czasie wojny. – MDMA to aspiryna dla duszy – przekonują.

Mimo to ta sielankowa wizja jest daleka od rzeczywistości. „Aspiryna dla duszy” jest obarczona masą niezbadanych jeszcze do końca skutków ubocznych – zaburza poziom serotoniny, uszkadza pamięć, a może niszczy też delikatną tkankę mózgu. Zamiast w gabinetach psychoterapeutów używana jest dziś w klubach tanecznych, a w skład nielegalnie produkowanych pigułek wchodzą też zwykle środki podnoszące ciśnienie krwi, co niejednokrotnie prowadzi do poważnych powikłań.

Dziury w mózgu

– Słyszałem, że zażywanie ekstazy niszczy neurony, wypalając dziury w mózgu – pyta Road Dog na internetowej stronie Zapytaj dr. Shulgina. – Nieprawda – odpowiada naukowiec. – Teoria o trwałym uszkodzeniu mózgu oparta jest na badaniach na zwierzętach ekstrapolowanych na ludzi. MDMA powoduje czasową degenerację dendrytów u małp i szczurów. Ale nie ma takiego działania na psy i myszy. Jak jest u ludzi? Nie wiemy. A zresztą skany, które miały dowodzić powstawania tych dziur, to z naukowego punktu widzenia mocne nadużycie, bo pokazywały mózgi dwóch różnych osób, a nie tego samego człowieka, przed zażyciem i po zażyciu narkotyku. Sorry, bojownicy antynarkotykowi. Zero dziurek, zero uszkodzeń, zero rdzy.

Zważywszy na blisko cztery tysiące eksperymentów, jakich dokonywał na delikatnej tkance własnego mózgu, Sasha może służyć jako niepokojący kontrprzykład wobec tezy o szkodliwości dragów. W wieku 84 lat nadal jest bardzo aktywny: pisze kolejną książkę, daje odczyty, a jasności umysłu można mu tylko pozazdrościć. Zdarza mu się zapominać nazwiska i mylić miejsca, ale nigdy nie myli i nie zapomina chemicznych nomenklatur substancji.

Pytany, czy nie boi się eksperymentować na sobie, odpowiada, że przecież nie jest głupi: – Nie pochłaniam całej łyżki nieznanego specyfiku. Zaczynam od rozsądnie oszacowanych dawek i dla bezpieczeństwa jeszcze je dzielę.

Sasha jest przekonany, że testowanie substancji psychoaktywnych na zwierzętach nie ma sensu. W końcu nie sposób dociec, jak zmienia się własny wizerunek czy empatyczne nastawienie szczura. Krytycy zarzucają mu z kolei, że eksperymenty, których dokonuje na sobie, nie mają żadnej wartości – nie ma w nich nawet śladu naukowej metodyki. Shulgin jest jednocześnie eksperymentatorem i obiektem doświadczeń, wie, co bierze i jakich działań powinien się spodziewać. – Jego postrzeganie jest zaburzone przez substancję, którą właśnie testuje – komentuje doktor Neil Fruman, przewodniczący Rady Etyki Centrum Medycznego Johna Muira.

 Ekstazy jak nurkowanie

– Kiedy pierwszy raz wziąłem MDMA, znalazłem się w absolutnie magicznym miejscu. I kiedy moja podróż się kończyła, pomyślałem, że chciałbym je odwiedzić jeszcze raz – ciągnął swój wykład Shulgin.

Czy kiedykolwiek miał problem z nałogami? – Tylko z nikotyną – twierdzi. – Jeśli idzie o uzależnienie, nie sądzę, żeby MDMA stwarzało jakiekolwiek inne zagrożenie niż te wszystkie rzeczy, które sprawiają przyjemność, na przykład nurkowanie, wspinanie się czy jazda na nartach.

Na użytek swojej grupy badawczej Shulgin opracował skalę oceny efektów oddziaływania substancji psychoaktywnych, w której najwyższy, czwarty stopień oznacza „rzadki i cenny preparat wyzwalający transcendentne przeżycia, doświadczenia religijne, »mistyczny, magiczny stan Samahdi«, oświecenia, połączenia wewnętrznego i zewnętrznego uniwersum”. Jeśli zostanie znaleziona substancja pozwalająca osiągać plus cztery na zawołanie, w dowolnej chwili, będzie to oznaczać – według Shulgina – kres naszych starań, koniec drogi i koniec eksperymentu ludzkiej ewolucji.

