Autor Wątek: Wokalista Queensrÿche o tym, co urzekło go w GNR  (Przeczytany 703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Wokalista Queensrÿche o tym, co urzekło go w GNR
« dnia: Lutego 08, 2021, 10:40:02 am »
0


 
Wokalista Queensrÿche, Todd La Torre, był gościem najnowszego odcinka audycji „Appetite For Distortion”.

„Kiedy światło dzienne ujrzało Appetite For Destruction, byłem podrostkiem”, powiedział. „Grałem wtedy w pewnej kapeli jako perkusista. Wykonywaliśmy covery Rocket Queen, Mr. Brownstone i Paradise City. Mimo że to nie ja byłem wokalistą, bardzo lubiłem śpiewać, a w pewnych numerach – takich jak Patience – spisywałem się szczególnie dobrze. Próbowałem więc swoich sił, a jednocześnie zadawałem sobie pytanie: Jak [Axl] daje radę śpiewać w taki sposób?”.


„Gdy ukazało się Appetite…”, ciągnął Todd, „byłem wielkim fanem metalu. Scena glam, pod którą podciągano Guns N’ Roses, w ogóle mi nie podchodziła. Myślałem więc, że Gunsi to nie moja bajka. Ich brzmienie było jak… w epoce, gdy królowały gitary Stratocaster, facet w cylindrze grał na Les Paul. Les Paul, k***a? Serio?!, myślałem.
Ale wystarczyło ich posłuchać, żeby zrozumieć, że grają wyjątkowo, inaczej niż pozostali. Byli ostrzy, surowi, a z melodycznego punktu widzenia ich kawałki były po prostu doskonałe.
Appetite to po dziś dzień jedna z moich ukochanych płyt”.

„Ten album wywarł na mnie ogromny wpływ. Bardzo lubiłem grać kawałki z niego. A wokal… głosu Axla nie sposób pomylić z żadnym  innym”.
 
„Tak, Guns N’ Roses to wielki zespół. Fajnie, że nadal grają”, podsumował La Torre.

Todd jest współtwórcą trzech płyt studyjnych Queensrÿche. To „Queensrÿche” (2013), „Condition Hüman” (2015) oraz  „The Verdict” (2019).

Prace nad czwartym albumem trwają. Krążek ma ukazać się nakładem wytwórni Century Media Records.






Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wokalista Queensrÿche o tym, co urzekło go w GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2021, 10:53:44 am »
0
Coś mi nie pasowało, bo Queensrÿche kojarzę z nazwy od dawna, a tu jest mowa o pierwszej płycie w 2013, więc poszukałem i dowiedziałem się, że La Torre jest szefem drugiego zespołu o takiej nazwie. Całkiem zabawne.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Wokalista Queensrÿche o tym, co urzekło go w GNR
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 08, 2021, 11:20:23 am »
+1
Cytuj
Grałem wtedy w pewnej kapeli jako perkusista. Wykonywaliśmy covery Rocket Queen, Mr. Brownstone i Paradise City

to prawie jak Adler po Gunsach
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Wokalista Queensrÿche o tym, co urzekło go w GNR
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2021, 03:43:52 pm »
0
Coś mi nie pasowało, bo Queensrÿche kojarzę z nazwy od dawna, a tu jest mowa o pierwszej płycie w 2013, więc poszukałem i dowiedziałem się, że La Torre jest szefem drugiego zespołu o takiej nazwie. Całkiem zabawne.
Zasadniczo to jest kontynuacja wcześniejszego Queensryche. Ten drugi zespół założył Geoff Tate po odejściu (a wcześniej ostrym pokłóceniu się a nawet regularnym opluwaniu podczas koncertów) od swoich byłych kolegów.

EDIT: Zespół Tate'a w 2014 roku zmienił nazwę na "Operation: Mindcrime".
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2021, 03:45:40 pm wysłana przez Ivellios »

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1461
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip