Autor Wątek: Minęło 20 lat...  (Przeczytany 4785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Minęło 20 lat...
« dnia: Września 17, 2011, 12:28:13 pm »
0
Mam nadzieję, że nikt nie zapomniał o tym, że dzisiaj mija 20 lat od premiery USE YOUR ILLUSION ??? Jestem ciekaw jak zmieniło się Wasze podejście do tych albumów w ciągu tych lat. Ja mam szczęście takie, że pierwszy raz usłyszałem te albumy jak miałem 10 lat (czyli w 93), więc troszku się zmieniło moje podejście do tych płyt. Pamiętam, że wtedy to chyba było Don't Cry (jako pierwszą ją usłyszałem). To była jakaś masakra. Oszalałem na punkcie tej ballady. słuchałem jej cały czas. Potem poszło gładko November Rain i Estranged. Oczywiście Konckin'on Heaven's Door itp. też leciały w kółko. Wtedy słuchałem tego na zasadzie: byle głośniej i jak najczęściej. Z wiekiem zaczęły interesować mnie inne utwory (btw. nigdy nie lubiłem My world i to się nie zmieni) no i oczywiście partie różnych instrumentów, a nie tylko solo Slasha :)
A co u Was się zmieniło ???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2011, 01:10:27 pm »
0

mysle, ze nie zapomnielismy, ja przynjamniej  :D
moja kariera z GNR rowniez zaczela sie od UYI. U mnie zaczelo sie chyba od "You could be mine" w '92. pierwsze MTV, pierwsze teledyski i nagle wow, jakis zespol, ktory przykuwal moja uwage od pierwszej minuty, niesamowity glos i ta energia plynaca z ich muzyki. Mialam 14 lat i zakochalam sie na umor. Pozniej "Don't cry" i przegralam plyty od kolezanki no i tak sie zaczelo. Kiedys sluchalam UYI i AFD namietnie, codziennie non stop, znalam kazdy kawalek na pamiec. Wtedy bezwzglednie chyba lubilam wszystkie kawalki, klapki na oczach :)
zdecydowanie wolalam niebieska YUI,
co sie zmienilo? no zdecydowanie czestotliwosc sluchania  :D ale wciaz uwazam, ze oba dwa albumy sa niesamowite. mam wielki sentyment do nich bo od nich praktycznie zaczela sie moja milosc do GNR.
Ja moze troche inaczej jak wielu z was nie przepadalam za November Rain, dla mnie zawsze bylo zbyt cukierowe.
Moje ulubione to chyba 14Years, Civil war, So fine, Don't cry(Alt.lyrics), Dead Horse. Ale w sumie moglabym wymienic wszystko  :P

Kawal historii  :)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2011, 02:04:54 pm »
0
Moja miłość do Guns N'Roses rozpoczęła się od wydania "GN'R Lies", ale wydanie "Use Your Illusion" oraz dzień w którym zobaczyłem to wydawnictwo pamiętam do dziś.
Już nie pamiętam czy dowiedziałem się z TV czy z jakiejś gazety, że we wrześniu ma wyjść nowa płyta Guns N' Roses. I od września zaczęło się poszukiwanie. Każdy wypad na rynek czy do sklepu to oczywiście sprawdzenie czy czasem już jej nie ma. I kiedyś podczas takiego wyjścia z kolegą na jeden z łódzkich rynków, jak zawsze przystanąłem przy stoisku z kasetami. Patrzę, a tu są trzy kasety Guns N' Roses, których nie miałem i nie widziałem jeszcze. Szybkie zerknięcie na tytuł i wszystko jasne - "Use Your Illusion", nowa płyta. Była ona na trzech kasetach. Wiedziałem, że łącznie ma być 30 utworów, więc szybkie podliczenie i okazuje się, że jest 28 lub 29. No i zaczyna się panika. Najpierw szybka decyzja, że trzeba wrócić do domu po kasę, a następnie szukać pełnego wydania. Okazało się, że udało mi się dostać takie wydanie już w pierwszym sklepie z kasetami (tak, tak - wtedy pirackie kasety się kupowało nawet w sklepie...) do którego zawsze chodziłem. Wydanie było cztero - kasetowe. Potem strasznie długa droga do domu (dłuższa niż zazwyczaj z tego miejsca) i wreszcie moment kiedy popłynęły pierwsze dźwięki z magnetofonu. Pierwsze przesłuchanie bardziej się skupiło na tym, że wyczekiwałem na utwór w którym się zakochałem gdy usłyszałem zaledwie fragment 10-15 sekundowy z jakiegoś koncertu podczas jakiegoś wywiadu lub jakiegoś materiału dotyczącego Gunsów na MTV. Tym utworem okazał się "Civil War". Następnie ponowne odsłuchanie wszystkich kaset i chodzenie z wypiekami na twarzy przez cały dzień.
Po tym wszystkim chłonięcie każdego newsa z MTV, czekanie na premierę każdego teledysku oraz na weekend poświęcony Gunsom na MTV. Tak było do 1994 roku, kiedy to pierwszą miłością stało się Pearl Jam, wtedy będące na drugim miejscu.

