Autor Wątek: Historia piosenek GNR – cz. 35: „Think About You”  (Przeczytany 6514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
Historia piosenek GNR – cz. 35: „Think About You”
« dnia: Lipca 27, 2017, 10:01:01 pm »


Ze wszystkich utworów AFD, TAY jest albo najbardziej niedocenianym, ukrytym na płycie skarbem albo po prostu nieuzasadnionym miernym przerywnikiem pośród gigantów. Wciśnięty między MM oraz największy hit na albumie, SCOM – może być łatwo przeoczony przez słuchaczy. Napisany praktycznie w całości przez Izziego, kawałek był niemal skończony w momencie powstawania GNR.

„Nigdy nie byłem fanem tego utworu, był po prostu zbyt lekki” – mówił Slash w wywiadzie dla Guitar Edge w 2007. „Ale jednocześnie, to jedna z tych piosenek, do której to Izzy napisał tekst, dlatego przypomina mi „Combination” Aerosmith z płyty „Rocks”, którą z kolei stworzył Joe Perry. To właśnie „Combination” Stradlina. Niemniej jednak, miałem frajdę nagrywając ten kawałek. Udało mi się zastosować parę pomysłów i byłem zadowolony z ostatecznego brzmienia utworu.”

W wywiadzie z 1988 roku dla Hit Parader, Izzy stwierdził: „to szybka piosenka o narkotykach, seksie, Hollywood i pieniądzach.” Plotka głosi, że chodzi o pierwszą styczność Stradlina z heroiną, ale to nie znaczy, że nie można jednocześnie uważać TAY jako prostego utworu o miłości, zwłaszcza z takim przesłodzonym tekstem:  „Somethin’ changed in this heart of mine / You know that I’m so glad that you showed me / Honey, now you’re my best friend / I wanna stay together ’til the very end.” [Coś się zmieniło w moim sercu / Wiesz, tak się cieszę, że mi to pokazałaś / Kochanie, teraz jesteś moją najlepszą przyjaciółką / Z którą chce zostać aż do końca].

Axl zauważył także w rozmowie z 1988 roku, że TAY „nie ma wiele wspólnego ze mną, to Izzy jest autorem”, przyznając jednak, że nieco przy niej majstrował. „Dołożyłem parę słów tu i tam, może nadając temu kawałkowi trochę płynności, układając frazy pod siebie – w końcu to ja miałem je śpiewać. To jeden z tych schowanych [tajemniczych] utworów i tak też był nagrywany.”

Muzycznie, tłumaczył Rose, sporo zaczerpnięto od Hanoi Rocks, fińskiego zespołu glam-rockowego, który poznał dzięki Stradlinowi. Izzy też wyjątkowo zagrał na gitarze prowadzącej w TAY. Axl: „Izzy naprawdę się interesował tą kapelą, a potem i mnie w to wciągnął. To tak jakbyśmy nagrali naszą wersję piosenki HR.”

Slash uważał podobnie, o czym opowiedział w wywiadzie dla Classic Rock, na 20 rocznicę AFD, przy okazji nie omieszkując powtórzyć swojej niechęci do tego utworu. „Zawsze mi było z TAY nie po drodze. To jeden z tych kawałków sugerujących modę na HR w tamtym czasie. Nigdy nie umiałem się całkowicie wyluzować podczas grania tej piosenki.”

TAY ustępuję tylko AG jako najrzadziej grany na żywo utwór z AFD. Często wykonywany w początkowych latach, kiedy GNR mieli jeszcze mało materiału, by po ukazaniu się AFD zostać pominiętym na koncertach.

Ostatnio prezentowany regularnie w 2006 roku wraz z gościnnymi występami Stradlina. Najpierw w Nowym Jorku w maju tamtego roku, a potem podczas europejskiej trasy [m.in. na koncercie w Warszawie] i wreszcie na kalifornijskich koncertach w grudniu. Gdy wówczas pojawiał się Izzy, zawsze pojawiało się również TAY.