– Dotarłem do poziomu plus cztery dwa czy trzy razy w życiu – mówi. – Mogłem poruszać rzeczy, nie dotykając ich, mogłem układać chmury na niebie w kształty, jakie sobie wymyśliłem. Byłem Bogiem. Wyszedłem z laboratorium i na małym wzgórku za budynkiem zobaczyłem kota. Spojrzeliśmy na siebie, kot wyprężył się i uciekł tak szybko i tak daleko, jak tylko dał radę. Odebrał to. Wiedział. Mogłem sobie zażyczyć, żeby wąż ogrodowy rozwinął się i zakręcił w drugą stronę. Mogłem wszystko.

Shulgin przekonuje, że syntetyczne psychodeliki wprowadzają zupełnie nową jakość w odróżnieniu od „dragów starego typu”, w szczególności heroiny i kokainy, które zamiast pogłębiać zrozumienie siebie, powodują ucieczkę od własnego ja, niekiedy w rejony niebezpiecznie oddalone od swojego człowieczeństwa. Zdaniem Sashy heroina powoduje utratę czujności i motywacji. Kokaina przeciwnie – daje poczucie siły, ale i bolesne przekonanie, że to tylko iluzja.

Czytając relacje Sashy, obawiam się, że środki, które wzniosły go na poziom plus cztery, kreują jeszcze bardziej bolesną metailuzję: wrażenie siły bez towarzyszącej świadomości ograniczeń pozwalające wierzyć, że koty czmychają przed boską mocą.

Gorący kartofel

W młodości Sasha pracował dla koncernu Dow Chemical. Gdy opracował recepturę dochodowego środka owadobójczego, firma dała mu wolną rękę – mógł sam wybrać obszar swoich naukowych zainteresowań. Z czasem jednak nazwisko odkrywcy największej liczby narkotyków na naszej planecie zaczęło być dla Dow Chemical ciężarem.

Shulgin otworzył więc własne laboratorium i został „niezależną psychofarmakologiczną komórką badawczą”. Jest autorem blisko 200 prac naukowych, kilkudziesięciu patentów, był konsultantem naukowym National Institute on Drug Abuse, Lawrence Radiation Laboratory, NASA oraz Drug Enforcement Administration.

Wraz z żoną opublikował dwie książki, obie dostępne za darmo w sieci. W pierwszej, „PiKHAL” („Fenetylaminy, które poznałem i pokochałem”) oprócz historii swojego związku Shulginowie zamieścili szczegółowy opis sposobu syntezy oraz oddziaływania połowy znanych psychodelicznych substancji, takich jak ekstazy czy meskalina. Druga połowa (od grzybków po substancje z jadu egzotycznych ropuch) znalazła się w kolejnej książce, „TiKHAL” („Tryptoaminy, które poznałem i pokochałem”). Teraz Sasha pracuje nad trzecim tomem, w którym pochyla się nad izochinolinami, substancjami pokrewnymi tym występującym w kaktusach (peyotl, meskalina) i maku. Małżonkowie uparcie stoją na stanowisku, że informacja sama w sobie nie może być szkodliwa.

Nawet najwięksi sympatycy Shulgina mają poważne wątpliwości co do etycznej oceny jego postępowania. Punkt widzenia Shulgina przypomina podejście ojców bomby atomowej. Rozwijanie tej zabójczej technologii też miało przynieść dobro – zakończenie wojny. Prawidłowo używane specyfiki Shulgina być może rozszerzyłyby naszą świadomość, pogłębiły wzajemne zrozumienie i wyniosły społeczeństwo na inny poziom. Jednak na razie przede wszystkim otwierają ścieżkę destrukcji.

Cóż – odpowiada na te zarzuty Sasha. Warto pamiętać o dwóch istotnych sprawach. Po pierwsze, że średnie IQ wynosi 100. A po drugie, że 50 procent ludzi ma IQ poniżej średniej. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie zrozumie właściwie dostarczanych informacji.

Irena Cieślińska
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 16, 2009, 03:43:45 pm »
0
Też czytałem. Nigdy nie miałem z tym do czynienia, ale zastanawiam się czy nie warto stestować :P
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

prasa w Polsce

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17236
Ostatnia wiadomość Grudnia 12, 2012, 10:12:33 am
wysłana przez Bluebird