Dziś Guns N' Roses zajmuje u mnie drugie miejsce (miłości do Pearl Jam i do Eddiego już raczej nic nie zastąpi), ale zawsze mam miłe wspomnienia kiedy tylko pomyślę o tamtych czasach, o tej pierwszej miłości muzycznej... Cieszę się, że miałem okazję w tym wszystkim uczestniczyć i to wszystko przeżyć, bo zawsze kiedy ten czas wspominam pojawia się u mnie uśmiech...
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2011, 02:10:04 pm wysłana przez Hubik »

Offline kokosz1981

  • Uploaderzy
  • Atittude
  • ****
  • Wiadomości: 1076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #3 dnia: Września 19, 2011, 05:18:39 pm »
0
Ja to ładnie oblałem, akurat ziomek miał urodziny  :sorcerer:, a i kolejną koszulkę dokupiłem  ;]
A tak nawiasem mówiąc to, patrząc po odzewie, mało kto chyba pamięta.
2010-10-13 I 2012-05-31 London O2 Arena
2010-06-20 Gdańsk

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #4 dnia: Września 19, 2011, 06:09:16 pm »
0
pamietaja pamietaja, tylko w drugim newsie o tym,
(a nie mowilam panie Adminie  ;) )

Offline Kokish

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • But love like time's got its own plans...
  • Respect: +6
    • Mój blog
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #5 dnia: Września 20, 2011, 03:24:55 pm »
0
Pamiętam :)
Niestety, kiedy UYI się ukazało, jeszcze mnie na świecie nie było.  Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą płytą, i zakochałam się wtedy w Gunsach już na maksa <3
"A tout le monde
A tout mes amis
Je vous aime
Je dois partir
These are the last words
I'll ever speak And they'll set me free..."
 

Offline Kamaz83

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Respect: 0
Odp: Minęło 20 lat...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2011, 03:10:45 pm »
0
podobnie jak Ty miałem 10 lat w 93 roku i wtedy szalałem za Matalicą i jej Black Albumem ale kiedy mój starszy brat kupił kasety Use Your Ilusion firmy Takt (notabene UYI znajdowało się na trzech kasetach :)) mój źwiat oszalał i przez kolejne 3 lata nie liczyło się nic innego jak GN'R potem jak na MTV były teledyski to dopiero było coś

co się zmieniło po tych 18 latach ? Mentalność człowieka który kiedyś uważał się za niepokornego, legendę w własnym umyśle, stosunek do życia i muzyki. Teraz nie słucham już codziennie GN'R i nie mam na ich punkcie pierdolca - pewnie dlatego że to już nie ten sam zespół.

ale miłość do ich muzyki została

pozdro.

 

7 lat Rona w Gn'R

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7329
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2013, 03:55:00 pm
wysłana przez JackW