Jedną z osób wychwalających piosenkę był Tom Zutaut, który doprowadził do podpisania GNR przez Geffen Records w 1986 roku. W najnowszym wywiadzie dla LA Weekly uznał TAY za swój ulubiony utwór z tego albumu.

„Walczyłem o to, żeby umieścić ją jako drugi utwór na stronie drugiej. Naciskałem także, żeby dać miks akustycznych gitar na pierwszy plan, żeby brzęczały naprawdę głośno. Dla mnie to był ich najlepszy post-punkowy moment w stylu Stonesów.”

Podesłał: @gloomy

Link: http://ultimateclassicrock.com/guns-n-roses-think-about-you
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2021, 10:58:16 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
    • As Koncertowy
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2017, 09:02:32 am »
A to szkoda, że Slash nie lubi tego utworu, to sporo wyjaśnia czemu go nie grają. Chociaż poprzednia ekipa poza 2006 też go nie grała.
Pierwotnie TAY był wogóle grany dużo szybciej.
! No longer available

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2017, 08:00:49 pm »
Nie jest zadna tajemnica ze Slash i Izzy nie lubili ze soba grac

to moze tlumaczyc czemu od momentu gdy Slash wrocil do GNR, Izziego nie ma w zasiegu wzroku

During Appetite..., Lies and Use Your... I had to put up with Izzy the whole time. I never liked playing with him. It was wonderful to escape him on this record. It sounds tighter and so much cooler than anything we've done before. I always got irritated over Izzy's way of playing. It didn't sound right. Before "Spaghetti", we erased his guitar and Gilby put on a new one. It sounded perfect!

- Slash [Okej November? 1993]

Izzy: There's nothing more annoying than a guitarist just noodling. Shredding, it's horrid. It's the same thing when you try to get a band together, you always end up with these noodlers, y'know...[...] when I first met him, yeah. Slash was a noodler, man. I think he still is. Like in Guns N' Roses he would noodle but then the vocals would come back in and that would shut him up! [Total Guitar Magazine, August 2001]

http://www.mygnrforum.com/index.php?/topic/203634-slashizzy-relationship/&
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Duff Ramzes

  • Patience
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2017, 08:57:27 pm »
Ja prawie skończyłem czytać Ostatnich gigantów rocka i tam wywiady przeczą same sobie np.Slash nie przepada za stylem gry Izziego i gada że ich łączyły tylko dragi - To po odejściu Izziego w 1993

A od 1994-2002 Utrzymywał zdanie z nikim innym po za Izzym nie chciałby dzielić partii,choć Jeff jasno podkreśla,że on zawsze stara sie dostosować gre do partii Slasha jak np.W Sweet Child.Były też sytuacje że Saul nie chciał utworów Isbella na albumach GnR.Jednak mimo tych wszystkich sprzeczności nigdy nie przyznali publicznie jakoby się nienawidzili czy nie chceli ze sobą grać a przecież wiem ,że przed reunionem Slash i Izz niejednokrotnie ze sobą grali.A np tematu rywalizacji ugrupowań Izzy-Alan Niven vs Slash,Doug(Gouldstein) Axl itd ,a potem Slash vs Axl Doug i na końcu Axl vs Doug już nawet nie będe poruszał.

Może coś źle interpretuje ,ale myśle że w czasach Apetite,Lies i Illusion Izz był nie tylko kompozytorem i twórcom tekstów ,ale też nieocenionym wsparciem dla Saula.Nie tylko jako gitarzysty ,ale też przyjaciela.A wczasach wymienionych płyt myśle że bez Stradllina te płyty nie były by tak docenione jak są.Czyli Slash bez Izziego w GnR nie byłby pełnym artystycznym Slashem.Kończąc wypowiedź dam przykład różnicy między jakością albumów GnR a Slasha (zaraz po odejściu z Gunsów).Czyli tym że Slash Snakepit nie zostali zauważeni z powodu braku dobrego gitarzysty rytmicznego.Zmieniło się to z czasem czyli od Velvet Revolver.Slash dojrzał do statusu gitarzysty ,którego nagrania płytowe bez Izziego równają sie z jego wyczynami na koncertach.

Kończąc : Wierze ,że jednak Izzy coś zrobi więc cały czas obserwuje jego Twittera i czekam na wieści od niego.

Ps.Wiem że troche długie ale po prostu musiał opisać co myśle o współczesnym powrocie duetu Saul Houdson Slash i Jeff Dean Isbell Izzy Stradlin

Przepraszam jeśli coś źle zinterpretowałem ale jeszcze nie skończyłem czytać ostatnich gigantów


Post Merge: Lipca 28, 2017, 09:10:30 pm
Wydaje mi sie że zamiast o TAY za bardzo skupiłem sie na Slashu i Izzim to było do przewidzenia   :D Think about nie jest może jakoś szalenie popularne chociaż nie jest też pomijanym utworem.Sądze że Slash nie przepada za nim bo wie ,że nie ma jak go rzetelnie zagrać na żywo i tym bardziej bez jego autora
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2017, 09:10:30 pm wysłana przez Duff Ramzes »
Sometimes I feel like I don't have a partner
Sometimes I feel like my only friend
Is the city I live in, the city of angels
Lonely as I am, together we cry.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 28, 2017, 10:51:41 pm »
a czy Izzy czasem nie miał grać w Velvetach?
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Duff Ramzes

  • Patience
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 28, 2017, 11:02:53 pm »
Był zaangażowany u Velvetów początkowo jakoś przed odejściem Scotta od Stone Temple Roses przychodził na próby ,a potem w sumie ich olał i wtedy Scott przyszedł
Sometimes I feel like I don't have a partner
Sometimes I feel like my only friend
Is the city I live in, the city of angels
Lonely as I am, together we cry.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 28, 2017, 11:04:51 pm »
Izzy nie byl zainteresowany dolaczeniem do VR, z powodow podanych ponizej przez trzech zainteresowanych

http://www.blabbermouth.net/news/velvet-revolver-s-slash-and-duff-explain-why-izzy-stradlin-is-not-part-of-the-new-band/

Why did you reject the invitation to reunite with Velvet Revolver?

Izzy: "I wanted it to be a quartet: Slash, Duff, Matt and I, but they really desired a singer, and as we know, singers can be quite problematic sometimes. So I simply decided to follow my own path."

Is it true that you suggested that you Duff would take care of the vocal tasks in the band?

Izzy: “Yes. That would have been better."

How did they respond to that idea?

Izzy: “I believe that Duff liked the idea, but Slash said no."

Don’t you think that Scott Weiland was the worst decision for musicians like them, who had so many problems with Axl in the past?

Izzy: “That’s a very legitimate question, but I don’t have an answer."

http://chinese-democracy.blogspot.com/2008/11/exclusive-interview-with-izzy-stradlin.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2017, 11:06:45 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
Odp: Think About You – Izzy przejmuje kontrolę
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 29, 2017, 11:08:14 am »
"Think About You" zawsze była dla mnie w ścisłej czołówce, gdy idzie o piosenki z AFD.
Ale dopiero teraz, kiedy czytam, że może chodzić o... 
pierwszą styczność Stradlina z heroiną
... dociera do mnie, że tekst, który faktycznie wydaje się dość ckliwy, może nabrać zupełnie nowego wymiaru.
Na przykład:
„Honey, now you’re my best friend / I wanna stay together ’til the very end.”
Nigdy dotąd nie zwróciłam uwagi na to, jak dwuznacznie można odczytywać te słowa. 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Historia piosenek GNR – cz. 17: „Knockin’ on Heaven’s Door”

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1163
Ostatnia wiadomość Września 22, 2021, 06:18:22 pm
wysłana przez Hubik