Autor Wątek: Kilka słów od Jennifer Zivoin, ilustratorki książki SCOM  (Przeczytany 670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Kilka słów od Jennifer Zivoin, ilustratorki książki SCOM
« dnia: Września 30, 2020, 07:49:22 pm »
0



Jennifer Zivoin wykonała ilustracje do ponad czterdziestu książek dla dzieci, ale żadna z nich nie może równać się z tą, która ukazała się w tym miesiącu.

„Sweet Child O’ Mine” jest inspirowana słynną piosenką Guns N’ Roses i współtworzona przez autora popularnych thrillerów, Jamesa Pattersona

„Szansa na to, żeby pracować nad czymś, co wyrasta z tak kultowej piosenki, zdarza się raz w życiu”, twierdzi Zivoin. „Odkąd zaangażowałam się w ten projekt, ludzie raz po raz mówili mi: Śpiewałem to moim dzieciom, kiedy były małe albo To jeden z moich ulubionych przebojów. Bycie częścią tego jest dla mnie niemal surrealistyczne. Człowiek daje z siebie wszystko, kiedy jego praca ma związek z czymś kultowym, czemu trzeba oddać sprawiedliwość”. 

Konkurencja była imponująca.

„Musiałam przedstawić szkice i rywalizować z innymi ilustratorami, którzy byli brani pod uwagę”, twierdzi Jennifer. „Proces selekcji był długi”.

Decyzja zapadła w lutym 2019 roku.

„Prace trwały do końca [minionego] roku, ponieważ James Patterson miał swoją wizję książki, a i menedżerowie Guns N’ Roses mieli własne pomysły. Pewne rzeczy zostały odrzucone, a inne – zaakceptowane. Książka była gotowa pod koniec stycznia 2020”. 


Zivoin mówi, że to, iż dwóch członków oryginalnego składu Guns N’ Roses, w tym założyciel zespołu, Axl Rose, pochodzi z Indiany, jest wystarczającym powodem ku temu, żeby osadzić akcję właśnie w tamtych rejonach. 

„Wiele ilustracji przedstawia Indianę. Zresztą zabrałam tutaj również własne dzieci”, wyjaśnia Jennifer, która ma dwie córki – dziewięcioletnią Olivię i pięcioletnią Elyse.

„Także krajobrazy są inspirowane tym stanem”. 

 
W listopadzie br. ukaże się pierwsza książka, do której Zivoin stworzyła zarówno ilustracje, jak i tekst – „Pooka & Bunni”.






Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Kilka Pike w wersji live [buckethead]

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 226
Ostatnia wiadomość Listopada 06, 2022, 03:46:29 pm
wysłana przez Tymeg_2