Ankieta

Jaki zespol wolisz?

newGuns N' Roses
57 (61.3%)
Velvet Revolver
36 (38.7%)

Głosów w sumie: 86

Autor Wątek: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR  (Przeczytany 51505 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Boski_Krzychu

  • SG-1
  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1784
  • Al kocholik
  • Respect: +10
    • http://www.gnrnow.prv.pl
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 18, 2007, 08:31:55 pm »
0
...kontynuacja z dzialu NEWS - temat SLASH GOŚCINNIE...

Krzychu -zeby zakonczyc te wycieczki osobiste miedzy nami- jesli chodzi o wynik sondy i jej zwiazek z tematem:
ludzie nie lubia VR (wola newGNR) z 2 powodow:
-nie trawia Scotta
-nie podoba im sie ze Slash spoczal na laurach i nie wykorzystuje w pelni swojego talentu
i tu jest zwiazek z tematem - poniewaz wiele osob podziela moje zdanie - domyslam sie ze ciezko sie pogodzic
ze inni nie przyznaja Ci racji jako fanowi Scotta, obecnego Slasha, i VR
Wycieczki osobiste to ja już zakończylem w poprzednim temacie i coś Ci tam napisalem ale było to chyba zbyt trudne do zrozumienia.. rozumiem, że lubisz mieć ostatnie zdanie w każdym temacie i lubisz gdy tłum Cie wielbi i przytakuje sądząc po tym, że w każdym poście piszesz, że wiele osób podziela Twoje zdanie.. może warto zrobić kolejną ankietę na ten temat ??

Dla Twojej wiadomości jestem fanem Guns N' Roses, Slasha, VR, Scotta - dokladnie w takiej kolejności jak to napisałem, mam nadzieje, że wreszcie dotrze..

Tak naprawdę w ogóle mnie znasz i dlatego proponuje abyś przerzucił swoje frustracje na kogoś innego...

Kończe polemikę z Panem Ankieterem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2007, 08:40:52 pm wysłana przez Boski_Krzychu »

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 20, 2007, 01:18:41 am »
0
VR moja skladanka: slither (live acoustic), interstate love song (live acoustic), used to love her (live acoustic),
fall to pieces (acoustic), money, no more no more, surrender, you got no right (live), dirty little thing (live),
wish you were here (live)

teraz stworze plyte o nazwie LIBERBAND (studyjna)

Set Me Free
You Got No Right
Slither
Dirty Little Thing
Loving the Alien
Last Fight
Just 16
Gravedancer
Let It Roll
Psycho Killer
Can't Get It Out Of My Head
Messages

i teraz moge sluchac
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Tequilla

  • Patience
  • Wiadomości: 15
  • Respect: +1
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 25, 2007, 02:37:38 pm »
0
Zawsze byłam za Slashem. Przynajmniej chłopak coś robi, a nie wydaje płytę przez ponad 10 lat. Z resztą Slash się nie zmienił, a Axl wyskakuje mi ze swoimi warkoczykami. Nie mój styl!

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 25, 2007, 03:01:22 pm »
0
;) ta występuje z Pauliną Rubio ;) damn ;)

Offline Pewien Znany Ktoś

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 03, 2008, 12:27:26 pm »
0
Oczywiście VELVET REVOLVER... jestem przede wszystkim fanem Guns n' Roses a Velvetach jest o jednego Gunsa wiecej niz w New GN'R. Poza tym Velveci wydają świetne płyty a NEW GN'R gra stare przeboje plus kilka kawałków których ostatecznych wersji pewnie nigdy sie nie doczekamy a po trzecie kawałki Gunsów były czymś czego Axl już nie może powtórzyć. Nawet jeśli bas i perkusja będą na wysokim poziomie to nie wierze w to że Axl zaśpiewa jak za dawnych lat (prostym przykładme jest solowa płyta S. Bacha na której wystąpił) a solówki dorównają solówką Slasha. O geniuszu Izzey'ego już nie musze chyba wspominać. :)
When you're talkin' to yourself
and nobody's home
You can fool yourself
You came in this world alone
(Alone)

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #185 dnia: Stycznia 05, 2008, 11:56:09 pm »
0
Ale głos Axla  ----- to jest to co wstrząsa i porusza jazń -------- a w tym TO jest najwazniejsze......bo jeśli TO  nie brzmi jak potrzeba to żadne instrumenty i fachowcy tego nie zastąpią, musi byc ostry pazur a TO  własnie ma Axl, -------  a nie ma VR ( wokalnie) :vampire:

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #186 dnia: Stycznia 06, 2008, 12:04:42 am »
0
Ella dobrze prawisz! :)

Mnie osobiscie ciezko jest powiedziec nGNR czy VR. Oba zespoły mi sie podobaja, oba zespoły graja dla mnie kawał dobrej muzyki, której z checia słucham. Mimo wszystko skłaniam sie ku GNR. Moze dlatego, ze widziałem ich na zywo? W duzej mierze tak. Odkad zaczałem sluchac GNR byłem fanem głosu Axl ( reszte zespołu doceniłem nieco pozniej ) i sentyment pozostał. Gdy uslyszalem Axl'a w 2006, poczułem magie, magie, która gdzies znikla i na nowo sie pojawiła! Axl kipi charyzma i swietnie zachowuje sie na scenie. Do mnie to przemawia.

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 06, 2008, 12:18:21 am »
0
Własnie o to chodzi - rock- musi miec ten "pazur" i to opiera sie na głosie wokalisty, i na charakterystycznym brzmieniu, gitar- poniewaz nie mamy juz Slasha w tym zespole , skupiamy sie na głosie,i charyzmie wokalisty, mimo iz go nie do konca lubimy - z jego wadami------ uwielbiamy go za to co wnosi, głosem i osobowoscią na scenie, i cała ta otoczka wokół niego.
Wokalsta nie zawsze zaśpiewa dobrze, zafałszuje, pomyli się------- ale cała atosfera przewmawia za nim, i my to COŚ czujemy ----- magię  która nas otacza i pochłania. Dlatego kochamy rock&roll , bo to wszystko  jest w nim i to coś czaruje  nas. :vampire:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 06, 2008, 09:34:34 am »
0
Oczywiście VELVET REVOLVER... jestem przede wszystkim fanem Guns n' Roses a Velvetach jest o jednego Gunsa wiecej niz w New GN'R.
czyli gdyby np. teraz  Gunsi zaangażowali Matta,to byłbyś za Gn'R ? Czysta matematyka tylko sie liczy? Myślałem,że w muzyce chodzi o coś więcej ;)

Poza tym Velveci wydają świetne płyty a NEW GN'R gra stare przeboje plus kilka kawałków których ostatecznych wersji pewnie nigdy sie nie doczekamy
Świetność płyt VR to kwestia gustu. Porównaj Libertad,czy Contraband z Appetite for destruction. Nadal myślisz,ze są świetne ? ;)
Poza tym "just a little patience" ;) Małej wiary jesteś ;)

a po trzecie kawałki Gunsów były czymś czego Axl już nie może powtórzyć.
bo? A VR potrafią?

Nawet jeśli bas i perkusja będą na wysokim poziomie to nie wierze w to że Axl zaśpiewa jak za dawnych lat (prostym przykładme jest solowa płyta S. Bacha na której wystąpił)
i tam zaśpiewał oczywiście zupełnie inaczej niż kiedyś ? ;)

a solówki dorównają solówką Slasha. O geniuszu Izzey'ego już nie musze chyba wspominać. :)
Na solówkach sie nie znam,ale Izzy tu akurat nic do rzeczy nie ma,skoro temat jest newGnR,czy VR,bo o ile mi wiadomo Stradlin nie jest częścią żadnego z tych zespołów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 09:38:58 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #189 dnia: Stycznia 06, 2008, 02:16:14 pm »
0
Ellu, trafiłaś w samo sedno  :) Właśnie wymienione przez Ciebie cechy Axl'a spowodowały, że new Gn'R przemawia do mnie bardziej niż twórczość Velvetów. Być może to dosyć sentymentalne podejście, ale to ten charakterystyczny "pazur" w głosie Rudego, jego zadziorny charakter i niesamowita charyzma, powodują, że jego zespół u mnie zyskuje  :sorcerer:...Ponadto pan Rose odgrzewa moje ukochane "kotlety" w sposób o niebo lepszy niż Scott i reszta.  :sorcerer:

Offline Pewien Znany Ktoś

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #190 dnia: Stycznia 06, 2008, 03:46:55 pm »
0
Po co gdybac? napisalem tylko to co jest faktem. Nie patrzac w przyszlosc

A gdyby jednak? ;) Nie ustąpię :P Załóżmy,że z Gn'R wylatuje Ferrer,a na jego miejsce wchodzi Sorum.

