Autor Wątek: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla  (Przeczytany 17910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« dnia: Października 18, 2009, 12:35:01 pm »
0
Z tą "Psychozą maniakalną" to do końca nie wiadomo,bo mógł to być zwykła kaczka wymyślona dla potrzeb promocji zespołu,taki drobny szczegół pasujący do obrazu zepsutych,aroganckich i niepokornych Guns N' Roses.Są jakieś dowody na piśmie że faktycznie Axl jest chory? ;)

Przeniosłem,żeby nie offtopować nadmiernie. Zqyx
He he założyłem nowy temat :D Ale tak na poważnie to faktycznie tak do końca nie wiadomo czy to zwykła plota czy fakt.Axl z lat 80 i 90 a obenie to dwie różne osoby.Ile było zadym na trasach z roku 2002 i 2006/2007 chyba tylko jedna w Sztokholmie gdzie pokryzł ochroniarza i stłukł lustro. :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2009, 12:39:03 pm »
0
Jeśli dobrze pamiętam Axl mówił o swojej chorobie w książce Micka Walla. Tyle,że nie zgadzał się z diagnozą,ale przypuszczam,że nikt by się nie zgodził ;) Inna sprawa,czy Wall nie koloryzował ;) Jednak chyba nie u Walla,chociaż...może ktoś sprawdzić?
Odpowiedni fragment w wersji angielskiej jest też na
http://home.swipnet.se/~w-52838/axlrose.html

Parę słów z wikipedii na temat choroby:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenie_afektywne_dwubiegunowe

To jak,diagnozujemy Axla? ;)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 12:42:44 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2009, 01:20:22 pm »
0
O swojej terapii mówił chyba też w jakimś wywiadzie. Ale (odnoszę się do wątku z tematu o koncertach w Kanadzie) to było kilkanaście lat temu i to że miał problemy nie znaczy, że dalej je ma. Przecież chłop ma już swoje lata i na pewno ma w głowie bardziej poukładane niż kiedyś. Więc tłumaczenie, że Axl ma problemy psychiczne i to wpływa na plany związane z trasą jest dla mnie dziwne. Mi się wydaje, że on wie co robi i nie ma się co doszukiwać jego dziwnych zachowań. On nie chce robić szumu, zamieszania i wszystko chce dochować w tajemnicy a ogłosi to w swoim czasie.

A to że zawsze był nerwowy to każdy wie i to mu zostało co widać na koncertach i poza nimi np. sytuacja o której pisał Artur. Ale to już inna sprawa.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2009, 01:23:19 pm »
0
Ale o terapii mowiac chyba nie bylo powiedzine o jakie zaburzenia chodzi...

zreszta nigdy tego chyba oficjalnie nie potwierdzil wiec to tylko gdybanie...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2009, 01:34:45 pm »
0
Ale (odnoszę się do wątku z tematu o koncertach w Kanadzie) to było kilkanaście lat temu i to że miał problemy nie znaczy, że dalej je ma. Przecież chłop ma już swoje lata i na pewno ma w głowie bardziej poukładane niż kiedyś.

Nie jestem lekarzem,więc nie wiem,czy jest to "uleczalne",wiek wg mnie ma tu niewiele do rzeczy,bo choć Axl może być bardziej dojrzały niż mając np. 20 lat,to o pewnych zachowaniach może decydować choroba. Nie jestem w stanie tego wykluczyć,ani tym bardziej potwierdzić.Ale z drugiej strony może być tak,że ileś tam lat temu został źle zdiagnozowany.
Wiele lat patrzyłem na Axla przez pryzmat choroby i w ten sposób próbowałem racjonalizować jego poczynania. Ale może to był błąd,coś w rodzaju wytłumaczenia na to,że Axlowi pozwala się na więcej niż innym idolom.
Może zamiast gadać o chorobie powinno się powiedzieć,że Axl to Axl i nigdy nie wiadomo,co się wydarzy,bo taki po prostu jest :)
Tyle,że to nie znaczy,że absolutnie nie ma się wtedy prawa do krytyki,bo to już zahacza o swego rodzaju fundamentalizm odnoszący się do konkretnej osoby,a to zawsze było mi obce.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 01:45:46 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2009, 01:51:18 pm »
0
Prawda jest taka że nic nie wiemy o nim jako zwykłym człowieku,nie wiemy jak wygląda jego życie dzień po dniu,co robi, czym się interesuje.Nawet nie ma aktualnych zdjęć.To naprawdę dziwne że nikt nie jest wstanie nawet fotki mu zrobić.Każdy wie gdzie mieszka.Cały czas siedzi w swojej willi?Tak szukam sobie aktualnych fotek na internecie ...nima ,zero.Zdjęć z lat 1995-2000 chyba jest tylko pare.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #6 dnia: Października 18, 2009, 02:23:17 pm »
0
W tym,albo zeszłym roku pojawiły się pogłoski,że Axl cierpi na strach przed innymi ludźmi - antropofobię,co w jakiś sposób tłumaczyłoby to,że nigdzie się go nie widuje i.t.d. Oczywiście są to próby racjonalizowania postępowania Axla w świecie mediów. A tylko on sam wie,jak jest naprawdę.
Swoją drogą ciężkie dzieciństwo i nagła sława mogła wpłynąć na niego zupełnie inaczej niż na pozostałych,bo przecież w przeciwieństwie do Slasha chociażby,w którego domu bywał np. David Bowie,to Axl był " a small town white boy ",który mógł sobie w niektórych momentach nie zdawać sprawy z konsekwencji swojego zachowania,a czy było/jest to podyktowane jakimś schorzeniem,nieśmiałością,czy po prostu byciem Axlem ;) to już inna historia.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #7 dnia: Października 18, 2009, 02:36:43 pm »
0
No właśnie: to jest Axl i robi wszystko po swojemu. I bardzo dobrze. Ale to nie znaczy, że należy to tłumaczyć zaburzeniami i chorobami.

A co do jego życia na co dzień. Właśnie to jest w nim niesamowite, że potrafi się odciąć od świata i się nigdzie nie pokazywać a każde jego wychylenie jest jakimś wydarzeniem. Nie kręci was ta tajemniczość? :) Mimo, że go nie ma mówi się o nim więcej niż o niektórych artystach. Gdyby jego zdjęcia pojawiały się na co dzień, gdyby udzielał się w mediach itd. to już nie było by tej otoczki związanej z ciekawością i doszukiwania się czegoś nowego. Chodzi mi teraz o samą osobę Axla (bo oczywiście sam zespół GN'R polubiłem za wyjątkową muzykę). Ale sama obecność i postępowanie Rose'a spowodowało, że zespół jest jeszcze bardziej wyjątkowy. No... ale może tylko ja mam takie odczucia i patrzę na to trochę inaczej, bo wiem, że niektórzy oczekują czegoś innego od Rudego i ekpiy.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #8 dnia: Października 18, 2009, 02:51:55 pm »
0
Fajne jest to,że nie boję się zajrzeć do lodówki w obawie,że zobaczę tam Axla. Nie postępuje tak,jak działają ludzie w biznesie muzycznym. Kwestia czemu tak jest i czy tam będzie zawsze,to inna sprawa...
Nie wiem,jak Wy,ale ja z czasem zaczynam ignorować ludzi,którzy składają obietnice bez pokrycia. Ze strony Axla/czy też szerzej obozu Gn'R troszkę tych obietnic jednak było. No i jeśli mam wybór traktować Axla jak osobę cierpiącą,chorą, a po prostu jak osobę,która mówi jedno,a gdy okoliczności się zmieniają;co przecież może się zdarzyć;milczy,zamiast powiedzieć: sorry,nie wyszło,to jednak wolę patrzeć jak na osobę,która czasem ma problem ze swoimi reakcjami.
W ten sposób mówię sobie - nie czekaj na nic,Axl to Axl,coś będzie,to będzie,nie,to nie. I taki sposób widzenia Axla jest dla mnie o wiele mniej frustrujący. Czy prawdziwy? Nie wiem. Ale któż z nas,fanów próbujących sobie racjonalnie wytłumaczyć działania Axla może powiedzieć,że wie coś na pewno?
W ramach tego racjonalizowania pojawia się konflikt : Slash vs Axl. Slash,który jest "wszędzie" vs Axl,który jest "nigdzie". Część fanów Rose'a jest na pewno sfrustrowana tym,że nie ma nigdzie jego śladu,nawet wbrew temu,co mówią. Jasne,nie chciałoby się,żeby Axl wyskakiwał z zamrażarki,ale od czasu do czasu jakiś znak życia mógłby dać,nie? :) Nawet jeśli nie wywiad to chociaż sygnał,że tego,a tego dnia był widziany w jakiejś knajpce ;),a tu nie ma kompletnie nic... Chwilami to smutne,ale zależy od podejścia...

