Autor Wątek: Gunsi w rankingach  (Przeczytany 266595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Gunsi w rankingach
« dnia: Lutego 21, 2005, 12:45:04 pm »
0
Magazyn \"Total Guitar\" przygotował zestawienie 100 najlepszych riffów na podstawie głosów ponad dwóch tysiecy swoich czytelników.Najlepszym riffem wszech czasów okazał sie gitarowy temat z kompozycji \"Sweet Child O\'Mine\" grupy Guns N\'Roses. Szef pisma Scott Rowley tak skomentował wyniki: - Wyniki głosowania wskazuj± na powrót klasycznego roka. Arty¶ci tacy jak — LED ZEPPELIN, ERIC CLAPTON, JIMI HENDRIX s± popularni jak zawsze i zawsze umieszczani w rankingach. Ale dla gitarzystów nowego pokolenia Metallica jest ważniejsza od The Rolling Stones, Guns N\'Roses s± bardziej przejmuj±cy od The Sex Pistols, a Black Sabbath jest lepszy od The Beatles. Należy jednak pamietaa, że - to głosowanie nie ma na celu ukazania kto jest najwieksz± gwiazd± w¶ród gitarzystów, pokazuje który gitarzysta i która piosenka najbardziej sie podoba-. Na pytanie dlaczego zajmuje sie rankingami riffów powiedział : - riffy s± najbardziej interesuj±c± miar± ludzkich gustów, ponieważ zazwyczaj s± łatwe do zagrania i łatwe do zapamietania i w dużej mierze decyduj± o sukcesie utworu-.Oto pierwsze 20 utworów rankingu 100 Greatest Riffs Ever:1. GUNS N\' ROSES \"Sweet Child O\' Mine\" 2. NIRVANA \"Smells Like Teen Spirit\"ł. LED ZEPPELIN \"Whole Lotta Love\"4. DEEP PURPLE \"Smoke On The Water\"5. METALLICA \"Enter Sandman\"6. DEREK & THE DOMINOES - \"Layla\"7. METALLICA - \"Master Of Puppets\"8. AC/DC \"Back In Black\"9. JIMI HENDRIX \"Voodoo Child\"10. BLACK SABBATH \"Paranoid\"11. OZZY OSBOURNE \"Crazy Train\"12. FREE \"All Right Now\"1ł. MUSE \"Plug In Baby\"14. LED ZEPPELIN \"Black Dog\"15. VAN HALEN \"Ain\'t Talkin\' \'Bout Love\"16. AEROSMITH \"Walk This Way\"17. CREAM \"Sunshine Of Your Love\"18. QUEENS OF THE STONE AGE \"No One Knows\"19. GUNS N\' ROSES \"Paradise City\"20. RAGE AGAINST THE MACHINE \"Killing In The Name\"21. TOOL - \"Triad\'                    


nowy nr gg : 12071320

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2005, 01:02:42 pm »
0
Milo sie to czyta :) chociaz hmmm Nirvana wyzej od Smoke On The Water to jak dla mnie lekka pomylka jesli chodzi o riff                    

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2005, 09:09:58 pm »
0
Cytuj
Milo sie to czyta :) chociaz hmmm Nirvana wyzej od Smoke On The Water to jak dla mnie lekka pomylka jesli chodzi o riff
no własnie tez mi cos tu nie pasuje.. przeciez Smoke On The Water jest milion razy lepsze od piosenki Nirvany:)Najważneisze ze Sweet Child O\'Mine na 1 miejscu:) [zasłużonym:)]                    


nowy nr gg : 12071320

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2005, 09:15:38 pm »
0
Cytuj
Cytuj
Milo sie to czyta :) chociaz hmmm Nirvana wyzej od Smoke On The Water to jak dla mnie lekka pomylka jesli chodzi o riff
no własnie tez mi cos tu nie pasuje.. przeciez Smoke On The Water jest milion razy lepsze od piosenki Nirvany:)Najważneisze ze Sweet Child O\'Mine na 1 miejscu:) [zasłużonym:)]
No wlasnie to bylo moje 1sze spostrzezenie SOTW nizej od Nirvany  :ż Cos tu nie tak, ale 1sze miejsce zasluzone :) Slash wielkim gitarzysta jest :)                    