Porównujesz Libertad i Contraband do AFD a chyba w temacie nie chodzi o stare GN'R. Mowisz mi ze Izzy nie ma nic wspolnego z tematem. Stare GN'R tez :)...

Zgoda. VR mają jeszcze ten plus,że wydali 2 płyty,a Gn'R do dziś ani jednej. Ale gdyby założyć,że ten materiał,który znamy z koncertów i przecieków jednak się ukazał,to który z zespołów wybierasz? Matematycznie Velvetów,a muzycznie? :)

Nie napisalem ze VR potrafią :) Poprostu biorąc pod uwage to ze Axl nigdy nie skomponowal sam calej plyty watpie w to czy uda mu sie nagrac cos tak genialnego jak stare GN'R.

Widzę pewną sprzeczność. Odwołujesz się do starego Gn'R,do którego mieliśmy sie nie odwoływać. Ale skoro tak,to czy materiał VR jest porównywalny z materiałem "starego" Gn'R? Myślę,że większość forumowiczów zgodzi się,że tak nie jest. Skoro VR nie gra czegoś,co nawiązywałoby do najlepszych czasów Gn'R nie wymagajmy tego od Axla,bo bądź co bądź to tylko,albo aż wokalista.
Wiadomo,że sekcja instrumentalna robi swoje,ale dobra piosenka to nie tylko dobry rytm,ale i dobry tekst,a tutaj Axl ma przewagę,jak mi się zdaje.

A o ile glos ma nadal dobry to nie powiesz mi ze brzmi identycznie jak kiedys, ze spiewa caly koncert bez wiekszego wysilku i falszu.

Przyznam szczerze,że mało słucham Gunsów. Jakoś nigdy nie pociągały mnie specjalnie bootlegi. No chyba,że w dawnych czasach,gdy miałem je na kasetach jeszcze. Zdarzały się lepsze i gorsze koncerty,większe lub mniejsze problemy z głosem. Takie same problemy zdarzają się teraz,pomijając rzecz jasna lata 2001-2002. A czy Slash,Duff i Matt grali zawsze bezbłędnie i tak samo? ;)

Nie zaspiewal zupelnie inaczej ale sluchając tego i np. Welcome to the Jungle slychac tę różnice.

Nic nie ujmując Bachowi,ale kompozytor jest z niego marny w porównaniu z Gn'R. Axl najlepiej wypadł w coverze Aerosmith,bo to po prostu dobra piosenka :)

Wiem że troche za bardzo sie czepiam ale nawet w demach które słyszeliśmy do tej pory Axl nie brzmi tak jak kiedys. Jego glos nadal jest swietny i nie staram sie tego podwazyc ale juz nie jest najlepszy. A byl.
Wymień lepszych i wykaż,że są lepsi ;)

Tu pisałem o tym że nGN'R nie powtorzy sukcesu GN'R a Izzy z tego co wiem byl jego częścią  :)

Nie wiem,czy nGn'R powtórzy,czy nie powtórzy sukcesu Gn'R. Na razie "materiał" zna garstka fanów,więc trudno wyrokować.
Wiem za to,że tego sukcesu nie powtórzyła supergrupa, w której składzie jest 3 instrumentalistów Gn'R. Było mnóstwo promowania,wydawali się skazani na sukces. A jednak nie powtórzyli sukcesu Gn'R. Dlaczego?

Nie wyszlo mi posluzenie sie cytatami ale mam nadzieje ze sobie poradzisz zqyx :)

Zdolna bestia ze mnie i sobie poradziłem ;) Wymieniłeś parę kawałków Gn'R,które lubisz. Ja też mogę wymienić kilka kawałków VR: Big Machine,Loving the alien,Messages, mógłbym jeszcze kilka wymienić. Ale tu chodzi o coś innego. Skoro 3/5 VR to muzycy Gn'R,to wynika z tego,że tworzenie hitów,takich,jak wymieniłeś powinno przychodzić im z łatwością. Skoro,jak twierdzisz wkład Axla w muzykę Gn'R był minimalny,to czemu jako singiel z Libertad wybrali miałkie She builds quick machines?
Mówi się o tym,że singlem Gunsów ma być Better. Którą wolisz piosenkę? :)

Pomieszałem sporo w tym poście,a nie chce mi się już poprawiać,Dostałeś od razu odpowiedzi.Pozdrawiam.Zqyx
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2008, 02:17:01 pm wysłana przez Zqyx »
When you're talkin' to yourself
and nobody's home
You can fool yourself
You came in this world alone
(Alone)

