NighTrain Station Guns N' Roses

Guns N' Roses => Aktualności => Wątek zaczęty przez: naileajordan w Maj 14, 2019, 09:27:43 pm

Tytuł: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły [gunsnroses] [axl]
Wiadomość wysłana przez: naileajordan w Maj 14, 2019, 09:27:43 pm
 
(https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcR1TKSeWIK_UJ8nPuRcj3QQG8AcFUQluzI3hcxjcD-oH_6ZMD1C)
 


Moby, który w latach dziewięćdziesiątych krótko był kojarzony z Guns N’ Roses, gościł niedawno w SiriusXM.

Mówił tam między innymi o tym, jak to się stało, że w lutym 1997 roku zaproponowano mu współpracę przy produkcji „Chinese Democracy”.

„Udałem się do Los Angeles i przez parę dni byłem w studiu z Axlem i ludźmi, którzy w tamtym czasie grali w zespole”, powiedział. „[Axl] puścił mi kilka kawałków… Moje życie było wówczas… a był rok 1997… dosyć dziwne. Byłem w studiu w Los Angeles i Axl Rose chciał poznać moją opinię na temat swojej muzyki…”.   

Dlaczego relacje Moby’ego z Rose’em popsuły się?

„Zadałem pytanie, którego nie powinienem był zadać: ‘Zaje***ście, ale gdzie są wokale?’”, wyjaśnił Moby. „Wszyscy poczuli się bardzo nieswojo. Pracowali nad płytą od lat, a po partiach wokalnych nadal nie było śladu”.

Czy materiał, z którym zapoznał się Moby, był „wersją ‘industrial’ zespołu”? 

„Tak. Myślę, że tak. Zauważyłem to i przyszła mi do głowy myśl w stylu: ‘Dobra, nie jestem producentem. Mogę nagrywać własne płyty, ale nigdy nie wyprodukowałem albumu rockowego’. Naprawdę nie sądziłem, że powinienem zaczynać karierę producenta właśnie od Guns N’ Roses. Dlatego musiałem zrezygnować z pracy nad ‘Chinese Democracy’”.

„Potem [w 1999, wypuściłem płytę] ‘Play’, która okazała się wielkim sukcesem. Axl dotąd mnie nie znosi. Nie odzywa się do mnie. Właściwie nawet nie wiem, dlaczego, bo ogólnie rzecz biorąc, to interesujący i ujmujący człowiek”.

„Jedną z rzeczy, dla których żałuję, że nie zająłem się produkcją ‘Chinese Democracy’, jest smutny koniec mojej osobliwej przyjaźni z Axlem", dodał Moby. „Myślę, że gdybyśmy się spotkali, nie odezwałby się do mnie.
Inni Gunsi – mam na myśli Slasha, Duffa, Matta Soruma, nawet Izzy’ego, z którym spotkałem się całkiem niedawno – są fantastyczni. To skromni, rozsądni, świetni ludzie. Jestem pewien, że Axl też taki jest. Po prostu nie chce ze mną gadać…”     

 
W ubiegłym roku perkusista Chris Vrenna (znany ze współpracy z Nine Inch Nails i Marilynem Mansonem), który grał w Guns N’ Roses w 1997, czyli w momencie pojawienia się Moby’ego, potwierdził, że Axl faktycznie chciał wzbogacić brzmienie GNR o elementy industrialne i elektroniczne.

„Kiedy z nimi grałem”, powiedział, „Moby [znany głównie z muzyki elektronicznej] miał być producentem. Axl nie pojawiał się zbyt często. Przychodził mniej więcej raz w tygodniu. Czasami graliśmy, a czasem po prostu siedziałem z Mobym, piłem z nim kawę i gadałem o muzyce. Moby był zaje***sty. Czy możesz sobie wyobrazić płytę Guns N’ Roses ze mną, Robinem Finckiem i Mobym jako producentem? Axlowi naprawdę zależało na elementach elektronicznych. Inspirował się albumem [nagranym przez] Passengers. I uwielbiał Nine Inch Nails”.Źródło (https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/moby_talks_gnr_hiring_him_to_produce_chinese_democracy__how_he_angered_axl_with_question_he_was_never_supposed_to_ask.html?fbclid=IwAR1yWDat0dRxZKwFwF_DOQwRdC7pr5nMnI9pFRcMxzWOw2laj5sZLAFk5rI)Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły
Wiadomość wysłana przez: el_loko w Maj 14, 2019, 11:11:14 pm
To byłaby znakomita płyta... no ale cóż.
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły [gunsnroses] [axl]
Wiadomość wysłana przez: sunsetstrip w Maj 14, 2019, 11:38:38 pm
i tak jest znakomita
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły
Wiadomość wysłana przez: owsik w Maj 15, 2019, 04:39:02 am
Kwestia gustu.
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły
Wiadomość wysłana przez: el_loko w Maj 15, 2019, 11:05:36 pm
i tak jest znakomita
Przede wszystkim byłoby wiecej tych płyt ;)
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły [gunsnroses] [axl]
Wiadomość wysłana przez: Luk w Maj 15, 2019, 11:06:20 pm
Z tego wynika, że jak się do kogoś człowiek nie odzywa to od razu kogoś nie lubi i nie che mu powiedzieć na ulicy dzień dobry? Dziwna to sytuacja, no i żeby się pokłócić o pytanie. :P
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły [gunsnroses] [axl]
Wiadomość wysłana przez: Bluebird w Maj 16, 2019, 01:28:49 am
a czy to nie było przypadkiem tak, że popsuły się bo Moby stosował mobbing?
Tytuł: Odp: Moby: Żałuję, że moje relacje z Axlem się popsuły
Wiadomość wysłana przez: owsik w Maj 16, 2019, 09:25:01 am
Doceniam żart słowny przedmówcy.