Autor Wątek: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…  (Przeczytany 1465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« dnia: Grudnia 06, 2020, 04:34:38 pm »
+2



Ted Nugent był niedawno gościem programu „Rock Talk With Mitch Lafon”.

Rozmowa dotyczyła między innymi czasów, gdy stojący u progu kariery Guns N’ Roses otworzyli koncert Nugenta.


„Kocham muzykę we wszystkich jej przejawach”, powiedział Ted. „Choć oczywiście pewne jej formy kocham mniej niż inne. Myślę na przykład, że muzyka country w dziewięćdziesięciu dziewięciu przypadkach na sto jest żenująca. To śmieci i tyle. Pozbawiona życia i mdła… brzmi jak marsz żałobny dla zranionego szczeniaka. Nie cierpię jej”.

„Za to kocham rock and rolla.
Wciąż pamiętam, jak Guns N’ Roses… sądzę, że to był jeden z ich pierwszych koncertów… supportowali nas w Santa Monica Civic Center. To chyba było w 1984 roku*… W każdym razie wiedziałem, że wymiatają, kiedy tylko stanęli na scenie”. 

*Prawdopodobnie chodzi o 30 sierpnia 1986 roku, kiedy Guns N’ Roses faktycznie otworzyli koncert Nugenta – przyp. tłum.


„Widząc ich tamtej nocy, pomyślałem: Kim, k***a, są ci ludzie?”, ciągnął Nugent. „Ich wokalista był jak połączenie Micka Jaggera ze Stevenem Tylerem i Jimem Dandym! A to, co wyczyniał Slash… brzmienie gitary basowej i perkusji… mieli w sobie coś ze Stonesów, Beatlesów, The Who i Led Zeppelin… Muzyka z najwyższej półki. Powiedziałem sobie, że muszę mieć ich na oku, bo są gniewni, pełni ognia i pozbawieni zahamowań”.

„Co do ich dalszej kariery… Wiesz, mam awersję do ćpania. Sądzę, że to największa krzywda, jaką człowiek może wyrządzić własnej rodzinie. […]
Kolejna rzecz to nadmierne poleganie na rozgłosie i rzekomym uwielbieniu ze strony innych… Niejeden wielki zespół się na tym przejechał, być może Guns N’ Roses również.

Nadal jednak tworzyli genialne piosenki. Zdobyli muzyczny autorytet i za to należy im się uwielbienie, poważanie i szacunek”.

„Niewielu artystom udaje się ta sztuka”, dodał Nugent. „Bo możesz grać świetną muzykę, mieć znakomity zespół i kilka wielkich przebojów, ale jeśli chcesz naprawdę zdobyć autorytet, musisz przekazywać to, co masz głęboko w trzewiach.

Guns N’ Roses to się udało i za to zawsze miałem dla nich wielki podziw”.     





Źródło
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2020, 06:19:11 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2020, 05:57:03 pm »
+1
Cytuj
Kolejna rzecz to nadmierne poleganie na rozgłosie i rzekomym uwielbieniu ze strony innych… Niejeden wielki zespół się na tych przejechał, być może Guns N’ Roses również.

Ciekawy wątek poruszył. Po skończeniu trasy UYI pogrążeni we własnych konfliktach, wypuścili płytę z coverami, potem rozpad wielkiej trójki, wieloletnia saga ChD, teraz 5 lat już minęło i jaki wniosek? No raczej o fanach to specjalnie nie myślą, bo chyba to nie te koncerty z identycznymi setami. To jest to przeświadczenie że można nic nie robić a zawsze tysiące ludzi bilety na występ kupią (oczywiście dotyczy czasów sprzed pandemii) i interes się kręci

     
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Odp: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 07, 2020, 09:45:16 am »
0
Wydawałoby się, że w ogóle mówi ciekawie i w sposób raczej wyważony... przynajmniej dopóki nie chodzi o country.  :)
Czy ktoś ujmie się za tym gatunkiem?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2020, 02:41:15 pm »
+1
Duff moglby, biorac pod uwage jego ostatnio plyte solowa
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 07, 2020, 03:11:48 pm »
+1
Johnny Cash to country? Jak tak to ma trochę fajnej muzyki i można by obalić ten mit, że to wiejskie i gówniane... Ale to mi trochę jedzie takim ,,amerykańskim disco polo'' - jakbym się upił to bym kowbojki i kapelusz założył i poskakał.  :lol:

A czemu dalej GnR nic nie robią i mają to co mają? Bo pewnie to te pełne trzewia ich trzymają.  :D

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Ted Nugent: Podziwiam Guns N’ Roses za…
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 07, 2020, 06:10:51 pm »
+1
Czy ktoś ujmie się za tym gatunkiem?

Podobają mi się dziewczyny z Dixie Chicks, szczególnie Natalie Maines. Czy to wystarczy? ;) No dobra, nawet ich jeden utwór mi się podoba.

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7929
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip