NighTrain Station Guns N' Roses

Guns N' Roses => Aktualności => Wątek zaczęty przez: naileajordan w Października 08, 2020, 10:27:20 am

Tytuł: Slash o śmierci EVH: Brak mi słów [slash]
Wiadomość wysłana przez: naileajordan w Października 08, 2020, 10:27:20 am
(https://cdn-0.gnrcentral.com/wp-content/uploads/2018/12/eddie-van-halen-and-slash-600x420.jpg)

 
Śmierć Eddie’ego Van Halena wywołała wielkie poruszenie w muzycznym świecie.

Slasha wiadomość o niej zastała na przedmieściach Chicago, w fabryce Jersey Jack Pinball w Elk Grove Village, gdzie muzyk był zajęty promowaniem flippera „Not In This Lifetime”.

„W czasie mojego pobytu tutaj dostałem z milion wiadomości”, powiedział gitarzysta Guns N’ Roses w rozmowie z dziennikarzem Forbesa. „Zostawiłem mój telefon w biurze, żeby spokojnie przysiąść nad projektem. Kiedy znowu po niego sięgnąłem, czekała na mnie masa wiadomości. To był dla mnie wstrząs. Znałem [Eddie’ego] od dawna, sporo nas łączyło. Mamy też wielu wspólnych przyjaciół i wiem, że oni są zdruzgotani. Brak mi słów”.

„To jedna z tych rzeczy, która odbije się na całym muzycznym środowisku. Poza nim zresztą również, ale na nas, którzy gramy rock and rolla, odbije się szczególnie mocno. Jestem w szoku”, dodał Slash.   


W roku 2007 Velvet Revolver wprowadzili Van Halen do Rock And Roll Hall Of Fame.

„Eddie Van Halen jest muzycznym geniuszem i innowatorem”, powiedział wówczas Slash. „Kimś w rodzaju boga zarówno dla fanów, jak i dla innych muzyków”. 

www.youtube.com/watch?v=8rIFHDRIExA (http://www.youtube.com/watch?v=8rIFHDRIExA)Edward Van Halen zmarł wskutek choroby nowotworowej. Miał 65 lat.

Źródło (https://www.forbes.com/sites/jimryan1/2020/10/07/overwhelmed-guns-n-roses-guitarist-slash-remembers-fellow-guitar-god-eddie-van-halen/)