Offline TwiggY

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Respect: 0
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2005, 09:56:56 pm »
0
Wszystko spoko, tylko Tool brak :(                    

Offline Looy

  • Zasłużeni
  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Emerytowany Moderator
  • Respect: -1
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2005, 09:59:12 pm »
0
oj Twigg juz jest tool ;)                    

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2005, 10:06:18 pm »
0
hehe nieladnie tak przerabiac moje posty :):):)a swoja droga, mozna byloby zalozyc temat, w ktorym kazdy by podawal top10 swoich ulubionych pisoenek:P oo chyba tak zorbie:P kazdy wtedy bedziem ial prawo do wyrazania wlasnej opini na temat najlepszych piosenek:)                    


nowy nr gg : 12071320

Offline TwiggY

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Respect: 0
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2005, 10:08:33 pm »
0
Możliwe, że przemawia przeze mnie fanatyzm do tego zespołu, ale naprawde Jones to chodz±ca maszyna do robienia dobrych riffów :) co¶ powinno jednak bya w tym rankingu.-Edit-Kurde Looy spisales sie na zloty medal :)                    

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2005, 10:15:24 pm »
0
brawo :D co za efekty:) :D:D:D                    


nowy nr gg : 12071320

Offline Baptism_Of_Fire

  • Patience
  • Wiadomości: 15
  • Respect: 0
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2005, 09:56:44 am »
0
Gunsom gratuluje \"Sweet Child\'Mine\" i pierwszego miejsca ;) lubie ten kawałek.A swoj± drog± widze że wiele ¶wietnych kawałków znalazło sie na tej li¶cie.Ledy, Deepy, Claptony, AC/DC,Hendrix i inne ¶wietne gitarowe ustrojstwa.... :twisted:  mniam   :D                    
...Through these fields of destruction,
Baptism of fire,
I\'ve watched all your suffering...

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 22, 2005, 02:06:07 pm »
0
te kapele/gitarzysci pojawiaja sie w praktycznie wszystkich tego typu rankingach:) z reszta nie ma co sie dziwic:) zasluzyli na to:) tak jak Gunsi ze Sweet Child O\'Mine na 1 miejscu:)[czy to prawda ze ta piosenka jest autorstwa  Slashażż>]                    


nowy nr gg : 12071320

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 22, 2005, 02:12:19 pm »
0
Cytuj
[czy to prawda ze ta piosenka jest autorstwa  Slashażż>]
Z tego co mi wiadomo to tekst napisal Axl, jestem prawie,ze pewny. A Slash musial miec duuuuuzy wplyw na muzyke bo w koncu riff i solo mowia same za siebie :)                    

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 22, 2005, 02:52:46 pm »
0
no a ja slyszalam, ze oni stworzyli ta pisoenke dla zwyklego zartu, a taka zrobila furore:) z reszta nie ma co sie dziwic.. solowka jest zajebista:)                    


nowy nr gg : 12071320

Offline Troche z innej bajki

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Respect: 0
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 22, 2005, 02:58:04 pm »
0
Ale jak dla mnie najlepszy numer GNR to November rain i Don\'t cry!! Chociaz za rockiem nie przepadam to te utworki sa OKI!! Pozdro                    
Krusz ju? i roluj. Ja czekam przy barze. :)

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Gunsi w rankingach
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 22, 2005, 03:02:24 pm »
0
nio to byly pierwsze 2 pisoenki Gunsow ktore uslyszalam:)ahhhhh piekne:)                    


nowy nr gg : 12071320

 

Gdyby Gunsi się nie rozpadli

Zaczęty przez maciusgalactico

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9210
Ostatnia wiadomość Września 10, 2007, 05:36:33 pm
wysłana przez Zqyx