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #191 dnia: Stycznia 07, 2008, 01:45:08 pm »
0
Slash po tylu  latach stałego naduzywania, nie ma az takiej inwencji twórczej jak , był w gunsach. VR to dla niego przystań, i odpoczynek po latach szaleństw, gra to co chce i specjalnie nie przeszkadza mu , co  i z kim. Ma teraz rodzine i synow - musi myślec o zabezpieczeniu ich przyszłosci.
VR to dla niego ciepła posadka i emeryturka, a sława i rozgłos jaką zdobył w gunsach -  teraz na niego pracuje.Lubie go i nie mam mu za złe , ze robi to co robi.
A jesli chodzi o Axla, to mamy jeszcze nadzieje , ze naprawde cos pokaże ........ zobaczymy  ;], Bedziemy sie cieszyc , albo pluc sobie w brode, ze nas jednak wykiwał?! :/
Mysle , ze strasznie sie boi oceny krytykow i fanow, jak wyda płyte, bo to moze byc koniec , jego fabryki snów.... ;]
A VR  będzie sobie dalej brzdakał  :sorcerer:

Offline Sonia

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Płeć: Kobieta
  • All Beauty Must Die
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #192 dnia: Stycznia 08, 2008, 05:14:57 pm »
0
Zgadzam się, Slash niech sobie "brzdąka", ja się bardzo cieszę, bo robi to milion razy lepiej niż 15 lat temu, a Axl przez te lata nie zrobił żadnego postępu, czasem zawodzi na koncertach, że żal dupę ściska.
Artystycznie dużo bardziej cenię new GNR (przez dziesięć lat Axl z pomocą niezliczonej ilości pomocników skomponował aż 5 powalających kawałków), ale to nie znaczy, że VR jest złe, wręcz przeciwnie, tylko to jest zupełnie inna parafia od axlowej. Czekam z niecierpliwością na płyty Axla (mix może zdziałać cuda), ale koncerty niech on sobie daruje i niech nie robi z siebie pośmiewiska wszech czasów. Chociaż niektórym charyzma wszystko wynagradza, nawet ich zmasakrowane uszy przez wściekłe słonice. :lol:
I don't believe in the existence of angels
But looking at you I wonder if that's true

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #193 dnia: Stycznia 08, 2008, 10:35:44 pm »
0
Chociaż niektórym charyzma wszystko wynagradza, nawet ich zmasakrowane uszy przez wściekłe słonice. :lol:
Każdy słucha tego, czego słucha  także VR ---- ale nikomu nie przypisuję----- głuchoty z tego powodu.
Axl, oprócz charyzmy - ma jeszcze talent, a że działa z opóźnionym zapłonem ? :lol:.........co się odwlecze to nie uciecze.

Offline Pewien Znany Ktoś

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #194 dnia: Stycznia 09, 2008, 02:54:30 pm »
0
do Zqyx...           Nie bede juz cytowal bo bedzie to tylko niepotrzebne zuzywanie miejsca.... napisze w skrocie jaka jest moja opinia na temat naszej dyskuscji .
Nie napisalem że Axl mial minimalny wklad w muzyke. Według mnie miał on wklad najwiekszy... powiedzmy  był polową calego GN'R. Sęk w tym że brakuje tej drugiej polowy jaką byli Duff, Slash i Izzy.
Czy Velvet Reolver mozna porownac ze starym GN'R? jest na tyle dobre ze mozna ale jesli sie to zrobi to Velveci wypadna bardzo slabo :)                 
muzycznie GN'R czy VR? nie biorąc pod uwage wydawania plyt, sklad itd to chyba postawilbym znak rownosci miedzy nimi... za Axlem przemawiają teksty, to ze jest Axlem ( czyli nie byle kim xD ) i naprawde dobra muzyka. Velveci grają szybko, rock n' rollowo , i naprawde wporzadku... momentami wchodza nawet na nieco wyzszy poziom ktory zachacza moze nie o mistrzostwo ale o Spaghetti Incydent czy inne dobre plyty przeszlosci na pewno tak :)  i na pewno mi nie wmowisz ze grają źle bo nie grają :) nGN'R = VR :) pozdrawiam pewien znany ktoś xD
When you're talkin' to yourself
and nobody's home
You can fool yourself
You came in this world alone
(Alone)

 

Reunion Gunsów w klasycznym składzie, nowa płyta Gn'R , czy powrót VR?

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12174
Ostatnia wiadomość Kwietnia 20, 2012, 10:38:31 am
wysłana przez slasherka