Autor Wątek: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!  (Przeczytany 2063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3469
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« dnia: Grudnia 11, 2019, 11:13:32 am »
+3




Tommy Stinson jest bardzo zajętym człowiekiem.
Ostatni album Bash & Pop, „Anything Could Happen”, ukazał się w roku 2017 i obecnie trwają prace nad kolejnym. Poza tym Tommy jest zaangażowany w dwa inne projekty – pracuje nad płytą solową i gra z Cowboys in the Campfire.
Nie zarzuca też koncertowania.


W tych dniach były basista Guns N’ Roses udzielił wywiadu NYS Music. Mówił w nim między innymi o swoich wspomnieniach związanych z pracą nad „Chinese Democracy” i o tym, jak postrzega Axla.
Poniżej tłumaczenie tychże fragmentów.




- Kiedy grasz koncerty solowe, wykonujesz własny materiał, piosenki Bash & Pop, czy może również kawałki z repertuaru The Replacements? A jeżeli nie, to czy zauważasz, że fani tego oczekują? 

- Nie wykonuję piosenek The Replacements. Po prostu głupio byłoby wyjść na scenę i nagle zaśpiewać „Alex Chilton”. Nigdy tego nie śpiewałem. Grałem w tym numerze na gitarze basowej i miałem swój udział w jego komponowaniu. Tak, byłem częścią procesu twórczego. Jednak nie zamierzam tego śpiewać.
To samo dotyczy Guns N’ Roses. Jedyna piosenka, którą mógłbym zaśpiewać, zalicza się do tych, które w ostatnich latach wyciekły…   

- [Swego czasu] wspominałeś o szybkim nagrywaniu płyt. Cóż, nagrywanie „Chinese Democracy” jest na antypodach tego pojęcia. Co ten projekt dla ciebie znaczył? Czy w ciągu tamtych lat miałeś czas na zajmowanie się własnym materiałem? 

- To był cholernie ważny projekt. Na tej płycie znalazło się wiele świetnych rzeczy i ogromną dumą napawa mnie to, że mogłem brać w tym udział. Nie chcę wdawać się teraz w szczegóły, ale pod żadnym pozorem nie możesz pomniejszać wysiłków, jakie włożyliśmy, żeby nagrać wielką płytę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednie wielkie albumy z dyskografii Guns N’ Roses. To była inna epoka. Nowy czas i nowe miejsce.
A Axl pod wieloma względami myśli przyszłościowo. Kiedy nagrywa płytę, zawsze wybiega dwadzieścia lat wprzód. Stawia na rozwój.       

- W ten sposób myślą ludzie twórczy. Nie spoglądają wstecz, wolą patrzeć w przyszłość.

- Otóż to! I wiesz co? To pod wieloma względami była dla mnie wielka sprawa. Powiem więcej, mam dla chłopaków ogromny szacunek. Dla wszystkich. Wielu z nich uważam za przyjaciół. Jedynym, którego nie znam zbyt dobrze, jest Slash. Tak, [granie w Guns N’ Roses] to była wielka sprawa. Nie żałuję niczego.

- Tęsknisz za tym?

- Nie. Tęsknię za ludźmi, ale nie brakuje mi zobowiązań, koncertów i tak dalej. Siedziałem w tym przez prawie dwadzieścia lat i to odcisnęło na mnie swoje piętno. 

- Kiedy w 2014 odchodziłeś z Guns N’ Roses, w twoim życiu sporo się działo. Miałeś wtedy małą córkę i zostałeś tatą na pełny etat.

- Moja córka ma dzisiaj jedenaście lat. Nie miałem wtedy czasu na trasy koncertowe. Mój związek się rozpadał i musiałem zająć się dzieckiem. Nie mogłem sobie pozwolić na cztero- czy sześciotygodniowe pobyty poza domem, wyjazdy do Europy itd.
Niczego nie żałuję i jeśli mój krok wstecz w jakiś sposób ponownie zbliżył Duffa i Slasha do Axla, to uważam, że to jest wspaniałe. Ludzie ich kochają i tak powinno być. To wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia. 








Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2019, 11:46:39 am »
0
"Kiedy nagrywa płytę, zawsze wybiega dwadzieścia lat wprzód. Stawia na rozwój."       
 
Biorąc pod uwagę to, w jakim kierunku zmierza muzyka...spodziewajcie się duetu z Martyniukiem. Za 20 lat to będzie na topie, nadal ;) Rock is dead.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4332
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2019, 05:08:00 pm »
+1
Czyli Tommy sugeruje że chętnie zagrałby Going Down live. To ja poproszę.
Poza tym jak zwykle wielką klasa, bardzo dziękuję za ten wywiad
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2019, 08:44:06 pm »
+1
Dziękuję za wywiad. :) Można pracować nad trzema płytami na raz? Można. Axl, patrz i się ucz ;)
Doceniam CHD. Doceniam determinację, jaką trzeba było się wykazać, żeby zmusić Axla do ruszenia się do studia, do stworzenia czegokolwiek, nagrania i wydania zgody na wydanie tego. To ponad ludzkie siły. Dlatego doceniam, bo możemy już kolejnej płyty nie doczekać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2019, 07:20:33 pm »
+2
Axl musi patrzeć 20 lat do przodu gdy zaczyna pracę nad płytą, żeby w momencie wydania była chociaż trochę aktualna :)

Offline groszek647

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Respect: +4
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2019, 11:18:26 pm »
0
Ciekawe czy w Warszawie bedzie cos wiecej z CHD, bo ofc na nowe piosenki raczej nie ma co liczyć  :D

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 16, 2019, 03:04:59 am »
+1
Niestety ta płyta jest oceniana przez wiele pozamuzycznych, negatywnych rzeczy. Niektórzy "nie uważają" jej bo nie ma na niej Slasha i w ogóle co ChD ma wspólnego z rockiem, to przecież powinien być solowy projekt Axla, wtedy może niektórzy by się zlitowali nazywając tą płytę przyzwoitą.
Jeśli komuś rzeczywiście nie podoba się ta muzyka i nie bierze innych czynników pod uwagę to spoko- każdy ma swój gust, jedni lubią disco polo, inni wolą Chopina.
Śmieszne jest to że powrót Slasha( przez którego niektórzy skreślali ChD) pomógł tej muzyce bo ludzie zmienili podejście do tych piosenek, w końcu Wielki Slash zaczął je grać, więc i my je możemy zaakceptować. Także nawet zaciekli przeciwnicy Slasha( nie macie racji! dobrze że wrócił  8) ) powinni być mu wdzięczni bo dzięki niemu wiele osób zmieniło zdanie na temat tej płyty.
Co do mnie to uważam że jest to świetny krążek, dzięki tej muzyce otworzyłem się na inne rzeczy. Na początku nie byłem przekonany ale dojrzałem do tego typu piosenek, można nawet powiedzieć że z osoby krytykującej zmieniłem się w obrońcę, to chyba spora droga ale ciesze się że mogłem tego doświadczyć i tego życzę wszystkim którzy ChD traktują po macoszemu, twierdząc że to nie jest płyta godna tego zespołu. Otóż jest i żadne zakłamywanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2019, 09:58:37 pm »
0
dziekuje za linka. lubie wywiady z Tommym. Lubie Tommyego. Wzialbym go w GNR zamiast Duffa kazdego dnia.
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 26, 2019, 03:35:43 pm »
+1
Nadal nie lubię ChD
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Tommy: Nie pomniejszajcie znaczenia Chinese Democracy!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 31, 2019, 11:25:58 am »
+2
Nadal lubię ChD
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Wygraj "Appetite for Democracy"!

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1173
Ostatnia wiadomość Kwietnia 01, 2015, 04:20:47 pm
wysłana przez Emma