Autor Wątek: Duff: Zaproponowałem Bobowi Dylanowi, żebyśmy nagrali coś razem  (Przeczytany 294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3477
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3554
Duff: Zaproponowałem Bobowi Dylanowi, żebyśmy nagrali coś razem
« dnia: Listopada 16, 2023, 12:03:37 pm »
+1




Duff McKagan zdradził, że wysłał do Boba Dylana liścik, w którym zaproponował mu współpracę. Wydarzyło się to po tym, jak Dylan pochwalił jedną z solowych piosenek basisty Guns N’ Roses. 

W 2022 roku Bob Dylan udzielił wywiadu „Wall Street Journal”. Wyjawił wówczas, że ma słabość do The White Stripes, Royal Blood i The Chemical Brothers, a przy okazji wyraził się pochlebnie o utworze „Chip Away” Duffa, opublikowanym na płycie pt. „Tenderness”.

„Ta piosenka ma dla mnie głębokie znaczenie”, powiedział muzyk w nadmienionym wywiadzie. „Chip away, chip away, wykłuwaj, wykłuwaj… jak Michał Anioł drążący solidny blok marmuru, żeby wydobyć z niego postać króla Dawida. Nie wyrzeźbił go od podstaw, tylko drążył kamień dopóty, dopóki nie wydobył zeń króla”.

„Sam też tak tworzę”, dorzucił. „Piszę dużo, a potem odłupuję wersety i frazy, dopóki nie uzyskam właściwej formy”.

McKagan odniósł się do tych deklaracji w niedawnej rozmowie z dziennikarzem magazynu „Classic Rock”.

„Zaczęły do mnie przychodzić wiadomości od przyjaciół”, wyjawił. „Axl napisał: Widziałeś to, stary? Byłem w lekkim szoku, bo… Bob Dylan?! Nie znam go osobiście, więc jego uznanie dla mnie jako dla twórcy tym bardziej mnie cieszy. Wciąż jestem pod wrażeniem”.

Czy Duff próbował zwerbować Dylana do prac nad swoim ostatnim solowym krążkiem?

„Przesłałem mu ekskluzywną edycję Tenderness, do której dołączyłem własnoręcznie napisany liścik następującej treści: Bardzo dziękuję za miłe słowa. Oto moja płyta. Gdybyś kiedykolwiek zechciał razem coś stworzyć…”. 

Bob Dylan nie wystąpił na „Lighthouse”, co nie znaczy, że na albumie nie można usłyszeć kilku znakomitych gości. Jednym z nich jest Jerry Cantrell.

Duff zdradził, jak on i gitarzysta Alice In Chains zawarli znajomość.

„W 1990 roku Alice In Chains grali w The Palladium w Hollywood, a ja do nich dołączyłem”, powiedział. „Przez kolejne trzy czy cztery dni spotykaliśmy się w moim domu – ja i cały skład Alice. W ten sposób narodziła się przyjaźń, która przetrwała liczne wzloty i upadki. Ostatecznie jednak i ja, i Jerry wyszliśmy na prostą, a dzisiaj rozważamy nagranie wspólnej płyty”. 





Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8582
  • 17000 postów
  • Respect: +4338
Odp: Duff: Zaproponowałem Bobowi Dylanowi, żebyśmy nagrali coś razem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2023, 12:15:25 pm »
0
trzeba by sie pospieszyc, pan Dylan ma juz 82 na liczniku

ale kibicuje Duffowi zeby mu sie udalo, bylby to na pewno wielki zaszczyt wspolpracowac z taka legenda, zreszta przez KOHD wszyscy byli i obecni czlonkowie GNR sa polaczeni z Dylanem na zawsze
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Duff: Zaproponowałem Bobowi Dylanowi, żebyśmy nagrali coś razem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 16, 2023, 01:10:39 pm »
0
A czy Dylan w którymś wywiadzie nie przyznał, że wersja "KOHD" w wykonaniu GN'R jest lepsza od jego wersji? Czy to McCartney powiedział o "Live And Let Die"?

 

Dizzy: "niedługo będziemy mieli coś nowego"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6128
Ostatnia wiadomość Kwietnia 06, 2014, 12:44:21 pm
wysłana przez Zqyx