Autor Wątek: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)  (Przeczytany 53729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #135 dnia: Maja 19, 2010, 11:56:26 am »
0
O Łukasz się ujawnił :D
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #136 dnia: Maja 19, 2010, 12:26:36 pm »
0
Mi to wygląda na jakąś prowokację albo pisał to jakiś dzieciak. "Tyle, że tamten utwór był naprawdę fajny. Ten nie jest. NIE CHCĘ GO SŁUCHAĆ." Kto tak pisze w recenzjach? Chyba tylko znany krytyk Ł.Woźny.

Offline Jawhowe

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: -1
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #137 dnia: Maja 19, 2010, 05:13:23 pm »
0
Trzeba mieć kamienne ucho żeby porównać Street of dreams do November Rain ;]
I'm sick to death of people saying we've made 11 albums that sounds exactly the same, infact, we've made 12 albums that sounds exactly the same  - Angus Young

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605

Offline Pewien Znany Ktoś

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 04, 2011, 01:01:13 am »
0
Do Artur78

Jestem fanem Slasha i uwielbiam Chinese. Ostatnio Slash nic fajnego nie zrobił ale po 1993 jeszcze mu się kilka fajnych rzeczy udało. Czemu miałbym się zatrzymać na 1993 roku? Nie uogólniaj :P
When you're talkin' to yourself
and nobody's home
You can fool yourself
You came in this world alone
(Alone)

Offline luki1945

  • Patience
  • Wiadomości: 1
  • Respect: 0
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 12, 2011, 05:57:57 pm »
0
Witam wszystkich. Polecam recenzję CHD na moim blogu. Nie ja jestem autorem, jest to tekst gościnny. Tekst ma wymiar, powiedziałbym, skrajnie pozytywny. Została napisana przeez człowieka, który o GNR wie chyba wszystko. Recenzja dostępna pod tym linkiem:

http://wokolzycia.blox.pl/2011/11/Goscinnie-CHINESE-DEMOCRACY-ERA.html

Zapraszam, w razie jakichkolwiek zastrzeżeń czy spostrzeżeń ;] do zostawiania komentarzy na blogu. Autor na pewno odpowie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2011, 06:03:15 pm wysłana przez luki1945 »

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 12, 2011, 06:26:03 pm »
0

Bardzo dobra recenzja. fajnie sie czyta takie podsumowania plyty.
Tym bardziej, ze zgadzam sie z tym, ze swiat nie jest jeszcze gotowy na Chinese Democracy  :D

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 12, 2011, 06:30:33 pm »
0
Recenzja napisana przez człowieka, który o GN'R wie naprawdę sporo :)
Poznałem go osobiście, gdyż spędzilismy ze sobą cała drogę w busie jadąc na koncert GN'R do Pragi i sporo czasu przed koncertem i razem szaleliśmy pod barierkami :D Pozdrawiam Piotra ;)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 12, 2011, 06:54:40 pm »
0
Zgadzam sie z tymi opiniami w pelni.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 12, 2011, 07:02:07 pm »
0
Trasa CHD trwa od 2001 roku :P Poza tym z większością się zgadzam  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 24, 2017, 03:00:57 pm »
+2
Musztarda po obiedzie, ale...
Moja ulubiona recenzja "Chinese Democracy". Co prawda ukazała się w grudniu 2008 (i od tamtego czasu miałam ją w swoich zasobach, nieprzetłumaczoną), lecz wtedy nie było mnie na forum.


Po niezliczonych zapowiedziach, licznych poślizgach i tysiącu polemik, jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów ostatnich lat, „Chinese Democracy”, wreszcie trafił na półki sklepów. U boku Axla nie ma już dawnych kolegów z zespołu, pozostał tylko Dizzy Reed (klawisze). Być może właśnie dlatego – a także wskutek spowodowanego zbyt długim oczekiwaniem zmęczenia fanów – nowa płyta Guns N’ Roses nie wzbudziła takiego zainteresowania jak poprzednie. Ten, kto spodziewał się, że z miejsca trafi na szczyty list przebojów, przeżył rozczarowanie.

