Autor Wątek: Axl vs Metallica według Far Out Magazine  (Przeczytany 1179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« dnia: Października 30, 2022, 05:07:32 pm »
0





Axl Rose to jedna z tych postaci z rockowego świata, które budzą skrajne emocje: ludzie albo go kochają, albo nienawidzą.
W ciągu swojej długiej kariery Axl zwaśnił się z kilkoma „kolegami po fachu”. Na liście znalazła się między innymi Metallica.
   
Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Guns N’ Roses i Metallica odbyli wspólną trasę koncertową. Nie wszystko szło jednak jak z płatka – Matt Sorum mówił o tym w 2019 roku, w wywiadzie udzielonym The Desert Sun. Perkusista przyznał, że między zespołami panowała wyraźna rywalizacja.

„Axl chciał rozdawać karty i wcale się z tym nie krył”, powiedział Sorum. „Ale potem pojawił się Lars Ulrich… i on też chciał mieć ostatnie słowo. Zaczęły się przepychanki: «My odnieśliśmy większy sukces, więc wy gracie przed nami»… itd. Rywalizacja była ostra”.

Atmosfera zgęstniała jeszcze bardziej, kiedy w 2008 roku Axl, odpowiadając na pytania fanów, pokusił się o złośliwy komentarz. Zapytany o kreskówki, wokalista Guns N’ Roses udzielił ciętej odpowiedzi: „Moimi ulubionymi postaciami z kreskówek są Metallica i Slash”.

Deklaracja dotarła, oczywiście, do uszu Jamesa Hetfielda, który wkrótce potem oświadczył w wywiadzie: „Guns N’ Roses to szczególny rodzaj zespołu. Choć słowo «zespół» jest tutaj nie na miejscu. To bardziej jeden gość z kilkoma innymi gośćmi”. 

Jeszcze tego samego roku Fernando Lebeis zasugerował, że Lars Ulrich utrudniał Guns N’ Roses wypuszczenie nowego teledysku. Chodziło o klip do piosenki „Better”, w którym pojawiły się zakulisowe sceny z perkusistą Metalliki. Sprawa rozeszła się jednak po kościach, a sami Gunsi przyznali, że pewne deklaracje zostały „wyrwane z kontekstu” i „wyolbrzymione”. 

Niemniej jednak, wydaje się, że u źródeł wszelkich niesnasek legła wzmiankowana trasa koncertowa z początku lat dziewięćdziesiątych. Choć prawda zaczęła wychodzić na jaw z całkiem sporym poślizgiem. Kirk Hammett dopiero po kilkunastu latach wyjaśnił w wywiadzie dla magazynu Kerrang!, że zarzewiem wszelkich sporów był jego zdaniem Axl.

„Trasa [z Guns N’ Roses] była bardzo stresująca, ponieważ co rusz pojawiały się problemy”, powiedział. „Nigdy nie było wiadomo, czy Axl zechce wyjść na scenę, czy też nie; czy zjawi się punktualnie, czy też nie; czy koncert w ogóle się odbędzie, czy też nie… To doprowadzało nas wszystkich do białej gorączki”.   

Niemniej, nieprzewidywalność Axla, wówczas drażniąca, z perspektywy czasu okazała się cennym doświadczeniem – muzycy Metalliki mogli uczyć się na cudzych błędach. 








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2022, 11:01:32 pm »
0
Ach ten brak punktualności.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2022, 11:08:49 pm »
0
Ach to wyciąganie spraw sprzed 30 lat gdy nie masz o czym pisać
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2022, 01:54:15 pm »
0
W kwestii punktualności Axla zapytam Was o jedno. Kto z Was był na koncercie w Rybniku i rano szedł do pracy? :) Jak wspominacie tę dniówkę? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2022, 02:49:50 pm »
0
Hah, jak ktos idzie na koncert GNR i nastepnego dnia nie bierze wolnego to jest niespelna rozumu  ;)

nie mowie o obecnych czasach, bo teraz to wychodza o czasie jak nigdy ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2022, 03:20:20 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2022, 03:23:39 pm »
0
A jak ktoś nie mógł, a lubił Gunsów? Nie zawsze się da wziąć wolne, z różnych względów.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Respect: +32
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 01, 2022, 08:01:15 pm »
0
Zna ktoś szczególny opóźnienia w Rybniku ?jakieś plotki czy coś . Ciekawe . Szkoda że mnie nie było na tym koncercie..

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8596
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 01, 2022, 09:01:16 pm »
0
No może to że wszyscy czekali aż Axl przybedzie z Katowic do Rybnika
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2022, 09:04:13 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1252
  • Respect: +305
Odp: Axl vs Metallica według Far Out Magazine
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 06, 2022, 03:56:56 pm »
0
W ten dzień miałem dużo zajęć i bałem się, że nie zdążę na Gunsów. No ale zdążyłem i to ze sporym zapasem ;)
In Rock We Trust

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13606
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax