Autor Wątek: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson  (Przeczytany 12137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« dnia: Listopada 01, 2017, 03:59:41 pm »
+2
Oświadczenie Axla - Q Magazine – Marzec 1994:



Doszły do mnie słuchy, że niektórzy poczuli się obrażeni przez piosenkę ‘Look At Your Game, Girl’, z naszego nowego albumu ‘The Spaghetti Incident?’. Wszystko sprowadza się do tego: TSI to 13 historycznych, muzycznych perełek, które mogliście przeoczyć. Np. ‘New Rose’ autorstwa The Damned, to jeden z ich głównych hitów, ale z jakiegoś powodu większość świata nigdy go nie słyszała.

Podczas mojego pobytu w Indianie, byłem wyśmiewany i fizycznie atakowany za moje muzyczne upodobania, których nigdy nie ukrywałem. Pomyślałem, że ciekawie byłoby dla tzw. mainstreamu oraz ludzi przeciwnych tym melodiom gdy byłem nastolatkiem, usłyszeć ponownie te kawałki. Może coś im się spodoba, a co ważniejsze, może znajdą oryginały, włączając w to LAYGG. Nie chcieliśmy wyróżniać tej piosenki na płycie, ani wyrażać uznania dla Charlesa Mansona, dlatego została ona ukryta jako bonusowy utwór.

Moim zdaniem, media specjalnie rozdmuchały tę sprawę, GNR coverujących piosenkę nagraną przez Mansona. Gdyby inna kapela wypuściła ten kawałek, pewnie nie uzyskałby takiego zainteresowania. Czwarta władza potrzebuje swoich „niegrzecznych chłopaków” żeby podnosić słupki, więc używają nazwisk typu Rose czy Manson do promocji swoich programów z newsami.

Jednak, w momencie gdy zrobię coś pozytywnego, jak np. wesprę jakąś organizację charytatywną, media rzadko podchwytują to jako interesujący temat. Środki masowego przekazu to ciekawa bestia.

Dlaczego zdecydowałem się nagrać akurat ten utwór?

Może to dziwne, ale jedną z zabaw w moim domu jest „Jaka to melodia”, gdzie puszczamy sobie te mało znane kawałki i próbujemy zgadywać kto jest ich wykonawcą. Mój brat Stuart znalazł LAYGG w muzycznej sieciówce, i nie trzeba dodawać, wygrał tamtą rundę. Osobiście, lubię tekst i melodię w tej piosence. Byłem w szoku jak ją usłyszałem i stwierdziłem, że mogą być inni, którzy też chcieliby ją usłyszeć.

Podobają mi się te słowa, bo uważam, że traktują o kobiecie, która odrzuca różne rzeczy i sprawy. Sądzi, że zyskuje miłość, ale tak naprawdę ogarnia ją tylko smutek. Bardzo pasowała do pewnej sytuacji, w której się znalazłem. Utwór opowiada o dziewczynie bawiącą się w szaloną grę. Czułem, że to ironia, jako że kawałek został nagrany przez Mansona, kogoś kto powinien znać wewnętrzne niuanse obłędu.

CM to ciemna strona amerykańskiej kultury i historii. Wzbudza on strach ale i fascynację przez książki, filmy oraz wywiady, których udziela(ł). Większość ludzi nie słyszała nigdy jego nagrań.

Wielu może powiedzieć, że noszę koszulkę z napisem "Charlie Don't Surf" [tekst z filmu „Czas Apokalipsy”, oznaczający „Wietnamczycy nie surfują” – więcej na ten temat: https://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Don%27t_Surf ] żeby szokować, ale to nie o to chodzi. Zakładałem ją w zeszłym roku podczas trasy, na całym świecie, ponieważ chciałem coś wam przekazać. Mnóstwo osób lubi nazywać mnie złym i nawiedzonym człowiekiem. Sorry, ale to nie ja. Nie jestem taki jak on. To właśnie chciałem powiedzieć. Jest między mną a Mansonem kluczowa różnica, jeśli chodzi o kodeks moralny, etyczny i wartości które wyznajemy, a jest wśród nich ta mówiąca „nie zabijaj”, której się trzymam. W żadnym razie nie jestem ekspertem od Mansona, ale po prostu nie wyznaje tych rzeczy, które on zrobił. On jest chorym osobnikiem, porównajcie go sobie ze mną, jak inni jesteśmy. Dodatkowo, lubię ten czarny humor z filmu „Czas Apokalipsy” w postaci tekstu „Wietnamczycy nie surfują”.

Ludzie chyba uważają, że jestem szalony, bo wierzę w mówienie prawdy. Przyznaję, że nie zawsze wykonuję moją robotę perfekcyjnie, ale moje intencje są szczere.

Wedle mojej wiedzy, piosenkę napisał Dennis Wilson. Do jakiego stopnia CM był zaangażowany w jej wydanie, nie mam pojęcia. Niemniej jednak, wszelkie moje zyski ze względu na umieszczenie jej na płycie, przekażę organizacji charytatywnej chroniącej zwierzęta oceaniczne. W naszym klipie do Estranged, ostatnim nakręconym do albumów UYI, wystąpiły delfiny i w ten sposób chcę im pomóc, by jako zagrożony gatunek nie wyginęły.
Niestety, ja też nie surfuję.

Link: http://www.oocities.org/rattlesnake_suitcase/qmanson94.htm

Dopisek tłumacza:
W LAYGG występuje tylko trzech muzyków:
Axl – wokal
Dizzy Reed – instrumenty perkusyjne
Carlos Booy – gitara akustyczna

Zyski GNR z LAYGG zostały przekazane Bartłomiejowi Frykowskiemu, synowi Wojciecha Frykowskiego, zamordowanego przez bandę Mansona. Zyski wytwórni Geffen Records z tego tytułu, zostały przekazane Crime Victims Bureau, organizacji prowadzonej przez Doris Tate, matce Sharon Tate, również zamordowanej przez bandę Mansona.

Więcej na ten temat: http://www.nytimes.com/1993/12/26/us/victim-s-son-gets-manson-royalties.html
http://articles.latimes.com/1993-12-08/entertainment/ca-65317_1_charles-manson-song
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 01:43:17 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2017, 06:25:56 pm »
+3
Myślę sobie, że bardzo dobrze jest czytać teksty, w których można usłyszeć samego Axla – a nie tylko głosy o nim. 

I myślę też o tej sprzeczności:

CM to ciemna strona amerykańskiej kultury i historii. Wzbudza on strach ale i fascynację przez książki, filmy oraz wywiady, których udziela(ł). Większość ludzi nie słyszała nigdy jego nagrań.

vs
Doszły do mnie słuchy, że niektórzy poczuli się obrażeni przez piosenkę ‘Look At Your Game, Girl’, z naszego nowego albumu ‘The Spaghetti Incident?’.


Jaką pokrętną trzeba mieć mentalność, żeby z jednej strony fascynować się przestępcą, karmić tę fascynację poprzez książki i filmy, a z drugiej – oburzać się, kiedy ktoś bierze na warsztat jedną z piosenek tegoż człowieka.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2017, 08:17:13 pm »
0
Ale skąd wniosek, że to te same osoby? Jedni się fascynują, inni oburzają. A kontrowersja się zawsze sprzeda.
Patafiaństwo się szerzy...

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2017, 08:27:57 pm »
0
Prawda. Jednak i ci, którzy się fascynują, i ci, którzy się oburzają, są w większości powodowani przez media - zresztą te same, które żyją z kontrowersji.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2017, 08:00:30 am »
0
Dzięki za tłumaczenie. Nie znałem tego wcześniej.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2017, 06:36:40 pm »
0
Osobiście takiej koszulki bym nie założył ale gorsze widziałem

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2017, 09:49:28 pm »
0
@pol159 np kill your idols? ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 05, 2017, 06:51:04 am »
0
Tak znacznie lepsza :P jednak od zawsze jarałam się skórami, w których występował/występuje Axl. Niektóre są świetne a z młodości swej pamiętam że zawsze chciałem  mieć białą  z Paradise city  :radocha: Oczywiście miałem (wybłagałem u rodziców za obcięcie moich "zbyt długich" włosów) ale czarną i taką jaką można było kupić na początku lat '90 .

Offline AFT

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Respect: +8
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2017, 06:40:44 pm »
0
Mam tą czerwona koszulkę z Mansonem, kupiłem dzięki temu forum i jestem dozgonnie wdzięczny Vince Carter'owi. Odnośnie białej skórzanej kurtki Axla sam zakup białej ramoneski to nie taki duży problem ale za wyszycie na plecach loga odpowiedniej wielkości i odpowiednio starannie + mały krzyż z AFD z przodu trzeba niestety liczyć od 1000 zł w górę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 11:59:49 am wysłana przez AFT »

Offline sofinesogood

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +5
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 12, 2017, 09:36:56 pm »
+2
Serdecznie dzieki za tłumaczenie. Interesowałam się tematem jakiś miesiąc temu, a tu mam wszystko jak na tacy.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 13, 2017, 09:05:42 am »
0
@sofinesogood od tego właśnie jest NTS :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 13, 2017, 06:24:10 pm »
0
Serdecznie dzieki za tłumaczenie. Interesowałam się tematem jakiś miesiąc temu, a tu mam wszystko jak na tacy.

jesli chcesz podziekowac tlumaczowi, nie musisz pisac posta, wystarczy ze dasz lapke w gore/plusa - w prawnym gornym rogu posta [obok opcji "cytuj"]
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 13, 2017, 06:31:58 pm »
+2
Serdecznie dzieki za tłumaczenie. Interesowałam się tematem jakiś miesiąc temu, a tu mam wszystko jak na tacy.

jesli chcesz podziekowac tlumaczowi, nie musisz pisac posta, wystarczy ze dasz lapke w gore/plusa - w prawnym gornym rogu posta [obok opcji "cytuj"]

Jeśli chcesz zwrócić komuś bezpośrednio uwagę, nie musisz pisać posta, możesz napisać PM :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Axl: Nie jestem taki jak Charles Manson
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 13, 2017, 10:50:23 pm »
+1
jesli chcesz zwrocic uwage komus kto napisal post bezposrednio nad twoim, to go nie cytuj, bo lamiesz wtedy puntk 10 regulaminu

§ 10. Zabrania się cytowania całych długich rozmów, jak również całych postów znajdujących się w bezpośrednim następstwie.

zeby nie zlamac § 5 o offtopowaniu, napisze rowniez tu post na temat:

moim zdaniem Axl zakladal zarowno koszulke z CM, jak i nagral cover jego piosenki, zeby zszokowac opinie publiczna oraz fanow, mial w tym swoj cel, jaki opisal w oswiadczeniu, natomiast jego metody przekazywania informacji do bezposrednio zainteresowanych mozna uznac za kontrowersyjne, troche jak gaszenie pozaru benzyna. Niemniej jednak w tym szalenstwie byla jakas metoda i nie sposob odmowic Axlowi dzialania we wlasnym, wyjatkowym stylu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2017, 11:05:54 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline AFT

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Respect: +8

 

Chris Vrenna o GNR sprzed „Chinese Democracy” [gunsnroses] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3049
Ostatnia wiadomość Października 29, 2018, 05:37:12 pm
wysłana przez sunsetstrip