Abstrahując od wszechobecnych złośliwców… Co można powiedzieć o „Chinese Democracy”? Otóż wiele, bardzo wiele. Co prawda niektóre piosenki wyciekły już wcześniej, ale ciekawość, jaką formę przybierze cały album, pozostała.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to klasyczna płyta w stylu Guns N’ Roses. Ci, którzy przywykli do „brudnego” i „ulicznego” brzmienia zespołu, zostali uraczeni czymś zupełnie innym, na wskroś nowoczesnym. A jednak – również dzięki wirtuozerii producentów (powiedzmy, że wydane na płytę miliony dolarów nie poszły na marne) – Axl Rose zdołał dokonać tego, co wydawało się niemożliwe, i poskładał mnóstwo różnych pomysłów oraz sprzecznych, zdawałoby się, elementów w jedną spójną, potężną i sugestywną całość. 

Zdezorientowanie, jakie musi towarzyszyć pierwszemu odsłuchaniu płyty, stopniowo ustępuje miejsca innym wrażeniom. Tytułowy kawałek jest jak uderzenie obuchem – w najlepszym znaczeniu tego słowa. „Street Of Dreams” tętni emocjami i choć porównania z „November Rain” wydają się chybione, nie może nie zapaść w pamięć jej brzmienie, a także oszałamiający śpiew Rose’a (Axl odprawia z kwitkiem wszystkich, którzy uważali, że jest skończony). Wokal w „If The World” i ponure klimaty „There Was A Time” noszą znamię twórczego zapału, który nie boi się odejść od „street rocka” – kojarzonego z Guns N’ Roses od lat. Lekkość „Catcher In The Rye” lokuje się na antypodach hipnotycznego „Sorry” i wzruszającej ballady „This I Love”, której ładunek emocjonalny przyprawia o dreszcze. 
A wszystko to składa się na całość różnorodną i przemawiającą.   
   
Doprawdy trudno jest oprzeć się pokusie porównania „Chinese” z płytami Velvet Revolver. Trzeba przyznać, że „Chinese” wychodzi z tej konfrontacji zwycięsko. Pomimo wszystkiego, co można by jej zarzucić, okazuje się lepiej wytrzymywać próbę czasu.

Ten, kto czekał na nowy „Appetite For Destruction”, zapewne się rozczaruje, ale każdy, kogo interesuje po prostu dobra muzyka, uzna „ChD” za wspaniałą niespodziankę. 



http://www.metallus.it/recensioni/chinese-democracy/


 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 24, 2017, 05:44:50 pm »
+1
Tytułowy kawałek jest jak uderzenie obuchem – w najlepszym znaczeniu tego słowa.

dokladnie

az mi sie przypomnialo co napisalem po pierwszym odsluchaniu tytulowego kawalka z oficjalnego streama

wgnieciony w fotel, wmontowany w podloge, przejechany walcem…
…tak sie czuje po przesluchaniu pierwszego singla Guns N’ Roses z nadchodzacej nowej plyty. Tytul: Chinese Democracy z albumu o tej samej nazwie.
22 października 2008


eh to byly czasy
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Recenzje ChD (polskie i zagraniczne)
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 24, 2017, 06:12:04 pm »
+1
Mnie "wgniotła w fotel, wmontowała w podłogę, przejechała walcem" "This I Love".
I pamiętam, że przez długi, długi czas nie byłam w stanie w jakikolwiek sposób odnieść się do innych piosenek z tej płyty - bo słuchałam ich tylko przez pryzmat TIL.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Amerykańska premiera ChD

Zaczęty przez ural

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7082
Ostatnia wiadomość Listopada 20, 2008, 11:39:46 pm
wysłana przez ural