Autor Wątek: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)  (Przeczytany 54422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 26, 2008, 07:27:08 pm »
0

Wiesz Hubik... taka nasza polska mentalność


No. Mentalność Polaków jest nie do podjebania :D
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

FineFineWine

  • Gość
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 28, 2008, 11:13:46 am »
0
http://muzyka.onet.pl/10174,1519450,0,1,wywiady.html recenzja raczej pozytywna + troche historii.Najciekawszy fragment "Zespół szybko stracił formę. W 1991 roku muzycy, których narkotykowy nałóg coraz bardziej wymykał się spod kontroli, wydali jednocześnie dwa podwójne albumy: "Use Your Illusion I" i "Use Your Illusion II". Oba sprzedały się świetnie, ale były straszliwie rozdęte i brakowało na nich dobrych utworów." :lol:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 28, 2008, 11:19:56 am »
0
Porównanie z wcześniejszym materiałem,to naturalna rzecz  w zasadzie. Tyle,że jeśli "recenzent" skupia się na 13 milionach i odejściu Slasha,to często z góry ma już ustaloną opinię,a potem chce ją tylko udowodnić. Jeśli na dodatek w recenzji pojawiają się epitety typu idiota i.t.d,to chyba nie ma co poświęcać mu za dużo uwagi. To nie tak,że z góry odrzucam opinie o albumie,które mi nie pasują,ale zwracam uwagę na to,na ile recenzent zna dokonania zespołu i potrafi uzasadnić swój osąd. Nie bez znaczenia jest też to,jaka muzyka "kręci" danego recenzenta. Jeśli np. lubi zespół x,a nagle "każą" mu napisać o zespole y,który gra zupełnie inaczej,to recenzja nie ma szans być uczciwa.A często sympatie recenzenta są aż nadto widoczne... Inna sprawa,że ktoś,kto "nie siedzi" w muzyce zespołu zna głównie Don't Cry,November Rain,KOHD,może Paradise City,a to przecież tylko wąski wycinek tego,co Gunsi grali. Nic dziwnego,że słysząc potem taki kawałek,jak Chinese Democracy doznaje szoku. A to wpływa na opinię o płycie. Ja nie słucham rzeczy,które mnie nie kręcą i to samo polecam innym :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tynia

  • Zasłużeni
  • Right Next Door To Hell
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Respect: +5
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 28, 2008, 01:34:10 pm »
0
Jedyne słowa, które przychodzą na myśl otwierając dzisiejszą Kulturę - dodatek do "Dziennika" - to  GET IN THE RING MF  :vampire:

Recenzja na całą stronę (s.18 w dziale muzyka - wydarzenie) naszego "ulubionego dziennikarzyny" niejakiego MARCINA STANISZEWSKIEGO  :P pt. Chiński niewypał - Nie zamierzam czytać tych wypocin. Przytoczę tylko ostatnie zdanie "Jak ci to powiedzieć, Axl? Zmarnowałeś 14 lat swojego życia - i półtorej godziny mojego", bo to tuż nad dwiema gwiazdkami, którymi obłaskawił płytę ten frustrat jakich mało na skalę światową (!). Jeśli artykuł  pojawi się na ich stronie internetowej - to trzeba temu panu zadedykować niedawną recenzję z onetu  :P  :P :P  :lol:

Offline lania

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1182
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +10
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 28, 2008, 01:39:58 pm »
0
Ciekawe czy byłby taki odważny, żeby powiedzieć to Axlowi w twarz  :lol:

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 28, 2008, 02:39:57 pm »
0
"ulubionego dziennikarzyny" niejakiego MARCINA STANISZEWSKIEGO  :P pt

ten to jest imbecyl jakich malo - kiedys za oficjalna date premiery uznal to co widzial na amazon.com... zreszta moja korespondencje
mailowa z tym tlukiem wstawialem juz na forum kiedys

dlatego nie zamierzam tego czytac ani komentowac, jak to powiedzial kiedys Shiller "sami bogowie na prozno walcza z glupota"
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

SSolid

  • Gość
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 28, 2008, 04:10:00 pm »
0
i we wprost i w newsweeku sa recenzje

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 28, 2008, 05:00:36 pm »
0
"ulubionego dziennikarzyny" niejakiego MARCINA STANISZEWSKIEGO 

Kolejny mój ulubieniec  :vampire:

przeczytałem oczywiście http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/article273106/Chinski_niewypal.html
Troche niejednoznacza ta recenzja; gitary się podobają, bębny mocne, wokal super ale wszystko razem do bani  :D
Cóż skoro ten człowiek ( nie wiem czy nie nadużyłem wyrazu  :P) uważa że granie rocka to wyłącznie gitara, bas, perkusja i wokal + 2 riffy na krzyż i tylko to jest według niego tru to trudno. Ja również uwielbiam prostego rocka jak np. Ramones ale ograniczanie się do tylko do tego?  Porównania do Planta i Keitha nie za bardzo rozumiem  :???:

[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 28, 2008, 05:00:52 pm »
0
  http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/article273106/Chinski_niewypal.html   jakby ktoś był zaaintereoswany wypocinami tego Staniszewskiego ...koles narzeka , chyba nie wie co to Progres . po ***** AXL miałby nagrywac jedną piosenkę podobną do drugiej , a tak to jest dla każdego coś miłego , ale widze ze  pan Staniszewski gdzies utknął w 91 roku .
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 29, 2008, 12:03:28 am »
0
wydali jednocześnie dwa podwójne albumy: "Use Your Illusion I" i "Use Your Illusion II". Oba sprzedały się świetnie, ale były straszliwie rozdęte i brakowało na nich dobrych utworów." :lol:
Czyli co, UYI I cz I i II oraz UYI II cz I i II? :D
A to o braku dobrch utworów to już mnie kompletnie rozwaliło...

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 29, 2008, 12:24:45 am »
0
Fasola Staniszewski chyba jest wielkim fanem grania na grzebieniu.....to jakiś niespełniony artystycznie frustrat,nic muzycznie w życiu  nie osiągnął ,więc męczy kapucyna.....sorry ,to znaczy leczy kompleksy. :ph34r:
 Są jakieś granice których nie wypada przekraczać.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 29, 2008, 09:25:21 am »
0
Ma ktoś do niego kontakt?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 29, 2008, 09:29:04 am »
0
Fasola Staniszewski chyba jest wielkim fanem grania na grzebieniu.....to jakiś niespełniony artystycznie frustrat,nic muzycznie w życiu  nie osiągnął ,więc męczy kapucyna.....sorry ,to znaczy leczy kompleksy. :ph34r:

To,że recenzja nam nie odpowiada nie znaczy,że zaraz sami musimy odpowiadać na równie niskim poziomie...
Co nie znaczy,że nie można i nie powinno się odpowiadać.Na pewne rzeczy jako fani powinniśmy reagować,ale reagujmy
na poziomie. To,że "przeciwnik" kopie po nogach nie znaczy,że my tez musimy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2008, 09:47:09 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tynia

  • Zasłużeni
  • Right Next Door To Hell
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Respect: +5
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 29, 2008, 02:24:05 pm »
0
Recenzja we wczorajszym dodatku "Warszawa" do Polska The Times (s.25) autorstwa MŚ (czyli najpewniej Marka Świrkowicza, współpracującego m. in. z Teraz Rockiem):

Płyta, której miało nie być

"Nikt nie wierzył, że ta płyta się ukaże. A jednak po 14 latach obietnic, 14 mln dolców wpakowanych w produkcję, kilkunastu przewałkach personalnych i procesach sądowych Axl Rose dopiął swego. Najbardziej spóźnialski artysta ostatnich 20 lat dał hardrockowego prztyczka krytykom, którzy postawili na nim krzyżyk.
Wiele można zarzucić tej płycie - że przeprodukowana, że niespójna, że brzmi jak składanka nagrań różnych zespołów z róźnych lat - ale nie sposób oprzeć się jej bombastycznemu urokowi. A rozbuchane aranże, triphopowe loopy, numetalowe riffy czy industrialny łomot nie przesłaniają czystej rockowej energii i umiejętności tworzenia porywających kompozycji, które od poczatku były podstawą sukcesu Pistoletów i Róź".

Pod spodem 4 na 5 gwiazdek  8)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 29, 2008, 02:31:13 pm »
0
Całkiem fajna recka :)

 

Amerykańska premiera ChD

Zaczęty przez ural

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7166
Ostatnia wiadomość Listopada 20, 2008, 11:39:46 pm
wysłana przez ural