NighTrain Station Guns N' Roses

Guns N' Roses => Aktualności => Wątek zaczęty przez: naileajordan w Maj 29, 2019, 07:31:15 pm

Tytuł: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million [duff]
Wiadomość wysłana przez: naileajordan w Maj 29, 2019, 07:31:15 pm
 
(https://townsquare.media/site/366/files/2018/12/Duff-McKgan-Guns-N-Roses.jpg)


Dla niektórych mogłoby być zaskoczeniem to, że Duff McKagan, basista Guns N’ Roses i autor „It’s So Easy”, wydał piosenkę inspirowaną #MeToo i #TimesUp.
A jednak na albumie „Tenderness” znalazł się utwór pt. „Last September”. 

Oczywiście dzisiejszy świat bardzo różni się od heavy metalowego środowiska lat osiemdziesiątych, kiedy Guns N’ Roses wznieśli się na szczyty i kiedy, jak przyznaje McKagan, „wszystko wymknęło się spod kontroli – narkotyki, igły, seks itd.”.

Tym niemniej, Duff zdradził w udzielonym Yahoo Entertainment wywiadzie, że i on, i jego koledzy z zespołu doskonale wiedzieli, co jest dobre, a co złe.
I dodał, że równie dobrze mógł napisać „Last September” w latach osiemdziesiątych.   

McKagan podkreślił, że takie kawałki jak „It’s So Easy” czy „Used To Love Her” były w założeniu ironiczne, a kontrowersyjna piosenka „One In A Million” powinna być odbierana jako „opowieść” rasisty i homofoba (podobnego do bohatera „Money For Nothing” Dire Straits, który to kawałek został zresztą ocenzurowany przez stacje radiowe).

„Promując moją pierwszą książkę, byłem gościem ‘Hard Talk’ w BBC. Prowadząca odnosiła się do mnie za kulisami bardzo uprzejmie. Ale potem, kiedy rozbłysły światła, rzuciła: ‘Ok. Turn around, bitch, I got a use for you… Jak wytłumaczysz ten tekst twoim córkom?’. Cieszę się, że dzisiaj rozmawiamy o tym w inny sposób”.

[O tym, jak Duff tłumaczy „It’s So Easy”, była mowa TUTAJ (https://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/duff-w-kolejce-po-bony-z-opieki-spolecznej-(duff)/).]

McKagan do dzisiaj niemile wspomina kontrowersje wokół „One In A Million”. 

„Parę miesięcy po ukazaniu się piosenki mieliśmy wystąpić w Nowym Jorku, na wielkim koncercie charytatywnym Davida Geffena na rzecz chorych na AIDS. Odwołali nasz występ. Pamiętam, że wracałem samolotem do Seattle i w pewnym momencie czarnoskóry steward podszedł, przysiadł się i powiedział: ‘Czy naprawdę nienawidzicie czarnych?’. A ja pomyślałem: ‘O k***a!’. Mam w rodzinie Afroamerykanów. Slash jest w połowie czarny. Ludzie nie potrafili dodać dwa do dwóch. Mam nadzieję, że teraz, kiedy minęło sporo czasu, przyjrzą się tej piosence bliżej. I myślę, że ze strony Axla zaproponowanie jej publiczności było błyskotliwym i cholernie odważnym gestem”.
   
McKagan nie jest jedynym członkiem Guns N’ Roses, który ostatnimi czasy otwarcie mówi o swoich politycznych poglądach.
Na Twitterze uaktywnił się Axl Rose.

„Jeżeli zmierzysz się z nim na spryt czy inteligencję, przegrasz”, oświadczył Duff. „Wiem, że zanim cokolwiek powie, Axl dobrze to przemyśli i zasięgnie informacji. Jeżeli mówi o czymś publicznie – czy to na Twitterze, czy jakkolwiek inaczej – to znaczy, że starannie to przemyślał. Nie publikuje tweetów w przypływie złości. Co najwyżej można przestać go obserwować”.   


Źródło (https://www.yahoo.com/amphtml/entertainment/guns-n-roses-duff-mc-kagan-defends-misunderstood-80-s-lyrics-none-of-our-friends-said-grab-her-by-the-180822900.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZmFjZWJvb2suY29tLw&guce_referrer_sig=AQAAACacxlF7hTMARiU4MishU21vOmOSnt8ihC8oaXMXKFyhdBLSbxKjR-k4EV4ip8rEfHRGDtHIQc6FROtcB-fTvtueJQ2wLFRRLL-xWWKisCu79w27Zgikdg262h37vdCFdj-Pm4Fwe3MAUru8HRA1g8Nt2wEtSxN91K63kYmhUfti)
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million [duff]
Wiadomość wysłana przez: Bender w Maj 30, 2019, 10:57:41 am
„Jeżeli zmierzysz się z nim na spryt czy inteligencję, przegrasz”, oświadczył Duff. „Wiem, że zanim cokolwiek powie, Axl dobrze to przemyśli i zasięgnie informacji.

Axl tak analizuje czy warto wydać nową płytę  :D
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million [duff]
Wiadomość wysłana przez: sunsetstrip w Maj 30, 2019, 01:18:59 pm
I dawno mu wyszło że się nie opłaca
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million
Wiadomość wysłana przez: owsik w Maj 30, 2019, 08:23:13 pm
Dawno mu wyszło, że przesluchają ją wszyscy z dziką ciekawością jeśli wyda ją odpowiednio późno.
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million [duff]
Wiadomość wysłana przez: sunsetstrip w Czerwiec 01, 2019, 10:58:35 am
z drugiej strony, nie mozna wymagac od ludzi interpretowania utworu w taki sposob w jaki chcialby widziec to jego autor, czy to piosenka czy wiersz... piekno sztuki polega na tym zeby kazdy mogl w takim dziele znalezc cos dla siebie, zobaczyc to we wlasny sposob, a ze czasem bedzie to opinia negatywna, to coz bywa, mysle ze kazdy autor kontrowersyjnego utworu, a takim jest OIAM, musi sie z takim odbiorem publicznosci liczyc
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million
Wiadomość wysłana przez: owsik w Czerwiec 01, 2019, 04:32:06 pm
Pełna zgoda, ale czy wtedy kiedy GN'R byli "na fali" nie przyszło by Ci do głowy, że skoro gra u nich "ciapaty" Slash, to niekoniecznie musi chodzić o dosłowne znaczenie słowa "czarnych"?
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million [duff]
Wiadomość wysłana przez: sunsetstrip w Czerwiec 01, 2019, 06:38:08 pm
Wiesz ja jako Polak nawet znający angielski zupełnie inaczej podchodziłem do tego utworu zdecydowanie mniej skupiając się na tekście. Tu jednak kwestia jest podziałów w USA i jej głębokiego przewrażliwienia na kwestie rasowe. Zresztą oburzenie byłoby jeszcze większe gdyby taka piosenka została wydana dziś. Amerykańska poprawność polityczna nie dała by jej szans
Tytuł: Odp: Duff: Wielka szkoda, że ludzie nie zrozumieli One In A Million
Wiadomość wysłana przez: owsik w Czerwiec 02, 2019, 01:35:22 pm
O tak, tutaj się zgadzam w stu procentach. W dzisiejszych czasach takie rzeczy są nie do pomyślenia. To dziwne jak w czasach, w których walczy się o wolność słowa, trzeba uważać na to co się mówi, bo nie wszystko można bezkarnie powiedzieć.