Kto z nas może z czystym sumieniem powiedzieć,że po 21 listopada nie myślał o teledysku,trasie,Gunsach w mediach? Wydaje mi się,że tego nawet Axl nie może z czystym sumieniem powiedzieć,bo przecież plany co do Better były... No chyba,że od początku do końca było to wielką ściemą,o co nikogo w obozie Gn'R nie posądzam. Okoliczności zmieniają się cały czas,a my tylko czasem dopasowujemy do nich swoją opinie.
W tym świetle opinia,że postępowanie Axla może być wynikiem jakiejś choroby,którą zdiagnozowano u niego wiele lat temu nie jest chyba czymś nie do zniesienia.

Mam nadzieję,że cokolwiek stawało wcześniej na przeszkodzie tym razem nie pokrzyżuje Gunsom planów i już w grudniu,jesli nie wcześniej,będziemy się na nowo mogli cieszyć klipami koncertowymi z ich udziałem. :)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 02:56:29 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #9 dnia: Października 18, 2009, 03:07:07 pm »
0
Mnie dziwi również że Axl pojawia się tylko na imprezach,bankietach tylko wczasie tras koncertowych,tak było w latach 2006/2007 jest masa zdjęć z tego okresu,potem tak jakby zapadł się pod ziemię.Przecież inne gwiazdy fotografują nawet jak idą np. z zakupami, a w jego przypadku wiem dokładnie o trzech takich fotkach przez 16 lat !...Paparazzi nie są wstanie go namierzyć?! Są dwie możliwości A) faktycznie nie wychodzi wogóle z domu. B) jest obecnie na innej planecie układu słonecznego.
B).jest obecnie na innej planecie układu słonecznego.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #10 dnia: Października 18, 2009, 03:23:52 pm »
0
.jest obecnie na innej planecie układu słonecznego.

akurat tego nie byłbym pewny :P Wszechświat jest nieograniczony przecież ;)
Tak,czy inaczej to nie jest tylko kwestia tego,że Axl nie chce być na zdjęciach,bo przecież wiele sławnych osób nie chce pozować,a i tak dziennikarze się do nich doczepią. Może więc faktycznie nie wychodzi ;)a to sugerowałoby,że  w pogłoskach o strachu przed ludźmi i.t.d jest jakieś ziarno prawdy. Może też być tak,że Axl prywatnie wygląda zupełnie inaczej niż Axl na scenie,no i w efekcie zjawia się zjawia się codziennie w pobliskim markecie po bułki i mleko  :P  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #11 dnia: Października 18, 2009, 03:30:16 pm »
0
No tak,ale jakby faktycznie był chory na tą chorobę to bałby się wyjść na scenę i nie pokazywał na imprezach w czasie tych tras.... :???:

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #12 dnia: Października 18, 2009, 03:41:48 pm »
0
Różnie to bywało z tym pokazywaniem się na scenie...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #13 dnia: Października 18, 2009, 03:49:49 pm »
0
No tak,ale jakby faktycznie był chory na tą chorobę to bałby się wyjść na scenę i nie pokazywał na imprezach w czasie tych tras.... :???:

Niekoniecznie. Koncerty mogły być w fazie manii,a po koncertach faza depresji ;) Jeśli mówimy o psychozie maniakalno-depresyjnej. A co do strachu przed ludźmi ... jak kilka miesięcy nigdzie się nie wychodzi,to strach pojawi się u każdego ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Psychoza maniakalno-depresyjna Axla
« Odpowiedź #14 dnia: Października 18, 2009, 04:14:15 pm »
0
Axl boi sie ludzi? o ile pamietam ktorys ze wspolpracownikow Axla twierdzil, ze jakos w latach 2000 to Axl generalnie spedzal czas na zaproszaniu gosci na obiady;) wiec chyba nie bardzo ;)

 

Doswiadczenia zyciowe Axla w Estranged (interpretacja)

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7419
Ostatnia wiadomość Lipca 28, 2007, 12:14:17 pm
wysłana przez Zqyx